vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, lagoudakis, Giannis.B, dallaskdp, maprix, th3ofilos, ahill2

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #690 στις: Ιουνίου 05, 2012, 21:45 »
Την δεύτερη φορα που τον έβαλα, δεν άναψε το μπλε λαμπάκι της μπαταρίας.... Πήγα στο κατάστημα και μου είπαν να περιμένω, παρόλο που δεν άναψε το μπλε λαμπάκι ούτε σε αυτούς.... Είμαι 9 ώρες και βλεπω μονο ένα κόκκινο λαμπάκι (του φορτιστη) και η μπαταρία δεν λέει να φορτίσεις... Το μονο που έκανε όταν έβαλα την μπαταρία στον φορτιστη είναι να άναβοσβησει το μπλε λαμπάκι 3 φορές και μετα έσβησε...
Χαλασμενος φορτιστής, χαλασμένο μπαταρία, και τα δυο? έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?
Απλά σου βραχυκύκλωσε/πέθανε. ΑΚΡΙΒΩΣ μα ακριβώς το ίδιο μου έκανε το δικό μου usb προχθές (και μάλιστα το είδα τη στιγμή που βραχυκύκλωσε, έκανε ένα μικρό άναψε-σβήσε το λαμπάκι της μπαταρίας πριν σβήσει). Απλά εμένα α) το έπαθε μετά από λίγες βδομάδες χρήσης β) πήρα 2ο από φίλο οπότε άμεσα επιβεβαιωσα ότι φταίει αυτό κι όχι η μπαταρία μου (εννοείται κι εγώ δοκίμασα και σε pc και σε πρίζα κλπ).  Φορτίζει μια χαρά με το 2ο usb, δεν φταίει η μπαταρία (αναβει κλασικά το λαμπάκι της κλπ, όλα νορμάλ). Γι'αυτό ρωτούσα αν δεις λίγο πιο πάνω αν το usb έχει εγγύηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2012, 21:53 από apVga »

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #691 στις: Ιουνίου 05, 2012, 22:20 »
Να ρωτήσω  :)
Η μπαταρια του mini and more φορτιζει αποκλειστικά με τον δικο του φορτιστη (κασετινα) ,η μπορει και με διαφορετικό ?
 :)

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #692 στις: Ιουνίου 05, 2012, 22:21 »
μπορει και με του hybrid

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #693 στις: Ιουνίου 05, 2012, 22:28 »
Nα σαι καλα σε Ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #694 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:30 »
και μάλιστα πολύ πιο γρήγορα...

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #695 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:54 »
Κάτοχος και εγω απο σήμερα το μεσημέρι ενός mini and more  :)
Έψαχνα κάτι πολυ μικρο ,διακριτικο και εύκολο .
Ενω στην αρχη ,είχα ένα ψιλο ενδοιασμό ότι θα ειναι μαπα το καρπούζι ....μπορω να πω ότι το minaki με εξέπληξε ευχάριστα  :tongue_smilie:
Το πολυ θετικό του ,μιας και δεν το περίμενα ...ειναι η μπαταρια του .
280 mah και απο το μέσημερακι ,την εβαλα για φορτιση γυρω στις 22.00...μια χαρα
 :dontknow:
Αντισταση ,είπα να την μέτρησω και βλέπω με χαράς ότι το πολυμετρο μου έδειξε σχεδόν 3ohm  :respect:
Χτύπημα καλο και απο γεύση ,επίσης καλουτσικο(λογικο Cartridge....)
Πραγματικα θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα οχι μονο σε νεο αλλα και σε έμπειρο χρήστη και ο λόγος ,κακά τα ψέματα φοβερά και τρομερα τα βαριά όπλα (βλέπε gg η genesis-provaria -κ.τ.λ )αλλα και κάτι μικρο και διακριτικό με πολυ ωραια εμφανιση πάνω μας ,νομίζω όλοι το θελουμε :)
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #696 στις: Ιουνίου 09, 2012, 01:08 »
Νικο,
η ευτυχια κρυβεται στα απλα πραγματα.  :yes:
Και πιστεψε με αν δεν ημουν βαρυς ατμιστης το Mini & More θα με καλυπτε πληρως απο ολες τις αποψεις,ακομα και τωρα,χτυπημα-γευση-ντουμανι.
Για sic (   :-[  ) εμφανισεις ειναι οτι πρεπει.
Οποιος δεν ατμιζει συνεχεια ειναι οτι πρεπει για να το αποκτησει.
Μην ξεχναμε και τα φθηνα ανταλλακτικα που εχει.
Βασικος παραγοντας λογω οικονομικης κρισης για αγορα ενος ητ


Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #697 στις: Ιουνίου 09, 2012, 01:16 »

η ευτυχια κρυβεται στα απλα πραγματα:yes:


Πράγματι Τρίκαλα ,Ετσι όπως τα λες ειναι και είμαι σίγουρος ,ότι αν όχι όλοι οι περισσότεροι έμπειροι ατμιστες στο τελος,στα απλα θα καταλήξουν .
 :bye:


Αποσυνδεδεμένος suns

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #698 στις: Ιουνίου 12, 2012, 13:32 »
Γεια σας παιδια..Διαπυστωσα οτι κατα την φορτιση της μπαταριας του mini&more ενω στην αρχη η λυχνια του η.τ. ηταν φοτισμενη καποια στιγμη αρχισε να τρεμοπαιζει συνεχως ενω το κοκκινο λαμπακι της ταμπακερας ειναι ακομη αναμενο..Μια ωρα τωρα το ιδιο πραγμα...Ξερεται τι μπορει να φταιει ή ειναι φυσιολογικο???

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #699 στις: Ιουνίου 12, 2012, 13:35 »
Suns καλωσόρισες πέρασε όμως πρώτα για να σε γνωρίσουμε από εδώ

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #700 στις: Ιουνίου 13, 2012, 20:23 »
Γεια σας παιδια..Διαπυστωσα οτι κατα την φορτιση της μπαταριας του mini&more ενω στην αρχη η λυχνια του η.τ. ηταν φοτισμενη καποια στιγμη αρχισε να τρεμοπαιζει συνεχως ενω το κοκκινο λαμπακι της ταμπακερας ειναι ακομη αναμενο..Μια ωρα τωρα το ιδιο πραγμα...Ξερεται τι μπορει να φταιει ή ειναι φυσιολογικο???

Κι εμένα το ίδιο κάνει.

Πάντως μετά από 19 μέρες χρήσης του m&m, κατάλαβα γιατί κάποιοι παρατάνε το η.τ. και ξαναγυρνάνε στο κ.τ.
Μετά τις 14 μέρες χρήσης των 2 πρώτων cartomizer, είπα να τα πετάξω και να χρησιμοποιήσω τα επόμενα 2.
Γέμισα λοιπόν το 3o carto και άρχισα να το χρησιμοποιώ. Όλα καλά.
Γέμισα το 4ο carto και είπα να το δοκιμάσω κι αυτό. Έβγαζε μια άσχημη μυρωδιά. Είπα θα σταματήσει, αλλά τίποτα. Κόντεψα να ξεράσω  και το πέταξα.
Γέμισα το 5ο carto. Τα ίδια. Το πέταξα κι αυτό.
Γέμισα το 6ο και τελευταίο carto (του αρχικού πακέτου). Ευτυχώς αυτό ήταν εντάξει.

Φαντάζομαι να είχα πέσει αρχικά στα 2 άχρηστα carto. Μάλλον θα το είχα πετάξει ολόκληρο από το παράθυρο αμέσως.
Βέβαια ήμουν ήδη ενημερωμένος για τη πιθανότητα να πέσω σε προβληματικά carto (είχα αρχίσει να διαβάζω το forum 1 εβδομάδα πριν  την αγορά του η.τ.), οπότε έμεινα ... ήρεμος και δεν το πέταξα.  :nope:
Κάπου όμως απογοητεύεσαι. Προβληματικά carto (μήπως γι'αυτό έρχονται σε πεντάδες;), μειωμένη απόδοση μπαταρίας (παρατηρώ τις τελευταίες 2 ημέρες να μειώνεται η απόδοση του η.τ. αρκετά πριν αδειάσουν τελείως οι μπαταρίες).

Τέλος πάντων. Όσο και να προσπαθεί το η.τ. να με ρίξει ξανά στο κ.τ. δε θα τα καταφέρει. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #701 στις: Ιουνίου 13, 2012, 20:51 »
Βασίλη, πάρε μια hybrid μπαταρία να μην έχεις προβλημα με πτώση απόδοσης.
Εναλλακτικά, έχει ego και ανταπτοράκια η νομπάκο, μόνο που δεν ξέρω τα βολτ της εγκο.
Μην αγχώνεσαι πάντως, το Μ&Μ αν ατμίζεις πολύ είναι απλά το μεταβατικό στάδιο για να περάσεις αργότερα στα σκληρά ... η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #702 στις: Ιουνίου 13, 2012, 21:04 »
Σκέφτομαι για μπαταρία ... αυτοκινήτου :laugh1:

Ο στόχος μου petra είναι να παραμείνω στα μαλακά ... η.τ. :angel:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #703 στις: Ιουνίου 14, 2012, 00:47 »
Τα κάρτο του m&m μπορείς να τα ατμίσεις με αντάπτορα και μπαταρίες Ego.
Καταλαβαίνω ότι πιθανόν στα Εγκοειδή να σε ενοχλεί το μέγεθος ή/και το κουμπί. Με m&m ξεκίνησα και εγώ και κατάφερε τελικά να με κρατήσει ένα δίμηνο "άκαπνο". Η φυσιολογική πορεία εφόσον τελικά παραμείνεις ατμιστής (που στο εύχομαι) είναι να μπείς στον κόσμο των Ego. Έτσι το γύρισα σαν εναλλακτική για το σπίτι, και τελικά εξοικειώθηκα. Με μπαταρίες Ego, εκτός του χαμηλότερου κόστους, έχεις και τεράστια ποικιλία ατμοποιητών με διάφορα χαρακτηριστικά. Σου προτείνω να δοκιμάσεις να πάρεις μια μπαταρία Ego και έναν αντάπτορα 901 ωστε να βάζεις τα κάρτο που έχεις ή μπορεί να πέρνεις την έκδοση κάρτο με σπείρωμα 510 που μπαίνει κατευθείαν. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και πιο καλούς ατμοποιητές όπως ο Ego-C ή ο C4. Κράτα το m&m για όταν θέλεις κάτι διακριτικό...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #704 στις: Ιουνίου 28, 2012, 22:15 »
Μέχρι στιγμής έχω πετάξει 4 στα 10 carto του mini & more λόγω άσχημης μυρωδιάς που έβγαζαν από την αρχή. Ή είμαι γκαντέμης ή υπάρχει σοβαρό θέμα ποιότητας με τα συγκεκριμένα carto.  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240816 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500721 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan