vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 4 χρήστες
gigelis78, Yakinthos, maraki1308, grag

Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 14:46 »
Καλησπέρα, κανένας από Αθήνα για ομαδική παραγγελία;

Υπόψιν: Τα περί ομαδικής περιορίζονται στο παρόν μήνυμα.
Διαβάστε τι ισχύει για τις ομαδικές παραγγελίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 16:29 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 14:55 »
@msamko

Το ορίτζιναλ το έχεις δοκιμάσει?
Ομοιάζουν??

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 15:16 »
Μετά από 3 εβδομάδες ωρίμανσης, δοκίμασα σήμερα το Lunch Ladies Lemon Tart σε βάση Pink Mule 70/30 VgPg με 10mg νικοτίνη. Πολύ ωραίο άρωμα, ανοίγοντας το μπουκάλι νομίζεις ότι ξετύλιξες ένα πακέτο γεμιστά μπισκότα λεμόνι. Καθάρισα καλά το Ναυτίλο, έβαλα νέα αντίσταση 1,6Ω, γέμισα το τανκ και...χμμμ...
Αρκετά διαφορετικό από αυτό που μυρίζεις στο μπουκάλι. Το λεμόνι είναι παρών, το μπισκότο ίσα που διακρίνεται στο βάθος. Γενικά είναι ένα αρκετά ευχάριστο ατμιστικό υγρό, σχετικά γλυκό, αλλά μέχρι εκεί! Δεν με ενθουσίασε κατά το άτμισμα, αλλά και δεν το μίσησα. Ίσως να μην ταιριάζει στον Ναυτίλο, ίσως να θέλει περισσότερο χρόνο ωρίμανσης.
Σε μια δυο βδομαδες θα ατονισει η γευση του λεμονιου και θα ερθει η γευση της ζύμης ποιο εντονη. Εμενα εχει γίνει το καθημερινο μου (1 λιτρο εφτιαξα πρεπει να τελειωσει) και κανω και λιγο καποιο καπνικό για να αλλαζει η γευση

Αποσυνδεδεμένος msamko

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 15:31 »
@msamko

Το ορίτζιναλ το έχεις δοκιμάσει?
Ομοιάζουν??
Όχι, συνεπώς δεν μπορώ να ξέρω αν μοιάζουν και κατά πόσο.

Σε μια δυο βδομαδες θα ατονισει η γευση του λεμονιου και θα ερθει η γευση της ζύμης ποιο εντονη. Εμενα εχει γίνει το καθημερινο μου (1 λιτρο εφτιαξα πρεπει να τελειωσει) και κανω και λιγο καποιο καπνικό για να αλλαζει η γευση
Δηλαδή θέλει 5 εβδομάδες ωρίμανση? Πάντως και έτσι όπως είναι δεν με χάλαει το λεμόνι, απλά δεν είναι σαν αυτό που μυρίζω όταν ανοίγω το μπουκάλι και παθαίνω πλάκα! Δεν είναι κακό υγρό, αλλά και δεν με ξετρέλανε στο άτμισμα όπως π.χ. το Frosty Tart της Umami ή το Cinnamon Cookies της Αtmos Lab που φτιάχνω.


συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 15:50 από spectrum »

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 16:54 »
Έχω βάλει από 100 ml kanzi και beard3.2 να γίνονται (με μαγνητική αναδευση) και όλο το σπίτι μυριζειιιιιι δεν αντέχω αλλο :wall:

Ο δεν αντέχω άλλο έσταξα λίγο από το beard πανό στον avocado ( 2 αντίσταση Clapton 32ga a1στα 35w ο.53 ohm) τα υγρά είναι με βάση Pink mule 80/20 6 νικοτινη αρεωση 15% ! Έντονη μυρωδιά κανέλας! Από γεύση περνώ πολύ κανελα λιγότερη μπανάνα και μια ιδέα κρέμα! Πολύ γευστικό θα προτιμούσα παραπανο μπανάνα! Αρκετά δυνατό ίσως θέλει περισσότερη αρεωση ( πρώτη δοκιμή μετά από 6 ώρες μαγνητικής αναδευσης)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 14:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 23:15 »
Σε καμιά περίπτωση δεν πλησιάζει καν το τελικό με λίγες "ώρες" ανάδευσης! Αν το θέρμαινες κιόλας για κανένα δίωρο ίσως γινόταν να μοιάσει κοντά σε μιας βδομάδας ορίμανση! Για κάντο και ξαναδοκίμασε! Προσοχή όμως!!! 40-45 βαθμούς όχι παραπάνω!!!!!

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 23:37 »
Θα το κάνω και αυριο θα γράψω αποτελέσματα ! Καλά το kanzi δεν παίζετε έκρηξη φραουλοακτινιδιοκ0αρπουζο εμένα που μου αρέσουν τα φρούτενια ξετρελάθηκα δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι όταν ορίμανση


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 10:35 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 00:44 »
εχω αναφεερει σε αλλο νημα για το ROCKET GIRL , νοστιμο υγρο με πληρη αισθηση του γιαουρτιου ,αλλα πολυ μπουχτιστικο για μενα,με τπτ για ολη την ημερα ,με πολυ αραιωση υποφερεται !!!

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 01:44 »
Ρε παλικάρια, υπάρχει περίπτωση κάποιος να μου στείλει κάπως ένα δεκάμελο από το lemon tart για δοκιμή ώστε να μου φύγει η περιέργεια αν αξίζει να το αγοράσω ή όχι? Με το αζημίωτο εννοείται και χωρίς ιδιαίτερες βιασύνες από πλευράς μου.
(ελπίζω να μην είμαι τρελά offtopic , εάν υπάρχει διάθεση από κάποιον το συνεχίζουμε με prive)


Ευχαριστώ και δημόσια τα μέλη
flavorslut και msamko για την πρόθεσή τους να μου στείλουν δείγμα.
Εξυπηρετήθηκα και με το παραπάνω από τον φίλο msamko .
case closed
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 10:36 από yian »

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:06 »
Παράγγειλα κάποια 30μελα για δοκιμή.
Μέσα σε αυτά, ήταν δυο λεμονοτάρτες.
Το πρώτο μπουκαλάκι μου έβγαλε αυτά που αναφέρονται, το δεύτερο ... Τίποτα!
Πώτς γκενέν ατό?:BadLuck::NevraKlama:

Πήρα και μια ορίτζιναλ, δεν την άνοιξα ακόμη, ελπίζω να μην είναι πολύ καλύτερη από τον κλώνο, γιατί την κάτσαμε!

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:41 »
μην την ανοίξεις με τίποτα  :tongue_smilie: είναι πολύ πολύ καλύτερο 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:59 από flavorslut »

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:45 »
Μετά από πόσες ώρες αναδευση και σύγχρονος καμία 10 ώρες στους 40 βαθμούς  (Chronisb πολύ καλή συμβουλη) το kanzi είναι απλά τέλειο θέλω να το ποιο τα φρούτα του βγαίνουν τέλεια! Το beard σιγά σιγά βγάζει την μπανανούλα ποιο έντονα και πέφτει η ένταση της κανέλας και γίνετε όλο και καλητερο ! 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 18:12 »
Χωρίς να ξέρω ποιοι από τους παραπάνω που παραπονιούνται έχουν αφήσει τα υγρά να ωριμάσουν τον προτεινόμενο χρόνο θέλω να πω το εξής:

Αφήστε τα υγρά να ωριμάσουν όσο καιρό προτείνει η Flavour Boss και μετά αρχίστε να λέτε ότι είναι ή ότι δεν είναι καλά. Τα περισσότερα boss shots κυμαίνονται στις 5-6 εβδομάδες ωρίμανση...


Edit: Με εξαίρεση προφανώς του Lemon Tart το οποίο θέλει μόλις 4 εβδομάδες. Νομίζω το χουν αναφέρει και άλλοι παραπάνω και πιθανόν και εγώ ότι το υγρό είναι τρομερό από τις 2-2.5εβδομάδες αλλά όσο περνάει ο καιρός εμφανίζεται και η ζύμη του.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2017, 14:18 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 18:44 »
Έχω την εντύπωση πως καλά έκανα και αγόρασα το ΜΤS απο την Flavour Boss, γιατί αν προσέξατε ήταν απο τα λίγα εξτρά καλούδια που είχαν για πώληση εκτός τα μπιτόνια με τα μαγειρέματά τους. Σήμερα έριξα 10 σταγόνες σε 30 ml απο το Lemon Tart. Θα περιμένω λίγες μέρες και θα συγκρίνω άμεσα την συμπεριφορά του υγρού, με και χωρίς MTS Vape Wizard. Κάτι μου λέει όμως, πως το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλύτερο, θα πάει πίσω το λεμόνι ίσως, θα βγεί η ζύμη πιο μπροστά, θα γευτώ τάρτα μπορεί. Ακόμη και όλα μαζί. Εχω βάσιμες προσδοκίες :)

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 20, 2017, 03:14 »
και εγώ έχω κάνει διάφορα πειράματα. Σε άλλο μπουκαλάκι έχω προσθέσει graham crust , σε άλλο μπισκότο , σε άλλο yellow cake , σε άλλο καραμέλα , σε άλλο lemon sicily , σε άλλο μαρέγκα , σε άλλο lemon maringue , που θα μας πάει θα το βρούμε το άτιμο. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342010 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30896 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192849 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1194 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1160 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios