vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, stamatisgr, Doubt, john67, tony1976

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 01:53 »
Αυτο το εργαλείο δεν ειναι για να πάει στη δεύτερη σελίδα,πρέπει να φιγουράρει πάντα στις 2 Πρωτες θεσεις, οι κάτοχοι λοιπόν ας ποσταρουν Διάφορα ,απο φωτο μέχρι στησιματα

Τώρα τον εχω με 40αρι κανθαλ σε 3αρι πυρήνα μακροκοιλ και το βαμβάκι περασμένο μέσα στο ντεκ, απο τα καλύτερα αποτελέσματα που εχω πάρει μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 02:13 »
Φίλε Αποστόλη άσχετο με τον Τηλέμαχο, το μοντ είναι ιδιοκατασκευή?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 09:25 »
ο χοντρός και ο λιγνός :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 10:04 »
Ναι ναι... βάλτε κι άλλες φωτο να μας ξύσετε την πληγή... 
Τώρα που ετοιμάστηκα να τον αποκτήσω (είπα τα κάλαντα, ζητιάνεψα στα σκαλιά της εκκλησίας και άλλα πολλά), δεν υπάρχει απόθεμα του αρμεντάκου #@¥₩£

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 11:37 »
Αυτο το εργαλείο δεν ειναι για να πάει στη δεύτερη σελίδα,πρέπει να φιγουράρει πάντα στις 2 Πρωτες θεσεις, οι κάτοχοι λοιπόν ας ποσταρουν Διάφορα ,απο φωτο μέχρι στησιματα

Τώρα τον εχω με 40αρι κανθαλ σε 3αρι πυρήνα μακροκοιλ και το βαμβάκι περασμένο μέσα στο ντεκ, απο τα καλύτερα αποτελέσματα που εχω πάρει μέχρι τώρα.
Μάλλον καλύτερα είναι να μείνει το νήμα περισσότερο για πληροφορίες, ερωτήσεις, επίλυση προβλημάτων κλπ και να ανοίξετε ένα νήμα στα ανένταχτα στο οποίο να ποστάρετε όσες φωτογραφίες και βίντεο επιθυμείτε.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 12:03 »
Δεν εχω πάρει ποτε μου αλλα και ούτε εχω δοκιμάσει κάποιον απο τους γνωστούς ελληνικούς ατμοποιητές (φαινόμενο, τηλεμαχος,cloudone). Ομως διαβάζω εδω μεσα πως πολλοί από εσάς έχετε στην κατοχή σας αυτούς τους ατμο και με  βάλατε σε σκέψεις για το αν πρεπει να κανω αυτο το βήμα κι εγώ και να προχωρήσω σε αγορά. Δεδομένου πως η τιμή τους ειναι αρκετά υψηλή σε σχέση με άλλους ατμο που κυκλοφορούν, και την αδυναμία δοκιμής τους σε κάποιο κατάστημα, ζητώ την δική σας άποψη (έστω και υποκειμενική) και βοήθεια. Σε αλλο σχετικό νημα για τον φαινόμενον ρώτησα και πήρα τις απαντήσεις μου. Το ίδιο θα κανω κι εδω και σας ευχαριστώ προκαταβολικά! Θα με βοηθούσε αρκετά αν καποιος ειναι κάτοχος και των δυο ατμο δηλαδή του Τηλέμαχου και του φαινόμενον.  Το ζητούμενο για μένα και μετά απο μια δεύτερη απόπειρα διακοπής του καπνίσματος ειναι η ευκολία στησίματος, η γεύση, και ο βελούδινες και πυκνός ατμός. Δεν με ενδιαφέρουν οι πνευμονικές τζουρες, άλλωστε έχω αρκετούς του είδους αυτού (limitless, avocado, griffin) αλλά περισσότερο η λεγόμενη τσιγαρίσια τζούρα. Αυτα εν ολίγοις... δεν ξέρω αν πρεπει να συμπληρώσω κάτι άλλο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 12:43 »
Ο Τηλέμαχος έχει αυτά που ζητάς και αξίζει τα λεφτά του. Πανεύκολος, χωρίς διαρροές και καμμένα, όμορφος (για μένα) και με πλούσιο ατμό, τον οποίο όμως δεν τον λες τόσο βελούδινο όσο του Φαινόμενου που ανέφερες. Στη γεύση υστερεί σε σύγκριση με το Φαινόμενο, αλλά είναι σαφώς πιο εύκολος.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 12:50 »
Pempis έχω και τους 2 αλλά δε μπορώ να σου πω να πάρεις τον έναν ή τον άλλο.  Ο phenomenon lite που έχω δίνει κορυφαία γεύση, βελούδινη τζούρα και πυκνό ατμό, αλλά το στήσιμο του στην αρχή θα σε παιδέψει λίγο και γεμίζει από κάτω. Ο armed  υπερτερεί στην ευκολία στησίματος, έχει κι αυτός βελούδινη τζούρα και πυκνό ατμό, έχει ρύθμιση αέρα από σφιχτή μέχρι και ελαφρώς πνευμονική τζούρα, γεμίζει από πάνω αλλά υπολείπεται σε γεύση. Προσωπική γνώμη, αν έπρεπε υποχρεωτικά να διαλέξω 1 από τους 2 θα κρατούσα τον phenomenon, χωρίς να σημαίνει ότι ο armed δεν είναι καλός (με αυτόν ατμίζω τώρα). Απλά στο γευστικό μου προφίλ ταιριάζει καλύτερα ο pheno.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 14:25 »
Δεν εχω πάρει ποτε μου αλλα και ούτε εχω δοκιμάσει κάποιον απο τους γνωστούς ελληνικούς ατμοποιητές (φαινόμενο, τηλεμαχος,cloudone). Ομως διαβάζω εδω μεσα πως πολλοί από εσάς έχετε στην κατοχή σας αυτούς τους ατμο και με  βάλατε σε σκέψεις για το αν πρεπει να κανω αυτο το βήμα κι εγώ και να προχωρήσω σε αγορά. Δεδομένου πως η τιμή τους ειναι αρκετά υψηλή σε σχέση με άλλους ατμο που κυκλοφορούν, και την αδυναμία δοκιμής τους σε κάποιο κατάστημα, ζητώ την δική σας άποψη (έστω και υποκειμενική) και βοήθεια. Σε αλλο σχετικό νημα για τον φαινόμενον ρώτησα και πήρα τις απαντήσεις μου. Το ίδιο θα κανω κι εδω και σας ευχαριστώ προκαταβολικά! Θα με βοηθούσε αρκετά αν καποιος ειναι κάτοχος και των δυο ατμο δηλαδή του Τηλέμαχου και του φαινόμενον.  Το ζητούμενο για μένα και μετά απο μια δεύτερη απόπειρα διακοπής του καπνίσματος ειναι η ευκολία στησίματος, η γεύση, και ο βελούδινες και πυκνός ατμός. Δεν με ενδιαφέρουν οι πνευμονικές τζουρες, άλλωστε έχω αρκετούς του είδους αυτού (limitless, avocado, griffin) αλλά περισσότερο η λεγόμενη τσιγαρίσια τζούρα. Αυτα εν ολίγοις... δεν ξέρω αν πρεπει να συμπληρώσω κάτι άλλο.


Sent from my iPad using Tapatalk
Να σου πω κι εγώ την γνώμη μου μια και έχω και τους δυο. Πάνω-κάτω συμφωνώ με τα παιδιά. O Phenomenon έχει κορυφαία γεύση, αλλά θα σε παιδέψει το στήσιμό του, το βίδωμα της καμπάνας του και πιθανές διαρροές αν δεν πετύχεις το τέλειο στήσιμο. Επίσης, ένα ακόμα αρνητικό του Phenomenon είναι ότι παρά το γεγονός ότι έχει ρύθμιση υγρού, αυτό δεν κλείνει.
Από την άλλη ο Τηλέμαχος, είναι αστείος στο στήσιμο (μιλάμε αστείος όμως) και δεν απαιτεί το "τέλειο" στήσιμο για να δουλέψει χωρίς διαρροές. Έχει ρύθμιση υγρών μέχρι που κλείνουν, γεμίζει από επάνω για πλάκα (εκτός από πολύ χοντρά γυάλινα πιπετα που μπορεί να σε παιδέψουν) και δε θα δεις ούτε σταγόνα διαρροής, εκτός αν κάνεις πατάτα. Στην γεύση όμως, είναι ένα κλικ κάτω από τον Phenomenon.
Εμένα πάλι, αν μου έλεγαν ότι ντε και καλά, πρέπει να κρατήσω έναν από τους δυο, μάλλον θα κρατούσα τον Τηλέμαχο. Αν και εύχομαι να μην μπω ποτε στο δίλημμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #249 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 16:01 »
Αναφανδόν,μεχρι κεραιας κι ακομη παραπανω, με οσα λεει ο iPant.
Εχω ολους τους Τηλεμαχους και τον Armed εννοειται, οπως και τον φαινομενον.
Να προσθεσω πως εχει πανευκολο στησιμο και αν βρεις το συρμα, τη διαμετρο και τα Ωμ που ταιριαζουν σ'εσενα -πανω στον Τηλεμαχο-  θα βρεις γευση που μπορει να βαρεσει ταβανι!
Εχω ατμισει υγρα στον Armed και τα απογειωσε, σε σχεση με το φαινομενον.
Οπως και το αντιστροφο.
ΚΑΝΕΙΣ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ δεν παιζει τελεια ολα τα υγρα. Το θεμα ειναι να βρεις καποιον, που θα παιζει τα περισσοτερα, απο οσα θα δοκιμαζεις κατα καιρους!
Και κατι ακομη.
Εχουμε κολλησει ολοι με τη γευση και ξεχναμε πραγματα εξ'ίσου σπουδαια, στο ατμισμα.
Ευκολια στησιματος, διαρροες, ντουμανια και το σπουδαιοτερο!
ΧΤΥΠΗΜΑ!
Ο καπνιστης που θα αρχισει το ατμισμα, ΕΝΑ ή μάλλον ΔΥΟ πραγματα θα αναζητησει, για να του θυμιζει αυτο που εκανε πριν.
ΧΤΥΠΗΜΑ και ΝΙΚΟΤΙΝΗ.
Για τη νικοτινη υπευθυνος εισαι εσυ, το Χτυπημα θα το αναλαβει ο Armed.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2017, 20:04 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 18:22 »
Απόστολε ή όποιος άλλος γνωρίζει μεταξύ V2+ και Armed ποιός δείνει καλύτερη γεύση και χτύπημα?

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 22:15 »
¨ο armed :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 00:40 »
Είναι πραγματικά ο πιο εύκολος και απροβλημάτιστος σε στήσιμο και έλεγχο. Φαίνεται και από το νήμα του αυτό. Δεν βλέπεις προβλήματα. 
 
Σε οδηγεί μόνος του ο άτιμος. Κάθε τι πάνω μελετημένο στο δέκατο του χιλιοστού, κατασκευή καταπληκτική και ευφυέστατη για να χωρά όλα αυτά τα χαρακτηριστικά και δυνατότητες μαζί με 5ml υγρού. Πλένεις στεγνώνεις βάζεις το ελατήριο το βαμβάκι υγρό και ατμίζεις. Γεμίζεις πανεύκολα, όποτε αδειάσει, στις 2-3-4 μέρες κοιτάς αν χρειάζεται νέο βαμβάκι ή και πλύσιμο του spring (ανάλογα με τα υγρά και το πόσα κατάλοιπα αφήνουν) και πράττεις ανάλογα. Και στην βδομάδα ένα πλύσιμο και φτου και πάλι από την αρχή. Γεύση υπέροχη, χτύπημα γαϊδουριού, ήσυχος, ατμός βελούδινος, ούτε τελείως στεγνός ούτε πολύ "υγρός", τέτοια ευκολία και ρουτίνα ούτε ο KFL+. Τσιγαρίσιος με όλη την σημασία της λέξης που μπορεί να γίνει άνετος ή πολύ άνετος σε dt χωρίς να χρειαστεί να πειράξεις τίποτα από το setup ή τα υγρά σου. 2+ μήνες τώρα στα χέρια μου και ακόμα είμαι ενθουσιασμένος. Είναι πάνω από V2 και V2+ σε όλα του. Κουστούμια με ss γυαλιστερό, με ss ματ, με brass, με 2, 3 ή δεν ξέρω εγώ πόσα παράθυρα και αετούς, και συνδυασμοί τους να τον κάνεις όπως θέλεις, να ταιριάζει με το mod, το κινητό, το ρολόι ή τα γούστα σου. Και από ότι είδα στο FB έρχεται σύντομα και με άλλο εντελώς tank. Πλατφόρμα κανονική να τον "χτίσεις" όπως σ'αρέσει.
  
Χωρίς φόβο και πάθος, πιστεύω και γράφω, ότι για μένα αξίζει και το τελευταίο του cent εις διπλούν.

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 00:52 »
τανκ τι τανκ? δεν εχω φατσο βιβλιο. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 09:43 »
Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Νομίζω πως με βοηθήσατε αρκετά στο να καταλήξω τι μου ταιριάζει καλύτερα. Είναι μεγάλο στήριγμα τελικά αυτό το φόρουμ! Ομως θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα που δεν έχω καταλάβει. Ο τηλέμαχος χρησιμοποιεί έτοιμες αντιστασεις ζιργκουνίου ή κάπως έτσι...; Και που τις βρίσκουμε αυτές τις αντιστασεις, κάθε ποτε τις αλλάζουμε, είναι δύσκολο να κάνουμε στήσιμο με δικής μας επιλογής σύρμα και βαμβάκι;


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343641 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542783 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31806 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359049 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12162 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1769 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios