vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, aalex

Twitter

Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 14, 2017, 00:29 »
Ειναι 180ml.. πολύ καλή τιμή, το θέμα ειναι τα μεταφορικά, από όσους τα στέλνουν βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος DaPain

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 14, 2017, 18:50 »
Καλησπέρα..!! Έκανα και εγώ μια παραγγελία πριν 2 εβδομάδες. Προχτές μου απάντησαν στο email που τους έστειλα για το τι γίνεται τελικά, με αυτό: 
Latest update: Delivery attempted
A delivery was attempted for your item with reference **************** in GREECE before 14:43 on 10/03/17.
If the addressee does not collect it or make an arrangement to have it redelivered, it will be returned to the sender in the UK.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι πρέπει να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 14, 2017, 18:59 »
Η κούριερ δεν σε βρήκε όποτε επιστρέφει πίσω Αγγλία, επικοινώνησε άμεσα μαζί τους μήπως και προλάβεις.Αν θυμάμαι καλά είχαν έρθει με acs σε μένα.

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 14, 2017, 19:51 »
Καλησπέρα..!! Έκανα και εγώ μια παραγγελία πριν 2 εβδομάδες. Προχτές μου απάντησαν στο email που τους έστειλα για το τι γίνεται τελικά, με αυτό:
Latest update: Delivery attempted
A delivery was attempted for your item with reference **************** in GREECE before 14:43 on 10/03/17.
If the addressee does not collect it or make an arrangement to have it redelivered, it will be returned to the sender in the UK.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι πρέπει να κάνω;
Μπες gls με το τρακιν που σου δωσαν και απο κει θα παρεις καινουριο αριθμο ιχνηλατησης για την acs.
Μετα πανε στο σαιτ της acs με τον καινουριο τρακιν ναμπερ και δες που ειναι ακριβως ειναι το πακετο σου.
Αφου δεις που ειναι το πακετο σου παρε τηλεφωνω στο υποκαταστημα που καθεται και δωσε επιπλεον
στοιχεια για το πως και που θα στο παραδωσουν. Επειδη δεν γραφουν οι παπαρες το τηλεφωνω πανω
στο δεμα οταν φτανει στην acs ο κουριερ δεν μπορει να επικοινωνησει με τον παραληπτη και γινετε
μπερδεμα.

Αποσυνδεδεμένος DaPain

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 14, 2017, 21:46 »
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια! Τελικά είναι εδώ και 4 μέρες σε υποκατάστημα στη Πάτρα κοντά στη γειτονιά μου και δεν μπορούσε να με βρεί ο κούριερ... και πάλι ευχαριστώ!!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2017, 22:28 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #200 στις: Μαρτίου 14, 2017, 23:49 »
Εγώ τους ρώτησα για καπνικό και ετοιμάζουν το castle long προς το παρών

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #201 στις: Μαρτίου 15, 2017, 12:30 »
Ε το καστρο θα το τιμησω οπως και ναχει

Στάλθηκε από το HUAWEI U9508 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #202 στις: Μαρτίου 15, 2017, 16:35 »
Lunch Lady Lemon Tart από τον Flavor Boss

Περίμενα πολύ υπομονετικά να περάσουν οι τέσσερις εβδομάδες ωρίμασης του υγρού (μετά το ξέχασα και πέρασαν άλλες δύο...) και επί τέλους χθες το έβαλα σε έναν ατμοποιητή και το δοκίμασα. Από δίπλα το αυθεντικό σε ολόιδιο ατμοποιητή (και στήσιμο) για καλύτερη σύγκριση. Δεν χρειάστηκε να κάνω και πολλές δοκιμές για να καταλάβω, γιατί τα υγρά δεν μοιάζουν και πολύ μεταξύ τους. Μοιάζουν βέβαια γιατί γλυκό λεμόνι έχουν και τα δύο αλλά κάπου εκεί τελειώνουν οι όποιες ομοιότητες. Στο αυθεντικό καταλαβαίνω την μαρέγκα στην εισπνοή και το γλυκό λεμόνι (χωρίς ξινίλες και πικρίλες) στην εκπνοή. Στον κλώνο μαρέγκα δεν καταλαβαίνω ποτέ και πουθενά. Επίσης το λεμόνι είναι λίγο πιο ξινό και κάπως διαφορετικό χωρίς να μπορώ να βάλω το δάκτυλο μου επάνω στις διαφορές. Ας πούμε πως το ένα περιέχει ένα κίτρινο γινωμένο λεμόνι και το άλλο ένα πράσινο πιο άγουρο. Με λίγα λόγια τα δύο υγρά τα βρίσκω διαφορετικά, όσο διαφορετικά μπορούν είναι μεταξύ τους δύο υγρά που περιέχουν το ίδιο κυρίαρχο συστατικό (το λεμόνι). Πράγμα που σημαίνει πως θα συνεχίσω να ξηλώνομαι στην Dinner Lady και συγχρόνως να ψάχνω τον τέλειο κλώνο (μαζί με τους μισούς ατμιστές του πλανήτη)...

Αλλά...

Αν κανείς ξεχάσει τις συγκρίσεις και ατμίσει το υγρό χωρίς να προσπαθεί να βρει σε τι ποσοστό πλησιάζει το αυθεντικό, το Lunch Lady Lemon Tart είναι ένα πάρα πολύ ωραίο υγρό! Από χθες το απόγευμα που σταμάτησα να ατμίζω παράλληλα τα δύο υγρά, χωρίς να το καταλάβω άτμιζα κατά βάση τον κλώνο του Flavor Boss κι ας έχω 6-7 ατμοποιητές γεμάτους με υγρά πολύ αγαπημένα. Μία τζούρα από τα άλλα (supreme, jesus, vanilla custard, white castle, monkey, κλπ) δέκα τζούρες από την κλωνοτάρτα! Αυτό από μόνο του σημαίνει πως το υγρό μπαίνει στην λίστα των βασικών που διαθέτουν τον δικό τους αποκλειστικό ατμοποιητή. Αλλά τα καλά νέα δεν τελειώνουν εδώ. Αυτό που παρατήρησα είναι πως το υγρό σαν να κάνει reset τους γευστικούς μου κάλυκες και να αποτρέπει τον κορεσμό της γεύσης στον οποίο είμαι πολύ επιρρεπής. Ατμίζοντας ενδιαμέσως από άλλους ατμοποιητές με διάφορα υγρά και στησίματα, πήρα πολύ πιο καθαρή και αναλυτική γεύση από αυτά! Πιθανόν αυτό να οφείλεται στο λεμόνι και ίσως και το αυθεντικό να έχει την ίδια ιδιότητα, αλλά ένα υγρό των €22 δεν θα το χρησιμοποιούσα ποτέ για να ξεπεράσω τον κορεσμό και να ατμίσω ευχάριστα ένα DIY των €2! 

Πάω να το ποστάρω στους τρόπους να ξεπερνάει κανείς τον κορεσμό γεύσης... :yes:



Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #203 στις: Μαρτίου 15, 2017, 16:49 »
Σύμφωνω Κώστα 
Το έτοιμο είναι σαν μια φερραρι και ο κλώνος σαν μια Μ5 
:yes:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #204 στις: Μαρτίου 17, 2017, 13:02 »
Εκανα μια παραγγελιά και ετοίμασα 4 αρώματα στις 10/3 με προτεινόμενο χρόνο ωρίμανσης 2,4,5,6 εβδομάδες.
Η μίξη των αρωμάτων από flavour boss έγινε αντίστοιχα στις 2/2, 2/2, 10/2, 9/2.
Δοκίμασα σήμερα (μια εβδομάδα μετά) τα 2 από τα 4, που ειχα ξαναφτιάξει με τον προτεινόμενο χρόνο ωρίμανσης (lemon tart & biscuit eater), και δεν έχουν διαφορά απο τα προηγούμενα. Ισως το παλιό biscuit να έχει γίνει πιο ρωμαλέο στην κρέμα του, αλλά αυτό είναι και 45 μέρες υγρό, συν την ωρίμανση από την μίξη των αρωμάτων (δεν ξέρω πότε για αυτα).
Θέλω να πώ ότι η ωρίμανση σκέτων των αρωμάτων συντομεύει σημαντικά την συνολικό χρόνο για ωρίμανση του υγρού από την δική μας μαγειριά. Επειδή η μίξη των αρωμάτων υπερκάλυπτε τον προτεινόμενο χρόνο ωρίμανσης, συν μια βδομάδα που τα άφησα εγω με καθημερινή ανάδευση, πιστεύω ότι είναι 90% έτοιμα. Αυτό που θα πάρουν ακόμα είναι στα όρια του διαφορετικού στησίματος σε επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος sokolobo

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #205 στις: Μαρτίου 17, 2017, 15:13 »
Το mothers milk το έχει δοκιμάσει κανένας; Μοιάζει καθόλου με τον αντίστοιχο κλώνο από Solub; 

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #206 στις: Μαρτίου 17, 2017, 17:47 »
Δεν ξέρω αν σε βοηθήσω λέγοντας ότι είναι λίγο ελαφρύτερο από το original   αλλά πλησιάζει αρκετά σε γεύση, το ατμίζεις ευχάριστα. Σε σχέση με solubarome δεν ξέρω να σου πω.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #207 στις: Μαρτίου 17, 2017, 20:13 »
@sokolobo: Ρίξε μια ματιά στο πρώτο ποστ ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #208 στις: Μαρτίου 18, 2017, 01:12 »
Αυτό που παρατήρησα είναι πως το υγρό σαν να κάνει reset τους γευστικούς μου κάλυκες και να αποτρέπει τον κορεσμό της γεύσης στον οποίο είμαι πολύ επιρρεπής. Ατμίζοντας ενδιαμέσως από άλλους ατμοποιητές με διάφορα υγρά και στησίματα, πήρα πολύ πιο καθαρή και αναλυτική γεύση από αυτά! Πιθανόν αυτό να οφείλεται στο λεμόνι και ίσως και το αυθεντικό να έχει την ίδια ιδιότητα, αλλά ένα υγρό των €22 δεν θα το χρησιμοποιούσα ποτέ για να ξεπεράσω τον κορεσμό και να ατμίσω ευχάριστα ένα DIY των €2!

Πάω να το ποστάρω στους τρόπους να ξεπερνάει κανείς τον κορεσμό γεύσης... :yes:
Κώστα, το λεμόνι έχει αυτή την ιδιότητα στον κορεσμό γεύσης  :thumpup:
Πάντως εγώ σώθηκα με τον κλώνο γιατί βρήκα ένα υγρό που άνετα το ατμίζω ολοήμερα. Είχα αγοράσει 2 30μελα από το αυθεντικό και δεν μου έλειψαν από τότε που τα τελείωσα :)

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #209 στις: Μαρτίου 18, 2017, 01:49 »
και εγώ τον έχω σκίσει τον κλώνο. Το τρομερό είναι πόσο διαφορετική γεύση έχει ανάλογα τον ατμοποιητή. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy