vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Κοίτα Βασίλη σε εκτιμώ και εσένα και τον Κώστα , αλλά όταν λέω κάτι και μετά λέω και το αντίθετο δεν σημαίνει ότι δεν είπα το πρώτο.
Δεν μπορείτε να λέτε ότι υπάρχει σοβαρός ενδοιασμός σε σχέση με την ανιδιοτέλεια των ιδρυτικών μελών αλλά με μια συνέντευξη θα το ξεκαθαρίσεις αυτό. Δηλαδή πως θα το ξεκαθαρίσεις? Εγώ σε βεβαιώνω ότι από τα λεγόμενα του Σπύρου  θα προκύψει ότι  υπάρχει ανιδιοτέλεια. Τι θα γίνει μετά? θα βγεις και θα πεις οκ με έπεισε , όλοι αυτοί που λέγαμε ότι τους εχουμε γραμμένους στα @@ μας , που λέγαμε ότι είναι πιθανό να εξυπηρετούν συμφέροντα , τελικά είναι λάδι? Θα ρωτήσεις τον Σπύρο αν υπάρχει ανιδιοτέλεια ή όχι και ανάλογα τι θα σου πει  ,θα αποφασίσεις? Θα του κάνεις πλάγιες ερωτήσεις και από αυτές θα καταλάβεις για 21 άτομα αν έχουν περίεργους στόχους ή όχι?
Η ουσία είναι ότι τόσες μέρες βγαίνει ότι τα 20 ευρώ τα δώσατε μόνο και μόνο για να μην σας πουν ότι είστε απέξω και κρίνετε , αλλά ταυτόχρονα είστε τρομερά επιφυλακτικοί σε σχέση με το που θα πάνε αυτά τα χρήματα , μέχρι αναφορά στην αμερικάνικη περίπτωση που τα χρήματα φαγωθήκανε έγινε. Τι μήνυμα περνάτε λοιπόν στους ακροατές σας? Δώστε τα 20 ευρώ για να μην μπορούν να σας πουν τίποτα ή δώστε τα 20 ευρώ γιατί είναι απαραίτητα? Την μία λες μπορεί να σας τα φάνε , την άλλη λες εγώ είπα ότι δεν είναι πολλά λεφτά. Δηλαδή μια κατηγορείς , μια χαϊδεύεις. Τι μένει όμως σε ένα κοινό , που ο μέσος όρος γουστάρει πόλωση? Προς τα που κατευθυνθείτε αυτό το κοινό?
Θα κάνεις λες ερώτηση  με ποιον τρόπο θα διασφαλιστούμε ότι ο σύλλογος δεν θα χρηματοδοτεί υποχρεώσεις του ΣΕΗΤ όπως έρευνες. Αυτό δεν εμπεριέχει πάλι το θέμα ότι ενδεχομένως ο σύλλογος είναι πλακάκια με τον ΣΕΗΤ? Γιατί ξανά θέτεις θέμα με τα λεφτά συνδέοντας ενδεχομένως με συμφέροντα του ΣΕΗΤ? Στο καπάκι λέτε ότι απο την ερώτηση θα φανεί αν ο σύλλογος τα έχει κάνει πλακάκια με τον ΣΕΗΤ. Και στο καπάκι ότι θα φανεί αν ο σύλλογος κατευθείνεται από συμφέροντα άλλων. Πιο πριν είχε ειπωθεί ότι πολλά ιδρυτικά μέλη δουλευαν σε μαγαζιά και αυτό είναι ύποπτο.
Δηλαδή εμέσως πλην σαφώς βγαίνετε και λέτε στους ακροατές σας , ότι τίθενται όλα αυτά τα θέματα. Τίθενται θέματα αν θα φαγωθούν τα λεφτά , τίθεντε θέματα αν τα ιδρυτικά μέλη δούλευαν παλιά σε μαγαζιά και εξυπηρετούν συμφέροντα των μαγαζάτορων , τίθενται θέματα αν ο ΣΕΗΤ κατευθύνει γραμμές , αλλά κατά τα άλλα αν δω κάτι θετικό θα συνεισφέρω , οπότε μόνο θετικά έχω πει.
Έδωσα τα λεφτά μόνο και μόνο για να μην μπορούν να με κρίνουν ,  αλλά κατά τα άλλα δεν είμαι αρνητικός , ούτε επηρέασα κανένα να μην τα δώσει. Τους έχω όλους γραμμένος στα @@ μου , είναι ένα σωρό από αυτούς πιθανοί απατεώνες , αλλά θα συνεργαστώ με ομαλό τρόπο αύριο μαζί τους. Προτιμώ να βγω στη ελεγκτική επιτροπή γιατί είναι πιο σημαντικό να τους ελέγχω από το να παράγω έργο , αλλά λέω κιόλλας ότι αν ρωτήσω τον Σπύρο και απαντήσει αναλόγως θα πεισθώ.  Προωθώ μια προσπάθεια που η ίδια της ύπαρξη εξαρτάται πρωτίστως από το κατά πόσο θα μπορέσουν οι ομάδες να συνεργαστούν με ομαλό τρόπο , αλλά βγαίνω και μιλάω χυδαία για ένα μεγάλο σύνολο από αυτούς που αύριο θα πρέπει να συνεργαστώ. Στηρίζω μια κίνηση συλλογικότητας , αλλά ταΐζω και την  πόλωση εξηγώντας επανειλημμένα στους ακροατές μου τι απαίσιοι που είναι οι περισσότεροι από τα ιδρυτικά μέλη.
Διάβασε λοιπόν τα σχόλια στο τσατ την ώρα που ταΐζεται η πόλωση να δεις πόσο γουστάρει ο κόσμος να ανήκει σε ομάδες και να λέει εμείς είμαστε οι ωραίοι και οι άλλοι οι μ@#&κες. Το θέμα είναι εσείς τι κάνετε γιαυτό. Προσπαθείτε να το αμβλύνετε ή το τρέφετε?
Θες να μου πεις ότι ο Κώστας , πρώτο μέλημα του στην τελευταια του εκπομπή , δεν είχε να ξεκαθαρίσει πόσο μ@#&κες είναι τα ιδρυτικά μέλη κατά την άποψή του , πόσο τους έχει γραμμένους και πόσο θα σταθεί απέναντι να τους κρίνει και όχι μαζί τους. Ε ξαναάκουσε την πρώτη μισή ώρα της εκπομπής λοιπόν , γιατί έλειπες , και έλα να μου πεις.
Να μου πεις δεν τα είπες εσύ , τα είπε ο Κώστας. Ναι αλλά πρώτον είστε μια ομάδα και δεύτερον και εσύ δεν έχεις πει λίγα.  
Τώρα πως με μια συνέντευξη με τον Σπύρο , θα τα πάρετε όλα αυτά πίσω και θα αντιστρέψετε το κλίμα που έχετε δημιουργήσει , δεν μπορώ να το φανταστώ. Και ούτε μπορώ να καταλάβω τον λόγο γιατί να το κάνετε αυτό.
Καταρχάς ο καθένας μας δεν θα κριθεί αν έδωσε τα 20 ευρώ ή όχι. Θα κριθεί και με το πόσο βοήθησε σε διάφορους τομείς , ανάλογα με τις δυνατότητες του. Και εσείς αν έχετε μια δυνατότητα να προσφέρετε , είναι στο να επιτευχθεί ένα πνεύμα συνεργασίας , ομόνοιας και κοινής πλεύσης. Ε το αντίθετο έχετε κάνει μέχρι τώρα και αν θες πες πάλι ότι δυο τρεις φορές είπατε κάτι καλό.
Όσο αφορά το θέμα με το μεθύσι , εννοείται ότι ειπώθηκε για πλάκα , αλλά εμπεριείχε και πάλι το ενδεχόμενο να μην πει αλήθειες ο Σπύρος. Και όταν λες εκατό κακά και ένα κακό σε στυλ πλάκας , δεν έχει πλάκα.
Έχε υπόψην σου ότι εγώ δεν φοράω ούτε ταμπέλα φόρουμ , ούτε ταμπέλα fellowship. Γουστάρω και το φόρουμ και το fellowship. Αλλά σου λέω τι εισέπραξα ως ακροατής σας και πόσο άσχημο μου φάνηκε. Τώρα αν θες να με πείσεις ότι δεν εισέπραξα αυτό , ή ότι είμαι ο μόνος που το εισέπραξε έτσι , οκ

Μην με βάλεις να ακούσω πάλι ολόκληρες τις εκπομπές , αυτό για το ότι πολλά μέλη είναι ύποπτα γιατί δουλεύαν παλιά σε μαγαζιά ειπώθηκε , όπως ειπώθηκαν πολλές φορές και άλλα με παρόμοιο νόημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 20:21 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Για μένα προσωπικά, δεν υπάρχει de facto φιλικό ή εχθρικό περιβάλλον, όπως δεν υπάρχουν de facto καλοί και κακοί άνθρωποι.
Κι επειδή βρέθηκα προχθές σε αυτό το περιβάλλον για να συζητήσουμε και να προετοιμάσουμε το σημερινό Live, μπορώ να πω πως μόνο εχθρικό δεν ήταν. Το ακριβώς αντίθετο μάλιστα. Η φιλοξενία ήταν άψογη, ο καφές (που παρήγγειλε με τα ίδια του τα χεράκια ο Κώστας) το ίδιο, και η συζήτηση πολύ επικοδομητική και επί του θέματος.
Του βούτηξα κι ένα υγράκι μπανανόψωμο φεύγοντας και δεν είπε κουβέντα... Τι άλλο να ζητήσω;  ;D

Το να είναι κάποιος σκεπτικιστής, ακόμα και αρνητικός, δεν είναι πρόβλημα. Ειδικά αν έχει επιχειρήματα.
Ίσα ίσα που για μένα προσωπικά αυτό είναι η μεγαλύτερη πρόκληση. Το να πείσω κάποιον ήδη πεπεισμένο δεν έχει νόημα.
Εφόσον πιστεύει σε αυτά που πρεσβεύει ο σύλλογος θα γραφόταν έτσι κι αλλιώς. Τα γένια μας θα ευλογάμε;
Το να μπορέσω όμως μέσω μιας συζήτησης να πείσω έναν "αρνητικό" ή έναν σκεπτικιστή, όπως και να το κάνεις το θεωρώ επιτυχία.

Βλέπω τις αρνητικές ψήφους κάτω από το video, τρεις ώρες πριν καν ξεκινήσει και χαμογελάω.
Όπως έκανα και πριν μια εβδομάδα στο video του Kostas44 που είχε αρνητικές πριν καν ξεκινήσει.
Που είχε μπινελίκια στο τσατ πριν καν ανοίξω το στόμα μου...
Ξέρετε τί λένε στην Αγγλία; "Haters gonna hate". Κι έχουν δίκιο. Είναι η δουλειά τους. Αυτό ξέρουν αυτό κάνουν.

Δεν θεωρώ όμως πως ο Κώστας (Φουρτούνης) κι ο Βασίλης (Λαζάρου) είναι τέτοια παιδιά.
Όσες ερωτήσεις επί του θέματος και επί της ουσίας (επί του καταστατικού) μου έκανε προχθές ο Βασίλης, δεν μου έχουν κάνει όλες τις τελευταίες 10 μέρες μαζεμένες. Αντίστοιχα κι ο Κώστας (είχε να ασχοληθεί και με τους καφέδες αυτός). Εγώ αυτό το εκτιμώ. Ακόμα και την σκληρότερη κριτική να υποστώ, θα είναι από έναν άνθρωπο ενημερωμένο. Που ξόδεψε χρόνο να κάτσει και να διαβάσει, όχι μόνο το καταστατικό αλλά όλο το site. Και που γράφτηκε στο σύλλογο από τη πρώτη στιγμή ώστε να μπορεί να συζητά και να ελέγχει από μέσα. Όχι απ' έξω και εκ του ασφαλούς και εκ του μακρόθεν. Αυτό δεν θέλουμε; Εγώ τουλάχιστον ναι.

Τα video και τα ραδιοφωνικά των τελευταίων λίγων ημερών δεν τα παρακολούθησα λόγω έλλειψης χρόνου, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη γι αυτά.

Θέλω να ελπίζω πως τελειώνοντας το σημερινό live, και απαντώντας σε όσες ερωτήσεις είναι ανθρωπίνως δυνατόν να απαντηθούν,
θα επιστρέψω σπίτι μου και ο σύλλογος θα έχει έστω και ένα παραπάνω μέλος από την στιγμή που έφυγα.
Για μένα αυτό είναι επιτυχία. Θα έχουν πιάσει τόπο τόσες βραδινές ώρες Σαββάτου όλων μας.

Όσο για το αν μεθύσω ή όχι, ε... μεγάλο παιδί είμαι πια... πέρασα τα 18 πριν από 42 περίπου χρόνια  ;)
Τα υπόλοιπα θα τα πω εκεί. Ας έχει και λίγο σασπένς.  8)

Ραντεβού σε 2 ώρες  :thumpup:

είμαι σίγουρος ότι θα ήταν φιλικό το κλίμα στην συνάντησή σας , όπως θα είναι και στην σημερινή εκπομπή.
Άλλωστε ο Κώστας το είπε καθαρά. "ο Spy  έχει φανεί ότι είναι αξιόλογος σε σχέση με τους υπόλοιπους , που είναι ένας βόθρος και μισός "

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
18+42 = 60 .........             





« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 21:14 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Ο καθένας δικαιούται να έχει μια άποψη και να την εκφράζει.
Όποιος θέλει ακούει, όποιος δεν θέλει δεν ακούει.
Ομοίως όποιος πιστεύει είτε βάση στοιχείων, είτε βάση φημών, είτε επειδή του το είπε ο reviewer που εμπιστεύεται, ότι ο σύλλογος είναι κατευθυνόμενος και τα παίρνει από μαγαζιά κτλ,  καλά κάνει και είναι δικαίωμα του.
Δεν είναι όμως δικαίωμα κανενός να λέει ψέματα ή ανακρίβειες, να παρουσιάζει φήμες ως πραγματικότητα, να οδηγεί τους λιγότερο γνώστες στο χώρο σε λάθος συμπεράσματα.
Εγώ προσωπικά θα ήθελα πχ να ακούσω από όποιον ισχυρίζεται ότι τα περισσότερα ιδρυτικά μέλη έχουν συμφέροντα ή δούλευαν σε ατμομάγαζα, να μας πει ονόματα και διευθύνσεις με στοιχεία αδιαμφισβήτητα.
Θα ήθελα τα ίδια στοιχεία για το ότι ο σύλλογος τα έχει κάνει πλακάκια με τον ΣΕΕΗΤ.
Θα ήθελα να ακούσω με ποιό τρόπο "εμείς???" θα μπορέσουμε να φάμε τα λεφτά των συνδρομών, όταν μπορεί οποιοσδήποτε να γραφτεί στο σύλλογο μαζί με τους δικούς του φίλους και να εκλεγεί στο ΔΣ.

Θα ήθελα να ακουστεί και μία κριτική άποψη, οχι μονο για τον σύλλογο αλλά και για κάποιες ομάδες στα social media που ρίχνουν λάσπη, για κάποιους που θα έκαναν αντισυγκέντρωση όταν έγινε η συνέντευξη τύπου πέρσι το καλοκαίρι, για για για.
Κοινώς, να μην γέρνει μονόπαντα η βάρκα...

Σκεφτείτε πολύ απλά ότι πίσω από το οποιοδήποτε πληκτρολόγιο βρίσκεται ένας πραγματικός άνθρωπος, που πιθανώς κάποια στιγμή θα τον συναντήσετε δια ζώσης και όχι μέσω ενός καλωδίου δικτύου. Εκεί τα πράγματα δεν μετριούνται σε ms ούτε σε views και φυσικά μην με παρεξηγήσει κανείς ότι εννοώ οτιδήποτε άλλο πλην του διαλόγου.






« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 21:20 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
BasilisL  Reply #479
τό γράψιμό σου είναι πολύ καλό, θα ήταν όμως τέλειο αν για τελικό (ς) χρησιμοποιούσες το πλήκτρο του        ( W-ς ) αντί του (σ). Κι όμως στο τελευταίο σου post το χρησιμοποίησες σε δύο λέξεις.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί να είναι από κινητό. Το ότι απάντησε δίνει περισσότερη αξία σε αυτά που έγραψε συνφορουμίτης flavorslut.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Η ιδέα μου πριν το επεισόδιο:
Να ξεφύγουμε από αυτά που μας χώνουν στον εγκέφαλο από τότε που πατήσαμε στη Γη
- Κάποιοι τα παίρνουν
(ναι, πήραν μίζες για τα superfantom)
- Ποια είναι τα κίνητρα; Είναι ανιδιοτελή;
(Είναι τα κίνητρα που πρέπει κάθε σύλλογος να έχει. Να αλλάξει τον κόσμο... προς το καλύτερο)
- Οι πιθανότητες επιτυχίας είναι μηδαμινές. Δεν γουστάρω τον Α, που έμαθα ότι είναι φίλος με τον Β, που ίσως τον ελέγχει ο Γ...
(Φυσικά, με αυτή τη νοοτροπία, οι πιθανότητες είναι λίγες. Κάποια πράγματα γίνονται για να βρεθούν λύσεις).

Θα έλεγα να ξεκολλήσουμε με το πώς θα γίνουν οι εκλογές, πώς θα βγει ο άγνωστος Πρόεδρος, τι χρώμα θα έχουν τα ψηφοδέλτια, αν η ηλεκτρονική ψήφος θα έχει γεμάτη βούλα ή τριγωνάκι που θα δείχνει προς τα πάνω, ή τριγωνάκι που ανατέλλει, η τετραπλή σύνοδο αστεροειδών...

Μπορούμε να στίψουμε τα κεφάλια μας και να σκεφτούμε τις λύσεις στα προβλήματα που υπάρχουν και τις λύσεις στα προβλήματα; που ΘΑ υπάρξουν;
Κάθε φορά που κάτι νέο βγαίνει στον αέρα (βλέπε άτμισμα), όλα αυτά τα διαδικαστικά θα ήταν αυτονόητα για έναν υποτυπώδη πολιτισμό. Και, λογικώς και ηθικώς, "αυτολύσιμα". 

Δράση, όλοι μαζί.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τον spectrum.

Δυστυχώς για αυτήν τη χώρα, έχουμε καταντήσει να διεκδικούμε το αυτονόητο. Κάτι σαν αντάρτικο στον παραλογισμό...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω παρακολουθήσει άλλη εκπομπή γι' αυτό το θέμα (για x/y λόγους), αλλά
παρακολούθησα τη σημερινή συνέντευξη από την αρχή. Μόλις την έκλεισα. Γιατί:

Για πρώτη φορά στη ζωή μου ντρέπομαι τόσο πολύ που είμαι άνθρωπος.

Έχω περάσει από πολλές "κοινότητες" τα τελευταία 15 χρονιά. Έχω "ντραπεί"
που είμουν μεταλλάς, έχω "ντραπεί" που ασχολούμουν με anime, έχω "ντραπεί"
που ασχολούμουν με τεχνολογία, έχω "ντραπεί" πολλές φορές, αλλά να φτάσω
να "ντρέπομαι" που είμαι άνθρωπος (και όχι ατμιστής) παραπάει.

#ντροπή_και_αίσχος #όχι_άλλα_κάρβουνο #gtp #ελλαδιστάν κτλ

Σεντόνια δε πρόκειται να γράψω, δεν έχω το "στομάχι" του Σπύρου ή κάθε Σπύρου.
Κάποια άτομα κόψαν το τσιγάρο για να γλυτώσουν τον καρκίνο (και να γλιτώσουν
και άλλους από αυτόν), ο καρκίνος όμως που έβλεπα στο chat δίπλα από το live είναι
απερίγραπτος (όπως είπα δεν παρακολουθώ συχνά τέτοια θέματα γιατί δεν το αντέχω).

Καλή τύχη σε όλη την ομάδα (όποια και να είναι αυτή). Εγώ απ' τη πλευρά μου σας εύχομαι
ολόψυχα όχι μόνο να μας φάτε αυτά τα 20€ (που ο άλλος χαλάστηκε γιατί τα βγάζει σε μια
ολόκληρη μέρα, μπράβο μλκ θα ζήσεις μ.ο. 70 χρόνια, τα λεφτά μιας μέρας σε μάραναν, που
στη τελική δε σε βιάζουν μαύροι για να τα βγάλεις), αλλά να βγάλετε όντως εκατομμύρια
-όπως πολλοί Έλληνες επιθυμούν μόνο και μόνο για να νιώσουν πως "δικαιόθηκαν" και να
πουν "σας τα 'λεγα" εγώ"- να τα πάρετε να φύγετε Νέα Ζηλανδία ή δε ξέρω που και να
αφήσετε τον μέσο Έλληνα ατμιστή στη μοίρα που του αρμόζει.

Α, και κερασάκι στην τούρτα. Τι θα γίνει, γιατί κάποιοι έχετε τόση μα τόση μανία με την Πέτρα;
Τόσος μισογυνισμός; Τόση καχυποψία; Τόσο κόλλημα; Έβγαλε και η Πέτρα εκατομμύρια από
τη "φάση"; Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Μόνο ντρέπομαι.



Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Θα μείνω στο θετικό:
Πολλοί ατμιστές που ήταν σκεπτικιστές ή και σε κάποιο βαθμό αντίθετοι, φαίνεται να βλέπουν πιο θετικά την όλη προσπάθεια.
:)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Τα λεφτά και τα λεφτά, και εγγυήσεις για τα λεφτά,
και η πέτρα,
και τα λεφτά από πέτρα,
και πόσο μεγάλη είναι αυτή η πέτρα σε αυτό το οικοδόμημα,
που θα έχει λεφτά, και μετά αυτά τα λεφτα τι θα γίνούν
αλλά τελικά δεν πείθετε γιατί ζητάτε λεφτά.

Καληνύχτα μας. 

ΥΓ με ξανακέρδισε ο μούσιας μόνο. Μπράβο του που δεν κωλοτουμπάρισε τις θέσεις του.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Όσο μπόρεσα το πάλεψα στο chat, με ορισμένους εκνευρίστηκα σε υπερβολικό βαθμό αλλά κρατήθηκα και χαίρομαι γι' αυτό, όπως επίσης χαίρομαι γιατί τώρα στα τελειώματα δείχνει ότι η όλη φάση πήγε αρκετά καλά γενικώς. Μπράβο σε όλους όσους συμμετείχαν, ο Σπύρος βράχος αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά φέρθηκαν άψογα μέχρι το τέλος. Όσο κι αν στεναχωρήθηκα από κάποιους στο τέλος έμεινε η ευχάριστη αίσθηση ότι ναι, η ελπίδα συνεχίζει να υπάρχει και μάλιστα αντί να μένει στάσιμη εκείνη δυναμώνει. Κόντρα σε μερικούς που επιμένουν να κολλάνε το μυαλό τους σε πρόσωπα και καταστάσεις του παρελθόντος. Καλή συνέχεια να έχουμε σε όλο αυτό που πάει να γίνει. :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Δεν είδα προηγούμενα posts και δεν έχει σημασία...

Μια χαρά πήγε και μακάρι να ενωθούμε και να ΠΑΕΙ καλύτερα...

Ο κάθε σύλλογος δεν είναι πάνω από ομάδες , φόρα κλπ.. Είναι δίπλα, τα περιβάλει και αποσκοπεί σε κοινό όραμα και δράσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2017, 02:41 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αυτό ακριβώς είναι το μόνο που πρέπει να γίνει κατανοητό: ξέχωρα από φόρα, ομάδες, προσωπικές έριδες κλπ, ο Σύλλογος είναι κάτι μεγαλύτερο από όλους μας..


Από κινητό.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 499985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos