vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 1 χρήστης
Mimhsdr

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:58 »
Εξαρτάτε που θα σε πετύχουν. :)) :)) :))
Δεν είναι ακριβά. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 02:16 »
Εσενα Tem σου εφερνε αυτη την "πλαστικιλα" που λεω?.........
Οχι δεν μου έχουν φέρει ποτέ "πλαστικίλα". Επαναλαμβάνω φυσικά ότι δεν έχω χρησσιμοποιήσει τα cartomizers του Mini & More αλλά θεωρώ ότι όλα όσα έχουν οριζόντια αντίσταση είναι ίδια.
Με drip tip έχεις πολύ καλύτερη αίσθηση βέβαια, όχι ως προς την γεύση αλλά ως προς την θερμότητα του ατμού.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 06:53 »
Το να γευτείς την πίσσα των η.τ. δεν πρόκειται να βοηθήσει σε κάτι.
Ατμος κ.τ.

Αντρεα και εγω κανω το αρχικο γεμισμα οπως η Sidirenia και αλλα παιδια, με τη διαφορα οτι γεμιζω 2 φορες το σιλικονακι, τη 2 φορα το υγρο ανεβαινει απο τον κεντρικο σωληνα, αλλα το βλεπεις να κατεβαινει σιγα σιγα γιατι το αποροφαει ο πολυεστερας μεσω του φιτιλιου.
Δηλαδη, γεμιζω σιλικονακι, καρφωνω καρτο απο την πλευρα του βιδωματος, πιεζω, και μολις πιει ολο το e-ζουμι, ξαναγεμιζω σιλικονακι, αλλα αυτη τη φορα πιεζω πιο αργα, οταν γεμισει ο κεντρικος σωληνας σταματαω, μολις κατεβει ξαναπιεζω.

Για την γευση εχω γραψει στο αλλο θεμα του M & M

Οσο για την Sidirenia με παραξενεψε και μενα η αργοπορεια, αλλα ειδα οτι ζητουσε οδηγιες, και οτι εμπαινε στο φορουμ loged in, και καταλαβα οτι καποιο προβλημα ειχε. Καταλαβαινω ομως και τα παιδια που της την ειπαν.
Ενα ακομα σημαδι των καιρων ειναι η μεγαλη οργη που υπαρχει μεσα μας. Μας πνιγει και ξεχειλιζει. Ας την διαχειριστουμε και ας την κατευθυνουμε σωστα, και σε σημαντικο σκοπο. Η ιστορια μας, μπορει να μας βοηθησει σαν μπουσουλας σε αυτο.
 


Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 08:49 »
Καλημερα Ειρηνη
Drip-tip 510 ειναι αυτο που εβαλα εγω, και χωραει ακριβως ( 2,50€ κανει ). Το ποιο σημαντικο ομως ειναι να βγει το λευκο πλαστικο που ειναι απο την πλευρα που εισπνεουμε. Οταν το βγαλεις αυτο, αφησε το καρτο το βραδυ χωρις αυτο το επομενο πρωι θα εκπλαγεις με την γευση μιας και ολο το βραδυ το καρτο θα εχει "ξεμυρησει". Το Drip-tip το εβαλα για το καψιμο απο το μεταλικο στα χειλι.
Εαν μυρησεις το πλαστικο που αφερεσες θα διαπιστωσεις οτι αυτο ειναι που βγαζει αυτη την εντωνη πλαστικιλα.

Ευχομαι να βοηθησα

Φιλικα
Κωστας


Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 09:53 »
Κωστα σ'ευχαριστω για τις συμβουλες :)
Θα δοκιμασω αυτα που μου ειπες και θα ενημερωσω,δεν θελω να ειμαι αδικη στην κριτικη μου για το συγκεκριμενο προιον,ουτε να βγουν λαθος συμπερασματα απο οσους διαβαζουν,μονο και μονο επειδη εγω δεν χειριστηκα οπως επρεπε τη συσκευη...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 14:33 »
Ατμος κ.τ.
[...]

Σωστός.  :thumpup: Το διόρθωσα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 26, 2011, 14:39
Κωστα σ'ευχαριστω για τις συμβουλες :)
Θα δοκιμασω αυτα που μου ειπες και θα ενημερωσω,δεν θελω να ειμαι αδικη στην κριτικη μου για το συγκεκριμενο προιον,ουτε να βγουν λαθος συμπερασματα απο οσους διαβαζουν,μονο και μονο επειδη εγω δεν χειριστηκα οπως επρεπε τη συσκευη...

Κι ο λάθος χειρισμός είναι χρήσιμος. Αλλά δεν μπορείς να το πεις και λάθος αυτό. Αν παράδειγμα χρειάζεται έξτρα επιστόμιο για να νιώθεις διαφορετική γεύση, δεν φταις εσύ. Αν το είχε στη συσκευασία, θα το 'λεγα.
Πάντως βγήκε ένα χρήσιμο συμπέρασμα και μία απλή λύση για όσους είναι ευαίσθητοι σε αυτές τις γεύσεις (πλαστικό, μέταλλο).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2011, 14:39 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 14:58 »
Μα ακριβώς αυτο το χειρισμό θέλουμε απο ενα νεο-α στο άτμισμα, χωρίς να επεμβαίνει στο προϊόν για να το βελτιώσει.
Και είναι και ο βασικός λόγος νομίζω που δίνεται σε νέους χρήστες.
Πολύ καλή και ειλικρινής παρουσίαση νέου μέλους πραγματικά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 17:07 »
Να σημειώσω και εγώ οτι για το κάψιμο στα χείλη σε μεγάλες τζούρες έβαλα και εγώ drip tip και είναι OK,
Όπως και παρατήρησα και οτι η ελαχίστη πλαστικίλα ήταν απο την τάπα πίσω με το drip tip ειμαι GG ολα!  ;D


Να πω ότι κοντά στης 15 μέρες κατάφερα και έκαψα 3 carto...
Έντονη γεύση καμένου και αποτι φάνηκε ηταν λάθος δικό μου στο μαγαζί που πήγα επισήμως συνεργάτης της Nobacco για να πάρω cartomizer μου είπε να τα γεμίζω ανα τακτά χρονικά διαστήματα εγώ γέμιζα 2~3 carto και είχα μαζί.

Τώρα κάτι άλλο έχω
1x Carto που γεμίζω με tobbaco
1x Carto που γεμίζω με mystic cosi
1x Carto που γεμίζω με mystic golder margy

Το tobbaco με μπούχτισε αρκετά και δεν με βλέπω να το ξανά χρησιμοποιώ,
πώς θα γίνει να το ξεμυρίσει και να το γεμίσω με άλλο υγρό?  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2011, 17:16 από Zhen-Xlogic »

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 17:37 »

Αντρεα και εγω κανω το αρχικο γεμισμα οπως η Sidirenia και αλλα παιδια, με τη διαφορα οτι γεμιζω 2 φορες το σιλικονακι, τη 2 φορα το υγρο ανεβαινει απο τον κεντρικο σωληνα, αλλα το βλεπεις να κατεβαινει σιγα σιγα γιατι το αποροφαει ο πολυεστερας μεσω του φιτιλιου.
Δηλαδη, γεμιζω σιλικονακι, καρφωνω καρτο απο την πλευρα του βιδωματος, πιεζω, και μολις πιει ολο το e-ζουμι, ξαναγεμιζω σιλικονακι, αλλα αυτη τη φορα πιεζω πιο αργα, οταν γεμισει ο κεντρικος σωληνας σταματαω, μολις κατεβει ξαναπιεζω.
Το βουτάς από τη πλευρά που μπαίνει η τάπα και όχι από τη πλευρά που βιδώνει το καρτό με τη μπαταρία . Σωστά κατάλαβα ;
Χρονοβόρα μέθοδος μου φαίνεται .
(Μου μπήκε η ιδέα να δοκιμάσω το τρόπο αυτό με τα καρτό του hybrid).

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 18:23 »
καρφωνω καρτο απο την πλευρα του βιδωματος

το εχεις τονισει κιολας :confused1: :confused1: :confused1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

απο την πλευρα της βιδας :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 22:01 »
καρφωνω καρτο απο την πλευρα του βιδωματος

το εχεις τονισει κιολας :confused1: :confused1: :confused1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

απο την πλευρα της βιδας :yes: :yes: :yes:
Έτσι δε θα μπει υγρό στο καλαμάκι ;

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 22:03 »
Θα μπει το φυσάς σε μια χαρτοπετσέτα και φεύγει...

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 22:08 »
Ki ενα βιντεακι...προς τιμη του ατμου του mini and more
[youtube] [/youtube]
επεται καλυτερο....

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 22:12 »
4 λεπτά!!!  :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy:

 :thumpup: :thumpup:Το έσκισες το ατμοτσιγαράκι!!  :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 22:12 »
Θα μπει το φυσάς σε μια χαρτοπετσέτα και φεύγει...
Σ'ευχαριστώ trap .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4692 501005 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3191 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 00:39
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 0 206 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12556 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan