vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, liabovas, Jorge, Ηρακλης1985, dinos_74, Milarepa

Twitter

Wotofo Serpent SMM RTA

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 01:05 »
Η προστατευτικη σιλικονη που λες ειναι το δαχτυλιδι που μειωνει τη χωρητικοτητα σε 2 ml οπως απαιτει το ανουσιο TPD.

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 15:51 »
τον έστησα σήμερα παίδες . με ένα συρματάκι 24/32 clapton σε 2.5 πυρήνα . παίζω από 35-40 watt
από γεύση είναι μια χαρά . διαρροη τίποτα 
υγρασία θεωρώ πως θα μαζεύει και είναι λογικό 
πάντως για 4 ml δεν μου φαίνεται εμένα το ίδιο γέμισμα κάνω όπως στον obs βαριά ένα 20 λεπτό :P

Αποσυνδεδεμένος iznodur

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 09:44 »
Εύκολο στήσιμο και πολύ όμορφος ατμοποιητής, από γεύση νομίζω αποδίδει καλύτερα με flat clapton ωστόσο εγώ δεν είμαι τόσο της πνευμονικής τζούρας και τον χρησιμοποιώ κυρίως στο σπίτι. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρω είναι πως ότι και στήσιμο αν του κάνεις σε συνεχόμενες και μακρόσυρτες τζούρες θα πάρω υποψία καμένου. 

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 09:53 »
Ανέβασε καμιά φωτό για να σου πούμε πώς βάζεις λάθος το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 13:46 »
Αν και δεν έχω τον συγκεκριμένο ατμο, νομίζω η υγρασία προέρχεται από τα μεγάλα coils. 
 
Τι εννοώ με αυτό. Όταν παίρνουμε τζούρα και αφήνουμε το κουμπί, το coil παραμένει ζεστό για αρκετή ώρα, με αποτέλεσμα να συνεχίζει να παράγει ατμό για μερικά δευτερόλεπτα αφότου αφήσουμε το  fire button. 
Αυτός ο ατμός είναι αρκετά πιο κρύος από τον αέρα/ατμό που έχει μείνει στην καμινάδα που οδηγεί σε περίεργα φαινόμενα push-pull τον οδηγούν στο airflow. 

Το φαινόμενο είναι αρκετά σύνηθες και στους bottom airflow, αλλά και στους side. 

Αν κάποιος θελει να το τεστάρει, μπορεί να δοκιμάσει να συνεχίσει να ρουφά για 1-2 δευτερόλπτα αφότου αφήσει το fire button...

That's my 2cents, μπορεί να λέω και βλακείες. Πάντως έτσι το έλυσα στον rba του spirals που είχα θεματάκια υγρασίας. 


 

Αποσυνδεδεμένος funk

  • *
  • 51
  • All rights reserved all wrongs reversed . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 15:48 »
Μολις παρελαβα και εγω και εστησα με τις αντιστασεις που δινει μεσα στην συσκευασια, απλα ειναι πανεμορφος!!

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 17:57 »
@ iznodur
ρίξε μια ματιά εδώ για να σταματήσουν τα καμμένα

Αποσυνδεδεμένος funk

  • *
  • 51
  • All rights reserved all wrongs reversed . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 04, 2017, 20:51 »
Ενα περιεργο πραγμα μου συμβαινει με αυτον τον ατμοποιητη, επειδη ηθελα να δοκιμασω τα δικα μου στυσιματα εβγαλα την αντισταση με την οποια ηρθε και εστριψα μια 4 σπειρες 3.5 πυρηνα σε kanthal clapton και αφου βαμβακωσα οπως περιπου προτεινει ο tortugas  παιρνω συχνα καμμενο στα 25-30 watt.. Τι λετε να φταιει?

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 04, 2017, 21:23 »
Εχεις ΠΑΡΑ πολυ βαμβακι στις τρυπες και "πνιγει" το υγρο (για τον τροπο που εδειξα). Ειδικα με 3.5mm αραιωσε παρα πολυ, εκει δεν μου φαινεται να το χεις κανει. Δοκιμασε λιγα στησιματα να καταλαβεις ποσο θελει αν δεν βγαζεις ακρη απο τις φοτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2017, 21:51 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 04, 2017, 21:57 »
demon killer alien . . . . . . . πολύ ντουμάνι και γεύση . . . . . . . . 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 04, 2017, 22:51 »
Flat clapton ειναι αυτο να ξερεις, ασε πως το βαφτισε η demon killer να πουλησει... Καλοατμιστο!

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 04, 2017, 23:19 »
Παίζει καλά αυτό το σύρμα .Ίσως το μόνο που είναι πολύ κοντά
από θέμα γεύσης στο Ni80 twisted . Αλλά και στο twisted για να πάρεις
το απόλυτο στη γεύση , το οποίο εννοείται είναι υποκειμενικό , έχεις να
πειραματιστείς , με το πόσο πυκνή ή αραιή θα είναι η πλέξη . Στη φωτό
που υπάρχει παρακάτω , έβγαλε πάρα πολύ καλή γεύση η αραιή .

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 12:42 »
Τον εχω δυο βδομαδες και πραγματικα εχω ευχαριστηθει την γευση του. Ακολουθωντας το στησιμο του tortugas πραγματικα δεν υπαρχει ιχνος καμενου και σε πολυ μακροσυρτες τζουρες αν και παιζω με λιγο πιο απλα συρματα. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν τον εστησα με τα ποδαρακια πανω αυξηθηκε λιγο η γευση και αρκετα το χτυπημα. Βεβαια κανει λιγο περισσοτερο θορυβο ετσι. Να ρωτησω και κατι: Μετα απο το στησιμο περνω μια βαμβακιλα για καμια δεκαρια τζουρες και μετα στρωνει. Τι φταιει?

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 15:20 »
Λογικά το βαμβάκι σου, ίσως το περνάς με λερωμένα χέρια ή έχεις βάλει πολύ. Κάποια Βαμβακιά αφήνουν λίγη γεύση από μόνα τους ανεξάρτητα από το πως θα το χειριστούμε.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος funk

  • *
  • 51
  • All rights reserved all wrongs reversed . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 16:50 »
Τον εχω δυο βδομαδες και πραγματικα εχω ευχαριστηθει την γευση του. Ακολουθωντας το στησιμο του tortugas πραγματικα δεν υπαρχει ιχνος καμενου και σε πολυ μακροσυρτες τζουρες αν και παιζω με λιγο πιο απλα συρματα. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν τον εστησα με τα ποδαρακια πανω αυξηθηκε λιγο η γευση και αρκετα το χτυπημα. Βεβαια κανει λιγο περισσοτερο θορυβο ετσι. Να ρωτησω και κατι: Μετα απο το στησιμο περνω μια βαμβακιλα για καμια δεκαρια τζουρες και μετα στρωνει. Τι φταιει?
Εγω πχ παντα μετα απο καθε στησιμο για να διωξω την βαμβακιλα, πριν βιδωσω την καμπανα και αφου εχω βρεξει καλα το βαμβακι μου ειδικα στο σημειο της αντιστασης παταω το κουμπι να ατμισει ωστε να καψει λιγο το βαμβακι και να στρωσει η γευση και εαν χρειαστει ξανα σταζω υγρο πανω στην αντισταση. Μετα βιδωνω και ατμιζω καθαρη γευση...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826566 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios