vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, Jorge, thanos1071

Twitter

NX75-Z (75w Mod) by Aspire

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 31, 2017, 16:37 »
Από φινίρισμα πως τα πάει?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 31, 2017, 16:43 »
Κύριε modivin είστε κάθαρμα ;D, όπου με βρείτε μ' ενοχλάτε, (πέρα όμως απ' αυτό το προσωπικό μου σχόλιο, μια χαρά είναι βρε, πολύ τίμιο σε όλα του).

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 31, 2017, 16:53 »
@bujinkan
με γεια! καλοδούλευτο!
αν έχεις χρόνο, μετά από 2-3 μέρες χρήσης γράψε μας εντυπώσεις.
εγώ περιμένω ακόμα την παραγγελία μου, ελπίζω την ερχόμενη εβδομάδα να το έχω στα χέρια μου :)

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 31, 2017, 17:52 »
Δεν ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος για εντυπώσεις διότι δεν ειμαι ψαγμένος ..απλά να αρχίζω θέλω οπότε δεν τα πολυσκαλιζω τα μοντ ...Αυτή τη στιγμή έχω επάνω την 0.7 και ατμιζω στα 16 watt. Τον ατμοποιητη τον έχω εδώ και 10 μέρες και είμαι ευχαριστημένος
Τώρα το μοντακι θα δείξει ... Με ενδιαφέρει απλά να δουλεύει σωστά και τίποτα παραπάνω  ...
Θα επανέλθω

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2017, 03:08 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 31, 2017, 22:02 »
Για μενα πολυ στιβαρη κατασκευη και καλυτερο απτο πικο που ολο μου βγαζει no atomizer τον τελευταιο καιρο .Το μονο μειον ειναι οτι ειναι βαρυ (αν και εγω το προτιμαω πιο βαρυ)  και οτι πρεπει να το κλειδωσεις γιατι τα κουμπια πατιουνται ευκολα και μπορει να σου αλλαξει watt volt και tc ευκολα. Εχει κανεις το αλουμινενιο η τηνν ss εκδοση με type c που φορτιζει μεχρι 2 ampere ?το αλουμινενιο πρεπει να ειναι πολυ πιο ελαφρυ αποτι εχω καταλαβει και το μπλε δειχνει κουκλι . Στα 22 euro που το πηρα προσφορα δεν υπαρχει καλυτερο για εμενα . Επισης τα ρευματα του μου φαινονται καλυτερα αν και δεν πιστευα οτι θα το καταλαβαινα αυτο σε διαφορετικα mod.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 31, 2017, 23:24 »
Σήμερα  το παρελαβα και εγώ . Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές. Λίγο βαρυ είναι. Η αλουμινιενα εκδοση όμως , εχει την τριπλασια τιμή από αυτή της προσφορας που πήρα.
Μένει να δουμε την αντοχή του.

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 14, 2017, 06:35 »
νέο firmware update :
http://www.aspirecig.com/upgrade/nx75/402.html
δεν το έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο bug
(δεν έχει έρθει ακόμα το δικό μου μοντάκι)

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 19, 2017, 00:29 »
ήρθε επιτέλους και το δικό μου!
ανοίγω το κουτί, πρώτη εντύπωση "ουάου". ένα άσχημο/όμορφο μοντάκι. είχα καιρό να νιώσω έτσι. πραγματικά, ήμουν διχασμένος για το αν μου αρέσει ή όχι. 8 ώρες μαζί του τώρα, το συνήθισα.
είναι μικρό, έχει στιβαρή κατασκευή, δεν είναι ελαφρύ, χέρια γυναίκας ίσως κουραστούν να το κρατάνε (στα λεπτοκαμωμένα χέρια της ξαδέρφης μου την κούρασε με 10 λεπτά άτμισμα). βάζω μπαταρία και είναι έτοιμο για χρήση χωρίς loading screen, παίζω με τις ρυθμίσεις (τα πάντα εκτός από TC επειδή δεν ασχολούμαι), καρφώνω ατμοποιητή που χρησιμοποιώ έναν χρόνο κοντά, με υγρό που ξέρω (εδώ και 3 μήνες). εντυπώσεις.. ομαλά ρεύματα (ίσως και αδύναμα) σε σύγκριση με το istick Pico, όμως απολαμβάνω το άτμισμα καλύτερα (όσο περίεργο και αν ακούγεται ή αν νομίζει κάποιος ότι είμαι ενθουσιασμένος με τη νέα αγορά) και εξηγώ : ο ίδιος ατμοποιητής με 6-7 απανωτές τζούρες εμφανίζει αλλοίωση στην γεύση πάνω στον Pico, ενώ στο NX75 ξεπέρασα τις 10 χωρίς να δω διαφορά.
πάμε στα αρνητικά...
1) η αναγνώριση της αντίστασης. 4 ατμοποιητές πάνω, πάντα έδειχναν παραπάνω από ότι πραγματικά είναι οι αντιστάσεις, όχι πολύ παραπάνω αλλά μια διαφορά υπήρχε. μικρό το κακό, δίνω παραπάνω watt.
2) το μενού χρειάζεται λίγο χρόνο να συνηθιστεί (firmware v02-v06), το v07 το οποίο κυκλοφόρησε πρόσφατα θέλει εκ νέου εκμάθηση (4-5 λεπτά υπόθεση είναι, μπαίνεις στο μενού με W+T κρατημένα). η διαδικασία για το Update είναι παιδική.
3) το μεγαλύτερο μειονέκτημα και ο σημαντικότερος λόγος να αναφερθεί για να αποτρέψει πιθανό αγοραστή... καταστροφέας περιτυλίγματος μπαταριών (ακολουθεί εικόνα)



πραγματικά, δε με πειράζει να αλλάζω wrap κάθε μέρα (50 wraps 1.5€ από Κίνα, 3 λεπτά υπόθεση είναι) με πειράζει το γεγονός ότι αγόρασα κάτι καινούριο το οποίο καταστρέφει τις μπαταρίες οι οποίες αναγκαστικά θα αλλάζονται μια φορά ημερησίως με το βγάλε-βάλε. μεγάλο φάουλ. δεν ξέρω αν μετά από καιρό χαλαρώσει το κάτω ελατήριο (+) και δεν εμφανίζεται πρόβλημα πάνω (-) , αλλά για την ώρα.. δεν.

εν κατακλείδι, για την τιμή του (23€ περίπου το χτύπησα) δε νιώθω ότι μου έπιασαν τον κώΜΠΙΠλο. σαφώς και έπαιρνα καλύτερο μοντ με 10-15€ παραπάνω , αλλά δεν ήθελα να δώσω αυτά τα 10-15€. ήθελα ένα δευτεροτρίτο για να αλλάζω γεύσεις.
δεν το προτείνω σε κανέναν επειδή καταστρέφει τις μπαταρίες. κατέληξα στο να αφήσω μέσα την μπαταρία (φόρτιση μέσω usb) και να το κρατήσω εφεδρικό μέσα στο σπίτι. αν δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα θα το πρότεινα για αγορά (σε τιμή μέχρι 25€).

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 19, 2017, 19:50 »
[justify]Αυτό που λέει παραπάνω ο φίλος NeOSL, ως αρνητικό, για “καταστροφέας περιτυλίγματος”, έχει τα δίκια του. Βέβαια, με όσα πρόλαβα να δω, εγώ διαφωνώ. Διαφωνώ γιατί, ναι όντως, όπου κι αν κοιτάξεις επάνω στο μοντάκι, είναι γεμάτο γωνίες, αιχμές, ένα τετραγωνισμένο μεταλλικό αντικείμενο. Το ίδιο ισχύει και στο εσωτερικό του, όμως αρκεί μία μικρή προσοχή, δεν το είδα ως αρνητικό ούτε είχα καμία φθορά μέχρι τώρα. Παρ’ όλα αυτά έχει δίκιο. Μπορεί να δημιουργηθεί φθορά στην μπαταρία κατά την τοποθέτηση. Σε μένα δεν έτυχε, ίσως γιατί συνήθισε λίγο παραπάνω το χέρι με χρήση μηχανικών, ίσως γιατί (όσες μέρες θα τύχει να το δουλέψω το μοντάκι), ν’ αλλάζω 2 φορές μπαταρία μέσα στη μέρα, κι έτσι να είναι το χέρι πιο συνηθισμένο στο άνοιξε-κλείσε. Όπως κι αν έχει, είναι σημαντική η παρατήρηση του φίλου NeOSL. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 27, 2017, 12:15 »
κάτοχος, είναι το πρώτο και μοναδικό (ακόμα...) mod που κατέχω.

Ο μόνος λόγος παρεμβολής για να συμπληρώσω για την καταστροφή περιτυλιγμάτων: στρώνει! Μου έφαγε 1 περιτύλιγμα αλλά με τη χρήση και ένα 'ζούμπιγμα' λίγο του ελάσματος του + πόλου του κόπηκε η όρεξη.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 27, 2017, 12:31 »
[justify]@vassilisk, καλημέρα και πάντα καλοάτμιστος, σε ό,τι κι αν πιάσεις. Το NX75 έχω τώρα στα χέρια. Απλό, όμορφο και τίμιο μοντάκι, θα επιμένω να το λέω, μπορεί να μην έχει τα σούπερ ρεύματα, μπορεί να μην κάνει παπάδες, χίλια μπορεί, όμως έχει γίνει σκέτο φετίχ, (μου θυμίζει τις εποχές των Zippo). / με την μπαταρία, ναι, θέλει λίγο προσοχή στην τοποθέτηση, μέχρι τώρα δεν είχα καμία φθορά, όμως θέλει προσοχή είναι αλήθεια.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 27, 2017, 17:43 »
@JoeBarTeam, καλησπέρα και ευχαριστώ για τις ευχές! Ανταποδίδω.
Συμφωνώ με όσα λές, είναι φετίχ.




Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 27, 2017, 18:19 »
Μία από τα ίδια. Καφεδάκι λίγο πριν φύγω, + Pallas.  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 08:51 »
Ερώτηση για τους χρήστες. Από χρώμα και από ξεφτίσματα πώς πάμε, δεδομένου ότι δεν υπάρχουν και πολλές θήκες...

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: NX75-Z (75w Mod) by Aspire
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 10, 2017, 19:48 »
Αρκετά βαρύ για το μέγεθός του, αλλά αρκετά στιβαρή κατασκευή. Απλό manual. Αρκετές δυνατότητες ρύθμισης/απεικόνισης (και ρύθμιση ράμπας των watts -customizable firing button profiles). Με την αναβάθμιση μετράει και χρόνο χρήσης. Η γωνιαία διαμόρφωσή του δεν είναι και από τις φιλικότερες για την παλάμη (δικό μου perception, φυσικά 8)).
Προτιμήστε το ασημί για να μην έχετε θέματα με γδαρσίματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4692 501037 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 00:39
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 0 209 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan