vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 6 χρήστες
Giannis.B, Doubt, dvelev, manoslykos, bloodlessz, maprix

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:22 »
Τι να το κανεις το review? εδω τα έχουμε ολα...σχολια και εντυπωσεις απο οσους το εχουν στα χέρια τους. Θετικα και αρνητικα. Ενα ποσοστο χτυπιεται πως δεν εχει διαρροες ενα αλλο ποσοστο πως εχει. Ο ενας το πηγε πισω εγω το παλεψα λιγο περισσοτερο και με τις συμβουλες σας το ισιωσα... Και ενα βιντεο απο γιουτιουμπ 2 λελεδων που ατμιζουν σαν καγκουρο ΄(δεν ειναι δικο μου σχολιο αυτο... ουτε καν ξερω πως ατμιζει ενα καγκουρο) Ο ενας ευχαριστημενος ο αλλος οχι. Τα παντα λοιπον ειναι υποκειμενικα.... αν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις οσα και να διαβασεις.

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:23 »
Η εμπειρία μου από τις διαρροές
Δε τρέχουν σταγόνες από το dip trip, δεν έχει τρέχει υγρό από το air flow, αλλά όταν το γεμίζω το γυαλί εξωτερικά έχει αρκετό υγρό και δεν μπορώ να καταλάβω πως βαίνει απ έξω. Ισως δεν κάνω κάτι καλά, με δοκιμές θα δούμε.
Να φταίει η κεφαλή δεν νομίζω αν και ακόμα δεν έχω αλλάξει αυτή που είχε το κουτί γιατί ατμίζω ταυτόχρονα με τον ναυτίλο τον πρώτο ο οποίος είναι πραγματικά απροβλημάτιστος 

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:36 »
εγω πιστευω πως οποτε μπαινει η καμιναδα μεσα στο υγρο ολο και κατι περναει απεξω γλιφοντας το γυαλι. Δοκιμασε να βαζεις το "πουκαμισο" αργα αργα. Η μην το γεμιζεις μεχρι τις απανω σπειρες κι ας λενε. Αυτο το σημειο οι κατασκευαστες δεν το υπολογισαν σωστα. Εγω θα το εφτιαχνα αλλιως παντως και θα ηταν ο τελειος ατμοποιητης. Τωρα με αριστα το 10 του δεινω 6. Και πολλα του βαζω

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:39 »
Εχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους και συνεχίζω και δοκιμάζω συνδυασμούς  άλλων  ;D

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:44 »
Ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα που εχω παρατηρησει και αναφέρει... συν οτι πινει τον αμπακα. Δεν ειναι δυνατον να θελω καθε 2 ωρες γεμισμα.... Και ο gardian 2μλ χωρητικοτητα εχει συν πνευμονικος (που σημαινει παραπανω καταναλωση) συν το οτι παιζει σε παραπανω βατ (επισης παραπανω καταναλωση) συν οτι τον εχω πιπιλα και παρολα αυτα τον γεμιζω 3 φορες την ημερα. Ουτε διαρροες ουτε τιποτε... 
Τον βαθμολογισα με 6? Πολυ αβανταδορισα ειμαι.... 3 θα του βαλω... 

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:49 »
Αυτός έιναι ο guardian2?

Επειδή αν ναι δεν υπάρχει συγκριση

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:53 »
οχι...  αυτος ειναι ο guardian
http://www.vaporesso.com/vape-atomizers-vape-tanks-guardian-vape-tank

Mεχρι στιγμης εχει βγαλει νοκ αουτ 2 τανκς.... τον Μελο 2 και τον ναυτιλο 2

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:56 »
Ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα που εχω παρατηρησει και αναφέρει... συν οτι πινει τον αμπακα. Δεν ειναι δυνατον να θελω καθε 2 ωρες γεμισμα.... Και ο gardian 2μλ χωρητικοτητα εχει συν πνευμονικος (που σημαινει παραπανω καταναλωση) συν το οτι παιζει σε παραπανω βατ (επισης παραπανω καταναλωση) συν οτι τον εχω πιπιλα και παρολα αυτα τον γεμιζω 3 φορες την ημερα. Ουτε διαρροες ουτε τιποτε...
Τον βαθμολογισα με 6? Πολυ αβανταδορισα ειμαι.... 3 θα του βαλω...
Δεν θα έλεγα ότι έχει μεγάλη διαφορά σε κατανάλωση  από το ναφτιλο τον μεγάλο σε σύγκριση όμως με 2 kayfun που έχω είναι τέρας οικονομίας

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 21, 2017, 12:59 »
Επειδή δεν βλέπω καμία επισκόπηση του guardian , άντε να δουμε μια επισκόπιση εκέι ;)

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 21, 2017, 13:08 »
Το απογευμα ισως γραψω κατι για αυτο το διαμαντακι. Κανεις δεν ασχολειται μαζι του :)

Αποσυνδεδεμένος Georgetax

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 21, 2017, 13:08 »
Καλημέρα. Αν θυμάμαι καλά στο κουτί που είχε τον ατμοποιητη περιέχει και μια οδηγία ότι πρέπει να γεμίζουμε πιο πάνω από τα σπειρωματα. Εγώ προσωπικά από την αρχή το γέμιζα πιο κάτω από τα σπειρωματα. αλλά στη τελική ρε παιδιά μου φαίνεται η δεν είναι ούτε καν 2 ml αυτό που ατμιζουμε;

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 21, 2017, 13:21 »
Off topic κι εγώ. Τον Guardian εχω για τσιγαρίσιες και είμαι κάτι παραπάνω από ικανοποιημένος (έχω δοκιμάσει triton mini και triton 2 με πάνω του 1 ohm αντιστάσεις). Ο guardian είναι σε γεύση καλύτερος και οι αντιστάσεις του κρατάνε 2 εβδομάδες τουλάχιστον. 

Αφροδίτη, τι αντίσταση χρησιμοποιείς για τσιγαρίσεις και σε τι watt?

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 21, 2017, 13:34 »
 Δεν κανω τσιγαρισιες με τον Γκάρντιαν αλλα πνευμονικες με την 0.5. Για τσιγαρισιες θελει την 0.6. Και επιβεβαιωνω πως οι αντιστασεις του κρατανε 2 εβδομαδες. Εγω τος πλενω και κλεβω κατι παραπανω  :tongue_smilie: Η γευση ειναι απιθανη.

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 21, 2017, 13:39 »
Υπήρχε και μια 1.4 για MTL που δεν τη βρίσκω πουθενά- δεν την φέρνουν πλέον. 
Έτυχε να την δοκιμάσεις?

(ρίξε το ριβιού αλλιώς θα το κάνω εγώ :P )

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 21, 2017, 15:27 »
Δεν μιλατε σε αλλο νημα για τον γκαρντιαν καλυτερα ??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499454 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy