vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #435 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 00:45 »
φιλε ribot γιατι τοση επιθετικοτητα? μια ερωτηση εκανα που εμενα προσωπικα μου φαινεται πολυ λογικο.
Αν βαλεις κατω τα νεα δεδομενα με τον καινουργιο νομο οπου η χωρητικοτητα των ατμοποιητων περιοριζεται στα 2 ml ενας κατασκευαστης που εφτιαξε ενα προιον και πετυχε μπορει να σκεφτει να προσαρμοστει στα νεα δεδομενα με το ιδιο προιον σε μια αλλη εκδοση ισως...ποσες φορες εχουμε δει v1 v2 v3? εγω προσωπικα ετσι θα σκεφτομουν αν ημουν κατασκευαστης με τετοια επιτυχια...δεν χρειαζεται να ειναι εντελως διαφορετικης φιλοσοφιας ατμο μπορει απλα να διαφοροποιηθει ως προς τιςδιαστασεις (πχ υψος η παχος)...και στο φιναλε αν δεν ξερεις να απαντησεις απλα μην απαντας δεν χρειαζεται να εισαι επιθετικος...κουλαρισε λιγακι συζητηση κανουμε

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #436 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 01:22 »
Καμιά επιθετικότητα φίλε, λάθος πήρες το σχόλιό μου. Μου φάνηκε απλώς βεβιασμένη η ερώτησή σου και έθεσα το δικό μου σκεπτικό. Αν το παρεξήγησες σου ζητώ συγγνώμη.
Παρ' όλα αυτά και επειδή συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτό για το οποίο μιλάς είναι ένας διαφορετικός ατμοποιητής, δε θα έχανες και τίποτα αν έκανες την ερώτηση στο νήμα του κατασκευαστή στο φόρουμ, όπου θα μπορούσε να σου απαντήσει ο ίδιος και θα είχε ενδιαφέρον η απάντηση. Εδώ, εγώ σίγουρα δεν μπορώ να σου απαντήσω και αμφιβάλλω αν μπορεί και κάποιος άλλος συνατμιστής.

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #437 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 02:00 »
οτι επρεπε να ρωτησω στο νημα του κατασκευαστη ισως εχεις δικιο...αλλα στις προηγουμενες σελιδες βλεπω καποιους που γνωριζουν περισσοτερες λεπτομερειες και ιδιαιτεροτητες και φαινεται ξεκαθαρα οτι η σχεση με τον κατασκευαστη δεν ειναι στα στενα πλαισια πωλητη-αγοραστη αλλα ειναι πιο φιλικη γι αυτο και εριξα την ερωτηση εδω...οσο για το αν υπηρξε οποιαδηποτε παρεξηγηση το θεμα εληξε.

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #438 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 02:31 »
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ REVIEWER. Ωραία γρήγορη και ενημερωτική παρουσίαση έκανε στον Skyline!! Ειμαςτε εκτός των άλλων και τυχεροί που τον δοκιμάσαμε πρώτοι. Να και μια πρωτιά αλλά ελληνικά.
Είμαι έτοιμος για δεύτερον μολις ετοιμαστεί αυτες τις μέρες. Εχω μια χαρα με αυτό το κομμάτι απο τοτε που τον αγόρασα οπου με μεγαλύτερο πάθος ασχολούμαι με το ωραίο μας χόμπι. Ειναι απο το ελάχιστα προϊόντα που δεν με εχουν κουράσει με ατέλειες , λάθη , δυστροπιες  ..και δυσλειτουργίες , διαρροές και μέτριας η κακής αγωγιμότητας πόλους και σπειρωματα. Ειναι εύκολος στα παντα και σταθερός σε γευςη γιατι το στήσιμο του ειναι εύκολο γρήγορο και γιαυτο όταν καταλήξουμε στο σετ απ που μας αρεςει , κάθε φορα που θα τον στήσουμε θα ειναι ίδια με αυτην που μας άρεσε. Θέλω να εχω σταθερά στησίματα επιτέλους εύκολα και γρήγορα γιατι ούτε χρόνο πολύ εχω ούτε θέλω να στήνω και να ξεστηνω γιατι δεν μου αρεςει οπως παιζει γιατι το βαμβάκι έπεσε η φούσκωσε μετα απο ώρες η ο πόλος δείχνει αλλα ανταλλων και το Μοντακι αντί να δει πχ 1 ωμ βλέπει 3-4 και στέλνει 5-6 volts οπου τρως καψούλια ...Το εχω ζήσει στο παρελθόν και ξέρω τι νεύρα ειχα κλπ. Η να μην ξεβιδωνει για αναπλήρωση και να έχεις βγει έξω για ποτό και να μην μπορεις να ατμιζεις γιαυτο το λόγο. Η να τον αφήνεις στο κάθισμα του αυτοκινήτου και να το δεις μούσκεμα απο υγρό. Η να χάνει υποπιεςη και να γεμίζουν κομοδίνα , καθίσματα τσέπες  με υγρά... κα...
Ο ατμό αυτός εκτός των άλλων που έχουμε αναφέρει ειναι σταθερά αξιόπιστος , λειτουργικός ,παντα στεγνος , και user friendly, άψογος και απροβλημάτιστος. Ενα τέτοιο κομμάτι με μόνο αρετές ηθελα να εχω και τον βρηκα. Και ειναι μαλιστα ελληνικός ο ατμό που τα εχει ολα  αυτα !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #439 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 07:24 »
Καλημερα σε ολους. Απο την 1η μερα που ειδα το νημα με εχει πιασει μια φαγουρα. Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι για τον σκαιλαιν ή για τον πλαστη της συζυγου. Ειναι και οι γιορτες στα κοντα, αν λεω αν τον ζητησω απο τον αι Βασιλη (τυχαιο το ονομα?) ενδεχεται να την βγαλω με ενα ποτηρι γαλα και κανα μπισκοτακι; 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #440 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 11:21 »
νικολα θα σου χρειαστει κατι παραπανω απο γαλα και μπισκοτακια αλλα πιστεψε με αξιζει.αξιζεις επισης και ο πλαστης της κυρας που θα φας στο κεφαλι σου :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #441 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 11:34 »
Εγώ της τον έκρυψα τον πλαστη όταν αγόρασα το ..μωρό   Έφαγε τον τόπο να τον βρει και ευτυχώς δεν...   Τελικά αγόρασε Καινούργιο πλαστη....  Εγώ εχω παραγγείλει δεύτερο skyline και,,,,@"€(/·)  την εχω βάψει. Δεν μπορώ να της πω οτι ειναι δώρο απο φιλο...η οτι μου τον χάρισε ο Βασίλης επειδή του περίσσευε .

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 11:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #442 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 11:35 »
Είδα το review του Demian ,πιστεύω ότι τα λέει πολύ σωστά για τα υλικά κατασκευής , φινιρισμα , λειτουργικότητα κτλ... Χτες ήμουν με πολύ καλό φίλο μου ατμιστή που είναι ευτυχής κάτοχος του Skyline και κάναμε δοκιμές με διάφορους που έχω στη κατοχή μου. Θα μείνω σε αυτό που με έκαιγε πιο πολύ να πω την αλήθεια μου και ευτυχώς για μένα πάντα και καθαρά υποκειμενικά δεν έφτασε ποτέ τη γεύση του Hussar χωρίς βέβαια να σημαίνει αυτό ότι δεν έχει κορυφαία γεύση. Μετά βλέπω να συμφωνεί και ο Demian και λέω οκ τουλάχιστον τώρα είμαστε 3 που λέμε το ίδιο πράγμα αφού και ο φίλος μου είπε ότι σε αυτό το κομμάτι και μόνο ο Hussar υπερτερεί. :)

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #443 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 11:48 »
Εδώ πάνω στα Βόρεια δεν μπορούμε να τον δοκιμάσουμε και είναι ένα μείον για την επιλογή βάσης κυρίως. Η τιμή του είναι οκ για αυτά που προσφέρει συνολικά, απλά θα ήταν στα + αν είχε ένα έξτρα τανκάκι (και ας μην ήταν αθραυστο) και το 2ο σετ ορινγκς (τα μαλακά) μέσα στο πακέτο.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #444 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 11:54 »
φιλε νικο για το μονο που πρπεει να αγχωνεσαι ειναι η βαση.το τανκ ειναι πραγματικα αθραυστο και τα οριγκακια αν τα διαβρεξεις δεν εχει κανενα μα κανενα θεμα.ειναι λιγο σφιχτα και ζορικα αλλα θα στρωσουν μετα απο κανα μηνακι..

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #445 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 12:48 »
Το αεράτο ντεκ κάνει άνετη πνευμονική? σε συγκριση με kayfun V5 με φουλ αέρα ειναι πιο αεράτος?

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #446 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 12:50 »
Από ότι λένε είναι στα ίδια επίπεδα αέρα,σφιχτή πνευμονική

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #447 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:20 »
Υ.Γ. ..αυτό που μου αρέσει εντέλει (..ακόμα και πάνω από τον ίδιο τον ατμοποιητή.. που ήδη "λατρεύω") ..είναι η συνεχής "ανταπόκριση" του κατασκευαστή ...τόσο σε επίπεδο υποστήριξης (..το βλέπω και το ακούω παντού) ...όσο και σε περαιτέρω επίπεδο upgrade του καθαυτού προϊόντως {..που συνεχώς "ψάχνετε" να το κάνει ακόμα καλύτερο ..ακόμα πιό χρηστικό (..και μάλιστα με δικό του κόστος)}!!



..σε συνέχεια του παραπάνω πόστ, να ενημερώσω ..ότι θα δοθούν από 4 ορίνγκς (..καινούργια, πιό μαλακά και ακόμα καλύτερης ποιότητας από τα πρώτα) ..καθώς επίσης και δύο επιπλέον βιδάκια {..ss316l χειρουργικής κατεργασίας για ίσιο κατσαβίδι ..που όμως θα έχουν βαθύτερη εσοχή για το κατσαβίδι, μακρύτερο σώμα για να μην βιδώνουν μέχρι μέσα και ερχόμενα ψηλότερα στην ευθεία των post ..και καινούργιο κοίλο προς τα έξω τελείωμα από κάτω (..ώστε να είναι αδύνατο να "τραυματίσουν" το σύρμα)}.

Αυτά θα δοθούν σε κάθε κάτοχο skyline {..θα πρέπει η να περάσετε από το μαγαζί για να τα πάρετε ..η να σας σταλούν με κάποια τυχόν παραγελία σας (..απλά λέγοντας το όνομα και το serial number του ατμοποιητή σας) .. δωρεάν}.

Το κόστος για τον κατασκευαστή (..καθώς έμαθα κάποια πράγματα) μόνο μηδαμινό δεν ήταν ..αλλά προσπαθεί και θέλει να δώσει το καλύτερο δυνατό στο δημιούργημά του.

Ετσι λοιπόν και εγώ (..παρόλο που δεν αντιμετώπιζα το παραμικρό πρόβλημα με τον ατμοποιητή μου), πέρασα σήμερα από εκεί και τα προμηθεύτικα (..και ναι, πλέον το βίδωμα - ξεβίδωμα έγινε "βούτηρο" και τα καινούργια βιδάκια, κάνουν ακόμα καλύτερη δουλειά).

{..μεγειά σε όλους μας και καλά (..ακόμα καλύτερα) ατμίσματα}..

Το σετάκι που θα δοθεί, αποτελούμενο από τα 4 ορίγκς και τα δύο βιδάκια:


..και τα βιδάκια (..νέο - παλιό) ..για να δείτε τις όποιες διαφορές:


Υ.Γ. ..η παραίνεση του κατασκευαστή, είναι να αλλαχθούν τα προηγούμενα ορίνγκς (..στην κυριολεξία μου είπε πέτα τα) ..με αυτά τα καινούργια.

Ετσι ..καθώς κάποιοι έσπασαν τζαμάκια καθώς προσπαθούσαν να τα τοποθετήσουν "πατητά" ..και όχι με βιδωτό τρόπο που ήταν το προτεινόμενο ..πλέον δεν θα έχουν το παραμικρό πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:42 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:41 »
Αντε να βγουν τα decks να παραγγείλουμε μαζικά λοιπόν! :)

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #449 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:57 »
Χίλια μπράβο στο Βασίλη εύγε πραγματικά άξιος του αξίζει να πάει με τα χίλια ο Skyline.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 16:21 από drakmor »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem