vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 1 χρήστης
Mimhsdr

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #285 στις: Ιουλίου 01, 2011, 22:53 »
πολύ καλό μου φαίνεται για να ειναι αληθινό
 :)και μακάρι να είναι
SEB ευχαριστω πολυ διαφωτιστικά
αυτό που με ανησυχει βασικά είναι το χτύπημα
θα με βρείτε μάλλον παλιομοδίτισσα αλλά συνεχίζω με 501
ο μοναδικός που μου δίνει το χτύπημα που θέλω
στο ego-T ενώ το χάρηκα για την αυτονομία του δυστυχως δεν τα βρήκαμε στο χτύπημα
για να δούμε

πάντως χαίρομαι πολύ που ξεφεύγουμε από τα παλιά και προχωράμε σε τετοια αυτονομία εμπορικά πλέον
οι καινούριοι ατμιστές θα έπρεπε να τρίβουν τα χέρια τους
δεν ξερω αν το εχεις ηδη δοκιμασει,και το λες αυτο
το κτυπημα κατα την προσωπικη μου γνωμη ειναι ελαχιστα λιγοτερο απο τον 510 ,ελαχιστη διαφορα
τωρα βεβαια ειναι πως το βλεπει κανεις προσωπικα....

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 01, 2011, 22:59 »
οχι δεν το εχω δοκιμάσει
αλλα συντομα

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #287 στις: Ιουλίου 02, 2011, 03:14 »
Επειδή το νήμα έφτασε τις 20 σελίδες, συγκέντρωσα τα μυνήματά μου εδώ , ώστε οποιοσδήποτε θέλει να διαβάσει συγκεντρωμένες τις απόψεις μου για το συγκεκριμένο μοντέλο, να μη χρειάζεται να ανατρέχει στις πρώτες σελίδες και χαθεί από τις διάφορες πληροφορίες.
Atme, αν κρίνεις ότι πρέπει να μπει σε ξεχωριστό θέμα, ελεύθερα. ;)
 
Vango’s  review: NoBacco Hybrid - 650mAh Batteries


Τρεις- τέσσερις πρώτες παρατηρήσεις σχετικά με το πακέτο που παρέλαβα σήμερα:
(πρώτα τα καλά)


1.   όλα λειτουργούσαν άψογα εξ'αρχής και το πακέτο ήταν πλήρες (δεν έλειπε τίποτα).  :thumpup: 
Μην σας κάνει εντύπωση που το γράφω, έχουν δει πολλά τα μάτια μου σε παραδόσεις μέσω κούριερ. 


2.   όταν από δικό μου λάθος επίσης, έριξα μία σταγόνα υγρό στο σωληνάκι του καρτο, δε χρειάστηκε να σκουπίσω τίποτε, μόνο τοποθέτησα όρθια και ανάποδα τη συσκευή (με το στόμιο προς τα κάτω δλδ) μέσα σε ένα ποτήρι  για να μπορεί να στέκεται.
Το άφησα για δύο-τρία λεπτά έτσι. Το περίσσιο υγρό μπήκε δια βαρύτητος μέσα στο καρτο, και, αυτό ήταν, όλα θεόστεγνα!!! :thumpup: 


(και τα... κακά)


3.   μόνο ένα πιπάκι-στόμιο ανά καρτο είναι τουλάχιστον... ανθυγειινό (πιστεύω ότι δεν είναι από τσιγκουνιά, μάλλον δε το σκέφτηκε όποιος σετάρισε το πακέτο σαν "στάρτερ πακ") :( 
Δεν είναι διαθέσιμα και σαν ανταλλακτικά.


4.   λείπει οπωσδήποτε και μια προέκταση USB, με καλώδιο έστω 20-30 cm. Είναι άβολο να φορτίζει η μπαταρία έτσι "καρφωμένη" στο πλάι του μετασχηματιστή. Κάποια στιγμή θα ξεχαρβαλώσει και η υποδοχή USB από το βάρος. :( 
Άσε που αν δεν βολεύει να μπεί στη πρίζα με την μπαταρία αριστερά, το led φόρτισης κοιτάει στο...πάτωμα   :wall: 


Η συνέχεια επί της οθόνης, μείνατε συντονισμένοι στο φόρουμ...



Όσα αφορούν τα χαρακτηριστικά ατμίσματος της συσκευής, εκτός από αυτά που έχω αναφέρει στο αρχικό μήνυμά μου εδώ, και όσα έχουν γραφτεί από τους  συνδοκιμαστές (αλλά και άλλα μέλη του φόρουμ που έσπευσαν να το αγοράσουν) με έχουν υπερκαλύψει και είναι πέραν του δεόντος ικανοποιητικά. (Ούτε σε περιοδικά αυτοκινήτου τέτοια...τεστ ντράιβ) :thumpup: 
 
Τελευταία σχόλια από την Ακαδημία Ατμοσομελιέ Vangos: 8) 
(Υγρό δοκιμής: VG ecopure rich medium 80% +latakia 5% +vanilla bourbon 5% + 10% νερό. Δεν είχα πάντα αυτό μέσα , απλά δείνω μια τυπική αναλογία που χρησιμοποιώ συνήθως) 
Οι διπλές-τριπλές τζούρες, που είναι οι αγαπημένες μου , δείχνουν να είναι αγαπημένες και του Hybrid. Στο κόψιμο δε, ανάμεσα στις αλλεπάληλες τζούρες, εξέρχεται ατμός απο τις οπές αερισμού του καρτο και για τους μή σχετικούς με το άτμισμα είναι αρκετά εντυπωσιακό- ψαρωτικό. Με αυτή τη διαδικασία, μειώνεται και η «ξηρή» αίσθηση που δείνει αρχικά ο ατμός του Hybrid, ενώ γίνεται πιό πλούσιος σε άρωμα που τυλίγει ουρανίσκο και πίσω μέρος της γλώσσας , χωρίς να «λιγώνει».
Με τη συγκεκριμένη μείξη υγρών, γεύτηκα κάποιο «τσιμπηματάκι» που μου θύμησε την αίσθηση που αφήνει η ... μπύρα Kaiser!!! :confused1: 
(Τί λέει ο άνθρωπας!!!)
 
Συμφωνώ ότι έχει ήπιο χτύπημα , απλά προσωπικά που θέλω ν’απεξαρτηθώ από την νικοτίνη και έχω αρχίσει να κάνω υγρά με περίπου 8mgr πλέον (τα medium ecopure στο 50% δλδ), προτιμώ στο συγκεκριμένο ζήτημα το eGo-Τ “B” γιατί φέρνει πιο «έξω» τα αρώματα. Είναι πιό «Ναργιλές» το eGo-Τ «Β».
Το Hybrid θα το συνιστούσα σε όποιον θα ήθελε να δοκιμάσει δυνατές σε νικοτίνη καπνιστικές γεύσεις, για να κόψει το κ.τ. , χωρίς να του πετάγονται τα μάτια έξω απ’το «χτύπημα» και ο φάρυγγας απ’το μπάφιασμα (μπουφ-γκούχου).
Φυσικά , ακόμη η συσκευή μου είναι στο «στρώσιμο» και κάθε ώρα βελτιώνεται σε συμπεριφορά ατμού και ξηρότητας, αλλά όσο αφορά τα αρώματα έχει σχετικά μικρή διαφορά πλέον που πέρασε το 24ωρο.
Επίσης μου άρεσε ένα κολπάκι που ανακάλυψα τυχαία. Αντί για διπλές τζούρες, μπορούμε με μια μακρόσυρτη των 2’’-3’’, ν’ανοιγοκλείνουμε τη τρυπούλα του λεντ σαν να παίζουμε φλογέρα!!!
(τα ...κλαρίνα απαγορεύτηκαν στο φόρουμ, γι αυτό άλλαξα και άβαταρ από αντίδραση) :laugh1: 
Δε θα γράψω άλλα ...γευσιγνωστικά, άλλωστε είναι καθαρά υποκειμενικά αυτά.
Μόνο αν έχω πρόβλημα (καμμένο- διαρροή) θα επανέρθω στο ατμογευστικό θέμα.
Α, ναι καμμένο φέρνει μόνο μετά από τέσσερις επαναλαμβανόμενες τζούρες των 6’’ (με batt. safety cut off) και όχι έντονο!!!
 
Θα περιοριστώ στα τεχνικά και λειτουργικά χαρακτηριστικά του, καθώς και τα υπέρ και κατά που συναντώ στη δική μου συσκευή.
 
-Βάρος συσκευής: 43gr με 650mAh μπαταρία χωρίς υγρό
(εμ, μόνο τα κινητά μας ενδιαφέρει αν κουβαλώντας τα μας βαραίνουν!!?)
-Διάρκεια αργής φόρτισης: 4,5 ώρες
-Αυτονομία μπαταρίας: 7 ώρες κατά μ.ο.(650mAh)
-Αυτονομία 3ml υγρού: 10+ ώρες
 
Τα δύο τελευταία , τα βάζω στα
ΥΠΕΡ:
(επίσης)
Οικονομική συσκευή σε υγρά.
Απροβλημάτιστη λειτουργία.
Κομψή (παρ’όλο το μέγεθος) εμφάνιση. Μπορεί να θεωρείται λίγο χαρντκορ για γυναίκες αλλά δεν είναι άσχημο.
Μαλακό στόμιο με καλή αίσθηση (στις φρουτένιες γεύσεις, μου’ρχόταν να το φάω) :idiot1: 
Χωρητικότητα υπερπλήρωσης-υπερχείλισης δεξαμενής >3.5ml
Πανεύκολη πλήρωση υγρού.
 
Ακόμη, παρατήρησα και κάποια
ΚΑΤΑ:
Ακριβώς λόγω του τελευταίου πλεονεκτήματος, μπορεί να ξεχαστεί ο χρήστης και να μην αποσυνδέσει την μπαταρία. Και, σε αυτόματη μπαταρία, είναι το τελευταίο που θα ήθελε κανείς να βρεί έστω και λίγο υγρό λόγω υπερχείλισης.
Άρα (το λέει και στο μάνιουαλ )
Παντα αποσυνδέουμε (ξεβιδώνουμε) την μπαταρία για έστω και μια σταγόνα συμπλήρωμα.
Σύνδεση μπαταρίας –καρτο με βίδωμα μόνο μιας στροφής. Αυτό σημαίνει συναρμογή με μόνο μιάμιση σπείρα. Παρ'όλη την αίσθηση της σταθερότητας που δίνει τώρα που είναι καινούργιο, πόσα βίδω-ξεβίδω θ’αντέξει για φορτίσεις και συμπληρώματα υγρών? (Ελπίζω πολλά).
Για να μην αναφέρω τυχόν μικροπτώσεις ή ζορίσματα εντός τσέπης (την κωλότσεπη καλό θα είναι να την ...ξεχάσετε για το Hybrid) :hmmm: 
 
Αυτά από μένα και τα ξαναλέμε.

Διαδικασία καθαρισμού του καρτο που δοκίμασα και απέδωσε αρκετά καλά
(3η μέρα χρήσης, έπρεπε να μπανιαριστεί :tongue_smilie:  ):


απλά τον "έπλυνα" με οξυζενέ και τον φύσηξα-στέγνωσα στη χαρτοπετσέτα να πετάξει όλα τ'απομεινάρια.Βέβαια, ακόμη και μετά από αυτή τη διαδικασία, εξακολουθούσε και ...ψιλοάτμιζε!!! (δοκίμασα να του κάνω dry burning) Τέλος πάντων, μετά το καθάρισμα, τον άφησα να στραγγίξει-στεγνώσει και όλα καλά.
(πιστεύω ότι εξίσου καλή δουλειά θα κάνει και το απιονισμένο/βρασμένο νερό)


Αν έμενε κι άλλη μέρα δε ξέρω κατά πόσο θα είχε ατόφια τα νέα αρώματα-γεύσεις  που θα του έβαζα ή θα μπέρδευε με τα προηγούμενα σε σημείο ανυπόφορο. :hmmm: 


Τελικά η μία μπαταρία των 650 mAh, όντως παρέδωσε το πνεύμα και δεν παίζει καθόλου πλέον.
(Κακό αυτό) :(   
Σε συνεννόηση με τεχν. τμήμα της Nobacco, μου αποστέλλουν αύριο Παρασκευή καινούργια, καλυπτόμενη από εγγύηση και χωρίς καμία χρέωση κούριερ. Οφείλω να ομολογήσω ότι είναι ευγενέστατοι από τηλεφώνου, αλλά και εξυπηρετικότατοι.
(Καλό αυτό) :thumpup: 
Φυσικά αυτό ισχύει και στο κατάστημα .Πήγαν δύο φίλοι και συνάδελφοι που "κόλλησαν" από μένα και μία κυρία από την εταιρία μπήκε στον κόπο να μου τηλεφωνήσει για να μου εξηγήσει ότι "δεν μπορούν να μου περάσουν την έκπτωση από αυτές τις αγορές σε μένα (λόγω φόρουμ)  γιατί απλά, έχουν γίνει σε άλλα ονόματα τα τιμολόγια"!!! Τέτοια εξυπηρέτηση οφείλω να ομολογήσω ότι λίγες φορές έχω συναντήσει, ακόμη και σε αγορές από το εξωτερικό. Ξέρω ότι μπορεί να παρεξηγηθώ για τυχόν "διαφήμιση λόγω σπόνσορα δοκιμής", γι αυτό σας λέω κι αυτό:
Επίσης, καλές εντυπώσεις έχω κι από άλλο ένα κατάστημα, (στο οποίο τα έχω ακουμπήσει χοντρά) απλά περιμένω να δω κι από αυτό τι θα γίνει σε περίπτωση αιτήματος "εγγύησης".
Τα καλά να λέγονται, όχι μόνο τα κακά.  ;)  (περί εμπόρων- αντιπροσώπων εννοώ)


Extreme test που έλαβε χώρα απόψε το βράδυ:
Η (καλή μου) μπαταρία είχε άψογη συμπεριφορά και η αυτόματη λειτουργία έδειχνε ανεπηρέαστη σε πολύ θορυβώδες περιβάλλον (>110 db) και ριπές δυνατού ανέμου. :thumpup: 
Η παραγωγή ατμού και η ένταση σε άρωμα και χτύπημα, έπεφτε δραστικά σε υψόμετρο μεγαλύτερο των 1000 μέτρων. (αν αυτό έχει για κάποιον ενδιαφέρον) :hmmm: 


Ο ατμοποιητής (σε νορμάλ συνθήκες) έχω την εντύπωση ότι μέρα με τη μέρα βελτιώνεται σε απόδοση αρωμάτων και χτύπημα. :thumpup:   


Φίλε Steamboy,
το πακέτο για το review που μας διέθεσε η Nobacco ήταν με τις μπαταρίες των 650 mAh. Σε αίτημά μου για αντικατάσταση της χαλασμένης 650άρας (εγγύηση) με 900άρα πληρώνοντας τη διαφορά της τιμής, μου είπαν ότι δεν είχαν ακόμη διαθέσιμες σαν έξτρα 900άρες.
Από διαρροές, προς το παρόν όλα είναι άψογα και, αν θες τη γνώμη μου, βλέποντας τα σωθικά του καρτο εδώ, ούτε πρόκειται να έχει τέτοιο θέμα...


Σήμερα συμπληρώνω μία βδομάδα χρήσης και των δύο καρτο (διαφορετικές γεύσεις ο ένας απ'τον άλλο).
Μέσος όρος χρήσης δλδ 3,5 μέρες περίπου για καθέναν και πιστεύω ότι σήμερα έχουν πιάσει το "ταβάνι" τους σε απόδοση. (σημ.: έχουν πλυθεί από μία φορά, την τέταρτη μέρα)


Αν βγει και σε LR, θα ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η πιθανότητα ν'αυξηθεί η αίσθηση του ατμίσματος με χτύπημα. Αρκεί να μη χαλάσουν τα υπόλοιπα "συν" της συσκευής.




Παράθεση από: aiwnios_foithths στις Ιούνιος 20, 2011, 08:08Εγώ θα κάνω πάλι το δικηγόρο του διαβόλου...........αλλα δεν είναι λίγο κάπως το ότι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο με με τα ηλεκτρονικά τσιγάρα να έχουμε tank, AVS/AFS, drip tips, γεμίσματα από κάτω, από το πλάι 1002 πράγματα και να γυρίσουμε πάλι στους πολυεστέρες και στο καμένο πλαστικό? Γιατί δε μπορεί όσο καλά φτιαγμένο και να είναι κάτι που έχει πλαστικό γύρο γύρο από μια αντίσταση κάποια στιγμή θα το λιώσει.

Αυτή τη φορά ο...πελάτης σας μάλλον δεν έκανε καλή δουλειά κ. δικηγόρε :laugh1: :laugh1: 
Η "κάποια" στιγμή που λες, τουλάχιστον στα δικά μου καρτο, δείχνει να μην είναι κοντά.
Μάλλον και τα ...κινεζάκια που κοροϊδεύουμε εξελίσσονται και βελτιώνονται.
Θυμάστε τι λέγαμε παλιά για τους Κορεάτες, Ταϊβανέζους, Φιλιπινέζους και έχουν "βάλει τα γυαλιά" σε χώρες-βιομηχανικά μεγαθήρια , για να μην πάω 30 χρόνια πίσω και θυμηθώ την κοροϊδία που έπεφτε στους Ιάπωνες και τα κάθε λογής προϊόντα τους!!!

Δε θέλω να παρεξηγηθώ, καλές οι ρολς , οι μπέντλεϋ και οι μπουγκάτι αλλά και οι άνθρωποι που θέλουν απλά να μετακινηθούν έχουν δικαίωμα στην αυτοκίνηση, εάν με καταλαβαίνεις ;) 

Το Hybrid μετά από 9 μέρες και 2 καθαρισμούς, "παίζει" και ατμίζει κανονικότατα. Με γεύση , με ατμό και (εξαρχής ήπιο) χτύπημα. :thumpup: 
Και σε απλά Ελληνικά,
Deal with it!!!
(όπως κι εγώ) :bye:


Λοιπόν, τα νέα από το μέτωπο:
Σήμερα έπεσε εγχείρηση και στους δύο καρτο.


Ποτέ μην ατμίζετε τους καρτο στεγνούς από υγρά, είναι ίσως το μόνο τους (λειτουργικό) μειονέκτημα.
Αρχίζουν και καίνε το μικροσκοπικό φιτιλάκι της αντίστασής τους, και αν επιμείνετε το κάψιμο προχωράει και στο υφασματάκι που περιβάλλει την αντίσταση και κατόπιν καψαλίζει και τον πολυεστέρα.
Απ'ότι καταλαβαίνετε , δεν είναι ότι το υγιεινότερο να ατμίζετε καμένα συνθετικά υλικά.
Πάντα υγρό το καρτο λοιπόν και θα έχετε απροβλημάτιστα ατμίσματα για αρκετό καιρό. ;) 


...εννοείται, φυσικά , ότι οποιαδήποτε απόπειρα dry burning απλά απαγορεύεται δια ροπάλου... :thumpdown:
21η μέρα, το πρώτο καρτο, παρέδωσε το πνεύμα, δλδ έσφυξε η τζούρα αρκετά και είχε και περίεργη γεύση, ενώ μειώθηκε κι αρκετά η παραγωγή ατμού. Αποπειράθηκα να καθαρίσω σχολαστικά το καρτο και ιδιαίτερα την αντίσταση η οποία είχε χτισμένες επικαθίσεις από υγρό σε τέτοιο σημείο, που μου προξένησε περιέργεια πως άτμιζε ακόμη...
Δεν επανήρθε όμως. Πάει για αντικατάσταση.                                                                                                   
                                                                                                                                         Και στο ρεζουμέ της υπόθεσης:
Πόσο κοστίζει;
80€ αγορά του πακέτου στάρτερ (+ 20-30€ σε υγρά για να ξεκινήσει κάποιος μαζί του)
Υπολογίστε και 14€ το μήνα μ.ο. περίπου για δύο καρτομάιζερ -εκτός των πρώτων 28 ημερών της εγγύησης, που η εταιρία δείχνει πργματικά ότι εφαρμόζει χωρίς δεύτερες ερωτήσεις. (και μπράβο τους)


Είναι αξιόπιστο, ή μάλλον
Έχει προβλήματα;
Λίγα έως μηδαμινά (τα οποία ελαχιστοποιούνται λόγω της ανωτέρω εταιρικής πολιτικής)
Π.χ. υποτονική απόδοση του καρτο (συνήθως από την τρίτη-τέταρτη μέρα γίνεται εμφανές)
Αυτόματη μπαταρία με «τεμπέλικη» λειτουργία. (Μόνο στο δικό μου πακέτο υπήρξε τέτοιο θέμα)


Γιατί να το αγοράσω;
Γιατί είναι οικονομικό σε υγρά, έχει ικανοποιητικότατη ατμιστική συμπεριφορά, δεν έχει διαρροές, γεμίζει πανεύκολα όταν χρειαστεί, και (εκτός εγγύησης) το καρτο κοστίζει μόνο 7€ -δλδ λιγότερο από δύο πακέτα παλιο-κ.τ.
Σημειώνω ότι ξεκίνησα 2 Ιουνίου 2011 να ατμίζω με eGo T “B” και από 11 Ιουνίου χρησιμοποιούσα ταυτόχρονα και τις δύο συσκευές. (Στις εξόδους μου περισσότερο το Hybrid)
Ήταν ευχής έργο που άρχισα με αυτά τα μοντέλα το η.τ. γιατί κατάφεραν να με κρατήσουν μακριά από το κ.τ. και τώρα απλά μου φέρνει αηδία και μόνο η ιδέα να ξανακαπνίσω.


Ευχαριστώ τη διαχείρηση του φόρουμ για την ευκαιρία που μου έδωσε, αναθέτοντάς μου αυτό το «πρότζεκτ» χωρίς ουσιαστικά να ξέρει «τι καπνό φουμάρω/ τι υγρό ατμίζω» (νέοπας γαρ), καθώς και την χορηγία της “NoBacco” για το πακέτο που διέθεσε, αλλά και την άψογη υποστήριξή της κατά την διάρκεια της εγγύησης.(κι ας κατηγορηθώ για διαφήμηση, ήταν άψογοι και ευγενέστατοι όχι μόνο σε μένα , αλλά και σε τρίτους -συνάδελφους και φίλους μου- που «μυήθηκαν» στο η.τ με το συγκεκριμένο μοντέλο).

Στη διάθεσή σας για περαιτέρω πληροφορίες-απαντήσεις σε τυχόν απορίες.
Vangos.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2011, 03:50 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 02, 2011, 03:20 »
Nα κανω μονο(μη με χτυπησει κανεις :P ) μια μικρη παρατηρησουλα,φιλε vangos,πλεον υπαρχουν κ επιστομια ανταλακτικα των 5τεμ. στα 2euro.Αυτο μονο :P

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 02, 2011, 10:09 »
Καλημέρα.Εγώ έκλεισα 11 μερες με τo hybrid και θα ηθελαν να ρωτησω.χρησιμοποιω το ενα carto με μια γευση η οποία τελειώνει απο το μπουκαλακι και θέλω πριν βάλω άλλη γευση να το καθαρισω.Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό η μονο με φυσιγμα?από οτι βλεπω το σωληνακι στο κεντρο δεν ειναι κ πολυ κιτρινισμενο και το γυρω γυρω του ειναι καθαρό.Τον 2ο τον εγκαινιασα μια φορα μονο κ μονο να δω οτι παιζει κ δεν χρειαζεται αντικατασταση.

Αποσυνδεδεμένος marile

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καπνισμα.....αδυνατιζει............
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 02, 2011, 12:26 »
Καλημερα.Παρακαλω μπορει καποιος που εχει Ηubrid και Ηybrid-e να μου πει αν τα επιστόμια που πωλουνται extra για το μοντέλο Hybrid ταιριαζουν και στο Ηybrid-e ? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 02, 2011, 12:38 »
Καλημερα.Παρακαλω μπορει καποιος που εχει Ηubrid και Ηybrid-e να μου πει αν τα επιστόμια που πωλουνται extra για το μοντέλο Hybrid ταιριαζουν και στο Ηybrid-e ? :dontknow:

Καλημερα.Ναι,ταιριαζουν μια χαρα.  8)

Αποσυνδεδεμένος marile

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καπνισμα.....αδυνατιζει............
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 02, 2011, 12:54 »
ok ευχαριστω .Θα παραγγειλω αμεσως γιατι τα εχασα :-[ και απο τους ατμο που εχω.Βγαινουν πολυ ευκολα.....

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 02, 2011, 12:57 »
Πραγματι κ γω το επαθα με 2 επιστομια κ εφτιαξα αυτοσχεδιο μεχρι να μου ρθουν τα ανταλακτικουλια... :P

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 02, 2011, 13:05 »
Εμενα ηρθαν τα δυο νεα καρτο και επιτελους ατμιζω φυσιολογικα και παλι....

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #295 στις: Ιουλίου 02, 2011, 13:08 »
Εμενα ηρθαν τα δυο νεα καρτο και επιτελους ατμιζω φυσιολογικα και παλι....

Ωραιος,φιλε μου! :thumpup: :thumpup:
Και μενα μου ηρθε το Hybrid-e...για να δουμε τι λεει  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 02, 2011, 13:22 »
Ωραιος,φιλε μου! :thumpup: :thumpup:
Και μενα μου ηρθε το Hybrid-e...για να δουμε τι λεει  :tongue_smilie:

Εχεις μια μανια ομως να γραφεις εδω για το hybrid-e και στο αλλο θεμα για το hybrid σκετο  :hmmm:  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 02, 2011, 13:49 »
Εχεις μια μανια ομως να γραφεις εδω για το hybrid-e και στο αλλο θεμα για το hybrid σκετο  :hmmm:  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Μπερδευτηκα.... :eyesplash: :eyesplash:  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 02, 2011, 14:16 »
Σε πειραζω. Απλα διαβαζουμε για το ιδιο καρτο σε δυο θεματα αφου εγινε λαθος απο την αρχη με την χωρητικοτητα απο τη nobacco....

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 02, 2011, 14:50 »
Πολυ καλες εντυπωσεις σε σχεση με το Ego-T...ουτα διαροες ουτε καμμενου γευση..αυτονομια ικανοποιητικοτατη και ευκολια στο γεμισμα ασυγκριτη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190885 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152206 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11373 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346010 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147591 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8334 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545725 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52831 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361393 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed