vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

36 επισκέπτες, 1 χρήστης
tasos1976

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #945 στις: Ιουλίου 05, 2012, 13:13 »
Ακριβως Μανο....  :thumpup:

Αγγελικη μου ο εαυτος σου 8α σε σωσει κ οχι το ατμισμα...κ 8α συμφωνησω με αυτο που ειπε πριν καποιο αλλο παιδι, οτι ειμαστε δηλαδη αδυναμοι απο τη στιγμη που δε το κοβουμε μαχαιρι κ το δεχομαστε σαν υποκαταστατο...το αν ο αλλος 8α το δει διαφορετικα ειναι αναλογα με το τι 8ελει κ τι ζητα ο οργανισμος του κ επειτα κατα ποσο 8ελει ν'ασχολη8ει... δε 8α τον σταυρωσουμε εννοειται....αλλα πριν αναφερ8ηκες μονο σε νεους ατμιστες...λεγοντας πως οι παλιοι δεν εχουν δικαιολογια...  :hmmm: Νομιζω πως το υπεραναλυσαμε παντως κ δεν ξερω αν καναμε καλα....  :hmmm:

@Γιαννη που πηγε το υπολοιπο μηνυμα?  :o Η8ελα να το ξαναδιαβασω γιατι ειχα σκαλωσει σ'ενα σημειο κ χα8ηκε....  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #946 στις: Ιουλίου 05, 2012, 13:20 »
Μα όλοι εμείς υπήρξαμε καπνιστές πρώτα ναι?  :) :) :)

Σήμερα με θεωρώ μόνο ατμίστρια!!! Απλό δεν είναι? Δεν έχει καμία σχέση  με το κ.τ.!!!

Αν μια μέρα πάψει ο ατμός? Έπαψαν τα πάντα για μένα κ εκεί θα ξέρω καλά τι απόφαση θα έχω ήδη πάρει.

Δεν αναλύουμε κάτι για να περνάει σήμερα η ώρα ναι?  Το κάνω γιατί θέλω κάποια νέα παιδιά να καταλάβουν
τι σημαίνει ατμίζω ! Ατμιστής σημαίνει μετά από μια Α περίοδο δεν καπνιζει κ.τ. Είνα απλό.
:) :)

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #947 στις: Ιουλίου 05, 2012, 13:27 »
Για'μενα ατμιστης σημαινει καποιος ο οποιος δοκιμαζει τη τυχη του σε κατι καινουριο με σκοπο αν τα καταφερει να απαλλαγει απο το κ.τ  :) :) :)

Αλλοι τα καταφερνουν αλλοι οχι...δεν εχει να κανει με τη ορολογια κ πως αποκαλουμαστε...αλλα με το τι αναγκες εχει ο κα8ενας μας...Το φορουμ ειναι εδω για να βοη8αει να ενημερωνει κλπ οποιον εχει τη δια8εση να το κανει...αν μετα απο καποιο σημειο κ μετα παψει να τον καλυπτει ή αναζητα κ κατι αλλο ειναι κα8αρα δικαιωμα του...  :) ;)

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #948 στις: Ιουλίου 05, 2012, 14:25 »
Ολοι ατμιστες του θεου ειμαστε!  :tongue_smilie:
Το θεμα του η.τ. εξελισσεται σε κατι σαν αδελφοτητα μου φαινεται! Για να σαι ατμιστης πρεπει να τηρεις καποιες προυποθεσεις και καποιους κανονες! (μαυρο χιουμορακι  :laugh1: )
Δεκτες ολες οι αποψεις παιδια, αλλωστε διαφορετικοι ανθρωποι ειμαστε δεν γινεται να βλεπουμε τα πραγματα με την ιδια οπτικη ολοι μας.
Ο λογος που εγραψα εδω ειναι το οτι ορισμενοι αποδιδουν το αναμα κ.τ. περιστασιακα σε ελειψη δυναμης χαρακτηρα και οχι σε προσωπικη επιλογη (υπαρχουν και αυτοι που το κανουν επειδη γουσταρουν και δεν νιωθουν τυψεις! Ας ειναι αυτο το μοναδικο τους αμαρτημα  :tongue_smilie: :tongue_smilie: )
Σε καμια περιπτωση δεν παροτρυνω παιδια, οποιος θελει να το κοψει να μην το ξαναβαλει στο στομα του και να μην προκαλει τον εαυτο του!

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #949 στις: Ιουλίου 05, 2012, 15:03 »
Εγώ προσωπικά τα αντιμετωπίζω σαν δύο ξεχωριστές οντότητες που με ευχαριστούν. Έχω κρατήσει τα τσιγάρα μου που απολάμβανα σε συγκεκριμένες στιγμές και κάποια άλλα που δεν με ευχαριστούσαν τόσο αντικαταστάθηκαν με γλυκούς ατμούς. Όσο περνάει ο καιρός τόσο βλέπω πιο καθαρά την παγίδα να το περιορίσουν απλά σαν μέθοδο διακοπής του καπνίσματος ή ως υποκατάστατο του τσιγάρου. Ξεχάστε το, χαλαρώστε και απολαύστε ένα υγρό tiramisu (καμία σχεση με καπνικά που πιστεύω είναι λάθος επιλογή να τα ψάχνει κανείς).
Τέλος ας προσπαθήσουμε να είμαστε αποστασιοποιημένοι από ιεραποστολικές προσεγγίσεις και από group therapy καταστάσεις.  ;)
Χαλαρά και απολαύστε το.

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #950 στις: Ιουλίου 05, 2012, 15:07 »
A K Ρ Ι Β Ω Σ . . .  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Οσο το σκεφτομαστε με ενοχες κ με τυψεις τοσο το χειροτερο για'μας...αυτη ειναι η μεγαλυτερη παγιδα...αλλα ειναι καθαρα τροπος σκεψης κ αντιληψης....  ;)

Το τιραμισου σε συνδιασμο με τη σοκολατα ειναι  :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #951 στις: Ιουλίου 05, 2012, 19:32 »
Ειχα ν,αναψω κτ απο τον Μαρτιο του 11 και εκανα δυο τσιγαρα τις τελευταιες 3 μερες .
Δεν μπορω να το αιτιολογησω αν ηταν απο περιεργεια ή απο κουραση .
Αντιστοιχες δηλωσεις με τους πιο πανω συνατμιστες εχω κανει και γω κατα καιρους  :))
Το κτ ειναι πολυ δυνατος αντιπαλος , πολυ περισσοτερο απ,οσο φανταζονται μερικοι .
Κι αν σε βρει σε δυσκολη , σε νικαει με γκολ απο τα αποδυτηρια  ;)

Και;Πως σου φανηκε;
Στιγμη αδυναμιας στο σπιτι;Ζηλια απο παρεα;Συνεβη κατι που σε εριξε;Περιεργια;
Ειχες να βαλεις πανω απο χρονο και μου φανηκε παραξενο που εσυ το ξαναβαλες στο στομα...

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #952 στις: Ιουλίου 05, 2012, 20:20 »
για να πω και εγω την αμαρτια μου, πριν απο 2 μερες με ειχε πιασει ενα τρελλο κολημα να αναψω τσιγαρο.
μου εφταιγαν ολα,ο ατμοποιητης που δεν μου εδινε,το προβαρι που δεν εβρισκα τα σωστα βολτ,τα υγρα που δεν ειχαν τη σωστη γευση,το οτι κουβαλαω 400 πραγματα ενω οι αλλοι εχουν ενα πακετακι και εναν αναπτηρα...
μου κολησε εκεινη η γευση του καμελ της δεκαετιας του 90 ,οταν το αναβες και μυριζε ολο το σπιτι....
βρηκα λοιπον ενα πακετο μαρλμπορο που εχω απο περυσι το σεπτεμβριο με 3 τσιγαρα ,εβγαλα ενα με ενοχες οπως τις πρωτες φορες που καπνιζα στα κρυφα, και το αναψα . χαος... πρωτη τζουρα σφαλιαρα στο λαιμο και στο κουτελο. παντα τα τσιγαρα μυριζαν τασακι;; εμετος.. :wall: 3 τζουρες και το πεταξα.εκανε καμια ωρα να φυγει η βρωμα απο το στομα μου και τη μυτη ....
το τσιγαρο οσες φορες το εχω ξαναναψει με προδιδει με το χειροτερο τροπο. μου ευχομαι αυτο να το νιωσω και για τον ατμο καποτε και να ειμαι ελευθερος απο εξαρτησεις!!

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #953 στις: Ιουλίου 05, 2012, 20:36 »
Αυτό το τρελό κώλυμα που λες είναι μάλλον ένα αίσθημα κόπωσης του εγκέφαλου,
εκνευρισμού και μελαγχολίας, μειωμένης συγκέντρωσης κ.ά. που προέρχεται συνήθως
από τον εθισμό στη νικοτίνη και έλλειψη αυτής. Έτσι αναζητούμε συνεχώς να καπνίσουμε
τσιγάρο!!
Η κατάσταση δεν σταματάει εκεί και ο οργανισμός προσαρμόζεται σιγά-σιγά στα επίπεδα
της νικοτίνης και αναζητάει όλο και μεγαλύτερες ποσότητες μέχρι που νιώθουμε πως δεν
μας καλύπτει έστω η μικρή δόση που περνάει μέσω του ατμού και αναζητούμε από κάπου
αλλού !! Αυτό είναι το τσιγάρο!
Για αυτό εκεί πρέπει να φανείς δυνατός να το ελέγξεις και να μην παρασυρθείς και το ανάψεις. :)

Αποσυνδεδεμένος thanasssis

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #954 στις: Ιουλίου 05, 2012, 22:05 »
Εγώ παντως, μετά από 6 μήνες 18 ημέρες και 22ωρες! και χωρίς στερητικά (δεν μου λείπει το ρημάδι), χαρμανιάσματα  κλπ, (κάνω και από μόνος μου κανά τσιγάρο κάθε δεκαπέντε να πω την αλήθεια), όταν ο άλλος μου προσφέρει τσιγάρο δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω...

Τι να πω. Όλα στο μυαλό είναι. Αλλά τέτοια εξάρτηση;;;;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #955 στις: Ιουλίου 06, 2012, 14:51 »
Έχω κλείσει εξάμηνο χωρίς τσιγάρο.
Δεν μου λείπουν τα τσιγάρα μου. Ποτέ -πράγμα που με παραξενεύει! Το ΗΤ μου αρέσει και με καλύπτει.
Έχω, όμως, πάντα στο φόντο της σκέψης μου πως ήταν μια συνήθεια τόσο γνώριμη, τόσο συνυφασμένη με τη ζωή μου που πρέπει πάντα να έχω και το νου μου.

Το μυαλό είναι μυστήριο πράγμα. Δεν μου λείπουν τα τσιγάρα μου. Αλλά ζηλεύω κάποια τσιγάρα που έκανα παλιά και έφευγαν από τη ρουτίνα μου. Να στρίψω Van Neele του κολλητού μου, να κάνω τράκα τον Άσσο Export της μάνας μου όταν την επισκέπτομαι... Μικρά εξτραδάκια που μου είχαν γίνει ευχάριστο διάλλειμα και σηματοδοτούσαν κάτι διαφορετικό στη μέρα μου.
Οπότε είναι τελείως ψυχολογικό -για μένα- και συνδέεται με τις μικρές αφορμές κοινωνικότητας, τις μικρές τελετουργίες του τσιγάρου. Οι δικοί μου άνθρωποι δεν στράφηκαν στο ΗΤ (εκτός από έναν που το έκοψε κι αυτό) και αυτό το μοίρασμα, αυτό το παιχνίδι  μου λείπει λίγο. Όπως νοσταλγώ το να έχω τσιγάρο για να δώσω σε κάποιον που ξέμεινε. Ή αναπτήρα. Δεν είναι το τσιγάρο, λοιπόν, είναι τα μικρά που μας δένουν περισσότερο με τους γύρω.

Δεν είναι βασανιστικό. Νιώθω μια χαρά. Αλλά το παρατηρώ και μένω σε κάποια εγρήγορση.

Αποσυνδεδεμένος sandoula1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #956 στις: Ιουλίου 10, 2012, 08:48 »
κοντα στους 6 μηνες που ατμιζω εκανα 2-3 κτ μονο!! και εκεινο γιατι δεν ειχα το ητ μαζι μου απο γευση το κτ χαλια απορω πως καπνιζα 2 πακετα την ημερα!!

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #957 στις: Ιουλίου 10, 2012, 10:58 »
Όταν για ένα διάστημα είχα κόψει το τσιγάρο έτσι έλεγα και εγώ απορώ πως το κάπνιζα!!!
και τελικά όχι μόνο το ξανάρχισα αλλά κάπνιζα τα διπλάσια από ότι πριν!!
Για αυτό λέω και ξαναλέω θέλει μεγάλη προσοχή και να μην το υποτιμάς ποτέ
γιατί την τέχνη την ξέρεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος ar

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #958 στις: Ιουλίου 10, 2012, 11:15 »
Παράθεση
Τι να πω. Όλα στο μυαλό είναι. Αλλά τέτοια εξάρτηση;;;;
Απ' ότι εχω καταλάβει δεν περνάει ποτέ..
Πάντα πρέπει να προσέχουμε και να μην το υποτιμάμε όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω

Αποσυνδεδεμένος sandoula1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #959 στις: Ιουλίου 10, 2012, 12:02 »
ελπιζω να μην το ξαναρχισω!! σιγουρα ειναι πολυ νωρις ακομα   οπως λες   θελει μεγαλη προσοχη!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41430 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249939 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420839 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158613 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15888 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131409 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 227 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 373 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 231 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767909 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966