vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:20 »
Καλημέρα σε όλους!  :)Εδώ και 3 ώρες, ατμίζω με τη μπαταρία του hybrid και τον καρτο του m&m. Με εξέπληξε ευχάριστα ο ατμός και η γευση (χάρη στις συμβουλές σας γέμισα σωστά και αφαίρεσα την πλαστική ταπούλα). Αλλά, βάσανο το γέμιζε - ξαναγέμιζε για εμάς τα φουγάρα!! Άσε που μου αρέσει και το Look (αμάν, έτοιμη για μοντάκια με βλέπω! ;D) για να δούμε διάρκεια??

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:18 »
 heritsa καλημερα :bye:
Ειδες τι ωραια ταιριαζει η υβριδικη μπαταρια με τα συγκεκριμενα καρτο?Εγω του εχω βαλει και κοκκινακι drip-tip και ειναι σκετο κουκλακι ;D
Με εχουν ρωτησει 2-3 σε μαγαζι που πηγα να ψωνισω αναλωσιμα η.τ. "τι ειναι αυτο?" :hmmm: και το χαζευανε ;)
Διαρκεια τα συγκεκριμενα καρτο,εχει ξαναγραφτει και το ξαναλεω και γω,εχουν πολυυυυ μεγαλη.Καλυτερα απο οτιδηποτε εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα και με τρελλο ντουμανι :)
Βασανο στο γεμισμα κανενα,γεμιζεις απο βραδυς 3-4 η οσα καρτο θελεις τελος παντων και εισαι μια χαρα.Εξαλλου ειναι τοσο μικρα,χωρανε ακομα και στην τσεπη σου ;)

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:21 »
Καλημέρα sidirena! Οντως, πολυ καλή απόδοση, και τώρα που είπες για κοκκινάκι μου έβαλες ιδέες!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:26 »
κι εγώ δουλεύω πολλές φορες παρόμοιο συνδυασμό. hybrid μπαταρία με τα μικρούλια κάρτο. Το αποκαλώ, το μικρότερο από τα μεγάλα η.τ.
Μ΄αρέσει τρελά που έχει αυτόματη μπαταρία, χαλαρή κι εύκολη τζούρα, καλό ατμό και δυνατό χτύπημα μόνο στο λαιμό. Την τσέπη την αφήνει αλώβητη.
heritsa, που να έβλεπες και χρωματιστούς κάρτο, δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:30 »
Ααα, να σας πω, θα με βάλετε σε τρυπάκι πρωϊ-πρωϊ και έχουμε και κρίση!!! ::) Να πω την αλήθεια , ζαχαρώνω χρωματιστές μπαταριουλες & κάρτο, αλλά προτιμώ τις αγορές από Ελλάδα, αλλά… άντε ζούλεψα! ;D

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 14:17 »
Κοριτσια να συμπληρωσω οτι τα m&m καρτο δουλευουν πολυ καλυτερα με την μπαταρια του Hybrid, απ'οτι με την δικια τους, αλλα και οτι δεν ζοριζουν την μπαταρια οσο το hybrid καρτο, με απολτελεσμα να κραταει περισοτερο.

Out of stock η Nobacco απο m&m carto  :wall: :wall: 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 15:51 »
Βασικά, αυτό συμβαίνει για 2 λόγους. Ο πρώτος είναι ότι αυτού του τύπου τα κάρτο δε χρειάζονται πιο σύντομη τζούρα για την ίδια ένταση χτυπήματος/ποσότητας ατμού. Κατά δεύτερον, δεν πάσχουν από αργό θάνατο. Η πτώση της απόδοσής τους γίνεται απότομα, είναι και φτηνα, τα πετάς και ησυχάζεις. Στα μανίσια κάρτο του hybrid φθείρεται η αντίσταση σταδιακά, υπερθερμαίνοντας τη γύρω περιοχή. Η μπαταρία ξελιγώνεται και από αυτό και από τις βαθιές εισπνοές στην αγωνιώδη προσπάθεια του ατμιστή να πάρει ατμό.
Μου φαίνεται θα κάνουμε σχολή στο τέλος. Το νέο υβρίδιο. Μπαταρία από hybrid, κάρτο από m&m. Και οι μπαταρίες του m&M θα μπουν στο συρτάρι με τα καλά μας για κυριακάτικες.

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 15:56 »
Μου φαίνεται θα κάνουμε σχολή στο τέλος. Το νέο υβρίδιο. Μπαταρία από hybrid, κάρτο από m&m. Και οι μπαταρίες του m&M θα μπουν στο συρτάρι με τα καλά μας για κυριακάτικες.

Νομίζω ότι αυτό αποτελεί την καλύτερη λύση για κάποιον. Αγοράζει το πακέτο m&m και έξτρα μπαταρία/ες Hybrid και είναι καλυμμένος για όλες τις περιστάσεις!
Πολύ καλή σκέψη petra  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sfiklee

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #113 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 16:12 »
εδω και μια εβδομαδα ατμιζω με μπαταρια hybrid και carto mini....ειναι απιθανος συνδιασμος ,τα carto μου αντεχουν ακομα,
βεβαια πανω σε καθε υγρο εχω δεμενο και ενα carto και τα ''παιζω '' ενναλαξ   ( χρησιμοποιω 2 )  ομως βλεπω να αντεχουν ανετα 5 μερες.....με 1.6 που κοστιζουν !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 12:24 »
Ετσι ακριβως οπως τα λετε παιδια!
Πλεον η υβριδικη μπαταρια 1100 με τα καρτο του m&m ειναι το επισημο τσιγαρο μου ;D
Αλλαζω και χρωματακια στα drip-tip και ειναι σαν να εχω 4 διαφορετικες συσκευες(αναλογα με το τι υγρο εχω  στο καρτο,βαζω διαφορετικο χρωμα drip-tip ;) και δεν μπερδευω τις γευσεις)
Πριν να ανακαλυψω τα συγκεκριμενα καρτο,σκεφτομουν πολυ σοβαρα να προχωρησω  σε αγορα επισκευασιμου ατμοποιητη,τωρα οχι πια :nope:
Ηθελα 1 καινουργιο καθε 3-4 μερες...

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 18:55 »
εδω και μια εβδομαδα ατμιζω με μπαταρια hybrid και carto mini....ειναι απιθανος συνδιασμος ,τα carto μου αντεχουν ακομα,
βεβαια πανω σε καθε υγρο εχω δεμενο και ενα carto και τα ''παιζω '' ενναλαξ   ( χρησιμοποιω 2 )  ομως βλεπω να αντεχουν ανετα 5 μερες.....με 1.6 που κοστιζουν !!!!!!

εμένα γιατι μου βγαζει γευση καμενου μετα απο 10 τζουρες σε αυτη την μπαταρια δεν μπορω να καταλάβω :hmmm:

Ισως να φταιει η τζουρα. Πιο τσαμπουκαλιστικη στο hybrid. Θελει πιο δυνατο τραβηγμα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 19:35 »
Petra και Sidirenia για δωστε πληροφοριες στο λαο. Γιατι προσαρμοσα το πιπακι απο το hybrid αλλα δεν με ικανοποιει.

Εγω δεν χρησιμοποιώ drip tip γιατί κρυώνει τον ατμό, επιτρέπει την υγροποίηση μέρους του, με συνέπεια λιγότερο χτύπημα, γεύση και ντουμάνι.
Στα μικρά κάρτο, μάλιστα, τα 808 βγάζω και τη λαστιχένια τάπα γιανα ειπνέω γενναιόδωρο τον ατμό.

Dimrock, για το καμμένο δεν φταίει η μπαταρία. ή εσύ φταις που ρουφάς ανελέητα, ή έπεσες σε σκάρτο κάρτο. Χωρίς drip tip δε χρειάζεσαι πάνω από 2 δευτερολεπτα τζούρα για καλό χτύπημα. Και άσε λίγο να ηρεμήσει ο κάρτο 5-6 δεύτερα μετά από κάθε εισπνοή. επίσης, μην περιμένεις να αδειάσει το κάρτο. Αφού γεμίζει εύκολα, ρίχνε κάθε τόσο λίγες σταγόνες, έτσι να βλέπεις τον πολυεστέρα να υγραίνεται στο πάνω μέρος.
Ασχετο με αυτό που ρώτησες. Οταν γεμίζεις, το κάρτο το βγάζεις από τη μπαταρία. Πριν το ξαναβάλεις φύσα δυνατά με φορά προς τα έξω, προς τη μπαταρία δηλαδή. Αν φτύσει υγρό σκούπισε σχολαστικά. Οταν γεμίζουμε, μπορεί να πάει υγρό στο σωληνάκι ή να υπερχειλίσει από το πολύ γέμισμα. Αποτέλεσμα  να μπουκώνει ο κάρτο ή να χαλάσει η μπαταρία από το υγρό.


Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 19:47 »
Εγω δεν χρησιμοποιώ drip tip γιατί κρυώνει τον ατμό, επιτρέπει την υγροποίηση μέρους του, με συνέπεια λιγότερο χτύπημα, γεύση και ντουμάνι.
Στα μικρά κάρτο, μάλιστα, τα 808 βγάζω και τη λαστιχένια τάπα γιανα ειπνέω γενναιόδωρο τον ατμό.

Dimrock, για το καμμένο δεν φταίει η μπαταρία. ή εσύ φταις που ρουφάς ανελέητα, ή έπεσες σε σκάρτο κάρτο. Χωρίς drip tip δε χρειάζεσαι πάνω από 2 δευτερολεπτα τζούρα για καλό χτύπημα. Και άσε λίγο να ηρεμήσει ο κάρτο 5-6 δεύτερα μετά από κάθε εισπνοή. επίσης, μην περιμένεις να αδειάσει το κάρτο. Αφού γεμίζει εύκολα, ρίχνε κάθε τόσο λίγες σταγόνες, έτσι να βλέπεις τον πολυεστέρα να υγραίνεται στο πάνω μέρος.
Ασχετο με αυτό που ρώτησες. Οταν γεμίζεις, το κάρτο το βγάζεις από τη μπαταρία. Πριν το ξαναβάλεις φύσα δυνατά με φορά προς τα έξω, προς τη μπαταρία δηλαδή. Αν φτύσει υγρό σκούπισε σχολαστικά. Οταν γεμίζουμε, μπορεί να πάει υγρό στο σωληνάκι ή να υπερχειλίσει από το πολύ γέμισμα. Αποτέλεσμα  να μπουκώνει ο κάρτο ή να χαλάσει η μπαταρία από το υγρό.

Θενξ Πετρα για την απαντηση. Πραγματι χωρις ντριπ τιπ ειναι καλυτερα στο Hybrid, ωστοσο την αισθηση που εχω βρει στο M&M μετα απο την κατασταλαξη υγρων δεν την εχω βρει πουθενα. Θελω απαραιτητα πολυ αργη χαλαρη και οχι κοφτη τζουρα (2-3 δευτ.) και μονο το Μινι μου την προσφερει. Ολα τα αλλα πηγαν για βρουβες. Ειναι τελικα και τι ταιριαζει στον καθενα. Οσον αφορά τα αλλα πραγματι ετσι το χρησιμοποιω. Ειδικα χωρις ταπα ειναι ΑΠΟΛΑΥΣΗ.

 :bye: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 06:50 »
cbf_dim,πως εφαρμοσες το πιπακι του hybrid επανω? :hmmm:Ταιριαζει?
Το λαστιχενιο πιπακι απο το hybrid carto μπαινει εσωτερικα του μεταλου του carto. Εγω στο carto του m&m το φοραω εξωτερικα του μεταλου του carto. Απλα το βραζω λιγο (και για αποστειρωση) ετσι ωστε να μαλακωσει το λαστιχο, και να μπει πιο ευκολα χωρις να κοπει - σκιστει. Μπαινει και χωρις βρασιμο, με λιγο ζορι, αλλα υπαρχει φοβος να σκιστει.
Δεν με ικανοποιησε ομως, γιατι παγωνει τον ατμο και σφιγγει λιγο την τζουρα. Γι' αυτο σε ρωτησα και για τα drip tip για να δοκιμασω.
cbf_dim = Δημητρης   

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 20:40 »
θελω να σας καλησπερισω και εγω με την σειρα μου...ειμαι καινουριο μελλος και θελω την κατανοηση σας για τυχων λαθοι μου...εχω κωψει το τσιγαρο εδω και σχεδον τρεις μηνες,με το alter ego-t!!σαν γυναικα ειναι λιγακι αντιαισθητικο να κραταω ολοκληρο ματσουκι και με φερνει σε δυσκολη θεση!!δεν το ειχα ψαξει καλα το θεμα και επεσα με τα μουτρα...με βοηθησε να το κοψω αλλα θελλω να δοκιμασω το mini &more που ειναι μικρο διακριτικο και εχει και τις καλητερες κρητικες!!πως θα μπορούσα???  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem