vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, PsykieG, Milarepa, noe, lagoudakis, vasim, Tem, eurogod

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος vanessa

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #525 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 10:52 »
δευτερα που θα ξαναπαω θα το δοκιμασω και θα γραψω τα παντα...

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #526 στις: Μαρτίου 02, 2012, 18:52 »
Καλησπέρα σε όλους,
από Δευτέρα (που θα καταφθάσει η παραγγελία μου) θα μπω πλέον κι εγώ στο ατμιστικό club ...κι ελπίζω να 'ναι για τα καλά, αλλά μεγάλες κουβέντες δεν θα πω για την ώρα.
Επέλεξα κι εγώ ένα m&m + μια hybrid μπαταρία για να έχω και το εναλλακτικό combo της καλής απόδοσης και μεγαλύτερης αυτονομίας, αφού τόσο τα έχετε εκθειάσει όλοι.  :)
Η ερώτηση μου βασικά είναι η εξής... επιστόμιο m&m έχω πάρει, αλλά επιστόμιο σαν αυτό του hybrid -με τη στενή 'κατάληξη'- που να ταιριάζει στο cartο του m&m υπάρχει?


Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #527 στις: Μαρτίου 02, 2012, 19:17 »
ονομάζεται drip tip για 510/808/901 (δεν μπορώ να σου δώσω link γιατι είμαστε στο επίσημο review και η nobacco δεν έχει τέτοια..)
και αυτό που έχεις πάρει λογικά τέτοιο είναι.. αλλά υπάρχουν διάφοροι τύποι.. υπάρχει και ένα στενό σαν του hybrid αλλά δεν νομίζω να το βρεις εύκολα στην Ελλάδα..

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #528 στις: Μαρτίου 02, 2012, 19:46 »
Σ'ευχαριστώ mouko, ναι ήξερα την ονομασία/κωδικό (διάβασα όλο το θρεντ  :) ) απλά δεν έχω έχω δει πουθενά -μέχρι στιγμής τουλάχιστον- το στενό που λέμε. Eχω δει λίγα τύπου flat/whistle, αλλά όχι τόσο στενά σαν του hybrid. Θα συνεχίσω το 'σερφάρισμα' και βλέπουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2012, 19:54 από apVga »

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #529 στις: Μαρτίου 02, 2012, 20:10 »
 :hmmm: το flat είναι από τα πιο στενά..  αυτά εννοούσα.. δεν νομίζω να βρεις πιο στενό και από αυτό..

αν θες πάντως τη γνώμη μου, όσο μεγαλύτερο είναι το άνοιγμα στο tip τόσο καλύτερα νιώθεις τον ατμό..
παρατήρησα προσφάτως ότι με drip tip έχω πιο έντονο χτύπημα και καλύτερη απόδοση της γεύσης.. και βασικά το κατάλαβα μια μέρα που ξέχασα να πάρω μαζί μου και τα χρησιμοποιούσα σκέτα.. η διαφορά ήταν τεράστια..  :)

Αποσυνδεδεμένος vanessa

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #530 στις: Μαρτίου 02, 2012, 22:48 »
καλησπερα σε ολους...την τριτη πηγα nobacco για να αλλαξω μια μπαταρια που ειχε θεμα..και μ εδωσαν μια καινουργια...που μετα απο 3μερες χαλασε κι αυτη...ουτε καν φορτιζει...και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να παω στο καταστιμα πριν την δευτερα..υπαρχει κανενας τροπος να ανοιξω την μπαταρια να δω τι παιζει???

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #531 στις: Μαρτίου 02, 2012, 23:02 »
ξεχνα το  :)


Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #532 στις: Μαρτίου 02, 2012, 23:04 »
Καλησπέρα σε όλους,
από Δευτέρα (που θα καταφθάσει η παραγγελία μου) θα μπω πλέον κι εγώ στο ατμιστικό club ...κι ελπίζω να 'ναι για τα καλά, αλλά μεγάλες κουβέντες δεν θα πω για την ώρα.
Επέλεξα κι εγώ ένα m&m + μια hybrid μπαταρία για να έχω και το εναλλακτικό combo της καλής απόδοσης και μεγαλύτερης αυτονομίας, αφού τόσο τα έχετε εκθειάσει όλοι.  :)
Η ερώτηση μου βασικά είναι η εξής... επιστόμιο m&m έχω πάρει, αλλά επιστόμιο σαν αυτό του hybrid -με τη στενή 'κατάληξη'- που να ταιριάζει στο cartο του m&m υπάρχει?

χρησιμοποιεις αυτο του hybrid με λιγο ζεσταμα με σεσουαρ η νερο και λιγη προσπαθεια το προσαρμοζεις ευκολα και ειναι η καλυτερη λυση μαλλον

Αποσυνδεδεμένος vanessa

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #533 στις: Μαρτίου 02, 2012, 23:06 »
α....πολυ ωραια....οποτε ατμιζουμε τα ποδια μας μεχρι την δευτερα......και αν...πολυ ωραια..τι μπορει να φταιει και να χαλασαν ξαφνικα και οι 2 μπαταριες???οταν βγουν οφ τις φωρτιζω μεχρι τερμα..και ποτε δεν το εχω στην πριζα παντα φωρτιζω την ταπακερα και μετα την μπαταρια..τωρα αυτην την βαζω στην ταπακερα παταω κουμπι ..αλλα δεν φωρτιζει....ετσι ξαφνικα...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #534 στις: Μαρτίου 03, 2012, 00:53 »
Με κάποιο τσιμπιδάκι, συνδετήρα ή κάτι ανάλογο τράβηξε λίγο προς τα έξω το θετικό πόλο από την ταμπακιέρα ή τις μπαταρίες.
Ο θετικός πόλος είναι αυτό το κυλινδράκι που βλέπεις μέσα στο σπείρωμα. Προφανώς πατήθηκε και δεν κάνει καλή επαφή για τη φόρτιση.

Αποσυνδεδεμένος vanessa

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #535 στις: Μαρτίου 03, 2012, 09:46 »
το θεμα ειναι οτι δεν ατμιζει σαν την προηγουμενη μπαταρια..δεν με θελει καθολου..ενω αρχισαμε πολυ καλα....

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #536 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:10 »
Μπορειτε να μου πειτε ποσες μπαταριες σας φορτιζει η ταμπακιερα.? Απο το καταστημα μου ειχαν πει τεσσερις αλλα εμενα μου φορτιζε μονο δυο. Την πηγα πισω και η καινουρια ταμπακιερα που μου δωσαν παλι μεχρι δυο μπαταριες φορτιζει. Τι γινετε? Τοσο ειναι η αντοχη της ταμπακιερας και σε σας? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #537 στις: Μαρτίου 03, 2012, 15:18 »
2.5 μπαταρίες βγάζει η πλήρης φόρτιση της ταμπακιέρας σε μένα..
ο χρόνος φόρτισης έκαστης μπαταρίας είναι περίπου 5 ώρες..

άλλοι είναι πιο τυχεροί και η φόρτιση κρατάει 3 ώρες και τους βγάζει 3 μπαταρίες η πλήρως φορτισμένη ταμπακιέρα..

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #538 στις: Μαρτίου 03, 2012, 16:39 »
Εγώ είμαι από τους τυχερούς των 3 ωρών (ή εσύ η άτυχη των 5  :))). Πάντως 2.5 μπαταρίες φορτίζει και σε μένα η ταμπακιέρα.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #539 στις: Μαρτίου 03, 2012, 23:31 »
Οι μπαταρίες του Μ&Μ  είναι λίγο ευαίσθητες και αυτό οφείλεται στον μηχανισμό της αυτόματης ενεργοποίησης. Ο μηχανισμός αυτός είναι ένα μικρό διακοπτάκι που ισορροπεί πάνω σε ένα λαστιχένιο φουσκάκι. Όταν ρουφάμε, το φουσκάκι μετατοπίζεται και ενεργοποιεί τον διακόπτη, ουσιαστικά μετακινεί μια μικρή μεταλλική βελόνα.
Όταν πέσει κάτω ή όταν μπεί υγρό στην μπαταρία η λειτουργία αυτού του συστήματος μπορεί να χαλάσει τελείως (σπάνιο) ή να αλλοιωθεί με αποτέλεσμα να χρειάζεται πολύ ρούφηγμα για να ενεργοποιηθεί ο διακόπτης ή να κάνει διακοπές κλπ.
Ο μηχανισμός αυτός βρίσκεται πίσω από το πλακετάκι ελέγχου στο μπροστινό μέρος. Αν βγάλετε το πλαστικό καπάκι της "καύτρας" τότε φαίνεται η πλακέτα ελέγχου με το led. Γύρω γύρω έχει ένα πλαστικό δαχτυλίδι που βγαίνει εύκολα. Τραβώντας προσεκτικά την πλακέτα με μια οδοντογλυφίδα ή ένα πλαστικό βελονάκι (όχι μεταλλικό) τότε έρχεται έξω όλη η πλακέτα μαζί με τον μηχανισμό του διακόπτη. Ο μηχανισμός μπορεί εύκολα να καθαριστεί ή να ευθυγραμιστεί ώστε να δουλεύει σωστά.
Αυτά για όσους "πιάνουν τα χέρια τους" και θέλουν να δώσουν μια ευκαιρία σε κάποια προβληματική μπαταρία.
Επίσης, ξαναλέω αυτό που έχω γράψει πολλές φορές, η ταμπακιέρα είναι πρακτικά, σχεδόν άχρηστη! Πάρτε έναν φορτιστή USB για Hybrid, φορτίζει τις μπαταρίες γρήγορα και εύκολα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3157 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:48
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4691 500915 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:05
από kkoumas
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240888 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 0 196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12525 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan