vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 6 χρήστες
Parolos, Sergios, Jorge, maprix, manoslykos, camber

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1005 στις: Ιουλίου 25, 2012, 19:30 »
Το εχω ξαναποσταρει καιρο πριν.........
Ειμαι αποκλειστικα ατμιστης απο τον Νοεμβριο 2011, χωρις παρασπονδιες  :thumpup:


Keep walking.......

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1006 στις: Ιουλίου 25, 2012, 20:18 »
Απο τον Σεπτεμβριο του 2011 μονο η.τ. ουτε ενα κανονικο και απο χριστουγεννα και μετα τελος η νικοτινη και βλεπουμε  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1007 στις: Ιουλίου 25, 2012, 20:33 »


Πάντως έχω βαλθεί να το παλεύω!! Έχω πεί ήδη 2 φορές όχι σε κέρασμα!!! Ήρωας!!! ;D ;D ;D
Φιλε μου η ικανοποιηση που θα νιωθεις καθε φορα που θα λες οχι και η καθε μερα που θα περνα χωρις κ.τ ειναι η μεγαλυτερη δυναμη για να συνεχισεις  :yes: :yes:

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1008 στις: Αυγούστου 01, 2012, 01:41 »
Όπως είχα γράψει πριν από καμιά 15αρια 20 ημέρες, είμαι κοντά 7 μήνες ατμιστής και όμως το κτ δεν έλεγε να
φύγει από το μυαλό μου ρε γμτ!!. :wall: :wall:

Πότε θα μου πρόσφεραν, πότε θα αγόραζα πακέτο.... :eyesplash: :eyesplash:

(Πιστεύω ότι ο καθένας από εμάς έχει ή είχε διαφορετικού  είδους εξάρτηση από το κτ, άρα και διαφορετικές άμυνες κλπ. Εγώ πχ ήμουν σταθερά στα 2 πακέτα για 20+ χρόνια και στις χαρές ή στεναχώριες ήμουν στο +1 και +2 και κάπνιζα μέχρι να μπαφιάσω. Δεν μπορούσα να το αφήσω από το χέρι μου. Το ρεκόρ μου άκαπνος ήταν 4,5 ώρες ένα αεροπορικό ταξίδι στη Γαλλία! !! Ξεφτίλα!!) :thumpdown:

Ε, λοιπόν έιμαι άκαπνος 8 ημέρες και αυτό είναι το ρεκόρ από τον Δεκέμβρη που ξεκίνησα το ΗΤ και απο το
'92 που ξεκίνησα το ΚΤ!!. Νομίζω ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου και για την δική μου περίπτωση! :thumpup: :thumpup:

Μεγάλη μπουκιά λένε φάε!! Μεγάλη κουβέντα μη λες!! Ελπίζω να μην αυτοδιαζευτώ!!! :-[

Πάντως έχω βαλθεί να το παλεύω!! Έχω πεί ήδη 2 φορές όχι σε κέρασμα!!! Ήρωας!!! ;D ;D ;D
Όταν λες πως ατμίζεις 7 μήνες αλλά κάνεις και τσιγάρα αυτό σημαίνει πως δεν έχεις απεξαρτηθεί από αυτό αλλά κάθε φορά που θα καπνίζεις θα "λες" έχω να καπνίσω "τόσο" χρόνο όχι ότι ατμίζω 7 μήνες.
Αυτό που θα σου συμβαίνει ενδόμυχα θα σε κάνει πάντα να σκέφτεσαι το τσιγάρο και δεν θα σε αφήνει
ελεύθερο από αυτό αλλά ακόμα εξαρτημένο. Να ξέρεις πως έτσι θα παρασυρθείς και αντί να πας μπροστά θα βρεθείς στη θέση που ήσουν πριν αρχίσεις το άτμισμα, δηλαδή να καπνίζεις 2 πακέτα πάλι και δεν θα το έχεις καταλάβει γιατί πολύ απλά δεν ξέφυγες ποτέ από αυτό!
Πρόσεξέ το γιατί έχεις "βεβαρημένο ποινικό μητρώο" όπως όλοι μας κάποτε όσοι το χουμε πετάξει το ρημάδι. :)

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1009 στις: Αυγούστου 01, 2012, 20:03 »
Τσιγαρο και παλι τσιγαρο


σημερα πηρα το πακετακι μου το μαλμπορο και το απολαμβανω...ας ειναι θανατος...σαν αυτο δεν ειναι τιποτα...και ουτε προκειτε να φτιαξει ποτε καποιος κατι σαν το τσιγαρο που σιγοκαει...


ειναι η συντροφια σε ολα...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1010 στις: Αυγούστου 01, 2012, 21:02 »
VXR όσοι λένε ότι ατμίζουν 3-4-5-6 μήνες κ.λ.π. και πλέον δεν θέλουν τσιγάρο πιστεύω ότι λένε ψέματα.

Για να περάσει η επιθυμία για κ.τ. γνώμη μου ότι πρέπει να περάσουν χρόνια.

Ατμίζω 8 μήνες έχω φτάσει να ατμίζω 3-4  ml με μηδενική νικοτίνη και 1 ml  με 3 mg κι όμως αρκετές φορές μου έρχεται η επιθυμία
να ανάψω ένα τσιγάρο.

Δεν το κάνω όμως γιατί πλέον έχω πεισμώσει.Μόνο αν συμβεί κάτι πολύ σοβαρό στην ζωή μου το οποίο δεν θα μπορώ να ξεπεράσω
με το άτμισμα.
Γιαυτό πρέπει όλοι μας να παλεύουμε κάθε μέρα να διώξουμε από πάνω μας την κακή συνήθεια του κ.τ. όσο κι αν το θέλουμε.

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1011 στις: Αυγούστου 01, 2012, 22:58 »
Tα ειπες ολα παππου,,,
κανω απο Φεβρουαριο ΗΤ... εχω φτασει στα 3 μλ την μερα και 3αρα νικοτινη αλλα κατι ξαφνικο με εκανε να αναψω κανονικο... :'(

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1012 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:07 »
Και οι αλκοολικοί ακριβώς τα ίδια πιστεύουν για το αλκοόλ, και περνάνε τα ίδια και χειρότερα για να το κόψουν. Η απάντηση και η ερμηνεία σε όλα είναι μία: εθισμός και εγκέφαλος. Δεν είναι φίλος, είναι εξάρτηση από μια χημική ουσία που σε κάνει φαινομενικά να αισθάνεσαι καλύτερα. Τι να κάνουμε, την πατήσαμε όταν το μάθαμε. Ευτυχώς υπάρχει το η.τ. για να έχουμε τη νικοτίνη τουλάχιστον χωρίς τα άλλα. Αλλά ο εθισμός είναι πάντα εκεί και εμένα μόνο η βρώμα του τσιγάρου με αποτρέπει πάντα!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1013 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:13 »
Δεν πρόκειται να σου πει κανείς τίποτε ούτε να σε μαλώσει. :) :) :)

Απλά το συζητάμε.

Αν νομίζης μετά από τόσο δρόμο που έκανες μέχρι τώρα να ξαναγυρίσης πίσω κάντο και κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτε.

Η επιλογή είναι αποκλειστικά και μόνο δική σου.

Εγώ στη θέση σου μόνο και μόνο από πείσμα και εγωισμό (είμαι και Ηπειρώτης στο εγωισμό κολάει)  :yes:   δεν θα τόκανα.

Σκέψου και αποφάσισε τι είναι καλίτερο για σένα. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1014 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:21 »
Ρε παιδες δεν ειμαι καλα...


Πως γινετε 3αρα νικοτινη να με βαραει ποιο πολυ απο Μαλμπορο σκληρο...???

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1015 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:27 »
εεεεμ για αυτο σου λεμε βρε παιδι μου.......κανε τα 3ml εκει και ασε την μαλμπουρια :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
σε κοροιδευε τοσο καιρο οτι σου δινει χτυπημα...... :) :) Αποστολη ολα στο μυαλο ειναι....σημερα ειμουνα και εγω 5 ωρες χωρις τον στεαμ αλλα ουτε για ενα λεπτο δεν σκεφτηκα να αναψω τσιγαρο.....για να ειμαι ειλικρινης δεν με αφησα να το σκεφτω....... ;) ;) στα δυσκολα ξερω το μυαλο κανει περιεργα παιχνιδια.....βαλε στον στεαμ 12αρα νικοτινη και καντου και εσυ τα δικα σου περιεργα παιχνιδια  ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1016 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:34 »
Ρε παιδες δεν ειμαι καλα...


Πως γινετε 3αρα νικοτινη να με βαραει ποιο πολυ απο Μαλμπορο σκληρο...???
Σιγουρα δεν μπερδευεις το καμμενο με το χτυπημα ? 
Ανεβασε νικοτινη επειγοντως και αλλαξε γευση υγρων .

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1017 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:36 »
Και γω ανάβω κανένα τσιγαράκι που και που και το απολαμβάνω τρελά
Το ζήτημα δεν είναι άναψες τσιγάρο πωπωπω πέθανες τώρα....... διότι με 1-2-3 δεν παθαίνεις τίποτα διότι όλοι καπνίζουνε 1-2 πακέτα και στα 60 +++βαράει η καμπάνα
Αν θέλεις κάπνισε
Το ζήτημα είναι να μην κόψεις το Η/Τ και γυρίσεις στο κανονικό!~

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1018 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:37 »
εχω κανει 2 πακετα σημερα...

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1019 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:39 »
Κωστα δυστυχώς εαν κάνεις και κτ ταυτόχρονα,να εισαι σίγουρος οτι είσαι πολυ κοντά στο να ξαναγυρίσεις στον καρκίνο!! :yes:


εχω κανει 2 πακετα σημερα...

Οχι ρε γ@μωτο Κρίμα!! :thumpdown:


Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2012, 23:45 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 125 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2109 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140