vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

421 επισκέπτες, 5 χρήστες
goran, Tem, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #705 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 19:34 »
Οντως το γεμισμα του ειναι λες και ειναι ατμοποιητης δεκαετιας.
Σε ομορφια σε γευση και σε τζουρα ειναι πολυ καλος

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #706 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 19:44 »
Έχω μονοπωλήσει τον Doggy από την ημέρα που τον πήρα,  γεμίζω 1-2 φορές τη μέρα και έχω κάνει πάρα πολλά στησιματα. Το oring δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα...
Επισης το γέμισμα του μου φαίνεται πολύ πιο απλό από του  ναυτιλου και απείρως καλύτερο από τον kfl+ με τις διαρροές του.
Όσον αφορά τους top fill από την  εμπειρία μου με cubis και toptank kanger το φτύσιμο που έχω φάει δεν λέγεται...
Πιστευω πως είναι ότι πιο κορυφαίο έχω ατμισει και περιμένω με αγωνία έναν δεύτερο από 3 vape καθώς και 2 σετ τζαμακια και oring από animodz.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #707 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 19:56 »
αν καταφερει καποιος και βγαλει ποια ορινγκακια χρειαζομαστε απο φαστεκ ,θα ειναι μεγαλη βοηθεια  ;)

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #708 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 19:59 »
Μεγάλο φόρουμ είμαστε,  τα orings από animodz έχουν 3€, τα μεταφορικά 14, μαθηματικά και θέληση θέλει....

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #709 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:05 »
Έχω μονοπωλήσει τον Doggy από την ημέρα που τον πήρα,  γεμίζω 1-2 φορές τη μέρα και έχω κάνει πάρα πολλά στησιματα. Το oring δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα...
Επισης το γέμισμα του μου φαίνεται πολύ πιο απλό από του  ναυτιλου και απείρως καλύτερο από τον kfl+ με τις διαρροές του.
Όσον αφορά τους top fill από την  εμπειρία μου με cubis και toptank kanger το φτύσιμο που έχω φάει δεν λέγεται...
Πιστευω πως είναι ότι πιο κορυφαίο έχω ατμισει και περιμένω με αγωνία έναν δεύτερο από 3 vape καθώς και 2 σετ τζαμακια και oring από animodz.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δηλαδη να φανταστω αφαιρεις το δαχτυλιδι για να πιασεις σταθερα κ μετα το επανατοποθετεις κ δε σε ανχονει καποια στιγμη να μασησει το λαστιχακι σε παχος τριχας! 

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #710 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:09 »
Όχι,  μια χαρά είναι,  0 διαρροές.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:18 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #711 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:19 »
μετα το πρωτο μου στησιμο λοιπον... πρωτη μερα τα πηγαμε υπεροχα. για γευση δε μπορω να πω πολλα. 12αρι βιρτζινια της λικουα το εριξα μεσα. τι αναλυση να νιωσω? βιρτζινια στην εισπνοη βιρτζινια στην εκπνοη. ισως ηταν λιγακη πιο εντονο γιατι που και που με αναγουλιαζε. τα προβληματα αρχησαν στα πρωτα γεμισματα, καθως ειχα συμφιλιωθει με την ιδεα οτι γεμιζει απο κατω αλλα... δεν ανοιγε με τιποτα. μετα τα τριτα τεταρτα καντηλια τα καταφερνα. δευτερη μερα λοιπον.. νομιζω εχασα κατι απο την γευση του. λεω η ιδεα μου ειναι η σε καποιο βιδωμα τα κουνισα ολα και τα εκανα σκατα. δεν εδωσα παραπανω σημασια. μεχρι το βραδυ ομως.. το υγρο ειχε γινει μαυρο. κατραμι. και τσουπ... ξαναβγαλα τον cubis. σημερα λοιπον τον λυνω... τον ξεπλενω με λιγο νερο και τον ξαναστεινω. ακριβως τα ιδια εκανα. σαπουνισα ανα κομματι συρμα και το εστριψα παλι σε 2,5 πυρινα 6 σπειρες και το βιδωσα. το μονο που εκανα διαφορετικο ηταν οτι κοιταξα οι μεσεες σπειρες να ειναι ελαχιστα πιο αρεες απο τις ακριανες (καπου εδω μεσα το διαβασα) και οπως ηταν το φορεσα στο μοντ και 4-5 watt παταγα το κουμπι για ενα δευτερολεπτο. στο 3το πατιμμα σταματησε να καπνιζει στα σιγουρα και γεμισα τανκ και φορεσα κανονικα. τωρα περιμενουμε. ατμιζω υπεροχα οπως πριν και τρεμω τι θα βρω αυριο. η μονη διαφορα ειναι οτι το μεγαλο παφ που μου εκανε σε καθε πατημα του κουμπιου τωρα ειναι πολυ χαμιλοτερο. ακουω γνωμες. δε θελω να ξαναδω μαυρο υγρο. αυτο το εβλεπα στο cubis μετα απο 4-5 μερες ατμισματος και αφου τις 2 τελευταιες του ειχα πεταξει μεσα relax.. για να το ευχαριστηθω και να αποκανω την αντισταση

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #712 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:39 »
Το big bang είναι υπερτροφοδοσία λόγω ελάχιστου βαμβακιού στα αυλάκια ή πολύ σφιχτού βαμβακιού στο coil.
Το τανκ ξεβιδώνει χωρίς κατσαβίδι για κόντρα αν καθώς το περιστρέφουμε το πιέζουμε ταυτόχρονα προς τα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #713 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:50 »
λογικα στην κατηγορια σφιχτου στο coil ειμαι. αυτο θα στρωσει με τον καιρο καθως ηταν γενικα το πρωτο μου στησιμο. θα μαθει το χερι μου να πιανει αυτο που θελει το coil μου. για το γεμισμα το βγαζω απο το μοντ, το γυριζω αναποδα, βγαζω δαχτυλιδι, πιανω εκει που ειναι το ορινγκακι, και στριβοντας @#%%$#@#.. Εκει αμα το σπρωχνω κιολας θα ευκολινει την κατασταση λες?

αρα παιζει λογο πολυ βαμβακιου να μου μαυρισε και το υγρο?? παιζει το εργο αφου ειναι σαν να το στιβει

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:16 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #714 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 22:07 »
Όπως είναι σφιγμένος πάνω στο μοντ ξεβιδώνεις το τανκ πιέζοντας ταυτόχρονα προς τα μέσα σαν να ξεβιδώνεις καπάκι ασφαλείας. Τις περισσότερες φορές ξεβιδώνει χωρίς άλλη δυσκολία.
Το βαμβάκι πρέπει να είναι αυτό που ταιριάζει για τον πυρήνα της αντίστασής σου (να περνά από μέσα χωρίς βοήθεια, χωρίς να κολλάει και να παρασέρνει το σύρμα αλλά και χωρίς να αφήνει ακάλυπτες εσωτερικά τις σπείρες)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #715 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 23:34 »
Ναι!!! Αν θέλεις να σου στείλω Π Μ.

Ωχ, sorry, έπρεπε να το είχες στείλει το ΠΜ να το δω στο mail γιατί πριν μπω στο forum σήμερα χτύπησα έναν OBS Engine. Ούτως ή άλλως έχει έκπτωση 15% τώρα, θα έβγαινε κάτω από τα 20€.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #716 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 23:38 »
Παρέλαβα χθες.Μετά το απαραίτητο πλύσιμο σε ζεστό νερό με σαπουνάδα και ξύδι επί δίωρο έστησα SS316L 25mm σε 2αρι πυρήνα 8 σπείρες περίπου στο 1.1 Ohm. Το στήσιμο είναι ότι πιο εύκολο και για τον άσχετο. Τσιγαρίσιος μέχρι αεράτος τσιγαρίσιος, τροφοδοσία για σεμινάριο.Η γεύση είναι κάτι που θα γράψω σε μερικές μέρες μιας και ένα κρύωμα που με ταλαιπωρεί με κάνει να μην καταλαβαίνω τίποτε σε κανέναν ατμοποιητή. Ποιότητα κατασκευής κατά την άποψή μου άψογη.Δεν ξέρω τι παραπάνω μπορεί να έχει ο original. Ήρθε πεντακάθαρος αλλά το μπανάκι του το έφαγε. Ναι θα συμφωνήσω ότι το γέμισμα από κάτω είναι ένα θέμα. Αλλά μπροστά στην ευκολία, την ποιότητα κατασκευής και την κατά γενική ομολογία πολύ καλή γεύση, είναι δευτερεύων για μένα. Προτείνεται άνετα τόσο σε παλιούς όσο και σε νέους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #717 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:34 »
Παραγγελία από 1.12, στις 18.12 πέρασε τελωνείο και 21.10 παρέλαβα
Με το drip tip  που προτείνουν..Εγώ δεν το προτείνω διότι είναι κοντό και δεν ρουφάς σαν άνθρωπος απλά πιπιλιάζεις
Σήμερα βρήκα χρόνο να στήσω λόγω φόρτου εργασίας προ εορτών
Kanthal awg 28 (0.32) σε 2.5αρι πυρήνα, 6 σπείρες ανοιχτές,cotton bacon v2  στα 1.15 Ω
14 watt, κλείσιμο τον αέρα για σφιχτή τζούρα, σαν να ερχόταν μπουκωμένος ο ατμός, ακολούθησαν καμιά 20αρια τζούρες μέχρι να βρω την φυσική ροή.Άναψε το μηχάνημα.Το άφησα να κρυώσει.
Ξαναρουφαω για κάνα δεκάλεπτο και αναρωτιέμαι:
Μα που είναι η σούπερ γεύση που λένε;
Λεω δεν μπορεί.. κάτι θα κάνω λάθος, δώστου πάλι καμιά δεκαριά με διαφορετικές ρυθμίσεις.Ζεσταθηκε πάλι.
Τσιμπάω τον Goblin mini v3 που μόλις είχε φορτίσει ρουφάω μία δύο,να τη η γεύση!
Κοιτάω τον doggy  και αναρωτιέμαι:
Ε όχι και 150€ του αυθεντικού για γεύση και τζούρα Nautilus X (τον έχω και είναι σχεδόν ίδιοι)

Δεν ξέρω αν θέλει στρώσιμο το τανκ αλλά θα παίξω με ένα στήσιμο πάνω από 1.5Ω και με ένα κάτω 0.8Ω με Nicrome

Πάντως η πρώτη εντύπωση μέτρια

Αυτά από μένα  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:40 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος Vagglan

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #718 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 03:20 »
Εμενα απο 17/11 ηρθε προχθες (3fvape),κουραγιο συντροφοι!

Αψογος,γευση πολυ καλη,δεν σταζει,θορυβος μηδεν, πανευκολο στησιμο και κομψοτατος.

Απο όσους εχω δοκιμασει (και ειναι πολλοι ελεω του φορουμ που με ξεμυαλιζει συνεχως :laugh1: ) μονο ο rose 3 τον εχει σε γευση αν και θελω να τον δοκιμασω σε περισσοτερα υγρα.

Οσο για το γεμισμα,λογω του οτι εχω συνηθισει απ τον φαινομενον που ειναι ιδιο,δεν με ενοχλει καθολου.

Μπαινει πλεον στο rotation μαζι με armed και rose 3,το κερδισε με το σπαθι του.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #719 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 08:12 »
Όπως είναι σφιγμένος πάνω στο μοντ ξεβιδώνεις το τανκ πιέζοντας ταυτόχρονα προς τα μέσα σαν να ξεβιδώνεις καπάκι ασφαλείας. Τις περισσότερες φορές ξεβιδώνει χωρίς άλλη δυσκολία........
Είναι πραγματικά ο πιο εύκολος τρόπος αλλά δεν ξεβιδώνει πάντα. Ίσως όταν δεν έχεις σφίξει πολύ το tank. Αναφέρομαι στον SXK. Ενδεχομένως να είναι πιο εύκολο σε άλλους κλώνους. Ο SXK έχει αυτό το πρόσθετο oring που μάλλον δεν χρειάζεται καθόλου, αν αφαιρεθεί εντελώς πιθανότατα να ξεβιδώνει πιο εύκολα με τον παραπάνω τρόπο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem