vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, Jorge, babis1993, kyrgiannis

Twitter

Goblin v3 mini 2ml

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Goblin v3 mini 2ml
« στις: Ιουνίου 10, 2017, 13:26 »
Χαιρετώ τους φίλους.Ηρθε η ώρα μετά από πολλους επισκευάσιμους ατμοποιητές να δοκιμάσω ακόμη έναν.
Αυτην την φορά αποφάσισα να δοκιμάσω τον μικρό Goblin vmini των ml αφού το μέγεθος των 4ηδων με κούρασε.
 
Αλλωστε η ημερήσια κατανάλωση μου δεν ξεπερνάει τα 2 ml. Αρχικά με απογοήτευσε αφου 
πλημμύριζε ελαφρώς. Αργότερα όμως επιστρατεύοντας όλη την εμπειρία μου τον νίκησα! Η πλημμύρα σταμάτησε.
 
Αρχισα να τον ατμίζω, και παρόλο που τα στησίματα μου δεν είναι ιδιαίτερα περίτεχνα αλλά αντιθέτως πολύ απλά, ένα άρωμα και ένας απολαυστικός θερμός ατμός ανάβλυσε απο τα εντός του. Εντυπωσιάστηκα!
 
Ομολογώ οτι πρώτη φορά στα 7,5 χρόνια ατμίσματος ευχαριστήθηκα τόσο πολύ τζούρα.
Αλλα ας μην μακρυγορίσω άλλο. Να παραθέσω τα κατα την γνώμη μου πάντοτε, θετικά και  αρνητικά του εν λόγω μικρού Goblin.
 
Αρχίζοντας και απαριθμώντας τα θετικά και τα αρνητικά εχουμε λοιπόν ως εξής :
 
                                                                   Θετικά
 
1.Αριστη γεύση,θερμός ατμός,τσιγαρίσιο χτύπημα
2.ομορφος σχεδιαστικά,μικρός στο μέγεθος,εύκολος στο στήσιμο αν και προυποθέτει σχετική εμπειρία.
3.Εξυπνα σχεδιασμένες ρυθμίσεις εισαγωγής αέρα και ροής υγρού στην βάση του.
4.Καμπάνα (spitback) προαιρετικά τοποθετούμενη στο εσωτερικό του ώστε να μην επιστρέφουν υγρά στο στόμα. Εξαιρετικό εξάρτημα. Είχα βαρεθεί να γεύομαι υγρά.
5.Ευκολία πλήρωσης υγρών απο το επάνω μέρος.
6. πλατφόρμες (deck) για μονή και διπλή αντίσταση εντός της συσκευασίας. Εφεδρικό pyrex τζαμάκι. Πολλά o ring. Δεν τσιγκουνεύτηκαν οι άνθρωποι.
 
                                              Αρνητικά
 
1.     Πλημμυρίζει στην αρχή οταν βιδώσουμε το πώμα πλήρωσης αν ξεχάσουμε να κλείσουμε το κουμπί της ροής. Αυτό συμβαίνει εξαιτίας της αύξησης πίεσης του αέρα που 
εγκλωβίζεται κατα το βίδωμα του πώματος. Ανακάλυψα αφού σπατάλησα λίγα ml οτι το πρόβλημα λύνεται πολύ εύκολα αν εισπνεύσουμε παρατεταμένα 2 με 3 φορές χωρίς να παρέχουμε ρεύμα στον ατμοποιητή. Κατόπιν ανοίγουμε το κομβίο ροής και τον λειτουργούμε κανονικά.
2.     Δεν μου άρεσε το σπείρωμα του πώματος πλήρωσης καθώς γρατζουνάει και φαίνεται στην χρήση οτι εκεί εγινε προχειροδουλειά.Λειτουργεί και σφραγίζει όμως κανονικά.
 
!!!  Να εφιστήσω την προσοχή σας τελειώνοντας στην συναρμoλόγηση. Συγκεκριμένα παρατήρησα οτι το deck έχοντας δύο μικροσκοπικά πυράκια στο κάτω μέρος του πρέπει να 
φωλιάσουν στις επίσης μικροσκοπικές οπές της βάση.Εάν δεν τοποθετηθεί κατ αυτόν τρόπο υπάρχει μόνιμη ροή υγρού απο τις οπές ροής του αέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2017, 00:47 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Anonym0ust

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 10, 2017, 14:42 »
Ειναι ο βασικος μου ατμοποιητης μερικους μηνες τωρα.Πολυ καλη γευση,τον χρησιμοποιω με το κιτ για 4 ml και επειδη τον δουλευω με 1,7 ωμ και 12 βατ εχει πολυ μικρη καταναλωση(μου βγαζει σχεδον τα 2/3 της ημερας).Το αξιοπεριεργο ειναι οτι χωρις το extension kit κατα τη διαρκεια της ημερας τον γεμιζα 5-6 φορες!Δεν ξερω πως γινεται αλλα ειναι γεγονος!Το μονο θεματακι που εχω ειναι το γνωστο με τη διαρροη απο το airflow αφου γεμισω και κλεισω το καπακι.Βαζω το ντριπ τιπ,φυσαω 3-4 φορες,σκουπιζω και μετα κουμπωνω στο Mod.Μεχρι το επομενο γεμισμα σπανια θα χυθουν υγρα.Προφανως ειμαι ενας απο τους τυχερους που εχουν τον ελατωματικο που χανει υγρα.Παρολα αυτα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και οσες φορες εχω προσπαθησει να γυρισω στους αλλους  ατμο που ειχα παλαιοτερα δεν μπορω με τιποτα.Δεν μπορω να συμβιβαστω με χαμηλοτερης ποιοτητας γευση πλεον :hmmm:
Επισης,το spitback protection το λατρευω δουλευει αψογα και δεν θεωρω οτι χανεις σε γευση οταν το εχεις βιδωμενο.Οσο χαλια και να ειναι στημενος,οσο νερουλο και να ειναι το υγρο,οσα σκασιματα και να κανει δεν μου εχουν ερθει ποτε σκαγια στο στομα.
Γνωριζει κανεις αλλον γευσατο ατμο με τοσο ωραιο spitback protection?

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 10, 2017, 18:23 »
Το deck το έχεις τοποθετήσει σωστά στην βάση του ; Εχει δύο μικροσκοπικα πυράκια απο κάτω που μπαίνουν σε δύο τρυπούλες στην βάση.Αν χρειάζεσαι περαιτέρω βοήθεια γράψε στο μέιλ μου να σου δώσω το τηλέφωνο μου να μιλήσουμε μήπως και το σώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Anonym0ust

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 11, 2017, 18:44 »
Ναι σωστα το εχω βαλει. Εχω δοκιμασει ενα σωρο πατεντες που βρηκα στο ιντερνετ αλλα καμια δεν δουλευει. Οταν περναω νεο βαμβακι δεν τρεχει στο γεμισμα γιατι απορροφα πολυ. Στα επομενα γεμισματα φυσαω και βγαινει λιγο απο το airflow, σκουπιζω κ ειμαι οκ. Εχω δοκιμασει με λιγο, κανονικο και πολύ βαμβακι. Τα ιδια. Αρα κατεληξα οτι εχω τον ελλατωματικο. Ειναι λιγο εκνευριστικο αλλα το εχω συνηθίσει. Ο melo 2 που εχω παντως δεν βγαζει σταγονα αλλα δεν εχει τοσο καλη γευση οποτε χρησιμοποιω τον goblin καθημερινα! Ευχαριστω παντως για τη διαθεση σου να βοηθησεις! 

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 13, 2017, 14:03 »
Καλή συνέχεια λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 13, 2017, 14:13 »
Τον είχα καιρό σε λειτουργία αλλά το τελευταίο διάστημα τον παράτησα. Άρχισε να μου φαίνεται λιγος ο καπνός για πνεύμονικη και πολύς για τσιγαρισια. Επίσης δημιουργήθηκε ένας σπαστικός τζόγος ανάμεσα στη βάση και στο υπόλοιπο σώμα που δε μπόρεσα να το λύσω. Πάντως πρόβλημα με διαρροές είχα μόνο στο πρώτο στήσιμο. Μετά κατάλαβα ότι μικρού χώρου όταν βάζεις τα βαμβάκια στις οπές πρέπει να τα μουσκευεις και να τα χώνεις καλά μέσα έτσι ώστε στο βιδώμα της καμπάνας να μη παρασυρθουν και αφήσουν κενά.
Γενικά παρόλο που τον άφησα στην άκρη έχω θετική εντύπωση για αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος aSiMaKo

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 13, 2017, 20:23 »
Με τι σύρμα και στα πόσα Ωμ/Watt έχει καλύτερο αποτέλεσμα ?

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 13, 2017, 22:52 »
Εγώ το στήσιμο που βρήκα καλύτερο είναι με το διπλό ντεκ  26ga kanthal 6-7 σπειρες λίγο ανοιχτές εβγαινε 0.5ω περίπου και το έιχα στα 35-38w. Έδινε ωραίο Ντουμανι και ωραία γεύση με τέρμα ανοιχτό αέρα φυσικά.
Σε τσιγαρισια κατάσταση δε μπορέσα να τον ευχαριστηθώ.

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 14, 2017, 01:39 »
Ναι σωστα το εχω βαλει. Εχω δοκιμασει ενα σωρο πατεντες που βρηκα στο ιντερνετ αλλα καμια δεν δουλευει. Οταν περναω νεο βαμβακι δεν τρεχει στο γεμισμα γιατι απορροφα πολυ. Στα επομενα γεμισματα φυσαω και βγαινει λιγο απο το airflow, σκουπιζω κ ειμαι οκ. Εχω δοκιμασει με λιγο, κανονικο και πολύ βαμβακι. Τα ιδια. Αρα κατεληξα οτι εχω τον ελλατωματικο. Ειναι λιγο εκνευριστικο αλλα το εχω συνηθίσει. Ο melo 2 που εχω παντως δεν βγαζει σταγονα αλλα δεν εχει τοσο καλη γευση οποτε χρησιμοποιω τον goblin καθημερινα! Ευχαριστω παντως για τη διαθεση σου να βοηθησεις!
Έχεις δοκιμάσει να κουμπώνεις στο τέλος το drip tip ξεχωριστά;

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 14, 2017, 15:27 »
Εγώ στήνω με κάνθαλ 0,28 με 1,4 / 1,5 ώμ (7 σπείρες σε αξονάκι των 2 μιλιμέτρ) & 8 περίπου βάτ παίρνω εξαιρετικό αποτέλεσμα.Με 18 άρα βί τζί πολύ χορταστικός σε χτύπημα θερμός ατμός.Πολύ ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος Anonym0ust

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 14, 2017, 21:33 »
"Έχεις δοκιμάσει να κουμπώνεις στο τέλος το drip tip ξεχωριστά;"
Ναι παντα βγαζω το drip tip πριν ξεβιδωσω και παντα το βαζω μετα το βιδωμα

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 17, 2017, 00:51 »
Η παρουσίαση πλέον μπορεί να χαρακτηριστεί ως κανονικό review και το θέμα ξεκλειδώνει.

Μπράβο Κυριάκο, ωραία παρουσίαση!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2017, 10:07 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 681
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 17, 2017, 07:29 »
Για μένα καλό είναι να υπάρχει ένας χώρος συζήτησης ανεξάρτητα από το εάν υπάρχει ολοκληρωμένη παρουσίαση. Πριν υπήρχε ενα θέμα του goblin που μετά έγραφαν για τον goblin2 και μετά για τον goblin3 και τελικά δεν ήξερες τι διάβαζες και για πιο άτμο.

:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 18, 2017, 16:07 »
Με SS316L (26),  8 σπείρες 0,51ohm και περιπου 22w παίρνω μια ωραία δροσερή γεύση, με διακριτικό ντουμάνι.
Γενικά προτιμώ το DL ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς και καποιο MTL build, ενώ θα με ενδιεφερε να ακουσω και την ρυθμιση του airflow με αυτο το build :)

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goblin v3 mini 2ml
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 18, 2017, 18:54 »
Στην ερώτηση του φίλου από πάνω θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω για MTL καταστάσεις, τι σύρμα λειτουργεί καλύτερα και εάν ο ατμός μπορεί να γίνει ζεστός διότι δε μου αρέσει ο κρύος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios