vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, dallaskdp, camber

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος gnkgr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1230 στις: Μαρτίου 30, 2017, 22:51 »
Εγω παλι εχω και στους 2 το 1,5Χ1 και εχω βρει την ησυχια μου.....
Εχω βαλει και ενα NiFe σε 2,5 τρυπανακι 5 σπειρες με Coton bacon 0,40Ω και παιζω στους 180C με το Dani μου.
Μπορω να πω οτι η καταναλωση ειναι σε λογικα επιπεδα αλλα η γευση απο το Castle Long........ σε στελνει σε παρασερνει σε παει σε αλλα επιπεδα.......

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1231 στις: Μαρτίου 30, 2017, 23:25 »
Έπρεπε να είχες ήδη παραγγείλει

Το ήξερα από τη στιγμή που παράγγειλα το skydeck, λόγω αυξημένων υποχρεώσεων εκείνη την περίοδο δεν έβαλα στο πακέτο όσα disks θα ήθελα (σιγά μη δεν τα ήθελα όλα δηλαδή :laugh1: ) και προτίμησα να ξεκινήσω με ένα σφιχτό και ένα πιο "ενδιάμεσο" αφού με κάλυπτε απόλυτα το πρώτο "ανοιχτό" deck του Skyline σε πιο αεράτες καταστάσεις.
Φαίνεται όμως πως τα airdisks με τα slots έχουν αρκετά παραπάνω να δώσουν σε έναν ήδη υπέροχο ατμοποιητή.

Επί της ευκαιρίας να αναφέρω ότι τον έχω λατρέψει με το σφιχτότερο airdisk, για τις σφιχτές μου τζούρες με διάφορα καπνικά υγρά (τώρα τον έχω γεμάτο με gandalf ) είναι ατμιστικός παράδεισος αυτό που ζω μαζί του.!

Απλά δεν θέλουμε πάντα σφιχτές τζούρες και καπνικά υγρά.. :D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1232 στις: Μαρτίου 31, 2017, 00:43 »
[justify]@30SmokingYears, καλησπέρα. Υπέροχα νέα! Πιστεύω πως ήρθε σε κατάλληλα χέρια ο Skyline, κυρίως γιατί δεν ωραιοποιείς ποτέ όσα βλέπεις και ατμίζεις. Βέβαια, η ταπεινή μου γνώμη, ΜΗΝ τον δώσεις ποτέ, θα μετανιώσεις. / τώρα γι’ αυτό που είπες παραπάνω, εγώ δεν έχω άποψη για το min κατανάλωσής του. Από την αρχή πήγα στους αέρηδές του. Ε, εκεί καταναλώνει αρκετά. Δεν ξέρω τίποτα περισσότερο.[/justify]

[justify]Σου εύχομαι πάντα υπέροχα ατμίσματα.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1233 στις: Μαρτίου 31, 2017, 02:14 »
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις και τα tips.

@Νίκολας Λογγινιδης

Πράγματι, το AirDisk 3 X 1,5 Slot φαίνεται να είναι αυτό ακριβώς που περιγράφεις. Οπωσδήποτε θα δοκιμάσω και το 3 Χ 1.

@kostasmoke

Σωστό αυτό για τις νέες τρύπες τροφοδοσίας. Σε σύρμα 0,32mm είμαι ήδη - θα κατέβω για δοκιμή και στο αγαπημένο μου 0,28. Θα δω και τη διάμετρο του coil, παρότι τα 2mm δεν αντανακλούν πια τις προτιμήσεις μου.

@makis206

Μακάρι!

@mfk

Ωραία η σκέψη για το "παλιό" MTL deck, αλλά δεν είμαι και για άλλα έξοδα ( θα δω μήπως ανταλλάξω το "παλιο" DL deck που έχω ). Συμφωνώ απόλυτα για τα σημερινά δεδομένα κατανάλωσης/απόδοσης ( παρότι η γεύση δεν χρειάζεται ml - το ντουμάνι κάνει τη ζημιά ), αλλά αυτός χρειάζεται βυτιοφόρο! Υγρά, φυσικά και DIY. Αλλά το θέμα μου δεν είναι ακριβώς το οικονομικό - είναι τα συνολικά mg της νικοτίνης, τα οποία χτυπάνε κόκκινα με αυτές τις καταναλώσεις.

@gnkgr

Μάλλον θα δοκιμαστεί και αυτό το AirDisk.


@JoeBarTeam

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Προσπαθώ πάντα να είμαι αντικειμενικός και ακριβής. Δεν θέλω να τον δώσω, για αυτό και η στεναχώρια ( είναι καθ' όλα -πλην της υπερβολικής κατανάλωσης- ένα διαμάντι! ).

Καλό βράδυ σε όλους!


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1234 στις: Μαρτίου 31, 2017, 08:54 »
Αγαπητέ φίλε,

Ηταν καποτε ένας φίλος που είχε εν ετη 1989 μια Alfa Romeo 33 Quadrifoglio Verde 1.5 Πήγε και ζιγκλέρωσε λοιπον τα 45αρια Βεμπέρια που φόραγε και το αυτοκίνητο έγινε πύραυλος. Ανέβαινε Σχηματάρι με 225 χαω και 4 ατομα. Βέβαια για να πάει Χαλκίδα ήθελε τότε ενα 5χιλιαρο και άλλο ένα για να γυρίσει. Το αυτοκίνητο όμως ξύριζε ότι κινούταν σε κοντινα κυβικά.

Ελπίζω όλοι να μάθαμε κάτι απο την ανωτέρω παραβολή (μέρες που είναι, είπα να το γυρίσω στο θρησκευτικό) :))

Οπως έλεγε και ενας καθηγητής στη σχολή μου οταν κάναμε μαθημα για αεροσυμπιεστές και κινητήρες jet: "Για να απογειωθεί, θέλει καύσιμο"

Κοινως όλα καλά και ωραία με τα Skydeck και τον Skyline αλλά θέλει καύσιμο για να αποδωσει.

Όπως όλα τα ωραία στη ζωή. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1235 στις: Μαρτίου 31, 2017, 09:07 »
Ωραίο, αλλά μου θύμισες και την παραβολή του ασώτου... Λες να δούμε κάποια μέρα κανέναν Eviva να μας καλοδέχεται -μετά τον έκλυτο βίο και τη μετάνοια- και να σφάζει τον μόσχο τον σιτευτό για πάρτη μας;

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1236 στις: Μαρτίου 31, 2017, 13:49 »
ακουσα εβιβα???παροοοοον

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1237 στις: Μαρτίου 31, 2017, 16:00 »
Αν τα πολλα ml καταναλωσης συνοδευονται κ με πολλα mg νικοτινης τοτε η ελλατωση της ειναι μονοδρομος νομιζω. Αρα μαλλον λιγο αραιωση με μηδενικη  pg και στησιμο πιο ψηλα για μη χασεις το χτυπημα. Εγω την αραιωση με βαση την κανω πάντα μεσα στο τανκ και ετσι χανω λιγοτερη γευση   μεχρι να αδειασει. Θαναση εισαι παλιος κ εμπειρος ατμιστής και σιγουρα ξερεις πως και θα την βρεις τη λυση. Ο skylline ειναι αμαρτια να μπει στις αγγελλιες για εμενα. Τουλαχιστον για την ωρα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1238 στις: Απριλίου 01, 2017, 01:54 »
Μάριε, κάνω 8 - 10ml/ημέρα στα 5mg και 70% PG. Τι συμβιβασμό να κάνω;

Πάντως, έχει ισιώσει κάπως από την ώρα που τον ατμίζω με ανοιχτό μόλις το 1/4 της μίας τρύπας του ρυθμιστή εισαγωγης αέρα ( ρίχνοντας και τα watt, βέβαια ). Έχει χαθεί, όμως, η λάμψη του...

Από Δευτέρα θα πάω να προμηθευτώ και τα τρία MTL AirDisks, και θα συνεχίσω την προσπάθεια. Θέλω να τον κάνω ολοήμερο ατμοποιητή και όχι "σκεύος ηδονής" περιορισμένου χρόνου. Για εμένα, αυτή ειναι η χρήση για την οποία σχεδιάστηκε αυτό το θωρηκτό! Σα να λέμε Hasselblad 500CM, Rolex Submariner, Mark Levinson ML-2, JCB 3CX και ό,τι άλλο κορυφαίο δε έρχεται τώρα στο νυσταγμένο μου μυαλό. Κανένας συμβιβασμός στην ποιότητα κατασκευής, κανένας συμβιβασμός στην προσδοκώμενη απόδοση! Και ελπίζω να είναι έτσι...

Σε ευχαριστώ πολύ για τη διάθεση να βοηθήσεις.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1239 στις: Απριλίου 05, 2017, 01:29 »
Ξέρει κανείς ποτέ βγαίνει πάλι? Θα κάνουμε Πάσχα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1240 στις: Απριλίου 06, 2017, 12:36 »
Απ' το 3.45 ως 10.30, υπάρχει ένα απόσπασμα από τη διαδικασία παραγωγής. Καλό είναι να το δούμε, έτσι για να πάρουμε μια ιδέα και για το κόστος παραγωγής και την τιμή επομένως.


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1241 στις: Απριλίου 06, 2017, 13:16 »
άντε επιτέλους έκανε review ο μπουσαρντό 
όπου νάνε έρχεται και ο κλώνος δηλαδή  ;D

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1242 στις: Απριλίου 06, 2017, 14:21 »
Αυτό σκέφτηκα και εγώ...

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1243 στις: Απριλίου 06, 2017, 20:09 »
Παιδιά, καλησπέρα.

Ο Skyline σας, πόση χωρητικότητα έχει; 4ml; Μετρημένη;

Θα περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας, έτσι για να μην κουνήσει το μυαλό μου, και ελπίζω να έχουμε όλοι τον ίδιο ατμοποιητή. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1244 στις: Απριλίου 06, 2017, 20:31 »
αυτό το κούνημα στο liquid control που λέει ο busardo στο 27:28 το εμφανίζουν οι δικοί σας;
έχει αυξηθεί με τον καιρό;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4694 501278 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:58
από Sergios
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241091 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:43
από Sergios
ARTEMIS MINI BRASS GUS TELESCOPIC [Μηχανικά mods] 6 7799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:00
από Jamesheica
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 254 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos