vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, camber, karmakoma, Tem

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #615 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 22:17 »
Στον armed τα γλυκά απλά ξέχνα τα ...οσο και να προσπάθησα ,τίποτα ιδιαίτερο :nope:
Καπνικά και χτύπημα μόνο
Σε μια κουβεντούλα με τον Θανάση στην έκθεση, υποστήριξε πως το μόνο που πρέπει να κάνουμε για να πετύχουμε απόδοση σε κάθε είδος υγρού με τον Τηλέμαχο, είναι να αλλάξουμε την ποσότητα του βαμβακιού. Δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη χωρίς ίδια εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #616 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 22:46 »
Αναλογα την συσταση του υγρου δεκτο αλλα αναλογα το ειδος :dontknow:
Iatty says hello :bye:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2017, 22:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #617 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 22:58 »
Σε μια κουβεντούλα με τον Θανάση στην έκθεση, υποστήριξε πως το μόνο που πρέπει να κάνουμε για να πετύχουμε απόδοση σε κάθε είδος υγρού με τον Τηλέμαχο, είναι να αλλάξουμε την ποσότητα του βαμβακιού. Δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη χωρίς ίδια εμπειρία.
Aνάλυση σε γλυκό υγρό με φλατ καμπάνα  τόσο χαμηλά και τόσο περιορισμένο χώρο ατμοποίησης...  :nope:
Στον armed έχω δοκιμάσει για να πάρω καλά το lemon tart δεκάδες συνδιασμούς...όλα υποτονικά.
Στα ξηρά καπνικά όμως δίνει ρέστα αυτός ο συνδιασμός(και απίστευτο χτύπημα) και είναι ο μόνιμος ατμοποιητής μου εδώ και μήνες για τα τριμπεκοειδή μου
Σε αντίθεση με τον TAE που εκεί ο extra χώρος για ατμοποίηση και αέρα μέσα στην φωλιά κάνει πολύ καλή δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #618 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 23:00 »
Τον απείλησα ότι θα δανειστώ έναν από φίλο που αγοράζει οτιδήποτε GG και θα τον περάσω ιερά εξέταση. 

Ή έχει αυτοπεποίθηση ο Θανάσης, ή άγνοια κινδύνου  :))

Εκτός αν μου μιλούσε για τον Eagle και μπερδεύτηκα!

Edit: paloukaros με επιβεβαιώνει. Το μπέρδεμα εννοώ..

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #619 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 23:06 »
μια ερωτηση,στη βαση ο αερας ειναι στανταρ??δεν περιστρεφεται για να την ρυθμιζεις ?
Φυσικά και περιστρέφεται
Cruiser79 περίμενε να βγάλει οβάλ καμπάνα στον TAE...είμαι σίγουρος οτι θα απογειωθεί στην ανάλυση μετά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #620 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 23:46 »
Θα βγάλει όντως οβαλ καμπάνα ή απλά το υποθετεις?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #621 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 23:53 »
πειραματίζεται απο οτι λένε αν διαβάσεις και λίγο πιο πίσω...σίγουρος δεν μπορεί να είσαι για τίποτα,δεν είμαστε μέσα στο μυαλό του κατασκευαστή

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #622 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 23:54 »
Αυτό το ότι δεν αναλύει τα γλυκά το λέτε για τον armed ή για τον TAE? Εγώ στον TAE μια χαρά ανάλυση παίρνω.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #623 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 23:56 »
πειραματίζεται απο οτι λένε αν διαβάσεις και λίγο πιο πίσω...σίγουρος δεν μπορεί να είσαι για τίποτα,δεν είμαστε μέσα στο μυαλό του κατασκευαστή
Έλεγα μήπως είχε κάνει καμία δήλωση, όπως έκανε για τον TAE 23mm, και δεν την είχα δει.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #624 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 00:03 »
Αυτό το ότι δεν αναλύει τα γλυκά το λέτε για τον armed ή για τον TAE? Εγώ στον TAE μια χαρά ανάλυση παίρνω.
5 μηνύματα πιο πάνω διάβασε

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #625 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 10:47 »
Μια ερώτηση, μια δήλωση και μια επιθυμία θα καταθέσω!!!
Στο clear tank με τον αετό χρειάζεται ορινγκ στη βάση?
Πηγαίνοντας κόντρα στο κύμα κι εγώ πήρα ήδη μια χάλια εμπειρία από το jesus του έβαλα μέσα το blueberry donuts και ως δια μαγείας το δίνει πολύ κοντά με τον zest, μικρότερη ανάλυση βέβαια αλλά πολύ κοντά!
Μακάρι να βγει οβαλ καμπάνα γιατί αυτή νομίζω είναι που τα πνίγει όλα....
Λέτε με τον 23 eagle να υπάρχει κάποια συμβατότητα σε κάποια κομμάτια?

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #626 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 11:28 »
Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με τον Θανάση σε αυτό που είπε στον cryiser79  :laugh1:,ότι παίζει ρόλο το βαμβάκι...
Επίσης θα συμφωνήσω και με τον paloukaros που λέει για τα τριμπεκοειδή,εν μέρει όμως και τη εννοώ...
Τα ''καπνικά''-τριμπεκοειδή,τα παίζει όντως καλά γιατί τα αναλύει και καλά. Δηλ στο ry4doyble που κάνω και προσθέτω μέσα acetyl pyrazine και cotton candy,κανένας άλλος ατμοποιητής δεν μπορεί να μου τα δώσει όλα αυτά μαζί και το έχω δοκιμάσει σε αρκετούς.
Οπότε εγώ θα πω πως αναλύει και καλά,αρκεί να τον στήσεις και καλά...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #627 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 12:08 »
[member=12432]rexakos[/member] βάλε ένα castle long ή supreme μέσα που θεωρoύνται καπνικά και αν βρεις με κάποιο τρόπο ανάλυση θα χαρώ πολύ να ακούσω και να δω τον τρόπο...

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #628 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 12:59 »
Είμαι φαν των προιόντων του gus σε θέμα γεύσεις!
Δεν είναι τυχαίο θεωρώ και το έχω δοκιμάσει κιόλας που για το κάθε υγρό έχει την καμπάνα του.
Τα καπνικά με την καπνική καμπάνα απογειώνονται όταν τους βάλεις όμως γλυκά δεν θα πάρεις τπτ.
Είμαι της άποψης ότι την γέυση την φτιάχνει και την δίνει η καμπάνα και κακά τα ψέματα ο τηλέμαχος καμπάνα δεν έχει.
Αν ήταν έστω κωνική στην κορυφή θα έδινε πολύ καλύτερο αποτέλεσμα!

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #629 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:48 »
πεταμενο το καθε ευρω που εδωσα απο τη τσεπη μου για τον ατμοποιητη . Εχει ηδη 15 μερες που δεν υπαρχει τζαμακι 22mm , και ετσι αναγκαστηκα να παρω αλλον .

ΥΓ Το opel corsa 1300 ηρθε σε 12 μερες απο τη παραγγελεια  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342881 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios