vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

419 επισκέπτες, 1 χρήστης
sakissalonika

Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 06, 2017, 17:43 »
η τζουρα του είναι από σφιχτη ''τσιγαρισια''εως ανετη...και ευκολο να βρει καποιος την ρυθμιση της...
προσωπικα τον συνιστω και για αρχαριους λογω της σταθερης αποδοσης και ευκολιας του..για οσους παλι θελουν χοντρα συρματα αντιστασεις κατω από 0,8ωμ..ΔΕΝ κανει.

Αγάπητε angelosdes

Μήπως τον εχεις δοκιμασει σε ελεγχο θερμοκρασιας TC  με καποιο σύρμα ?


Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 06, 2017, 18:15 »
όχι δεν τον εχω δοκιμασει σε tc...[δεν είμαι της θερμοκρασίας]....

οι εργοστασιακες κεφαλες είναι του κατασκευαστη...δεν πρεπει να κανουν άλλες του εμποριου....προσωπικα δεν υπαρχει λογος δοκιμης μιας και αλλαζει η λειτουργεια του
φυσικα [όπως των περισσοτερων]προς το χειροτερο.....

επαναλαμβάνω οσο πιο κοντα το κοιλ στη τρυπα του ντεκ=γευση
από την μεση και πανω=ανελεητο χτυπημα!!!!

τον συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους....εναι  μεγαλη εκπληξη...!!!!

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 06, 2017, 22:05 »
@Joe

Καταρχάς ένα μπράβο και από μένα, έστω και λίγο καθυστερημένα,
για την πολύ ωραία παρουσίαση για μια ακόμα φορά.
Δεύτερον, τι θα γίνει ρε φίλε, ακόμα δεν έχω προλάβει καλά καλά να ευχαριστηθώ τον Keras Nano που πήρα,
και θα μας βάζεις και άλλες φωτιές ;;;!!!  :idiot1:
Τουλάχιστον να προλάβω να δοκιμάσω το νέο nano to giga kit βρε παιδάκι μου που παρέλαβα μόλις απόψε :tongue_smilie:
( Άσχετο/σχετικό, νομίζω ότι ένα vs με το νέο τουλάχιστον giga kit/giga version
ίσως να ήταν "δικαιότερο", λόγω του inner tube/καμπάνα ; πώς να το πω, δε ξέρω )
Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστούμε που "ανακαλύπτεις" και παρουσιάζεις διάφορα διαμαντάκια και σε κάθε περίπτωση
μπαίνει στα σοβαρά υπόψη, τουλάχιστον για το προσωπικό μου γούστο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 06, 2017, 23:00 »

 O Καίσαρας πρέπει να αποφασίσει……

Το κοινό φωνάζει... :sign_kiallo:

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 27, 2017, 17:49 »
ένα σχετικο βιντεο...

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:06 »
Καλησπέρα παιδιά. 

Είμαι ένα κλίκ πρίν τον πάρω. Ωστόσο υπάρχουν 3 ανασταλτικοί παράγοντες. 

Ο ένας είναι το θάψιμο που του έριξε ο Busardo ότι δηλαδή δε τροφοδοτεί σωστά. Κάτι εντελ΄ψς διαφορετικό απο ότι έχετε δηλώσει όσοι τον έχετε. 

Δεύτερον πιθανές διαρροές κατα το γέμισμα. Υπάρχουν ή όχι?

Και τρίτον, εγώ ατμίζω κυρίως με ατσάλι και με φοβίζει το ντέκ ότι για να κατεβάσω χαμηλά την αντίσταση, θα έχω hotspots.  Εσείς έχετε παρόμοια εμπειρία πάνω σε αυτό?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά..!!!

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:55 »
Εννοείς  χαμηλά το πηνίο όχι την τιμή της αντίστασης  του .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2017, 22:40 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 28, 2017, 22:48 »
Nαι το πηνίο. Να είναι χαμηλά όσο πιο κοντά γίνεται στην τρύπα του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 28, 2017, 23:55 »
[justify]@Georgechalkida, καλησπέρα. Αν θέλεις τη γνώμη μου θα πω: Με κλειστά μάτια. Κυριολεκτώ. Τον έχω δει κι εγώ τον Busardo σε όσα λέει για τον Pallas. Σε αρκετά σημεία δεν συμφωνώ καθόλου, σε άλλα, “ναι και όχι”. Σε αυτά που λες, η τροφοδοσία είναι άψογη (χωρίς καμία υπερβολή σε αυτό που λέω), το δεύτερο που αναφέρεις, διαρροές. Στις πρώτες σου επαφές με τον Pallas, ναι, πολύ πιθανό να δεις υγρό στις εισαγωγές αέρα, όμως, είναι καθαρά από τον χρήστη, μέχρι να δεις πώς λειτουργεί. Μετά από ελάχιστο χρόνο (θέμα λεπτών), δεν θα ξαναδείς ποτέ το παραμικρό. Και για το τελευταίο που λες, είτε ss επιλέξεις, είτε το οτιδήποτε, δεν θα έχεις κανένα θέμα με hot spots. Η αντίσταση μπορεί να κατέβει πολύ κάτω, το βάθος είναι υπεραρκετό (5mm, από κορυφή κεντρικής εισαγωγής μέχρι τις βάσεις των βιδών), συν το ότι ο χώρος είναι καλοσχεδιασμένος για πάρα πάρα πολλά πράγματα από πλευράς χρήστη. / Κάτι ακόμα, στην πιο σφικτή του επιλογή, είναι πιο οικονομικός ακόμα κι απ' τον Keras. Για να καταφέρει κάποιος επισκευάσιμος να είναι πιο οικονομικός, ε, είναι πραγματικός σφικτοτζούρης...[/justify]

[justify]Για να μην κουράζω. Πιστεύω απόλυτα πως είναι από τις πιο άριστες επιλογές καθαρού σφικτού τσιγαρίσιου. Σπουδαία γεύση, καταπληκτικό χτύπημα, αξιοπρεπές ντουμανάκι. Στην πιο σφικτή επιλογή του, έχω πάρει κορυφαία γεύση και ανάλυση. Επίσης, να πω και κάποια αρνητικά που εγώ είδα. Στην παρακάτω εικόνα, τα κομμάτια του τανκ, βιδώνουν και -κυρίως- ξεβιδώνουν με μία δυσκολία (ειδικά μέχρι να τον συνηθίσεις). Γενικά, με το θέμα λύνω-δένω τον Pallas, όλα τα κομμάτια του είναι άψογα. Ελάχιστα o-rings (4), στη βάση δεν πειράζω τίποτα πέρα από το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα, το στήσιμο για κάποιον λίιγο έμπειρο ατμιστή είναι παιχνίδι, το αρνητικό στα μεταλλικά του τμήματα θα έλεγα πως είναι το “βιομηχανικό στιλ” του, δηλ., τα σπειρώματα δεν είναι βούτυρο, είναι μεν καλοσχεδιασμένα χωρίς κανένα ελάττωμα, όμως είναι σπαρτιάτικη η φιλοσοφία του με σφικτά δεσίματα και σκληρά σπειρώματα, χωρίς φινιρίσματα και φρου φρου, (σαν να έβγαλε επισκευάσιμο η Caterpillar…).[/justify]


[justify]Τώρα που μιλάμε, έλυσα τον Pallas, έπλυνα, στέγνωσα και επέλεξα απλό χοντρούτσικο κάνθαλ, και του έβαλα δύσκολα κι αταίριαστα για σφικτό επισκευάσιμο: Kanthal 0.4mm, 2.5mm πυρήνας, 8 σπείρες, 1Ω, 12-14W. Υγρό αναπλήρωσης με φουλ vg, (μπανάνες, κρέμες, κι ό,τι πιο διαφορετικό από καπνικά). Επέλεξα την πιο σφικτή επιλογή του (1mm). Με 1 χιλιοστό στο αέρα, με φουλ vg, με 1 περιστροφή (ρύθμιση από τανκ) για μικρή τροφοδοσία υγρού, (επίσης, ξέχασα να πω, δεν πύρωσα τίποτα στην αρχή τού στησίματος / απλώς τοποθέτησα την αντίσταση και έβαλα το λιγοστό βαμβάκι που ζητάει). Αποτέλεσμα; καταπληκτική απόδοση παντού. Ειλικρινά.[/justify]

[justify]Από γεύση και χτύπημα θα εκπλαγείς. Σπουδαίος. [/justify]

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2017, 20:43 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 29, 2017, 12:47 »
Να πω ότι δε με έπεισες? Θα πω ψέμματα.. !!!! :)

Σε ευχαριστώ πολύ και ελπίζω από εβδομάδα να είναι διαθέσιμος και θα επιστρέψω με τις εντυπώσεις μου!!!! :)

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 29, 2017, 13:58 »
[justify]@Georgechalkida, καλησπέρα. Εγώ ευχαριστώ για όλα, και με την ευκαιρία αυτή να πω κάτι γενικότερο (βασικά παράπονο, όχι σε σένα, αλλά προς κάποιους που δεν έχουν στάλα θάρρους). Ναι, θα νιώσω ικανοποίηση αν σε έπεισα έστω και λίγο, όχι ντε και καλά για τον Pallas αλλά για έναν επισκευάσιμο που πραγματικά με εξέπληξε ευχάριστα και ήθελα να το πω, όπως θα το έλεγα σε φίλο. Από την άλλη βέβαια, κάποιες φορές βλέπω φυσιολογικότατη επιφύλαξη, άλλοτε καχυποψία (ποιος είναι και τι λέει), όμως, δυστυχώς, κάποιες φορές απαξίωση. Του λες: Δεν διεκδίκησα ποτέ θέση ατμοπαρουσιαστή ή παντογνώστη, το έχω φωνάξει με κάθε τρόπο, “βρε, δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις / δεν γλύφω ποτέ και κανέναν / δεν πετάω ρουκέτες σε στιλ τα έχω δει όλα, έχουν περάσει απ’ τα χέρια μου τα πάντα, όμως ό,τι λέω στο δείχνω, πάντα”. Παρ’ όλα αυτά αρκετές φορές νιώθω ακόμα και παρείσακτος, (αυτό νιώθω αυτό λέω). Αγαπάμε άτμισμα, αυτό αρκεί. Χαμπάρι. [/justify]

[justify]Σημ. Ξέχασα να πω κάτι, βασικά να επαναλάβω κάτι. Αν τον επιλέξεις, καλό είναι να προμηθευτείς και το σετ ανταλλακτικών (δες την 1η σελίδα, ανάρτηση #6). Η αρχική συσκευασία δεν περιλαμβάνει δεύτερο γυάλινο τμήμα τανκ, πράγμα που σημαίνει πως το συνολικό κόστος θ’ ανέβει. Αυτό το λέω ως αρνητικό γιατί είναι. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 07, 2017, 11:21 »
μην βλέπεται ασχετους παρουσιαστες όπως ο Busardo ....ο pallas είναι ο πιο ''τελειοσς'' ατμο ειδικα για αρχαριους!!!!!
μηδεν διαροες-τελεια τροφοδοσια-πανευκολη αναπληρωση υγρου-καλη αποδοση γευσης ...και για μενα ..ο ατμο με το δυνατοτερο ''χτυπημα''!!!!!!!
γι αυτό το λογο [και για να μην φτιαχνω υγρο με λιγοτερα mg]..το κοιλ οσο πιο χαμηλα στη τρυπα αερα του ντεκ....
εδώ με το μοντακι του [το παναλαφρο evic primo Mini]για τις ''καλοκαιρινες''εξοδους

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 07, 2017, 14:29 »
Δυστυχώς ακόμα μη διαθέσιμος..  :(

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 07, 2017, 20:46 »
Σταματήστε το ψηστήρι! Ώχοουουουου :))
Κατά τα άλλα δυο ερωτησούλες :
1) Με το τανκάκι τι παίζει τελικά? Κουνάει λίγο δεξιά αριστερά όπως δείχνουν σε κάποια review ?
( πήρε το μάτι μου ένα γαλλικό αλλα δεν τον βρίσμω τώρα )
2) Για την αναπλήρωση υγρού να υποθέσω ότι χρειάζεται κλείσιμο του αέρα ?
Και άρα να βγει από το mod, λόγω τύπου afc ring ?

Είπαμε σταματήστε το ψηστήρι..... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Pallas RTA by Tiberian Vapor Co.
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 07, 2017, 23:55 »
[justify]@CaptainMorgan, καλησπέρα. Γι’ αυτά που πολύ σωστά ρωτάς, αν απαντήσω εγώ θα πω:[/justify]

[justify]1) Η ρύθμιση υγρών γίνεται με περιστροφή του τανκ (δες λίγο τις παραπάνω εικόνες όπου είναι σε οριζόντια σειρά τα 3 βασικά τμήματα τού Pallas). Τα τμήματα θάλαμος + βάση, έχουν 2 βασικές χρήσεις, άνοιγμα-κλείσιμο τροφοδοσίας + αφαίρεση βάσης. Έτσι, στις 7 πλήρεις περιστροφές αφαιρούμε τη βάση, ενώ στη ρύθμιση υγρών, από τη 2η πλήρη περιστροφή και μετά, εμφανίζεται το κούνημα του τανκ. / Αυτό δεν είναι πρόβλημα, δεν είναι καν ως αρνητικό, κι αυτό γιατί, ο Pallas είναι ξεκάθαρα σφικτοτζούρης, η τροφοδοσία του είναι κορυφαία (δηλ. δεν χρειάζεται να πας σε ολόκληρες περιστροφές για τα υγρά), καθώς επίσης, είναι επισκευάσιμος για ήδη έτοιμα χέρια, (δεν μιλάω για τίποτα ατμόσαυρους, απλώς να έχω δει 2, 3 πραγματάκια επάνω σε επισκευάσιμους), δεν είναι για πειραματισμούς. / π.χ., μέχρι σήμερα λέω πως το στήσιμό του είναι απλό όμως θέλει να έχεις δει και 2 επισκευάσιμους, για στρωμένα χέρια είναι κυριολεκτικά ένα παιχνίδι. Έτσι κι εδώ, δεν θα γυρίσω το τανκ όσο θέλω γιατί έτσι μου αρέσει, πρέπει να ξέρω πόσο και γιατί. [/justify]

[justify]2) Για την αναπλήρωση υγρού, η σωστή διαδικασία είναι να κλείσω την τροφοδοσία κι όχι τις εισαγωγές αέρα (δηλ. δεν μετακινώ κανένα δακτυλίδι, δεν αφαιρώ τον Pallas από το μοντ), απλώς περιστρέφουμε δεξιόστροφα το τανκ μέχρι να τερματίσει, (π.χ., εγώ το περιστρέφω ούτε μισή στροφή).[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2017, 00:28 από JoeBarTeam »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206525 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357802 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591998 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios