vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, tibolaso, manoslykos

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος rita

  • **
  • 143
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:30 »
γιhttp://e-kapnisma.gr/Themes/default/images/post/question.gifα την γνήσια "μπατερια" του M+M
υπάρχει άλλο τρόπο να την γεμίσω πιο γρήγορα σαν  από το κουτί της?
είναι αυτό το USB αντάπτορα  που λέγατε απάνω 150mah output, me bolta 901?
Που μπορώ να το αγοράσω sthn Ellada? thank you! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2011, 23:27 από rita »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:35 »
Δεν χρειάζεσαι τίποτα περίπλοκο καλή μου kaly. Ανοίγεις το κάρτο από το σελοφάν, το γεμίζεις μια φορά, το κουμπώνεις στη μπαταρία και κάθε 1 ωρα συμπλήρωνε από πάνω λίγες σταγονίτσες όσο να δεις το σφουγγαράκι από πάνω να υγραίνεται. (στο σφουγγαράκι οι σταγονίτσες. Οχι στο καλαμάκι στο κέντρο)
Αντε, που και πού, ξεβίδωνέ το από τη μπαταρία να δεις αν ίδρωσε ή έφυγε καμιά σταγονίτσα πάνω στη μπαταρία. Σκουπισματάκι με χαρτοπετσέτα και είσαι οκ. Η μόνη συντήρηση που χρειάζεται είναι ένα καλό φυσηματακι προς τα έξω (προς τη μπαταρία) για να ξεμπουκώσει από παραπανίσιο υγρό μια φορά τη μέρα. Θα στα πουν κι από το μαγαζί.
Αν θέλεις να ασχοληθείς με φυτίλια, άναψε καντήλι στον κύριο που το ανακάλυψε!

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 19:52 »
petra  :respect: .
τα ειπες ολα

Αποσυνδεδεμένος anemomusa

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
  • No more cigarettes
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:09 »
Καλησπέρα σε όλο το forum.Είμαι ατμίστρια εδώ και εναν μηνα περίπου με το mini and more της nobacco.Τώρα τελευταία οταν βάζω καινούριο ατμοποιιητή μετά από λίγο "μπουκώνει" και δεν τραβάει καθόλου.Ξέρει κανείς να μου δώσει μια συμβουλή για αυτό?(εχω δοκιμάσει να καθαρίσω τον ατμοποιητή και δεν έχει σταξει υγρό στην μπαταρία).Τι άλλοθ θα μπορούσε να συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:12 »
Μηπως αλλαξες υγρο που ειναι πιο παχυρευστο;Μηπως τα εχει φτυσει η μπαταρια;
Ενα απο τα 2 πιστευω φταιει.

Αποσυνδεδεμένος anemomusa

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
  • No more cigarettes
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:24 »
Μηπως αλλαξες υγρο που ειναι πιο παχυρευστο;Μηπως τα εχει φτυσει η μπαταρια;
Ενα απο τα 2 πιστευω φταιει.

Οχι είναι φορτισμένη ,τώρα να τα χει παίξει γενικά μέσα σε εναν μήνα χρήσης κουφό δεν είναι?Οσο για το υγρό όλο το ίδιο έχω (το ry4)

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:28 »
Καλησπέρα σε όλο το forum.Είμαι ατμίστρια εδώ και εναν μηνα περίπου με το mini and more της nobacco.Τώρα τελευταία οταν βάζω καινούριο ατμοποιιητή μετά από λίγο "μπουκώνει" και δεν τραβάει καθόλου.Ξέρει κανείς να μου δώσει μια συμβουλή για αυτό?(εχω δοκιμάσει να καθαρίσω τον ατμοποιητή και δεν έχει σταξει υγρό στην μπαταρία).Τι άλλοθ θα μπορούσε να συμβαίνει?

Βγάλε το καπάκι το πλαστικό από το κάρτο και πάτησε το βαμβάκι μήπως δεν πατάει στον ατμοποιητή.
Μου το έκανε σήμερα μετά από 2,5 μήνες με το mini and more.

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:42 »
Ψάχνομαι για μπαταρίες για το m&m.Έχετε βρει κανένα site με ίδιου (περίπου) μεγέθους μπαταρίες αλλά με μεγαλύτερη χωρητικότητα;
Thanks!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:51 »
δεν νομιζω οτι ειναι σωστο απεναντι στην εταιρια να ρωτας σε αυτο το νημα...

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:58 »
Έχεις απόλυτο δίκιο,sorry.

Αποσυνδεδεμένος stormnick

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 21:01 »
Εδω και λιγες μερες εχω το m&m με το enjuice 11mg black cherry...στις πρωτες ρουφηξιες η γευση ηταν πολυ καλη...τωρα ομως και χωρις πολυ μεγαλη χρηση η γευση μονο ωραια δεν ειναι....επισης νιωθω να μου καιει τον λαιμο.....το γεμιζω συχνα δε το αφηνω να στεγνωσει...
Δοκιμασα και αλλο καρτο αλλα με το καινουργιο δεν ενιωσα την γευση ποτε... βγαζει πολυ ατμο αλλα πλεον με ποναει ο λαιμοσ και η γευση ειναι ασχημη... μηπως εκανα κακη επιλογη υγρου???Λετε να επεσα σε 2 ελλατωμματικα καρτο???
 Να σας πω οτι καπνιζα λιγο....ενα πακετο καπνο σε 1,5 βδομαδα...τι υγρα θα μου προτεινατε....με γευση η χωρις....

Αποσυνδεδεμένος vagelis m

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:09 »
Αν εισαι νεος ατμιστης αυτα ειναι συχνα συμπτωματα. παρε και μια δευτερη γευση για να μην μπουχτιζεις με την ιδια.δοκιμασε να αλλαξεις και καρτο μηπως βελτιωθει η γευση σου.Παντως γευση σιγουρα δεν μπορω να σου προτεινω γιατι ειναι θεμα γουστου για τον καθενα.δεν θελω να σου προτεινω κατι και να νιωθεις οτι πεταξες τα λεφτα σου εξαιτιας μου. αλλα αν οπως λες εκανες καπνο λιγα δεν ειναι τα 11 mg νικοτινη που ξεκινιησες?παντως σιγα σιγα θα συνηθησεις, ειχα κι εγω τα ιδια συμπτωματα για 2 εβδομαδες περιπου.... να αισθανεσαι τυχερος που το καρτο του m&m αποδιδει καλα τις γευσεις και δεν ετυχες σε τιποτε αλλο.....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:19 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:18 »
Καλό είναι να βλέπουμε τον τίτλο του θέματος όταν γράφουμε ένα μήνυμα, ώστε ν'αποφεύγουμε τα  off topic.

Από τη συντονιστική ομάδα του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος kaly

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:33 »
Δεν χρειάζεσαι τίποτα περίπλοκο καλή μου kaly. Ανοίγεις το κάρτο από το σελοφάν, το γεμίζεις μια φορά, το κουμπώνεις στη μπαταρία και κάθε 1 ωρα συμπλήρωνε από πάνω λίγες σταγονίτσες όσο να δεις το σφουγγαράκι από πάνω να υγραίνεται. (στο σφουγγαράκι οι σταγονίτσες. Οχι στο καλαμάκι στο κέντρο)
Αντε, που και πού, ξεβίδωνέ το από τη μπαταρία να δεις αν ίδρωσε ή έφυγε καμιά σταγονίτσα πάνω στη μπαταρία. Σκουπισματάκι με χαρτοπετσέτα και είσαι οκ. Η μόνη συντήρηση που χρειάζεται είναι ένα καλό φυσηματακι προς τα έξω (προς τη μπαταρία) για να ξεμπουκώσει από παραπανίσιο υγρό μια φορά τη μέρα. Θα στα πουν κι από το μαγαζί.
Αν θέλεις να ασχοληθείς με φυτίλια, άναψε καντήλι στον κύριο που το ανακάλυψε!

 :laugh1: ok!!!το πηρα ηδη!!!thanks και παλι!!!

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 06:22 »
Ξέρει κανείς πόσα Ohm είναι το καρτομάιζερ του m&m;Θέλω να παραγγείλω και βλέπω ποικιλία 2,5-2,7-3,0 Ohm...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem