vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

451 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, Sergios, azografos, dvelev, I.P, Buliwyf, george kotsopoulos, goran, ThioVag, Jorge

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3000 στις: Απριλίου 01, 2017, 13:36 »
Φίλε Μάκη, Είχα παλιότερα ίδια θέματα σε άλλους ατμό (βγάζουμε το υγρό και το λάθος βαμβακομα από την εξίσωση) και ύστερα από πολλούς πειραματισμους κατέληξα σε δυο πιθανούς λόγους...ένα το σύρμα και δυο η θερμοκρασία!!
Το θέμα (πιθανό θέμα) σύρμα λύθηκε αφού άλλαξα σε SS από κανθαλ...όχι όλα τα κανθαλ αλλά κάποια μου παρουσίαζαν το πρόβλημα!? Εσυ με τι σύρμα παίζεις?? Το καθαρίζεις πριν το στρίψεις, έστω περνώντας το με μια χαρτοπετσέτα??
Το θέμα θερμοκρασία, πάλι το πιθανό θέμα έτσι, το εντοπίζω στις απανωτές τζουράς όπου γενικα ο ατμό αρχίζει και ζεσταίνει με αποτέλεσμα το υγρό (ή ίσως η νικοτίνη) αντιδρά με την αυτή θερμοκρασία με αποτέλεσμα η χρωματική αλλά και η γευστική αλλοίωση...
Πειραματισου λίγο με τα παραπάνω και βλέπουμε... :bye:
ισως εχεις δικιο.
με κανθαλ παιζω κ εγω μη βγαζοντας ακρη κατεληξα στο συρμα το οποιο οχι δεν καθαριζω καθοτι βαριεμε αλλα θα το κανω απο εδω κ στο εξης κ στην νικοτινη.
κανω flavor art κ ισως η νικοτινη της με την θερμοκρασια (αν κ δεν εχω ζεστο ατμο) να κιτρινιζει.
βεβαια οπως ειπα ο fodi κ ο v3mini δεν ξερνα την κιτρινιλα πισω αλλα αλλος ατμο ο ενας αλλος ο αλλος.
οταν το υγρο στο τελειωμα του τανκ εχει πλεον γινει σαν κατουρο σε χρωμα τοτε η τζουρα σε ψηλο καιει στον λαιμο,οχι το καψιμο που ξερουμε απο το χτυπημα κ την παραπανω νικοτινη απο οση αντεχεις αλλα ενα διαφορετικο σαν ξυνιλα. 

mpari οχι δεν εχω σκουριες κ οχι δεν δοκιμασα με ss γιατι δεν το ξερω.
π.χ εκει κανουμε κλειστες σπειρες;το αναβουμε ισα ισα για hotspot;
το κανθαλ μονο ξερω κ εχω της ud απο fasttech αγορασμενο.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3001 στις: Απριλίου 01, 2017, 14:01 »
mpari οχι δεν εχω σκουριες κ οχι δεν δοκιμασα με ss γιατι δεν το ξερω.
π.χ εκει κανουμε κλειστες σπειρες;το αναβουμε ισα ισα για hotspot;
το κανθαλ μονο ξερω κ εχω της ud απο fasttech αγορασμενο.
Για δοκίμασε έτσι από περιέργεια αν δεν σου βγάλει, ή σου βγάλει έστω λιγότερο θα ξέρεις ότι φταίει το σύρμα και δεν εννοώ απαραίτητα κακής ποιότητας (π.χ. το ss της UD δεν έχει καλό όνομα), αλλά εννοώ στη διαχείριση του σε σχέση με την τροφοδοσία στα στησίματα π.χ. έχω την αίσθηση ότι στον doggy το ποσοστό του υγρού στο βαμβάκι στα σημεία ατμοποίησης είναι κατα κανόνα περισσότερο οπότε πιθανότατα ευνοείται και η οξείδωση του (λέω και καλά)???

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3002 στις: Απριλίου 01, 2017, 14:47 »
Παιδιά ακόμα και ο καυφουνακος όταν μένει κάτω κάτω υγρό σκουραίνει. Οξειδώνεται η νικοτίνη πιο γρήγορα στο τανκ. Και μένα το κάνει το σκυλί του πολέμου.

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3003 στις: Απριλίου 01, 2017, 16:32 »
Ξέρεις κάτι μάλλον εσύ έχεις δίκιο κ λέω να το ληξουμε το θεματακι.
Ο σκύλος πέρνει σχεδόν 4μλ δε τα πίνει γρήγορα με αποτέλεσμα να βλέπεις το φαινόμενο που αναφερεις.
Ο fodi που λέω δε το κάνει με το σκεπτικό αυτό πράγματι τι να προλάβει να δείξει όταν δέχεται σκάρτα 2μλ κ αυτά τα 2τα πίνει ουσιαστικά σε διάστημα 2ωρων.
Το τανκ του σκύλου με βγάζει όλη μέρα οπότε το τελευταίο μλ έχει γίνει κίτρινο.
Για μένα έχεις δίκιο.
Όπως επίσης οι φιλοι που κανουν ακόμα κ 6μλ την ημέρα δε το βλέπουν γιατί ουσιαστικά καταναλώνουν το υγρό γρήγορα κ δε μένει μέσα το ίδιο για να δείξει την κούραση της νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος dagalis1

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3004 στις: Απριλίου 01, 2017, 17:58 »
επιτελους πηρα γευση απο τον σκυλο με nichrome συρμα  26ga. ειχα αρχισει να απογοητευομαι οσο αφορα τη γευση :wall:. επιτελους στην εκπνοη του κλωνου lemon tart αισθανομαι το λεμονι  ;D

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3005 στις: Απριλίου 01, 2017, 19:51 »
Φίλε Μάκη, Είχα παλιότερα ίδια θέματα σε άλλους ατμό (βγάζουμε το υγρό και το λάθος βαμβακομα από την εξίσωση) και ύστερα από πολλούς πειραματισμους κατέληξα σε δυο πιθανούς λόγους...ένα το σύρμα και δυο η θερμοκρασία!!
Το θέμα (πιθανό θέμα) σύρμα λύθηκε αφού άλλαξα σε SS από κανθαλ...όχι όλα τα κανθαλ αλλά κάποια μου παρουσίαζαν το πρόβλημα!? Εσυ με τι σύρμα παίζεις?? Το καθαρίζεις πριν το στρίψεις, έστω περνώντας το με μια χαρτοπετσέτα??
Το θέμα θερμοκρασία, πάλι το πιθανό θέμα έτσι, το εντοπίζω στις απανωτές τζουράς όπου γενικα ο ατμό αρχίζει και ζεσταίνει με αποτέλεσμα το υγρό (ή ίσως η νικοτίνη) αντιδρά με την αυτή θερμοκρασία με αποτέλεσμα η χρωματική αλλά και η γευστική αλλοίωση...
Πειραματισου λίγο με τα παραπάνω και βλέπουμε... :bye:
Σε ευχαριστω για τα ινφο
Συρμα αναλογα παιζω και κανθαλ και ss και nicr.τα καθαριζω παντα και τεσπα οτι μπορω να κανω το κανω.το θεμα μου ειναι η γευση που χαλαει τη δευτερη μερα και μετα.το οτι θα σκουρηνει το υγρο ναι το ξετω και το καταλαβαινω.αλλα η γευση??

Αποσυνδεδεμένος cat2

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3006 στις: Απριλίου 01, 2017, 22:58 »
 
Καλησπερα σε ολοι την παρεα
Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και εγω  με την χρωματικη αλλαγη του υγρου και της αλλοιωμενης γευσης…………. Σε αλλους ατμοποιητες ηταν  εμφανες το προβλημα οπως doggystyle και  doggy  της atmistique, λιγοτερο στον taifun gt3 και λογο κατασκευης δεν εμφανιζοταν σε ολους μου τους kaifun 5-4-3-L+ αλλα το προβλημα υπηρχε  …………. Το προβλημα λυθηκε οταν εστησα τον doggystyle και τον doggy της atmistique με rayon ……… μην ξεχασω να αναφερω οτι τα υγρα ειναι τα ιδια  και η αντιστασεις  δεν αλλαχτηκαν απλως της καθαρισα .

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3007 στις: Απριλίου 01, 2017, 23:43 »
  Αν αναφέρεσαι φίλτατε mpari στη «θολούρα» που μου έκανε ο goblin (όχι και ο doggy όμως), θα συμφωνήσω ότι τα περισσότερα υγρά αλλάζουν χρώμα και σκουραίνουν, συχνά κι όταν ακόμα αδειάζεις το τανκ αυθημερόν κι όχι μόνο αν μείνει 2 μέρες όπως λες. Και σκέτη βάση να έχεις θα ξεφεύγουν ίχνη από την αντίσταση.
  Δεν ξέρω αν αναφέρονται σε κάτι τέτοιο, αναμενόμενο, οι προηγούμενοι συνατμιστές. Η θολούρα που λέω εγώ όμως ήταν κάτι που δεν το είχα ξαναδεί. Λογικές οι πιθανές αιτίες που αναφέρεις, αλλά τα είχα ψάξει όλα. Διαφορετικά σύρματα, βαμβάκια (ακόμα και φυτίλι silica που είχα παραπετάξει κάπου χρησιμοποίησα) καθαριότητα ατμοποιητή με πλήρες λύσιμο, τίποτα.
  Ανεξήγητο. Παραλίγο να πιστέψω στο μεταφυσικό… Έτσι, για το γ@#ώτο, έψαξα όλα τα πιθανά και απίθανα αίτια. Δεν το έκανε τον πρώτο καιρό χρήσης, το έκανε για κάποιο διάστημα και σταμάτησε το ίδιο ανεξήγητα όπως και άρχισε.
 Ευχαριστώ πάντως

Συγνώμη για το «εκτός θέματος»

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3008 στις: Απριλίου 02, 2017, 10:14 »
εγω πάντως ειχα πεισθεί οτι ημουν μονος.τελικα το ειδε κ αλλος.
τελος πάντων δε βγαινει ακρη.
θα μας βοηθουσε μοναχα ενας φιλος που κανει βαση σκετη με νικοτινη να μας ελεγε την εμπειρια του γιατι στο διάφανο  χρωμα της φαινετε πιστευω το φαινομενο αυτο πιο ευκολα.
εγω δε τους διώχνω γιατι ειμαι αμπαλεος σε λεπτοδουλειες ειμαι μονο για φτυάρι κ βαριοπουλα κ τους στηνω ευκολα.
       
Εδω και πολύ καιρό κάνω σκέτη βάση στο doggy (με νικοτίνη εννοείται) για να μη μυρίζει το αυτοκίνητο και φωνάζει η γυναίκα   (εκτός αυτοκινήτου ατμίζω με τους κανίβαλους )
Δεν έχω τη παραμικρή αλλαγή στο χρώμα του υγρού και στη γεύση της βάσης. Το δε βαμβάκι (cotton bacon) παραμένει κατάλευκο μέχρι τη στιγμή που θα θυμηθώ να το αλλάξω, όπως καθαρό παραμένει και το σύρμα.
Για θέμα αλλοίωσης λόγω θερμοκρασίας που ανέφεραν κάποιοι φίλοι, δε νομίζω να είναι κάτι τέτοιο που σας δημιουργεί το πρόβλημα, δεδομένου ότι στήνω με 27 ga σε 6 σπείρες και το ανεβάζω στα 17,5 watt, no problem at all.
Τρεις
 αιτίες μπορώ να σκεφτώ για το πρόβλημα σας και δεδομένου ότι βάζετε και καλό βαμβάκι όπως γράψατε:
1) είτε κάτι γίνεται με το σύρμα σας και δεν είναι κατάλληλο ποιοτικά
2) είτε κάπου έχετε ελαφρό σπινθηρισμό λόγω μη σωστού σφιξίματος, ή λόγω ότι κάπου το σύρμα είναι πολύ κοντά με μέταλλο (μου έχει τύχει σε k4 κάτι τέτοιο με αποτελέσματα σαν το δικό σας)
3) είτε έχετε πέσει σε κλώνο του κλώνου.

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3009 στις: Απριλίου 02, 2017, 10:25 »
Εγω τον εχω σχεδον 1 μηνα απο fashtech και λιγο λιγοτερο χρονο τον δευτερο απο zerobacco. Κανενα ιχνος απο μακα κλπ βαμβακι παντα καθαρο το αλλαζω μετα απο 5 γεμισματα. Δεν κανω ομως εγχρωμα υγρα. Μονο καπνικα κ λευκα. Κατι αλλο παιζει. Αντιστταση κανω γυρω στο 1.2 ohm κ watt 10-12. Δεν κιτρινιζει το υγρο ουτε ξινιλα νιωθω.

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3010 στις: Απριλίου 02, 2017, 22:46 »
ερωτηση.. τον εστησα με ss στα 0.48 8 σπειρες σε δυαρι πυρηνα .. θελω να δοκιμασω tc . σε ποση θερμοκρασια να παιζω?

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3011 στις: Απριλίου 02, 2017, 23:12 »
αυτό έχω κάνει εδω και κανα 2ωρο εγώ.

παίζω με 29awg στο 1.010ohm. Δοκίμασα πρώτα με στεγνό βαμβάκι και μου το έκαψε στους 215. Μεχρι τους 210 δεν έκανε κιχ.

Τώρα παίζω στους 235. ντουμάνι βγαίνει απο 190 (ασθενικό), 210 σουπερ. 225 αρχίζει και απογειώνεται γευσικά.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3012 στις: Απριλίου 02, 2017, 23:18 »
Φίλε μου τι υγρό ατμίζεις γλυκερό ;

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3013 στις: Απριλίου 02, 2017, 23:19 »
αν ρωτάς εμένα με κλώνο supreme ειμαι

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3014 στις: Απριλίου 02, 2017, 23:24 »
Δεν υπάρχει κανόνας.
Όπου σε ευχαριστεί 
Να ξέρεις ότι συνήθως μετά τους 225 -230 αλλοιωνεται η γεύση 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem