vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

178 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, lagoudakis

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1065 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 12:59 »
Εγώ σήμερα κλείνω μήνα άκαπνος. Οχι μόνο  δεν μου περνάει από το μυαλό το κ.τ. αλλά μόλις ανάβει η γυναίκα μου, αλλάζω μέρος γιατί με αηδιάζει η μυρουδιά του.

Αφήνω εγώ το γαλακτομπουρεκάκι μου για τα νερόβραστα ανάλατα φασόλια ?  :))

Xena επειγόντως φώναξε το αγόρι σου και πες του να ανάψει τσιγάρο, να μυρίσεις την αηδία και θα δεις ότι όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1066 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:02 »
αλλαξε υγρο...εμενα η vg δεν με ικανοποιουσε γιατι ηθελα χτυπημα (καψιμο)..επισης ,παρε καλο ατμο..ce4 v3 πχ..

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1067 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:03 »
Μπράβο σου για την προσπάθεια μην το σκέφτεσαι το ητ σου προσφέρει πολύ μεγαλύτερη απόλαυση! Εγω φαντάσου το πήρα για συμπληρωμα :P οχι για να κόψω το κτ. Και το κοψα άνετα. Παρασπονδιες έχω κανει αρκετές άλλα ποτέ δεν μου ρθε η επιθυμία να κάνω πολλά τσιγάρα η να το αναζηταω καθε μέρα όλη μέρα. Ειδικά όταν νιώθεις το στόμα σου πικρό και στιφο μετα απο ενα κτ εκτιμας ξανά το ητ και δεν το αποχωριζεσαι. Καθένας είναι διαφορετικος βεβαία δες εσύ τα κουμπιά σου και τι σε βοηθάει στην προσπάθεια σου

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1068 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:13 »
Αγαπητη XENA,
 
κατ' αρχας μη ζητας συγγνωμη που μοιραζεσαι μαζι μας τις όποιοες σκεψεις και αγχη σου. Να μας θεωρεις σαν την ατμιστικη σου οικογενεια. Εισαι νεα στο ατμισμα και στη θεση που βρισκεσαι βρεθηκαμε λιγο πολυ ολοι μας (και μπορει να ξαναβρεθουμε). Το οτι εισαι..... "καθαρη" απο κ.τ. 20 μερες χωρις παλινδρομιση ειναι μεγαλη νικη που την εχεις κερδισει με το σπαθι σου, πραγμα που σημαινει οτι μπορεις να βγαλεις το τσιγαρο εξω απο το συστημα σου οριστικα. Οταν κλεισεις μηνα στον ατμο, κανε στον εαυτο σου μικρα δωρακια σαν ανταμοιβη και συνεχισε ετσι καθε διμηνο. Ετσι θα εχεις κατι να περιμενεις. Συνεχισε, η αρχη ειναι το ημισι του παντος.

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1069 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:28 »
Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση!
Αύριο θα πάω να πάρω κανένα άλλο υγρό που να έχει και pg και
θα επανέλθω!

Xena επειγόντως φώναξε το αγόρι σου και πες του να ανάψει τσιγάρο, να μυρίσεις την αηδία και θα δεις ότι όλα καλά.




Την ίδια μέρα αρχίσαμε το άτμισμα και συνεχίζει ακάθεκτος... χωρίς κανένα πρόβλημα!



Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2012, 17:13 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1070 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:38 »
Να μαι και πάλι! Αλλά αυτή τη φορά όχι για να πανηγυρίσω ότι δεν έχω
επιθυμία για κ.τ. , μα για το αντίθετο. :(
Είμαι στην 20 ημέρα ατμίσματος και χωρίς κ.τ.
Από την πρώτη μέρα ατμίζω υγρά 18mg και μέχρι χθες το βράδυ δεν είχα 
κανένα πρόβλημα. Απ' τη στιγμή όμως που το καταραμένο μου πέρασε από το
μυαλό δεν μπορώ να ησυχάσω. Κοντεύω να "καταπιώ" σχεδόν το η.τ.,
βουίζουν τα αυτιά μου, κομμένα χέρια πόδια και όλα τα στερητικά.
Απ την άλλη ξέρω ότι δε θέλω να καπνίσω ξανά  κ.τ. για όλους τους λόγους:
υγείας, αισθητικής, παιδιού (που έχει ενθουσιαστεί που δεν καπνίζω).
Φοβερή μάχη σώματος  -  νου συμβαίνει μέσα μου!
Λένε ότι ο νους μπορεί να επιβληθεί στο σώμα....
Θα αγωνιστώ για να το διαπιστώσω!
Συγνώμη για το μακροσκελές του ποστ αλλά πιστεύω ότι εδώ μπορεί να με καταλάβει κάποιος και γι αυτό κατέθεσα αυτό που βιώνω.
Θα σου πω ότι είσαι στην στιγμή που πραγματικά κανείς δεν θα σε βοηθήσει παρά μόνο ο εαυτός σου!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes:
Είσαι στο σημείο που εσύ θα κερδίσεις τον πιο ύπουλο κ σιωπηλό εχθρό !!!! Η δικιά σου αντίσταση τώρα μετράει όσο τίποτα!!!
Σε λίγες μέρες δεν θα θυμάσαι καν το κ.τ. φτάνει να έχεις βρει τα σωστά ατμιστικά υγρά που θα σε καλύπτουν!!!!

Υπερβολή?  :nope: :nope: :nope: :nope: Ήδη έχεις κερδίσει αυτές τις 20 μέρες κ τώρα απλά θα τις κάνεις 21,22,23.....!!!!!!
Αυτό που σου συμβαίνει να σε πεισμώσει όσο περισσότερο μπορείς!!!!!!! Εδώ βλέπεις τι σημασία έχει να μην υποκύψεις στο κ.τ.!!!
Αν αυτές τις μέρες δεν ανάψεις κ.τ. σου λέω ότι εσύ έχεις κερδίσει!!!!!!!!

Εάν νιώθεις αδύναμη κ περίεργα μήπως θα πρέπει να ελαττώσεις λίγο την νικοτίνη? Αυτό το ένιωθα όταν άτμιζα με περισσότερη νικοτίνη συνεχόμενα.
Αν πάλι είναι η απεξάρτηση που στα κάνει αυτά? (Εσύ  ξέρεις καλλίτερα τον οργανισμό σου) τότε συνέχισε το άτμισμα κ θα δεις πόσο εύκολα θα ξεχάσεις
το κ.τ.!!!



Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1071 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:39 »
πλέον δεν αντέχω ούτε την μυρωδια
Τελικά είχε δίκιο η γυναίκα μου που με φωναζε οτι βρωμάω ;D

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1072 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:42 »
Πάρε και υγρό με PG, ανέβασε και νικοτίνη.
Ή πάρε κανενα bridgeless, και μια VG 36ρα για τις δύσκολες ώρες.
Αν εχεις επιθυμία για κτ, και ΔΕΝ είναι κάποια περίεργη αυτοκαταστροφική τάση, (την οποία με το τσιγάρο ΟΛΟΙ την έχουμε) τότε ο οργανισμός σου σου λέει ίσως οτι θέλει κι άλλο καυσιμο.
Δώστου το. Μήν αγνοείς τα σημάδια. Το είδα και μέσα στο σπίτι μου, το "9ρια και 12ρια υγρά, κατανάλωση 5-6ml τη μέρα, και κλεβουμε και κανενα τσιγάρο που και που", ενώ με το "25ρια υγρά, κατανάλωση 1,5ml τη μέρα" δεν κλέβουμε καθόλου, και καλύπτει απόλυτα.
Θελει κι αυτό τα πειραματάκια του για να βρείς τη ρέγουλα.
Μην μας φοβίζει ο μεγάλος αριθμός mg στη νικοτίνη.
Μήν ξεχνάμε οτι τα τσιγάρα lights, ήταν η μεγαλύτερη απάτη που έκανε ποτέ η καπνοβιομηχανία, γιατι ΟΛΟΙ  γυρνώντας το εκεί, διπλασίασαν και τριπλασίασαν την κατανάλωσή τους.
Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ προσπαθείς να απαλλαγείς απο τη νικοτίνη. Αυτο θα γίνει αργότερα αν το θέλεις.
Αυτη τη στιγμή προσπαθείς να σε καλύπτει το ΗΤ όσο το κανονικό τσιγάρο. και η στέρησή σου είναι επειδή ΔΕΝ σε καλύπτει.
Κανόνισε αυτό το σκέλος πρώτα λοιπόν, και μετά προχωράς στην ελλάτωση.
Ακου τον οργανισμό σου. Αυτός ξέρει καλύτερα. Το μόνο μας πρόβλημα είναι συνήθως στο να ερμηνεύσουμε τα σημάδια.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1073 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:44 »
Μια και δεν καπνίζει το αγόρι σου (και μπράβο του) πηγαίντε μαζί σε μια καφετέρια που καπνίζουν, να δεις τι μπόχα έχει εκεί και θα καταλάβεις.

Ψάξε το θέμα με τα υγρά, καλά το είπες, εγώ στην τρίτη προσπάθεια (δύο ανεπιτυχείς λόγω συσκλευών - υγρών) έκλεισα μήνα σήμερα άκαπνος στην τρίτη προσπάθεια, και έπαιξε ρόλο μεγάλο το υγρό και ο ατμοποιητής. Να βρεις κάτι που σου αρέσει και οργανισμός σου το ευχαριστιέται και το αποζητάει.

Ολόψυχα καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος gxatzisss

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1074 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:45 »
4 μήνες στο η.τ τσιγάρο και δεν μπορώ να πω πως είχα/έχω ιδιαίτερη επιθυμία για να καπνίσω, αλλά 10 τσιγάρα διάσπαρτα τα έχω καπνίσει.  Βέβαια ακόμα έχω κρατημένο έναν καπνό, ένα πακέτο τσιγάρα, φιλτράκια χαρτάκια κτλ. για πάν ενδεχόμενο, αλλά δεν νομίζω να τα χρειαστώ!

Θεωρώ (από ότι έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ) πως οι περισσότεροι έχουμε αποτοξινωθεί από το κ.τ και έχουμε εθιστεί στον πλούσιο ατμό που μας προσφέρει το η.τ και στην όλη διαδικασία (πάτα κουμπί, τράβα τζούρα και να τα ντουμάνια)

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1075 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:51 »
Παιδιά σας ευχαριστώ πάαααρα πολύυυ!
Ήδη νιώθω πολύ καλύτερα!!!
Θα σταχυολογήσω όλες τις πολύτιμες συμβουλές σας και θα τις
προσαρμόσω στον εαυτό μου ώστε να τις αξιοποιήσω με
τον καλύτερο τρόπο!
Πιστεύω ότι αυτό μου συνέβη επειδή τις πρώτες μέρες ήταν όλα απίστευτα εύκολα
και καβάλησα το καλάμι...Ουσιαστικά δεν ήμουν προετοιμασμένη για την περίπτωση
της υποτροπής. Υπεροψία???
Προχτές καμάρωνα που το σακουλάκι καπνού σκονίζεται στο σπίτι και τώρα σκέφτομαι ότι μάλλον  πρέπει να το εξαφανίσω.
Και πάλι χίλια ευχαριστώ!


Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1076 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:53 »
XENA, καταρχήν συγχαρητήρια για την επιτυχία σου να κόψεις το τσιγάρο! Προσπάθησε να συνειδητοποιήσεις τι πέτυχες και να αντλείς δύναμη από αυτό, δεν είναι καθόλου λίγο. Τσέκαρε και αυτό με τα υγρά και τους ατμοποιητές που σου είπαν και οι υπόλοιποι, αλλά δες μήπως συμβαίνει και κάτι άλλο: μήπως κάτι / κάποιος γύρω σου μεγιστοποίησε την ανάγκη σου για το κ.τ. Αυτό μπορεί να συμβαίνει όταν πχ για πρώτη φορά ξαναζούμε κάτι που το είχαμε συνδέσει με το τσιγάρο (πχ είδες έναν φίλο που κάπνιζε και είχες να τον δεις από τότε που και εσύ κάπνιζες, πήγες σε ένα μπαρ που την προηγούμενη φορά το επισκέφτηκες ως καπνίστρια, ή βιώνεις μια στενοχώρια -ή ακόμα και PMS (τα προεόρτια περιόδου) που μέχρι τώρα τα αντιμετώπιζες με το τσιγάρο.) Για μένα κάθε τέτοια "συνάντηση" με τις συνήθειες του παρελθόντος ήταν μια δοκιμασία και μια νίκη. Το ίδιο αισθανόμουν και όταν είχα κόψει το τσιγάρο με βελονισμό - αν και τότε ήταν πολύ πιο δύσκολο απ' ό,τι τώρα με το η.τ.
Ο εθισμός είναι ύπουλος εχθρός, δεν πρέπει να το ξεχνάμε, και όπως έχω γράψει πολλές φορές εδώ, δεν είναι τυχαίο που οι Α.Α. αρνούνται να ξαναβάλουν το ποτό στο στόμα τους, έστω και μετά από χρόνια, γιατί οι υποδοχές του εγκεφάλου είναι εκεί, έτοιμες να ενεργοποιηθούν πάλι και να σε βάλουν κάτω.
Να θυμάσαι ότι εκεί γύρω στο μήνα πολλοί έρχονται αντιμέτωποι με αυτό που βιώνεις, κάποιος λόγος θα υπάρχει φυσικά, και πολλοί εκεί χάνουν τη μάχη, αλλά εδώ είμαστε εμείς για να την κερδίσεις!


Edit: Είδα τελευταία στιγμή ότι απάντησες, αλλά λυπήθηκα τον κόπο μου και το έστειλα, όπως και νάχει! :)


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2012, 17:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1077 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 05:38 »
Το τελευταίο μου τσιγάρο ... ήταν το βράδυ του Σαββάτου σε ρεμπετάδικο, με την συνοδεία όμορφων γυναικών, καλού μπουζουκιού και άφθονου καλού κρασιού!!! Αφού λοιπόν άντεξα περίπου δυο ώρες με τoν συνδυασμό ego-epsilon-diy agrinio, o μαέστρο έδωσε σήμα ότι θα παίξει το ''σε τούτο το στενό'' , το οποίο είναι και το αγαπημένο μου ζεϊμπέκικο....
Αφήστε που με κοιτούσαν και ένα ζευγάρι υπέροχα,υγρά, φωτεινά μαύρα μάτια... :_love_heart: :_love_heart: :_love_heart: !!!!
Δεν άντεξα, έκλεψα ένα marlboro και ανέβηκα στην πίστα... 8)


''Αμαρτία εξομολογημένη ουκ έστιν αμαρτία'' , έτσι δεν λένε; Εκείνη τη στιγμή μου φαινόταν εντελώς φυσιολογικό... Το marlboro συνεχίστηκε και το υπόλοιπο της βραδιάς... προς έκπληξη όλων γύρω που γνωρίζουν ότι ΔΕΝ καπνίζω. Εγώ πάλι ήξερα ότι απλά ήταν κάτι''στιγμιαίο'' και ότι από την επόμενη μέρα θα ξαναγύριζα στο αγαπημένο μου agrinio...

Έτσι και έγινε, την Κυριακή δεν ένιωσα καμιά ανάγκη για κ.τ. , και γνωρίζω ότι δεν θα συμβεί κάτι τέτοιο... (εκτός
και αν η ορχήστρα παίξει πάλι το ''σε τούτο το στενό'' και τα μαύρα μάτια ... είναι εκεί!!!)

Δεν μπορώ να εξηγήσω το γιατί αισθάνθηκα την ανάγκη να καπνίσω εκείνη τη στιγμή, όταν το υποσυνείδητο λειτουργεί
και εκφράζει μια επιθυμία, δεν είναι και πολύ εύκολο να του πεις... όχι!!!

Αυτά ... συγνώμη για την πολυλογία...

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1078 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:32 »
Αδερφέ, απλά ήταν η μαγκιά του βαρύ ζεμπέκικου που σε παρέσυρε (και τα μάτια της μικρής μικρής φυσικά που σε έσπρωξαν στη πίστα  ;) ). Είναι η κλασική εικόνα του θεριακλή που έχουμε μέσα μας και είναι αδύνατο να βγει! Φαντάσου κάποιον να ανεβαίνει στη πίστα για να κάνει τις φιγούρες του με κανα e-Go ή ακόμα χειρότερα με κανα σλιμ τύπου e-Cab... θα γελάνε και τα γκαρσόνια κι οι λουλουδούδες :laugh1:  Αν κρατάει βέβαια κανα provari ή κανα Lambo, μπορεί να φωνάξουν και την Αστυνομία γιατί θα νομίσουν ότι κρατούσες σιδερικό και μπορεί να πας και μέσα για παράνομη οπλοφορία  :wall:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1079 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:35 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Sorry αλλα δέν μπορώ να μην βγώ Ωφ Τώπηκ...
Μολις μου ρθε η εικόνα κάποιου που προσπαθεί με μοντ και μπουκαλάκι στο χέρι να ντριπάρει πάνω στη στροφή του Ζεϊμπέκικου!!!!!
κλαίωωωω!!!!!
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:




Μπακ του τώπηκ τωρα! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios