vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, camber, geotron, Milarepa, ΨΗΛΟΣ, redvw74

Twitter

Υγρά Rope Cut

Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 22:34 »
Τελικά με βλέπω να παίρνω όλη τη σειρά της Rope Cut. Πήρα και το Dark Thirty. Ψαγμένο υγρό που μου έδωσε περισσότερο την γεύση από το ρούμι, τις σταφίδες και ίσως τα δαμάσκηνα. Το καπνικό κομμάτι πολύ λιγότερο και σίγουρα πολύ  διαφοροποιημένο από την κοινή καπνική βάση του Loose Cannon και του Skipper που με έκανε να κολλήσω με αυτά τα υγρά. Νομίζω πως έχει πιο εξεζητημένη γεύση σε σχέση με τα άλλα δυο που έχω δοκιμάσει και εμένα δεν μου ταιριάζει τόσο. Τουλάχιστον όχι για allday. Για τα δικά μου γούστα θα έλεγα ότι είναι ιδανικό για να συνοδεύσει ένα αλκοολούχο ποτάκι το βραδάκι. Αυτά...next...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 03:18 »
Είπανε (και το νόμιζα κι εγώ) ότι το Dark Thirty δεν παίζει σε σφιχτό mtl και ότι "θέλει τα watt του". Ηχηρή διάψευση: Ni200, 0,35mm, 2mm πυρήνας, 0,066 Ω στους 230C και το περίπλοκο αυτό υγρό αναδεικνύεται στο 100%. :nani:












Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 23:47 »
Σε αντίθεση με τα Skipper, Loose Canon και Dark Thirty, το Santo Domingo (το έτοιμο) ψιλοσκοτώνει τις αντιστάσεις. Από τα 15mL καταλαβαίνεις οτι κάτι δεν πάει καλά και στα 20 θέλεις αλλαγή. :(

Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 21:57 »
Τελικά το Loose Canon είναι εξαιρετικό υγράκι. Ο Taifun όμως το αδειάζει σε χρόνο ρεκόρ οπότε μάλλον θα πάω για έναν 2ο Hussar. Κάποιος εντυπώσεις από Hussar;

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 17:11 »
Τελικά το Loose Canon είναι εξαιρετικό υγράκι. Ο Taifun όμως το αδειάζει σε χρόνο ρεκόρ οπότε μάλλον θα πάω για έναν 2ο Hussar. Κάποιος εντυπώσεις από Hussar;

Έχω κάνει το μισό 60μελο στον hussar.
Δεν ξέρω αν το αγαπώ ή το μισώ. Από τη μία μου φαίνεται πως ατμίζω φύλλα καπνού που δεν έχουν καν ξεραθεί, κάτι που μου θυμίζει τσιγάρο και δεν το θέλω. Από την άλλη όλο και τραβάω τζούρες.
Θα το δοκιμάσω και στον unfollow μόλις έρθει ο καθαριστής υπερήχων που παρήγγειλα την black friday και τον πλύνω. Εκεί πιστεύω θα ταιριάζει καλύτερα...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 19:07 »
Εγώ το δοκίμασα σήμερα στον zest...Δεν ξέρω βρε παιδιά, δεν τρελάθηκα. Απο τα 4 υγρά, μόνο το Dark Thirty κάτι μου λέει, κι αυτό όχι πολλά. Δυστυχώς.Πάνε χαμένες οι μεγάλες προσδοκίες που είχα για την συγκεκριμένη σειρά.

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 10, 2017, 21:36 »
Ρε παιδια βοηθεια,

Τα βρηκα σε ενα μαγαζι και τα δοκιμασα και εγω νομιζω ολα. Δυστυχως τα υγρα ηταν σε καποιον clearo του οποιου το ονομα δεν ξερω αλλα οπως και να χει το σιγουρο ειναι οτι δεν ηταν σε καποιον ατμοποιητη "της προκοπης". Τι κρεμες, τι βανιλιες, τι φρουτα και ρουμια, το μονο που καταλαβα σε ολα ανεξαιρετως ηταν καθαρο τασακι με εξαιρεση το σκιππερ νομιζω που μου εδωσε την αισθηση οτι μασαω αυτα τα νωπα κλωναρια που βρισκαμε καποτε στον καπνο.
Εσεις που τα χετε δοκιμασει, για καποιον που τα χει βρει με το supreme εδω και εναμιση χρονο, πιστευετε εχει νοημα καποιο απο αυτα? Σε ενα ατμοποιητη της προκοπης [φενο μπομπο και γκοβαντ, του μπι πρισαης] υπαρχει και καποια αλλη γευση μαζι με του τσιγαρου η και παλι εισπνεεις τασακι και εκπνεεις κατι που φερνει σε λιγο καθαροτερο τασακι?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 10, 2017, 21:39 »
Ναι, καμία σχέση.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 13:36 »
Άστα, δεν θα σου αρέσουν. Μείνε στο Supreme.

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 20:12 »
Ρε συ, δεν καταλαβαινω αληθεια.. Ειναι σχολιο τυπου -Πωω μουφα αυτο το σουφλε σοκολατας με παγωτο βανιλια και σιροπι ρουμι, μην φαει κανεις. ή ειναι κυριολεκτικο σχολιο?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 23:06 »
Για το καλό σου το λέω. Θα απογοητευτείς και δεν είναι και φθηνά υγρά για να κάνεις πειράματα αγοράζοντάς τα. Πάντα με βάση αυτά που έγραψες στο πρώτο post σου.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 23:13 »
Όντως, αν ψάχνεις να βρεις το Supreme, δεν έχουν σχέση. Και πραγματικά ζηλεύω όσους μπορούν και μένουν σε ένα υγρό. Εγώ δεν μπορώ.

Πάντως, αυτό που είπες στην αρχή για "τασάκι" δεν ισχύει με την καμμία. Ιδιαίτερα το Dark Thirty είναι τρομερά πολυδιάστατο. Αν θες "τασάκια" έχω εγώ κάτι ΝΕΤ καλά να πάρεις :D Θα νιώσεις την διαφορά της πραγματικής τασακίλας.

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 23:22 »
Α, α οκ, σεβαστο. Ειλικρινα δεν ειχα καταλαβει αν ηταν κυριολεκτικη απαντηση Giorgo.

Κωστα, δεν εχω παραπονο. Με το σουπριμ ( DIY ) ενα χρονο και κατι ψιλα εχω βολευτει απειρα. Αλλα ξερεις πως ειναι. Ακομα και pizza να ναι, αν ειναι καθε μερα... ψαχνεις και κατι αλλο. Που και που σπαω την μονοτονια με κανα dinner lady η κανα sweet cream 32, αλλα θα θελα να εχω ενα ακομα βασικο υγρο (diy-able εστω s&v). Ολα τα rope cut μου δωσαν την αισθηση τασακιου (μονο) και επειδη αυτο δεν συναδει και πολυ με αυτα που εχω διαβασει, ρωτησα εδω. Πιθανοτατα τα υγρα πανε πεταμενα στους κλιρο που τα εχει το μαγαζι.

Το λιγοτερο καπνικο απο την σειρα - που δεν εχει κανελα, ποιο ειναι? 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 23:27 »
Ανάλογα τα watt που θα το παίξεις, το Dark Thirty.

Τι εννοώ: Πρόκειται για ένα πολυδιάστατο υγρό που αλλάζει ανάλογα με το σύρμα. Εγώ έχω καταφέρει να πάρω μεγάλο κομμάτι της γεύσης του σε έλεγχο θερμοκρασίας στον Phenomenon. Εκτός ελέγχου θερμοκρασίας, όσο λιγότερα watt και αέρας τόσο περισσότερο μου ερχόταν το ρούμι. Όσο ανέβαιναν τα watt τόσο αναδεικνυόταν το καπνικό του και η σταφίδα.

Αν δεν έχεις ανοχή στην κανέλα, μην δοκιμάσεις καν το Santo Domingo. Δεν έχει υπερβολική, αλλά έχει.

Υ.Γ.:  Εγώ προσδιορίζω το main υγρό μου ως παϊδάκια. Δεν θα την πάλευα να ήταν pizza  :)) Εκτός κι αν είχε διπλή μοτσαρέλα και διπλό μπέικον, αλλά  και πάλι παϊδάκια δεν θα ήταν.

Υ.Γ.2: Εγώ πάλι σπάω την μονοτονία κάθε μέρα με άλλο υγρό. Μια μέρα καπνικό, μια μέρα φρούτα, μια μέρα γλυκά, μια μέρα γκουρμέ κλπ κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 23:46 »
Α, α οκ, σεβαστο. Ειλικρινα δεν ειχα καταλαβει αν ηταν κυριολεκτικη απαντηση Giorgo.

Κωστα, δεν εχω παραπονο. Με το σουπριμ ( DIY ) ενα χρονο και κατι ψιλα εχω βολευτει απειρα. Αλλα ξερεις πως ειναι. Ακομα και pizza να ναι, αν ειναι καθε μερα... ψαχνεις και κατι αλλο. Που και που σπαω την μονοτονια με κανα dinner lady η κανα sweet cream 32, αλλα θα θελα να εχω ενα ακομα βασικο υγρο (diy-able εστω s&v). Ολα τα rope cut μου δωσαν την αισθηση τασακιου (μονο) και επειδη αυτο δεν συναδει και πολυ με αυτα που εχω διαβασει, ρωτησα εδω. Πιθανοτατα τα υγρα πανε πεταμενα στους κλιρο που τα εχει το μαγαζι.

Το λιγοτερο καπνικο απο την σειρα - που δεν εχει κανελα, ποιο ειναι?
Συμφωνω με τον φιλο,το dark thirty ειναι το λιγοτερο καπνικο,βεβαια δεν εχουν σχεση με τα υγρα που γραφεις πχ.εγω supreme μ αρεσει για κανα 3ωρο.Τα υγρα ειναι καπνικα με κατι οπως τα αντιλαμβανομαι εγω,το υποδηλωνει κ το ονομα τους..καθαρα καπνικα δεν κανω πλεον.Επειδη βεβαια ειναι θεμα γουστου εαν εχεις δυνατοτητα δοκιμασε τα κ σε μαγαζι με επισκευασιμους ατμοποιητες.Εγω τα δοκιμασα vapeland πρωτη φορα νομιζω,με αξιοπρεπεις ατμο....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113815 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8705 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153999 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243116 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293292 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 930 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios