vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #675 στις: Μαρτίου 25, 2012, 17:41 »
Εεεεε.... ::) ναι, όπως του αρέσει του καθενός..  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος astakos

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #676 στις: Μαρτίου 26, 2012, 01:51 »
Εγώ με τίποτα.

Υ.Γ. ατμίζω εδώ και 2 μήνες χωρίς να έχω κάνει κανένα κ.τ. αυτό το διάστημα.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #677 στις: Μαρτίου 26, 2012, 02:11 »
Καταρχας σταματηστε να αισθανεστε τυψεις οσοι ακομα καπνιζετε(εστω και ενα-δυο τσιγαρα)....Δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι την ιδια δυναμη ή επιθυμια να το κοψουν....Καποιοι ξυπνανε ενα πρωι και λενε δεν θα ξανακαπνισω και καποιοι θελουν περισσοτερο χρονο να απεξαρτηθουν ψυχολογικα...

Μην κοιτατε να κερδισετε τον πολεμο μονομιας....καθε μερα που δεν καπνιζετε(ή καπνιζετε λιγοτερο απο την προηγουμενη) ειναι μια μικρη κερδισμενη μαχη και ετσι πρεπει να το βλεπετε...

Ξεκινηστε με υγρα που εχουν μεγαλη περιεκτικοτητα σε νικοτινη(ξεκινησα με 24mg και ειμαι στα 18). Μην πιεζετε ανευ λογου τον εαυτο σας να δεχτει λιγοτερη νικοτινη...οταν ερθει η ωρα να την μειωσετε θα το κανετε μηχανικα....

Βρειτε τον τυπο συσκευης που σας ταιριαζει...Δεν κανουν ολα τα η.τ για ολους.

Μην λετε σε ολους οτι κοψατε το τσιγαρο....ιδιαιτερα σε αυτους που συνεχιζουν να καπνιζουν...

Εχετε υπομονη....

Προς Θεού δεν το παιζω ξερολας ουτε δινω συμβουλες...αλλά προσωπικα αυτες οι σκεψεις με βοηθησαν πολυ  :)
+1000 :sign_sostos:

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #678 στις: Μαρτίου 26, 2012, 02:25 »
ειλικρινα ομως δεν καταλαβαινω πως σας αρεσει να κανετε μαζι το ητ με κτ...
εμενα μου φερνει αηδια !

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #679 στις: Μαρτίου 26, 2012, 12:09 »
KαλημΕΡα σε όλο τον καλό κόσμο!   :)
Χρειάζεται  πολύ θέληση κ λίγη προσπάθεια για να αφήσει κανείς  το κτ!!!!!

Δεν γίνεται να λέμε  ότι κάνουμε προσπάθεια ενώ ατμίζουμε κ καπνίζουμε ταυτόχρονα!!!  :nope:
Ναι, καταλαβαίνω ότι για κάποιους είναι πολύ δύσκολα  στην αρχή κ ειλικρινά το κατανοώ!!!!
Μην δικαιολογείται  τον εαυτός σας όταν καπνίζετε ένα η δυο κτ την μέρα γιατί μετά θα γίνουν 5 κτ την μέρα!!


Εάν κάποιος από την αρχή δεν κάνει πόλεμο με τα δικά του όπλα δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσει την μάχη!!!!
Δεν "πολέμησε" κανείς το κτ με ενα κτ!!!!!  Ναι?  ;) Είναι πολύ εύκολο να αφήσουμε κάτι να μας αφήσει όταν εμείς  θέλουμε να συμβεί!!!

Τον Ιούλιο αν αγαπάει ο Δημιουργός κλείνω δυο χρόνια στο άτμισμα .......κ μέχρι τώρα δεν άναψα κτ ούτε καν το σκέφτηκα!!!
Είναι ειλικρινά σαν να μην υπήρξε ποτέ στην ζωή μου γιατί μια μέρα αποφάσισα ότι έπρεπε να το αφήσω ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ.  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #680 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:29 »
εγω ηδη απο το Νοεμβριο που εχω ξεκινησει το η.τ που και που κανω και κανενα "συμβατικο".
Αλλα παντα οταν το σβηνω ωιωθω τυψεις... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #681 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:34 »
 :nope: :nope: :nope: :nope: ποτε ποτε ξανα ελπιζω :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #682 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:42 »
εγω ηδη απο το Νοεμβριο που εχω ξεκινησει το η.τ που και που κανω και κανενα "συμβατικο".
Αλλα παντα οταν το σβηνω ωιωθω τυψεις... :eyesplash:
Δεν θα πρέπει να είμαστε πολλύ αυστηροί με τους εαυτούς μας στις αρχές... μα να βάζουμε κάποια όρια για να τα καταφέρουμε στο τέλος εμείς!!!
Όταν έχεις ακόμα την ανάγκη να καπνίσεις κάτι δεν έχεις κάνει σωστά με το ητ!!!
Ψάξε κ βρές το σωστό για σένα ητ κ  τα υγρά που σε καλύπτουν!!! Τότε σίγουρα δεν θα σου λείπει καθόλου το κτ !
Το κτ είναι ύπουλος εχθρός που αν καταφέρεις να τον νικήσεις πιστεύω ότι μπορείς να καταφέρεις πολλά στην ζωή σου, αν όμως αφήνεις  "παράθυρα" ανοιχτά  τότε  πίστεψέ με θα σε πείσει να ανοίξεις κ την πόρτα!!!!!!!! Τότε γυρνάς στο κτ κ νιώθεις περισσότερες τύψεις!!!!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2012, 15:49 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #683 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:53 »
Δε άντεξα να κάνω κ.τ ακόμα κι όταν τις προηγούμενες μέρες είχα ξεμείνει με κάτι άθλια υγρά περιμένοντας τη παραγγελία μου.
Παρόλο που το διάστημα που ατμίζω δεν είναι μεγάλο, περίπου ενάμιση μήνα, η γεύση του κι η μυρωδιά του κ.τ μου φαίνεται ανυπόφορη ενώ παλιότερα ακόμα και τα διαστήματα που το χα κομένο μου άρεσε αν κάποιος κάπνιζε δίπλα μου.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #684 στις: Μαρτίου 26, 2012, 16:02 »
να πω και κατι που θα δωσει δυναμη και στους νεοτερους στον χωρο, το παρων νημα το ειχα ανοιξει εγω στις 15 Οκτωμβριου , ειχα τοτε συχνα εντονες επιθυμιες να κανω ενα τσιγαρακι και σκεψεις του τυπου ..ελα μωρε, για ενα δεν τρεχει τιποτα... τελικα δεν εκανα κανενα γιατι παντα ελεγα ΟΧΙ , κανενα! τωρα πλεον δεν εχω απολυτως καμια επιθυμια, δλδ θα ζοριστειτε λιγο στην αρχη(οχι τρελα πραγματα) αλλα για μενα μην αναψετε κανενα κ.τ., ουτε απο περιεργεια πως θα ειναι τωρα ουτε τιποτα, ΚΑΝΕΝΑ! μην ξεχνατε οτι ολοι απο περιεργεια αρχισαμε το κ.τ. και με σκεψεις οτι το ελεγχουμε και καπνιζουμε οσο και οποτε θελουμε :thumpdown: αφηστε πισω το κεφαλαιο κ.τ. τελειωσε για εσας :) να ξερετε οτι οσο περναει ο καιρος ολα θα ειναι ποιο ευκολα , και η μειωση της νικοτινης που ερχεται πανευκολα αν την συγκρινεις με την προσπαθεια του να σταματησεις το κ.τ.
 Καλη επιτυχια σε ολους και συγνωμη εαν σας κουρασα :thumpup: :)

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #685 στις: Μαρτίου 26, 2012, 17:22 »
Σε δύο μέρες κλείνω ένα μήνα μόνο με η.τ επιθυμία για κ.τ έχω κάποιες φορές αλλά το παλεύω εύκολα. Σήμερα στο γραφείο δεν είχα το c αλλά όλα πήγαν καλά. Ο άνθρωπος έχει μεγάλη θέληση ΤΕΛΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #686 στις: Μαρτίου 26, 2012, 17:55 »
παιδια στο τελος του μηνα κλινω 4 μηνες ατμισματος και το καταραμενο το τσιγαρακι ουτε να το βλεπω δεν θελω.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #687 στις: Μαρτίου 26, 2012, 20:29 »
Κάτι που με ευχαρίστησε πολύ...
Κατά καιρούς, ο επί 4 μήνες αποκλειστικά ατμιστής σύζυγός μου "φαγώνεται" για να καπνίσει...
Εχθές, στη γιορτή του, πήρε ένα από τα αγαπημένα του Romeo & Juliet τσιγάρα -αυθεντικά από την Κούβα! - και όλο χαρά βγήκε στο μπαλκόνι...για να επιστρέψει σε 2 λεπτά με μια ξινισμένη έκφραση στο πρόσωπο και ψάχνοντας τον ατμιστή του.
Τελικά ακόμα και το all time favorite αγαπημένο του τσιγάρο το σιχάθηκε μετά από τόσον καιρό! Τώρα πια δεν το βλέπω να ξαναγυρνάει στο κάπνισμα!

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #688 στις: Μαρτίου 26, 2012, 20:43 »
Cohiba Secretos & Romeo & Juliet κάπνιζα πριν αρχίσω το άτμισμα. Έτυχε πριν 4 μήνες  να ανάψω ένα από τα εναπομείναντα σε βραδιά ...εφορίας με κόκκινο κρασί-τυριά και παρέα τζακιού και ...πνίγηκα λες και πρωτοάρχιζα να καπνίζω επίσης ένιωσα το στόμα μου στεγνό και μυρωδιά πρωτόγνωρη.Έτσι και εμένα η επιθυμία πήγε περίπατο .... :) από τότε ...τίποτε ως τώρα!

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #689 στις: Μαρτίου 26, 2012, 20:57 »
Τελικά νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος για να αποφύγεις την επιθυμία για κάπνισμα είναι να ατμίζεις αποκλειστικά για κάποιες τουλάχιστον μέρες. Μετά, αν τύχει και καπνίσεις, νιώθεις κάτι σαν (sorry για την παρομοίωση αλλά κάπως έτσι είναι!) να γλύφεις τασάκι, οπότε κάθε περαιτέρω διάθεση για κάπνισμα πάει περίπατο και μόνο στην ανάμνηση αυτής της αίσθησης...Μπρρρρρ!! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246008 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572055 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios