vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, Tem, dvelev, lidbab, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ

ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #210 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:07 »
Συγχαρητήρια κι από μένα σε όλους και για όλα, απ' την αρχή μέχρι το τέλος και αυτής της διαδικασίας! Καλή αρχή για το ΔΣ στη μάχη πλέον, με φωνή και δύναμη που ελπίζω κι εύχομαι να ενισχύονται συνεχώς με νέα μέλη.

Έχουμε σύλλογο! Έχουμε σύλλογο!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #211 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:07 »
Νομίζω ότι το ποσοστό αποχής είναι φυσιολογικό.
Δυστυχώς, υπάρχει και η ζωή εκεί έξω, με τα απρόοπτά της. Π.χ. εγώ έτρεχα όλη τη βδομάδα στα νοσοκομεία. "Έτυχε" και ξέκλεψα 5 λεπτά, ίσα-ίσα για να ψηφίσω κι ευτυχώς που δεν είχα ιντερνετικά απρόοπτα.

Επί της ουσίας, χάρηκα πάρα πολύ γιατί ο ατμιστικός κόσμος είναι ώριμος: πείθεται από επιχειρήματα λογικά, είτε αυτά έχουν τη στιβαρότητα ενός τρένου, είτε αυτά διατυπώνονται ήρεμα με την επιβλητική μεγαλοπρέπεια ενός τραίνου.
Εννοείται ότι είμαστε  όλοι ενωμένοι και ότι από αύριο θα ψάχνουμε να βρούμε τρόπους ώστε να ακουστεί η φωνή ενός μικρού χωριού εξαρτημένων από τη νικοτίνη, με πενιχρά μέσα, εκεί έξω.
Η έμπνευση δεν γνωρίζει ούτε πλειοψηφίες ούτε διαδικασίες. Μόνο κούραση και προσήλωση στο στόχο.
Από όλους εμάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2017, 21:26 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #212 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:15 »
Έχουμε σύλλογο: την Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών.
Έχουμε ΔΣ: 5 (+2) ανθρώπους που όλοι μαζί επιλέξαμε.
Έχουμε και πολύ δρόμο μπροστά μας, απέναντι σε ισχυρούς αντιπάλους.
Ας παλέψουμε όλοι μαζί, με συμμετοχή και συνεργασία!

Ευχαριστώ τα μέλη γιατί κόντρα στην τρέχουσα νοοτροπία έγιναν μέλη.
Μεγάλο ευχαριστώ στον StefPasc που μας βρήκε μια πολύ βολική αίθουσα δωρεάν και μας φρόντισε μέχρι τέλους.
Μεγάλο ευχαριστώ στους achatzi, gipsy, modivin που σκίστηκαν εδώ και καιρό αλλά και σήμερα για να βγει σωστά το τεχνικό κομμάτι: δεν έχει γίνει δημόσια γνωστό πόση δουλειά έχουν ρίξει!
Μεγάλο ευχαριστώ στον e-spy που πήρε επ' ώμου την ενημέρωση της σελίδας μας εν όψει εκλογών αλλά και την οργάνωση και γραφιστική της επιμέλεια.
Τους χρωστάμε πολλά!
:respect_hat:

ΥΓ: Προσωπικά ευχαριστώ πολύ τον φίλο cpbaroque γιατί δεν έμεινε πολλές ώρες και έμεινε γλυκάκι και για τους άλλους! :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 611
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #213 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:28 »
Συγχαρητηρια σε οσους βοηθησαν ( φανερα και μη ) για τη δημιουργια της δικης μας ατμιστικης κοινοτητας. :respect:
Συγχαρητηρια στους εκλεγεντες. ;)
Καλη συνεχεια και καλη δυναμη για τους σγωνες μας  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #214 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:41 »
Από την μια είμαι χαρούμενος γιατί η ΚΕΑ πήρε πλέον σάρκα και οστά, από την άλλη όμως στεναχωριέμαι για τον μικρό αριθμό μελών.
Αν υποθέσουμε ότι οι ατμιστές στην Ελλάδα είναι 200.000 και απ' αυτούς έχουν πρόσβαση σε φόρουμ, FB κλπ το 20% (40.000) και από αυτούς το 50% (20.000) είναι άνεργοι, μας μένουν 20.000 εν δυνάμει μέλη. Δυστυχώς μόνο το 1% πίστεψε στον Σύλλογο.


ΥΓ τα νούμερα είναι εντελώς υποθετικά. Θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερα ή μικρότερα. Το αποτέλεσμα όμως δεν αλλάζει

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #215 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:44 »
Θέλω να συγχαρώ προσωπικά όλους τους υποψήφιους που συμμετείχαν, ασχέτως εκλογής τους. Καλή δύναμη εύχομαι στο Διοικητικό Συμβούλιο και στα αναπληρωματικά του μέλη. Όσον αφορά την Ελεγκτική Επιτροπή, ευχαριστώ ειλικρινά όσους με εμπιστεύθηκαν. Θα βάλω τα δυνατά μου να μην τους απογοητεύσω. Οι θέσεις τις ΕΕ είναι καθαρά τυπικές και εντός των ημερών θα τις καθορίσουμε με τους συνεκλεγέντες.
 

Τώρα ξεκινάει η πραγματική δουλειά παιδιά, τώρα σας χρειάζεται στις τάξεις του ο Σύλλογος.

Αυτά τα είπε ο υποψήφιος.

Τη δουλειά που έχουν ρίξει τα ιδρυτικά μέλη, μόνο αυτοί το ξέρουν, και δεν είναι απαραίτητο να βγει και ανακοίνωση. Αν ξεκινούσα να μιλάω προσωπικά για τον καθένα τους, θα γινόταν το σεντόνι της δεκαετίας. Τους ευχαριστώ όλους, ως Τρύφωνας, ως ατμιστής και ως ιδρυτικό μέλος. Με αυτή τη σειρά. Ένα όνειρο έγινε πραγματικότητα. Τώρα, ήρθε η ώρα να το μάθουμε να περπατάει και να μιλάει. Στην πορεία, θα μάθει να φωνάζει όπου χρειάζεται, να συζητάει και να διεκδικεί.

Έχουμε δρόμο μακρύ και δύσκολο μπροστά μας.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #216 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:48 »
Αγγελε και εγω οταν γράφτηκα στο φορουμ ειχε πχ 300 μελη και ενεργα ηταν περιπου 15.
Τωρα εγιναν 20.000.
Ετσι θα γινει και με τον συλλογο.
Σε καποιους δεν δοθηκαν οι δυνατοτητες να γραφτουν την καταλληλη στιγμη και αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα γραφτουν στην συνεχεια.
Και οπως λεει ο λαός αγάλι αγαλι  γινεται η αγουρίδα μέλι :))  

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 19, 2017, 21:53 »
Συγχαρητήρια σε όσους γράφτηκαν και με την ψήφο τους στήριξαν την όλοι προσπάθεια γιατί, ας το επαναλάβουμε για μια ακόμα φορά ,  η δύναμη του συλλόγου είναι τα μέλη του.

Συγχαρητήρια σε όλους τους εκλεγέντες, καλή δύναμη στο Έργο  που τους περιμένει και θα ήμαστε πάντα αρωγοί  στο έργο του συλλόγου.

Συγχαρητήρια στους αφανείς ήρωες που εργαστήκαν για να φτάσουμε έως εδώ achatzi,  gipsy,  modivin. και αφιέρωσαν άπειρες ώρες από τον προσωπικό τους χρόνο.


καλή δύναμη και καλή δουλειά σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 19, 2017, 22:12 »
Αγγελε και εγω οταν γράφτηκα στο φορουμ ειχε πχ 300 μελη και ενεργα ηταν περιπου 15.
Τωρα εγιναν 20.000.
Ετσι θα γινει και με τον συλλογο.
Σε καποιους δεν δοθηκαν οι δυνατοτητες να γραφτουν την καταλληλη στιγμη και αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα γραφτουν στην συνεχεια.
Και οπως λεει ο λαός αγάλι αγαλι  γινεται η αγουρίδα μέλι :))  
Το εύχομαι Βαγγέλη!!!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #219 στις: Μαρτίου 19, 2017, 22:15 »
Κι εγώ εύχομαι να μην φτιάχνει κάποιος καφέ και να περιμένει κάποιον να ποστάρει... όπως ο SEB, τότε.

Αλλά η οποιαδήποτε ιδέα οποιουδήποτε να δημοσιεύεται και να είναι μοχλός βοήθειας.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #220 στις: Μαρτίου 19, 2017, 22:26 »
Λιγοτερο απο 200 ατομα και λενε οτι εκπροσωπουν οολους τους Ελληνες ατμιστες?......
Καλο εεε????
Ενταξει η σοβαροτητα χτυπησε ακομα ενα χαμηλο στην Ελλαδα.....αλλα σε τετοιες εποχες ολα περνανε.....
Αντε καλο ξεκινημα.......

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #221 στις: Μαρτίου 19, 2017, 22:29 »
Να πω και τι μεγάλη χαρά είναι να μιλάει για τον σύλλογο ο SEB; :D


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #222 στις: Μαρτίου 19, 2017, 22:36 »
Λιγοτερο απο 200 ατομα και λενε οτι εκπροσωπουν οολους τους Ελληνες ατμιστες?......
Καλο εεε????
Ενταξει η σοβαροτητα χτυπησε ακομα ενα χαμηλο στην Ελλαδα.....αλλα σε τετοιες εποχες ολα περνανε.....
Αντε καλο ξεκινημα.......

Καλησπέρα φίλε Μάκη. Που ακριβώς άκουσες ότι "εκπροσωπούν οολους τους Έλληνες ατμιστές"?
Ένας Σύλλογος εκπροσωπεί τα μέλη του. Το ότι πολλές από τις ενέργειες τις οποίες σκοπεύει να κάνει, θα επηρεάσουν οολους τους ατμιστές, είναι άλλο κεφάλαιο. 
Όπως και να έχει, οολοι οι Έλληνες ατμιστές, είχαν την ευκαιρία να γραφτούν πριν τις εκλογές, να ψηφίσουν και αν το επιθυμούσαν, να θέσουν και υποψηφιότητα για τη Διοίκηση ή την Ελεγκτική Επιτροπή. 
Ακόμα έχουν τη δυνατότητα να γραφτούν, και αν δεν τους αρέσει κάτι, να προκαλέσουν Έκτακτη Γενική Συνέλευση ώστε να το αλλάξουν, σύμφωνα με το καταστατικό.
Ακόμα και να ίσχυε το ότι 200 εκπροσωπούν 200.000, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου φαίνεται περίεργο, όταν 300 άλλοι, εκπροσωπούν 11.000.000. 

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #223 στις: Μαρτίου 19, 2017, 22:37 »
Αγγελε και εγω οταν γράφτηκα στο φορουμ ειχε πχ 300 μελη και ενεργα ηταν περιπου 15. Τωρα εγιναν 20.000. Ετσι θα γινει και με τον συλλογο. Σε καποιους δεν δοθηκαν οι δυνατοτητες να γραφτουν την καταλληλη στιγμη και αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα γραφτουν στην συνεχεια. Και οπως λεει ο λαός αγάλι αγαλι γινεται η αγουρίδα μέλι :))
Φιλε Βαγγελη το φορουμ δεν ειναι συλλογος.....ουτε βγηκε ποτε ο Λευτερης να πει οτι εκπροσωπουμε οολους τους Ελληνες ατμιστες.....οπως θα γινει αυριο με τον νεο προεδρο του συλλογου των 200- ατομων
μην μπερδευουμε ανομοια πραγματα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ: Ημερομηνία, Χώρος, Οδηγίες
« Απάντηση #224 στις: Μαρτίου 19, 2017, 22:37 »
Μόλις γύρισα στο σπίτι μου και τα συναισθήματα είναι μάλλον ανάμικτα. Κατ' αρχάς χαρά μεγάλη γιατί ήμουν από αυτούς που δεν πολυπίστευαν ότι θα φτάναμε εδώ που φτάσαμε και μάλιστα με τόσο άψογες και πολιτισμένες διαδικασίες. Διαψεύστηκα πανηγυρικά! Είχα πει κάποτε στους φίλους μου της ιδρυτικής ομάδας μήπως θα έπρεπε να "διαλυθούμε ησύχως" αλλά ευτυχώς δεν με άκουσαν. Μπράβο λοιπόν σε όλους αυτούς που το πίστεψαν και το υλοποίησαν. Και μπράβο και σ' αυτούς που αγκάλιασαν την όλη προσπάθεια μετά που έγινε δημόσια γνωστή και συνέβαλαν είτε με την υποψηφιότητα τους είτε με την ψήφο τους και την δέσμευση για συμμετοχή στις μελλοντικές αποφάσεις. Συγχαρητήρια σε όλους τους εκλεγέντες και τους υπόσχομαι πως αν με καλούν στις συνεδριάσεις του ΔΣ δεν θα λέω πολλά και δεν θα πετάγομαι (εγώ το εννοώ, όχι σαν τον άλλο...) φτάνει να μου δίνουν κάτι να μασουλάω (τα γλυκάκια πχ. που έφερε ο Φραγκίσκος ήταν πολύ του γούστου μου).  

Είπα όμως στην αρχή ότι τα συναισθήματα είναι ανάμικτα και αυτό δεν έχει να κάνει με τον σύλλογο ή τις εκλογές. Μιλάω φυσικά για την αποχώρηση του Λευτέρη από την διαχείριση του φόρουμ που μπορεί κατά βάθος να μην με εξέπληξε και πολύ, ήταν όμως η δυσάρεστη είδηση της ημέρας. Σαν αμετανόητος οφτοπικάς, ο Λευτέρης αποτέλεσε αρχικά για μένα τον απόλυτο μπαμπούλα μέχρι που κατάλαβα πως έχω να κάνω με έναν άνθρωπο απόλυτα δίκαιο και προσηλωμένο στις αρχές του. Δυόμισι χρόνια που είμαι στο φόρουμ δεν έχει ανοίξει μύτη και αυτό φυσικά πιστώνεται στο πρώτο βιολί. Η εκτίμηση μου στο πρόσωπο του είναι δεδομένη και ήρθε ο καιρός να την διατυπώσω και δημόσια. Και φυσικά ένοιωσα πολύ κολακευμένος όταν αισθάνθηκα ότι η εκτίμηση αυτή μπορεί και να είναι αμοιβαία...

:respect_hat:

Τέλος εποχής…

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2017, 23:33 από cpbaroque »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50030 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597048 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11407 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192896 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591559 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios