vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #615 στις: Μαΐου 16, 2017, 21:16 »
Πάρτε και το καινούργιο λεμονομπίσκοτο που μόλις ανέβηκε...  https://flavour-boss.co.uk/product/key-lime-cookie-boss-shot/

Ρε τι τραβάμε με τα λεμόνια ...  :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #616 στις: Μαΐου 16, 2017, 22:00 »
Σε σχέση με το έτοιμο ειναι τοσο μακριά όσο ήταν και πριν, τωρα χάνει την ένταση στο λεμόνι και πλησιάζει στην ζύμη/τάρτα. :)  Εγω το προτιμώ έτσι, αν και σε όποιον θέλει να δοκιμάσει να προσθέσει αρώματα, το πολύ 0,5% συνολικα για αρχή και βλέποντας και κάνοντας.
Κάποιος, κάπου, ανέφερε την πυραζίνη και θεωρώ υποχρέωση μου να την δοκιμάσω.
Εγω την ανεφερα,ολα ξεκινησαν οταν εδωσα να μου κρατησει η γυναικα μου ενα dripper με Lemon tart μεσα, το μυριζει και μου λεει "τι ατμιζεις? γαριδακια?",γελαω :)) αλλα ταυτοχρονα σκεφτομαι :hmmm: οτι καπου ειχα διαβασει οτι αν βαλεις πολυ πυραζινη σε υγρο αυτη τη μυρωδια και γευση δεινει,σαν γαριδακια-pop corn.Αρχιζω την ερευνα και τελικα ετσι ειναι αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι σε μικρες σωστες αναλογιες αναδεικνυει τις ταρτες-ζυμες.Παραγγελνω Acetyl pyrazine γιατι δεν ειχα και με το που ερχετε το δεμα με τα αρωματα ειναι το πρωτο που ανοιγω και τοτε επαθα πλακα :dance:...μυριζει ακριβως σαν αυτο που λειπει!!!
Τωρα ειμα στις δοκιμες και οντως αυτο ειναι.
Αν και εχω αρχισει να υποψιαζομαι οτι τα παιδια της Dinner Lady εκλεψαν τη συνταγη του HIC Lemon meringue pie και απλα πορεσθεσαn πυραζινη , ειναι πολυ πιο κοντα στο γνησιο Lemon Tart (αρωμα,γευση,χρωμα) δοκιμαστε το.
Πιστευω οτι ειμαστε πολυ κοντα σε εναν κλωνο του υγρου "1:1" οπως λενε και οι φιλοι μας οι κινεζοι ;D.
Τι να κανουμε εχω παθει κολλημα με το υγρο και κουραστικα να δινω 20αρικα....

σσ. για οποιον δεν ξερει τη συνταγη την παραθετω με ολα τα credits να πηγαινουν στον HeadInClouds γιατι ειναι πολυ καλος mixologist.
HIC's Lemon Meringue Pie recipe (all FlavourArt; lemon custard, moist meringue, and traditional crust flavor)

4% FA Lemon Sicily
2% FA Custard
1% FA Meringue
0.5% FA Fresh Cream
0.5% FA Apple Pie
0.5% FA Cookie
0.5% FA Lime Cold-Pressed
optional: up to 1% FA Vienna Cream for richer flavor
made to shake and vape!

http://vapingunderground.com/threads/hics-lemon-meringue-pie.9895/

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #617 στις: Μαΐου 17, 2017, 09:14 »
Δηλ. να βάλουμε και πυραζινη στο έτοιμο τις fb;Και αν ναι,πόσο;

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #618 στις: Μαΐου 19, 2017, 12:33 »
Είπα να δοκιμάσω και εγώ αυτά τα αρώματα οπότε πήρα Lemon Tart και K.M.A Recipe.
Χθες το μεσημέρι τα έστειλαν και σήμερα τα παραλαμβάνω από DHL.
Πραγματικό express delivery και μάλιστα σχεδόν 3 λίρες φθηνότερα από τη απλή αποστολή τους.


Έχω συνηθίσει να φτιάχνω υγρά με 3-5% άρωμα οπότε αν μετά την ωρίμανση μου φανεί έντονο το άρωμα του είναι εύκολο να το αραιώσω.

Μετά την αραίωση χρειάζεται ακόμα ένα μήνα ωρίμανσης;

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #619 στις: Μαΐου 19, 2017, 12:43 »
Σίγουρα όχι εκτός αν κάνεις τίποτα εξωφρενικό (πχ να βάλεις τριπλή βάση για να το ρίξεις στο 1/4 ;)) Αντε μια βδομάδα να το αφήσεις για να μοιραστεί το άρωμα καλά!

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #620 στις: Μαΐου 19, 2017, 12:49 »
Τα έχει φτιάξει κανένας στα μπουκάλια που έρχονται ή θα χάσουν πολύ στο τελικό αποτέλεσμα; 

Μόλις παρέλαβα lemon tart 1lt
Unicorn milk 1lt
Dragon blood. 05lt
Και μήλο κανέλα και σκέφτομαι τώρα που θα έρθει η βάση να Τα φτιάξω μέσα στα μπουκάλια τους

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #621 στις: Μαΐου 19, 2017, 12:54 »
Εννοείται ότι μπορείς!! Γι' αυτό εξάλλου έρχονται έτσι! Απλά 1. επειδή είναι μεγάλες ποσότητες και 2. μπορεί να μη σε ενθουσιάσει και πολύ καλό θα ήταν να φτιάχνεις μικρότερες ποσότητες! ;)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1935
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #622 στις: Μαΐου 19, 2017, 13:17 »
Εγώ πάντως, εκεί μέσα τα έχω!! Και είναι μια χαρά ....ενθουσιστικά!!!

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #623 στις: Μαΐου 19, 2017, 17:14 »
Και πως τα μετράμε ρε παιδιά μέσα στα μπουκάλια; 

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #624 στις: Μαΐου 19, 2017, 17:39 »
Πολύ απλά είναι ήδη δεδομένα.
Για ποιο λες? 

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #625 στις: Μαΐου 19, 2017, 18:14 »
Μεχρι που γεμιζω τα μπουκάλια ?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #626 στις: Μαΐου 19, 2017, 18:42 »
Δεν ειναι αυτος ο τροπος.
Πρεπει να υπολογισεις εσυ ποση βαση θα βαλεις, αναλογως την νικοτινη σου και την vg pg.
Tο δεδομενο που ειπα ειναι οτι ΠΧ η λεμονοταρτα του λιτρου εχει μεσα 155ml αρωμα και προσθετεις 845ml βαση της προτιμησης σου για 15,5% που προτεινει ο "δημιουργος".

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #627 στις: Μαΐου 19, 2017, 19:29 »
Προσοχή στις αναλογίες σας με την πυραζίνη γιατί αν ξεφύγει λίγο παραπάνω, θα ατμίζετε pop corn με γεύση λεμόνι και την τάρτα εξαφανισμένη :)
0.2-0.3% το πολύ.


σσ. για οποιον δεν ξερει τη συνταγη την παραθετω με ολα τα credits να πηγαινουν στον HeadInClouds γιατι ειναι πολυ καλος mixologist.
HIC's Lemon Meringue Pie recipe (all FlavourArt; lemon custard, moist meringue, and traditional crust flavor)

4% FA Lemon Sicily
2% FA Custard
1% FA Meringue
0.5% FA Fresh Cream
0.5% FA Apple Pie
0.5% FA Cookie
0.5% FA Lime Cold-Pressed
optional: up to 1% FA Vienna Cream for richer flavor
made to shake and vape!

http://vapingunderground.com/threads/hics-lemon-meringue-pie.9895/
Shake n vape με custard μεσα δεν παίζει και τόσο εύκολα, εκτός κι αν έχεις φτιάξει τα αρώματα της συνταγής και τα έχεις κρατήσει 2 μήνες να δέσουν. Και πάλι 1-2 βδομάδες για να ομογενοποιηθούν με τη βάση τις θέλουν.

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #628 στις: Μαΐου 20, 2017, 09:52 »

@thenetpoet shake and vape λεει ο HIC, για μενα πρεπει να μεινει τουλαχιστον 1 εβδομαδα.
Η custard της FA δεν ειναι σαν ολες τις αλλες.
Δοκιμασε την συνταγη και πες μου στην εβδομαδα πανω πως σου φαινεται.
Αν σου ειναι πολυ γλυκο μειωσε την Apple pie στο 0.3-0.2% και αυξησε το Cookie στο 0.7-0.8%.
Οπωσδηποτε βαλε την πυραζινη, μεχρι 0.5% θα εισε ΟΚ,ισως και λιγο παραπανω αλλα οχι πανω απο 0.8% απο εκει και πανω αρχιζουν τα προβληματα. :tongue_smilie:


Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2017, 15:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #629 στις: Μαΐου 22, 2017, 13:42 »
Τελικά παρέλαβα σήμερα.

Μόνο εμένα μου φαίνεται λίγο το άρωμα;



Περίμενα κάθε μπουκάλι να περιέχει πολύ περισσότερο άρωμα και εγώ θα πρόσθετα βάση μέχρι κάποια γραμμούλα ψηλά, κοντά στο καπάκι (αλλά γραμούλα δεν υπάρχει).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499301 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy