vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Buliwyf, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #705 στις: Μαρτίου 16, 2015, 14:09 »
Η τιμή του τζαμιού μαζί με τα δαχτυλίδια έχει ανακοινωθεί από τον κατασκευαστή και είναι στα 12€.
Κατι ειπε ο Leo  για 12ε το ανταλλακτικο.Ως ποσο μπορει να φαινεται μεγαλο αλλα αν σκεφτουμε τα υλικα και τον τροπο κατασκευης δεν το θεωρω εξωφρενικο.


12 ευρώ νομίζω είναι οκ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #706 στις: Μαρτίου 16, 2015, 15:06 »
Εδώ πυροβολημένος κατοχος ολων. Και του Calix  και του Phenomenon  και του  Phenomenon Lite . Ποιότητα κατασκευής, σπειρώματα, σοβαρότερη κατα την γνώμη μου πάντα εμφάνιση, με διαφορά ο Phenomenon ακολουθει ο Lite και τρίτος και καταιδρωμένος ο Calix. Σε απόδοση γεύσης, η ιδια σειρά κατάταξης. Κατά τα λοιπά ντουμάνια κλπ. ειναι θέματα στησίματος του καθενός, με πιό σφιχτές ομως τζούρες των Phenomenon. Μην παρεξηγηθούν τα γραφόμενά μου ο Calix ειναι ενας εξαιρετικός ατμοποιητής, απλά χάνει στα σημεία απο τους αλλους. Αυτά κι ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #707 στις: Μαρτίου 16, 2015, 15:11 »
Καλησπέρα,DimRx δεν μπορώ να ψηφίσω μιας και δεν έχω άποψη για τον Phenomenon,μόνο τις πρώτες μου εντυπώσεις απο τον Calix με βάση τα ερωτήματα που θέτεις συνοπτικά.Είναι η τρίτη μέρα που τον έχω και μόλις 2 στησίματα έχω προλάβει να κάνω,με μονή αντίσταση (1,6-1,8Ω) μέσα στη φωλιά και λίγο πιο μακριά απο τις τρύπες εισαγωγής υγρού.


1)Ο ατμός είναι όπως τον περιγράφεις.
2)Η απόδοση γεύσης πολύ καλή αλλά διαφορετική απο την Σοφία,δείχνει να τονίζει διαφορετικά το ίδιο υγρό.
3)Η τζούρα και με κλειστή την τρύπα του drip tip είναι πιο αεράτη απο οτι της Σοφίας.
4)Σε μηχανικό mod τον δουλεύω.


Συμφωνώ με αυτά που λέει ο φίλος και επειδή χρησιμοποιώ επίσης τη Σοφία για 1.5 χρόνο περίπου, θα πω ότι ο Calyx είναι άξιος αντικαταστάτης της όσον αφορά την απόδοση και τις δυνατότητές του, τουλάχιστον από τις 3 μέρες που τον έχω. Θα συμπλήρωνα μόνο ότι η τζούρα μπορεί να γίνει από πολύ αεράτη μέχρι πολύ σφιχτή με τον ρυθμιστή αέρα που έχει στη βάση, οπότε πιστεύω καλύπτει όλα τα γούστα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #708 στις: Μαρτίου 16, 2015, 15:41 »
Στο λίγο διάστημα που τον έχεις, τον έχεις αφήσει ποτέ πλάγια σε συρτάρι / τσαντάκι κτλ χωρίς να κλείσεις τα υγρά, και αν ναι είχες διαρροές?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #709 στις: Μαρτίου 16, 2015, 16:07 »
Όχι μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου διαρροές όπως και να τον άφησα και δεν κλείνω τα υγρά παρά μόνο όταν γεμίζω

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #710 στις: Μαρτίου 16, 2015, 16:22 »
Με την φωλιά στραμμένη μακριά απο τις τρύπες εισαγωγής υγρού θέλει πραγματικά πολύ λίγο άνοιγμα η καμπάνα,μέχρι να βρώ το πόσο-το οποίο έχει προφανώς να κάνει με διάφορους παράγοντες- είχα διαρροές απο τον πόλο.Εν καιρώ θα γνωριστούμε καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #711 στις: Μαρτίου 16, 2015, 18:24 »
Την απάντηση για το ποιος είναι καλύτερος ατμοποιητής θα δείξει ο χρόνος και τα σχόλια από τους κατόχους τους. Δεν είμαι κάτοχος κανενός από τους δύο αλλά φαίνονται εξαιρετικοί.
Απλά λίγο με τον Calix φοβάμαι το γυάλινο tank, γιατί είμαι καταστροφέας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2015, 22:27 από testament »

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #712 στις: Μαρτίου 24, 2015, 17:15 »
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, εάν κ δεν έμεινε πολλές ώρες σαν θέμα, υπήρξαν αρκετά διαφωτιστικά  σχόλια.
Δυστυχώς το θέμα μεταφέρθηκε εδώ, καθώς η συντονιστική ομάδα το έκρινε σαν καλύτερο σημείο μιας κ ήταν άσκοπο σαν θέμα αφού κ ο Calix μόλις κυκλοφόρησε..
έτσι μάλλον δεν θα υπάρξουν κ άλλες απόψεις για το εν λόγο ζήτημα, αναμένουμε λοιπόν εντυπώσεις για τον Calix στο νήμα του κ βλέπουμε.
Δεν μπόρεσα να απαντήσω νωρίτερα διότι υπήρχε στο προφίλ μου ένας μίνι αποκλεισμός.
Ευχαριστώ κ πάλι για τις απαντήσεις σας!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2015, 17:51 από DimRx »

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #713 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:48 »
Ναι, παιδεύτηκα με τον τίτλο του τόπικ, της ερώτησης στην ουσία, γιατί ήθελα να σας κάνω να διαβάσετε όλοι κα αν ειναι δυνατόν, εμπεριστατωμένα και με σαφήνεια να ακούσω την άποψή σας...
Ατμιστής 2,5 χρόνια κοντά, ποτέ μα ποτέ δεν επένδυσα στην αγορά ενός καλού, γνήσιου ατμοποιητή (επισκευάσιμου πάντα)...
Στα κουτάκια μου ανεβοκατέβαιναν οι σχετικά "καλοί" εργοστασιακοί τύπου delta, Atlantis, aero tank κλπ κλπ αλλά και κλώνοι επισκευάσιμων ξεκινώντας από την ismoka magoo (Ιθάκη) με τα περιβόητα Nr-R-Nr σύρματα, κλώνο ρώσου 91%, driper trident, kayfun, kayfun lite και ότι άλλο δεν μπορώ να θυμηθώ....
Πάντα και παντού μέσα στο μυαλό μου στροβίλιζε και στροβιλίζεται η απορία του "τελικά η μαϊμού φταίει για τα κουσούρια, η φαντασία μας" ή τελικά ισχύει το "ότι πληρώνεις παίρνει";

Και εδώ ειναι που σας θέλω....
Οι ανάγκες μου σε ικανοποιητικό ντουμανάκι, εύκολο στήσιμο βαμβάκι mc, δυνατότητα παρακολούθης στάθμης υγρού, εύκολο γέμισμα,  συγχώρεση λαθών με οδήγησαν στις εξής επιλογές:

Calix
Eviva
Phenomenon
Erikonigen
Kayfun 4

Μιλάω για αγορά γνήσιου ατμοποιητή και κατά συνέπεια καμμία παραχώρηση ως προς την ποιότητα και στα χαρακτηριστικά που δίνει ο κατασκευαστής.

Επειδή όπως καταλαβαίνετε το ποσό (τουλάχιστον για την δική μου τσέπη) δεν ειναι ευκαταφρόνητο, θα ήθελα ειλικρινά να μου υποδείξετε κατά την γνώμη σας την δική σας προτίμηση, το γιατί κλπ κλπ όπως επίσης και τα τυχόν έξτρα αξεσουάρ που θα πρέπει να αποκτήσω..


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #714 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:56 »
Παράθεση
ικανοποιητικό ντουμανάκι, εύκολο στήσιμο βαμβάκι mc, δυνατότητα παρακολούθης στάθμης υγρού, εύκολο γέμισμα,  συγχώρεση λαθών
Δίνεις την ακριβή περιγραφή του kayfun lite...  :)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #715 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:58 »
Θα σου πρότεινα και εγώ τον  Kayfun Lite + .
Πιστεύω ότι σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Εναλλακτικά  Phenomenon  Lite αλλά στοιχίζει 40 ευρώ επιπλέον.

Sent from my LG-D802

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #716 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:00 »
αν πας σε αυθεντικο .. θα σου ελεγα να πας σε Κ4 κλωνο και αν δεις οτι τα βρισκεται προχωρας σε αυθεντικο .. αν δεν τα βρειτε εχασες μονο 20 ευρω .. αν παρεις αυθεντικο κομματι απο την αρχη υπαρχει και το 30% και ισως περισσουτερο να μην τα βρειτε για πολλους λογους .. (αυτο απευθύνεται σε ολους τους επισκευασιμους)
 
Αλλιως αν θελεις ενα αυθεντικο απο την αρχη .. πας σε kayfun lite plus  απο την αρχη με ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που ειπες πριν ...

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #717 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:03 »
Eleaf Lemo και Lemo Drop. Oικονομικοί, πανεύκολοι στο στήσιμο, πολλά ντουμάνια, τέλεια γεύση! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #718 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:08 »
Eleaf Lemo και Lemo Drop. Oικονομικοί, πανεύκολοι στο στήσιμο, πολλά ντουμάνια, τέλεια γεύση! :thumpup:

Δυστυχώς για τα γούστα μου ο συγκεκριμένος δεν ειναι.... Καλές οι πνευμονικές αλλά όχι permanently....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #719 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:15 »
Δεν είναι πάντως για πνευμονικές οι συγκεκριμένοι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro