vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Blackwolf, TasMan, Milarepa

Twitter

Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 13:48 »
Είναι 5 μετρα το φυτίλι? αναφέρει 5χ, δεν λεει πουθενα για μετρα!!!! Το είχα δει κι εγω και δεν το ποσταρα λογω αμφιβολιών.


Εν τω μεταξυ, το φτηνοτερο Kanthal που υπαρχει:
http://www.ebay.co.uk/itm/Resistance-heating-wire-Kanthal-A-1-32-awg-75ft-/170747142261?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c152a075#ht_1303wt_1161

και πανω απ όλα εδω: http://www.buymywire.com/ εχει σύρματα σε οτι διατομη σου τη βαρέσει, ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ, στα μισα λεφτα και λιγότερα απ οτι στο γκουρου.
4 και 5 ευρώ τα 10 μετρα.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 14:05 »
Είναι 5 μετρα το φυτίλι? αναφέρει 5χ, δεν λεει πουθενα για μετρα!!!!

Including    
*5x atomizer glassfibre wick     1 pack                               

Parameter    
Length
    1000mm / each coild
Diameter(max)     1mm

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 14:09 »
καλό!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 18:13 »
τα ακαυστα καλαμακια που εχουνε μεσα τα cartomizers που τα βρισκουμε ? τι υλικο ειναι ?
Επισης τον πολυεστερα και το εσωτερικο πανακι που εχουνε μεσα που τα βρισκουμε ?
Το νικελιο οκ ειναι ασφαλες αλλα το χρωμιο ?
Φυτιλι ποιο ειναι το καλλιτερο ?

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:32 »
Φίλε συνατμιστές καλησπέρα. Στην αναζήτηση μου για αγορά αναλώσιμων (σύρματος-φυτιλιού) για τον Α2 μου και μετά από παρότρυνση του συνατμιστή Sim, υπέπεσε στην αντίληψη μου το παρακάτω φυτίλι το οποίο ενώ το είχα δει πριν κανα 2 μήνες στο site της heaven-gift δεν έδωσα σημασία διότι εκείνη την χρονική περίοδο ήμουν καλυμένος από φυτίλι http://www.heaven-gifts.com/product-371.html

Παρήγγειλα λοιπόν 10 μέτρα από το εν λόγω φυτίλι και από την περασμένη Πέμπτη ατμίζω αποκλειστικά με αυτό στον Α2.



Uploaded with ImageShack.us

Το επάνω φυτίλι είναι του Τσετίν και το κάτω είναι της HG. Εκ πρώτης όψεως μιλάμε για φυτίλια με την ίδια διατομή (1mm). H μεγάλη διαφορά τους έγκειται στο ότι το φυτίλι της HG είναι πιο σκληρό στην υφή του απ' ότι του Τσετίν και πολύ πιο ανθεκτικό. Τι εννοώ? Κατά καιρούς πολλοί έχουν παραπονεθεί ότι το φυτίλι του Τσετίν επείδη είναι λεπτό πολλές φορές κόβεται ή αλλοιώνεται η πλέξη του. Το γνωρίζω διότι το έχω πάθει πολλές φορές και εγώ ο ίδιος  :eyesplash: (ιδρώνουν πολύ τα χέρια μου  :laugh1: :dontknow:). Το φυτίλι της HG απλά δεν μασάει μία!! Στην αρχή επείδη είμουν πολύ επιφυλακτικός λόγω της σκληροτητάς του είπα ότι η απορρόφηση του υγρού δεν θα είναι ίδια μ' αυτό του Τσετίν. Ευτυχώς είμουν λανθασμένος. Η ροή του υγρού είναι αυτήν που πρέπει να είναι και η αντίσταση λειτουργεί τέλεια.

Πάνω στον Α2


Οπως θα δείτε υπάρχουν μικρές "τρυχίτσες" οι οποίες φαίνεται να βγαίνουν από την πλέξη του φυτιλιού αλλά σας διαβεβαιώνω μετά από 5 σχεδόν μέρες ατμίσματος παραμένουν στην θέση τους. Δηλαδή το φυτιλί "μαδάει" κατ' αυτόν τον τρόπο.
Βεβαίως εξάλειψα απ' την αρχή οποιαδήποτε μυρωδιά μπορεί να είχε το συγκεκριμένο φυτίλι καίγοντας το αφού το είχα πλύνει σε καθαρό οινόπνευμα και από την πρώτη κιόλας τζούρα δεν παρατήρησα καμία μυρωδιά όπως γινόνταν με το φυτίλι του Τσετίν.
Τα φυτίλια πάντως μετά από καμιά ωρίτσα μαλακώνουν και στέκονται όρθια.
Ελπίζω να βοηθήσω κάποιους στην αναζήτηση φυτιλιού. Κλείνοντας πιστεύω ότι είναι πολύ καλή εναλακτικη λύση και πολύ φθηνή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Εγώ πάντως προχώρησα σε αγορά αρκετών μέτρων και είμαι αυτάρκης πιστεύω για κανά 2 χρόνια :laugh1: :laugh1: :idiot1:

Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:41 »
Καλή και ποιοτική λύση μπορεί να είναι αλλά φθηνή καθόλου με 3.8$ ή 3€ το μέτρο.
Ειδικά για ένα προϊόν καθαρά κινέζικο που κάνει 50$ το κιλό (ή περίπου 1700μ).
Ίσως όμως να αντέχει πολύ περισσότερο αλλά και πάλι ο "Κινέζος" θα έπρεπε να το έχει πολύ φθηνότερα.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:44 »
3,8$ πέντε κομμάτια του 1 μέτρου ;)

Including    
*5x atomizer glassfibre wick     1 pack                               

Parameter    
Length
    1000mm / each coild
Diameter(max)     1mm

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:49 »
Σωστός  :-[
Μπας όμως και δεν εκφράζονται σωστά?
Γιατί 5Χ1μ και όχι 1Χ5μ? Κάθονται και τα κόβουν ανα μέτρο?

Ακυρο και πάλι. Το διευκρινίζει παρακάτω ότι είναι 5Μ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:55 από marbass »

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:02 »
Φίλε marbass, ναι κάθονται και τα κόβουν κομμάτια. Αμα παραγγείλεις ένα κομμάτι, θα σου έρθει ένα σακουλάκι με πέντε ξεχωριστά σακουλάκια του ενός μέτρου  ;) Λες να έβρισκα φυτίλι με 3 ευρώ το μέτρο και να το πρότεινα ως συμφέρουσα λύση  :idiot1: Πάρε 10 μέτρα μαζι με τα μεταφορικά θα σου βγεί 12,60$ περίπου 10 ευρώ. Δηλαδή 1 ευρώ το μέτρο  ;)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:04 »
Ναι το κατάλαβα, όπως το λες είναι. Ευχαριστώ. Εσύ που παρέλαβες κάτι θα ξέρεις περισσότερο. Αφού όμως η ελάχιστη ποσότητα είναι τα 5μ γιατί να τα κόψουν σε μονόμετρα και να στείλουν 5 σακουλάκια?
Αν και πάλι το θεωρώ ακριβό αλλά φυσικά πιο συμφέρον απο όλους τους άλλους.
Κάτσε λίγο και θα φθηνίνει κι άλλο με την έκταση που έχουν πάρει οι επισκευάσιμοι άτμο.

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:08 »
ακριβό?, εχεις μια ποιο φθηνή λυση  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:49 από ellada »

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 22:02 »
Μιχάλη μισό λεπτό το έκαιγα χριστό δεν κατάλαβε. Πυρωσε το σύρμα από την αντίσταση και αυτό τίποτα. Επιπλέον ξέχασα να αναφέρω ότι το φυτίλι δεν κόβεται με τίποτα. Και μιλάμε αφού άλλαξα αντίσταση το δοκίμασα, που τυπικά πρέπει να έχει καταπονηθεί πιο πολύ το φυτίλι. Πάντως marbass άμα έχεις να προτείνεις κάποια οικονομικότερη λύση πιστεύω ότι είμαστε ανοικτοί σε προτάσεις (χωρίς αρνητισμό το αναφέρω πάντα έτσι?  :D)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 22:10 »
ωραίο πραμα το λιπών :thumpup: να σε καλα φιλε μου που βοηθάς  :respect:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 22:14 »
Οπως βοηθιέμαι από το forum θέλω να βοηθάω και εγώ. Ευχαριστώ Μιχάλη  :thumpup:. Αντε θα μας πιάσουν και τα μέλια  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Καταστήματα εξωτερικού, με φιτίλια και αντιστάσεις.
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 22:39 »
τι κανατε ωρε ??
Πηγα να παρω καμια 20αρια μετρα να υπαρχει και out of stock μου βγαζει.
Τα πηρατε ολα? :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12060 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499605 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos