vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Milarepa, xloupas, dvelev, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 08, 2017, 17:03 »
Οι τρύπες του aiflow δεν συγκρίνονται με του πρώτου Ναυτίλου για τον απλούστατο λόγο ότι στον πρώτο επέλεγες 4 μεμωνομένες θέσεις ενώ στον δεύτερο αν θες τη μεγαλύτερη τρύπα θα έχεις ταυτόχρονα και τις υπολοιπες (τις μικρότερες δηλαδή ) ανοιχτές. Τη τζούρα του πρώτου Ναυτίλου τη βρίσκεις πάντως (ανάλογα σε ποια απ'όλες άτμιζε ο καθενας φυσικά ), παράλληλα όμως το καλό του δεύτερου είναι ότι μπορείς να τον κάνεις λίγο ακόμα πιο αεράτο απ'ότι τον πρώτο. Τουλάχιστον στην 0.7 που δοκίμασα μέχρι τώρα δηλαδή γιατί μπορεί η 1.8 να σφίγγει λίγο το πράγμα.

Όσον αφορά την αναπλήρωση όχι παιδιά, αν έχεις κλείσει την είσοδο του αέρα μπουρμπουλήθρα δεν θα πάρεις μετά την τοποθέτηση του καπακιού/καμπάνας. Ίσως ένα ελάχιστο ορισμένες φορές αλλά στο κλάσμα του δευτερολέπτου έχει κιόλας εξαφανιστεί. Καμμία σχέση με ΑΙΟ δηλαδή και τέτοια πραγματα, στον Τρίτωνα μίνι φανταστείτε παρατηρούσα πιο έντονα το συγκεκριμένο φαινομενο.

Διαφημιστής της Aspire ε; Και που να τη χώνευα κιόλας.. :laugh1:

Έχει βγάλει κι αυτή τα διαμαντάκια της πάντως.. :)


Edit: άντε ρε παιδιά να κάνει ένας την "επίσημη" παρουσίαση, εγώ δεν έχω λέγειν λέμε.. :D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 08, 2017, 18:06 »
Αποκτησα και εγω ένα, μια που είμαι fan του προηγουμενου, σε μαυρο χρώμα, και πολύ συντομα σε σχεση με τον παλιο

Καλα
1) Μου δίνει καλύτερη γεύση απο τον προηγουμενο (με την 1.8, την 0.8 αμφιβάλλω αν θα την χρησιμοποιήσω)
2) Περισσότερες επιλογές αέρα απο πριν
3) ΠΟΛΥ πιο καλός/μαζεμένος στην εμφάνιση για τα δικά μου γουστα.

Ασχημα
1) Δεν ξερω αν συνεβη και σε εσας, αλλα το καπάκι έχει μια τάση να σφίγγει πολύ και να δυσκολέυει το ξεβίδωμα για αναπλήρωση
2) Το τζαμάκι που στηρίζεται πανω στη σιλικόνη, μολονότι στηρίζεται καλά μου δημιουργεί ένα καποιο φόβο ότι θα ξεκολλήσει, ενω κανω αναπλήρωση και θα λερωθω με το υγρό αλλα αυτό είναι καθαρά ψυχολογικό δεν υπάρχει ουσιαστικά κινδυνος...
Παντως για leak proof δεν τον κανεις, δεν ξερω αν θα επιβιώσει της TPD

(τα 2ml δεν τα βαζω στα μειον μολονότι είναι μείον, αφου έτσι λέει η TPD)

Γενικά τον θεωρώ καλή αγορά για τσιγαρίσιο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 08, 2017, 18:56 »
Εγώ πάντως δεν αντιστάθηκα, μόλις πήρα και έναν δεύτερο αφού το γκριζάκι μου εκανε κλικ από την αρχή.. :D

Έχω κι ένα ταξίδι που εκκρεμεί και θέλω πιστούς "φίλους" για παρέα χωρίς να απαιτούν ολόκληρη εργαλειοθήκη για να δουλέψουν.. :D

Εξάλλου πρόκειται για ατμοποιητή "κατσαρίδα", στις δύσκολες εποχές που προβλέπονται αυτός θα είναι πάντα εκεί χωρίς να παραπονιέται για το παρκάρισμά του στα συρτάρια για καιρό που ενδεχομένως θα βιώσει..

Μωρέ τι δικαιολογούμαι, πάντα υπερβολάρας ήμουν. Μεγειά μου και πάμε γι'άλλα (όχι δεν θα πάρω και τρίτο - αν και μου αρέσει και στο κοκκινάκι εδώ που τα λέμε ).. :laugh1:




Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 08, 2017, 19:18 »
Καλα εκανες μακη τον δοκίμασα σημερα τα σπαει απο γεύση κ με καλαμακι να γέμιζε θα τον αγοραζα. Τωρα απολαμβανω τον doggy μου κ τον σκεφτομαι. Ειναι εξαιρετικος ατμοποιητης.

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 08, 2017, 19:49 »
makis206
Εγω στον nautilus mini ατμιζω με τα airflows στην δευτερη τρυπα.Στον 2,θα την εχω αυτη την τζουρα,μιας και τον εχεις δοκιμασει ??

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 08, 2017, 21:03 »
Θα την έχεις, κι όπως φαίνεται θα έχεις και τη δυνατότητα να ρυθμίσεις και στην ακόμα μικρότερη τρύπα όπως την πρώτη του Ναυτίλου μίνι (αν το λες ατμισμα αυτό βέβαια :D ). Ο δεύτερος λοιπόν -για να συνοψίσουμε- φαίνεται να είναι ακριβώς όπως τον πρώτο Ναυτίλο με τη διαφορά ότι μπορεί να "ανοίξει" λίγο περισσότερο σε αέρα κι επίσης θα μπορεί να λειτουργήσει και στα "ενδιάμεσα", αυτά δηλαδή που ο πρώτος Ναυτίλος δεν μπορούσε λόγω των "κλικ" που έκανε από τρύπα σε τρύπα. ;)

Να πω επίσης ότι στον δεύτερο ξεκίνησα με την 1.8 κεφαλή αντί της 0.7 έτσι για να δω τον "αέρα" της και όντως, μοιάζει κι αυτή αρκετά κοντά στην 0.7 σε εισαγωγή. Δίνω λίγο χρόνο και στις δύο να στρώσουν και θα κάνω το συγκριτικό μου έστω και χωρίς πολλές πολλές λεπτομέρειες που θα φέρουν μπούσουλα τελικά.

Άντε να τον πάρει ένας "reviewer" επιτέλους να μην τα λέμε εδώ.! :D

Αφού ζητήσω συγνώμη για το συνεχόμενο ποστ να πω και γι' αυτό που είδα μόλις:

Ασχημα
1) Δεν ξερω αν συνεβη και σε εσας, αλλα το καπάκι έχει μια τάση να σφίγγει πολύ και να δυσκολέυει το ξεβίδωμα για αναπλήρωση

Αυτό ισχύει αλλά λύνεται εύκολα τουλάχιστον μέχρι να "πατηθεί/στρώσει" το μεγάλο oring που έχει μέσα του το καπάκι και έρχεται σε επαφή με το πάνω μέρος του γυαλιού. Απλούστατα εγώ "χαϊδεύω" το πάνω μέρος του γυαλιού με λίγο υγρό μετά την αναπλήρωση και μετά όλο αυτό το "τελετουργικό" δουλεύει πιο γλυκά. Φαντάζομαι ότι μετά από μερικές μέρες θα στρώσει και το λαστιχάκι και δεν θα χρειάζεται καν υγρό εκεί. :)


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


Πάτα και συ μια "τροποποίηση" να μη χρειαστεί να ζητάς συγγνώμη! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2017, 13:35 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 08, 2017, 21:24 »
Άντε να τον πάρει ένας "reviewer" επιτέλους να μην τα λέμε εδώ.! :D

Μα νομίζω το νήμα έχει επιλέξει τον reviewer της αρεσκείας του. Μη κοιτάς δεξιά και αριστερά. Εσένα εννοώ... ;)

Με πολύ ενδιαφέρον διαβάζω αυτά που γράφεις γιατί έχεις ιστορία στους επισκευάσιμους και δεν κάνεις συγκρίσεις μεταξύ μέτριων εργοστασιακών. Θα μου πεις, τι με νοιάζει εμένα αν είναι καλός ή μέτριος ένας εργοστασιακός ατμοποιητής. Δεν με καλύπτουν όλοι αυτοί οι επισκευάσιμοι που διαθέτω; Για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να δω τον εαυτό μου να στρίβει σύρματα και να κάνει κομμωτική βάμβακος για πάντα. Ήδη έχω βαρεθεί λίγο γι' αυτό άλλωστε αγοράζω πολλούς ίδιους επισκευάσιμους, ώστε να γίνει λίγο πιο μηχανική η όλη διαδικασία. Αλλά επίκειται κι ένα επαγγελματικό ταξίδι στην Αμερική κι αν κουβαλήσω μαζί μου όλα αυτά τα συμπράγκαλα για τις επισκευές, με βλέπω τσουβαλιασμένο στο Γκουαντάναμο. Ένας-δυο-τρεις Ναυτίλοι ίσως είναι η ενδεδειγμένη λύση... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 08, 2017, 21:47 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1271282906242338&substory_index=0&id=278131778890794

Nautilus 2 και στην nobacco πλέον τρέχει και διαγωνισμός. Για όποιον ενδιαφέρεται.
Παιδια οποιος εχει ορεξη για γελιο ας ρίξει μια ματιά στις απαντησεις του διαγωνισμου. Ωρες ωρες απελπιζομαι...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 08, 2017, 22:13 »
Για τις τιμές που γράφουν το λες;
Έκανα και εγώ σχόλιο
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2017, 22:26 από burku318 »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 08, 2017, 22:28 »
αν ποστάρω link από fasttech δεν θα το κερδίσω μάλλον ε;  :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 09, 2017, 00:31 »
Εν τω μεταξύ... SΟLD OUT ο Ναυτιλάκος 2!!!!!
Ειδικά ο μαύρος , εξαφανίστηκε!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 09, 2017, 00:35 »
Εγώ πάντως δεν ευθύνομαι γι'αυτό ε.! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 09, 2017, 00:44 »
Βρε Μάκη , για λύσε μου σε παρακαλώ μια απορία για το γκρι:
Κυκλοφορούν δύο γκρι χρώματα; Ένα ανοιιχτό κι ένα σε μολυβί;;
Σε φωτογραφίες έχουν δύο γκρι και στα μαγαζιά ένα , το πιο ανοιχτόχρωμο...
Κι ο δικός σου ο μολυβί πρέπει να 'ναι!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2017, 01:01 από mpol »

Αποσυνδεδεμένος Aris08

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 09, 2017, 01:12 »
Είμαι στο ατμισμα δυο χρόνια ακριβώς. Ο δεύτερος εργοστασιακός μου μετά απο μια μόλις εβδομάδα ατμισματος με gsair ήταν ο ναυτιλος μίνι. Αισθητικά δεν μου άρεσε με το driptip που μου θύμιζε μιναρέ, γευστικά Η πρώτη εβδομάδα πέρασε με ανάμεικτες εντυπώσεις, πριν κλείσω μήνα πέρασα σε Kayfun και απο τότε πέρασαν απο τα χέρια μου πολλοί επισκευασιμοι που χρησιμοποιώ ακομα. Πάντοτε έψαχνα όμως έναν γευσατο εργοστασιακό είτε σαν backup σε  στιγμές βαριέμαρας είτε για να τον εχω σε ταξίδια και να μην κουβαλάω εργαλειοθηκες και ολα τα σαντζαλα μαντζαλα που χρειάζονται. Triton και triton mini δεν με ικανοποίησαν, ο ναυτιλος χ έφαγε χ απο τις πρώτες μέρες, ήταν μάλιστα ο μοναδικός που πέταξα στα σκουπίδια με αγανάκτηση. Αυτός ο μικρούλης στις λίγες ώρες που τον δουλεύω με την αντίσταση 0,7 βρίσκω πως εχει πολυ καλή γεύση. Το πρώτο γέμισμα έγινε με castle long και δεν τον περίμενα τόσο καλό.
Βλεπω πως το υγρό το ρουφάει πάντως.
Περισσότερα σε Μια δυο μέρες για να εχω πιο κατασταλαγμένη γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 09, 2017, 08:38 »
Βρε Μάκη , για λύσε μου σε παρακαλώ μια απορία για το γκρι:
Κυκλοφορούν δύο γκρι χρώματα; Ένα ανοιιχτό κι ένα σε μολυβί;;
Σε φωτογραφίες έχουν δύο γκρι και στα μαγαζιά ένα , το πιο ανοιχτόχρωμο...
Κι ο δικός σου ο μολυβί πρέπει να 'ναι!!
Στα περισσότερα sites εμφανίζονται δύο "γκρι", ο ένας με το anodized αλουμίνιο (βαμμένος; ) σε σκούρο γκρι κι ο άλλος ο stainless steel που είναι απλώς ένα άβαφτο κι ελαφρώς γυαλισμένο ατσάλι (νομίζω σε κράμα με αλουμίνιο ). Δες τους εδώ (τον δεύτερο και τον τέταρτο πήρα εγώ ):




Για του λόγου το αληθές:



Σημείωσε ότι σε κάποιες περιπτώσεις (και φωτό ) ο δεξιός (ο σκούρος γκρι δηλαδή ) δείχνει σαν να "μπλεδίζει" κιόλας, αποτέλεσμα της ανοδίωσης υποθέτω. Πολύ ωραίο το αποτέλεσμα κατ' εμέ.


Παρόλα τα παραπάνω στο manual που συνοδεύει τον ατμοποιητή εμφανίζεται ένας ακόμα "γκρι" Ναυτίλος. Ένας ανοδιωμένος ασημί ουσιαστικά είναι. Θα δεις κι έναν ακόμα ανοδιωμένο σε μπλε. Δεν ξέρω όμως αν θα τους δούμε στην παραγωγή τελικά, αν θα παραμείνει στα αρχικά 4 χρώματα που παρουσίασε η Aspire δηλαδή.
Εδώ:




Εγώ στην αρχή έτρεξα για τον "γκρι" πάντως αν και αποφάσισα να επιλέξω τον ss ώστε να μη με απασχολήσουν θέματα βαφής στο μέλλον (αν τυχόν υπάρξουν ), με "έτρωγε" όμως ο "γκριζάκος" κι έτσι την έκανα ξανά τη βόλτα χτες το βράδυ. Τώρα με τρώει ο κόκκινος :laugh1:
Πιθανότατα μετά θα με τρώει κι ο μαύρος.. :laugh1:
.. και πραγματικά εύχομαι να μη βγουν στην παραγωγή οι άλλοι δυο.... :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy