vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 10 χρήστες
pany, mfk, johnath, billythekid, camber, Milarepa, Doubt, nightdream, bloodlessz, redvw74

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 09:54 »
Φιλε σορυ αλλα οι περιγραφες δεν με καλυπτουν...Πχ..Golden Margy = Μελι....Don = Ουζο...Σαν περιγραφες ειναι καλες...Για τα υπολοιπα δεν διαβασα κατι..Ουτε για το Cosi ουτε για το Tobacco Echo..Οσο για το Caprice;Το ξυλωδες που εχει αναφερθει,μονο περιγραφη δεν το θεωρω....

Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 16:38 »
Το ξυλώδες είναι σαφές απορώ τι δεν καταλαβαίνεις. Έχει σχέση με τη μυρωδιά του ξύλου. Είτε είναι καμένο ξύλο, είτε βρεγμένο, είτε πριονίδι  :)) Αναφέρεται και στην επίσημη περιγραφή της Nobacco. "Είναι ξηρό, ξυλώδες, ελαφρώς αρωματικό και θυμίζει ευγενικές ποικιλίες καπνού." Τυχαίο? Δεν νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 17:45 »
Φιλε σορυ αλλα οι περιγραφες δεν με καλυπτουν...Πχ..Golden Margy = Μελι....Don = Ουζο...Σαν περιγραφες ειναι καλες...Για τα υπολοιπα δεν διαβασα κατι..Ουτε για το Cosi ουτε για το Tobacco Echo..Οσο για το Caprice;Το ξυλωδες που εχει αναφερθει,μονο περιγραφη δεν το θεωρω....
Περιγραφές έχουν γίνει. Αν δεν σε καλύπτουν, δεν μπορεί κανείς να βοηθήσει. Τα καπνικά αρώματα συνήθως δεν έχουν κάποιο έντονα αναγνωρίσιμο στοιχείο. Όσα έχουν, το λέμε. Πώς θα περιέγραφες ένα κανονικό τσιγάρο; "Καρπούζι"; "Ζάχαρη"; "Μελιτζάνες ιμάμ"; Αναγκαστικά ψάχνεις να βρεις λέξεις να περιγράψουν πράγματα που δεν μεταφέρονται εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 19:42 »
Καλησπερα..Το ξυλωδες σαν περιγραφη δεν μου ταιριαζει..Δεν το θεωρω περιγραφη τουλαχιστο οσο εχει να κανει με την γευση..Χωρια παρεξηγηση παντα ναι; :)Οταν γινεται αναφορα σε ενα υγρο και λεγοντας πως αυτο ειναι ξυλωδες τι να φανταστω;Μηπως τρωγαμε ποτε ξυλο η κατι που ηταν απο ξυλο και μπορουμε να καταλαβουμε πανω κατω περι τινος προκειτε;Σαν αρωμα ναι τον καταλαβαινω τον χαρακτηρισμο ξυλωδες...Αλλα σαν γευση οχι... Με τι μοιαζουν τα παρακατω για μενα γευστικα;
Golden Margy=Μελι.....Valuto=Σταφιδα σε μενα....Don=Ουζο....Για μενα οσον αφορα την γευση,αυτες οι λεξεις ειναι ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ που ευκολα μπορει καποιος να βγαλει συμπερασμα για την γευση ενος υγρου... :D

Cosi=;;;
Tobacco Echo=;;;
Caprice=;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2012, 19:57 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 22:21 »
Valuto=Σταφιδα σε μενα....
Να σου πω πώς δεν καταλαβαίνω από πού και ως πού το valuto φέρνει σε ...σταφίδα;!
 :))
Αν το αγόραζα λόγω της περιγραφής, θα σου γκρίνιαζα για παραπληροφόρηση! Συμπέρασμα: ο καθένας θέλει να ακούσει την περιγραφή που ο ίδιος θα έκανε. Συνεπώς κάθε περιγραφή είναι ΠΟΛΥ υποκειμενική και μπορεί να μην βοηθά καθόλου. Το οποίο σημαίνει οτι διαβάζουμε αλλά... δεν ζητάμε τα ρέστα για μια περιγραφή που δεν μας καλύπτει.
[Δεν το γράφω για σένα, φίλε, αλλά συχνά στις περιγραφές υγρών εμφανίζονται σχόλια του στυλ "μα καλά, γιατί τα λέτε έτσι κι όχι αλλιώς;". Γιατί, για τους άλλους ΕΙΝΑΙ έτσι κι όχι αλλιώς! Δεν μπορούμε να ζητάμε και τα ρέστα γι αυτό.]

Θα πω κι αυτό, μήπως βοηθήσει: για μένα το Cosi είναι λίγο σαν το Golden Margy και το Valuto, αλλά πιο ουδέτερο, τσιγαρίσιο, χωρίς συγκεκριμένη γλυκιά γεύση. Ο "άχρωμος" συγγενής τους -πράγμα όχι κακό, εμένα μου άρεσε.

Το Tobacco Echo μου θύμισε ξερό καπνό, άγλυκο και δυνατό. Αλλά μετά από ώρα μου άφηνε μια αίσθηση στα χείλη σαν να είχα φάει καραμέλλα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 00:24 »
Προσωπικα αυτο το ελαχιστο και διακριτικο γλυκισμα του Valuto κατα την εκπνοη,προσπαθησα αρκετα να βρω με τι μοιαζει..Ναι!!!Κατεληξα οτι μοιαζει σε σταφιδα που εμενα προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ..Οποτε εχω να πω για το Valuto πως ειναι μεν καπνικη γευση αλλα και με ενα χαρακτηριστικο ελαφρυ γλυκισμα κατα την εκπνοη που μοιαζει σε σταφιδα...Με Giant ατμοποιητη.... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 00:29 »
κορυφη valuto με giant..αγαπημενο..

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 01:55 »
Θα πω κι αυτό, μήπως βοηθήσει: για μένα το Cosi είναι λίγο σαν το Golden Margy και το Valuto, αλλά πιο ουδέτερο, τσιγαρίσιο, χωρίς συγκεκριμένη γλυκιά γεύση. Ο "άχρωμος" συγγενής τους -πράγμα όχι κακό, εμένα μου άρεσε.
ΑΨΟΓΗ περιγραφή :thumpup: Ακριβώς αυτό είναι :thumpup:
Όσο για το Don θα έλεγα ότι πλησιάζει περισσότερο το valuto στη γλυκίλα αλλά με πιο έντονη γεύση (προς γλυκάνισσο).


Προσωπικα αυτο το ελαχιστο και διακριτικο γλυκισμα του Valuto κατα την εκπνοη,προσπαθησα αρκετα να βρω με τι μοιαζει..Ναι!!!Κατεληξα οτι μοιαζει σε σταφιδα που εμενα προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ..Οποτε εχω να πω για το Valuto πως ειναι μεν καπνικη γευση αλλα και με ενα χαρακτηριστικο ελαφρυ γλυκισμα κατα την εκπνοη που μοιαζει σε σταφιδα...Με Giant ατμοποιητη.... :yes:
Αν και πρωτότυπο (νομίζω πρώτη φορά αναφέρεται η σταφίδα) δεκτό κι αυτό ρε φίλε :D Πρόσθεσες μια περιγραφή που πιθανόν θα βοηθήσει κάποιους στην επιλογή του valuto ;)

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 22:45 »
μια ερωτηση... ::) το cappuccino καμοια σχεση με τα υπολοιπα ή ειναι ιδεα μου :confused1: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 22:59 »
Θέλω και εγώ να δοκιμάσω το Valuto ..... κάτι μου κάνει το όνομα  :))    Το golden margy ήταν αρκετά καλό απλά όχι για όλες τις ώρες και υστερούσε λίγο απο χτύπημα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:07 »
εμενα το vauto ρε παιια μου εφερνε μια γευση πιπεριου και καμενου στο στομα και μου εγδερνε τον λαιμο :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:21 »
Το Valuto ειναι εξαιρετικο υγρο...Ο καθενας μπορει να αντιλαμβανεται διαφορετικ την γευση του καθε υγρου...Εμενα προσωπικα κατα την εκπνοη,μου δινει γευση  σταφιδας...Στγκριτικα με αλλα υγρα,δεν ξεραινει καθολου το λαιμο..Πχ εμενα μου ξεσκισε τον λαιμο το Old Tobacco της Ovale και ηταν και απο τα ελαχιστα υγρα πιυ μου το εκαναν αυτο και μαλιστα μονο με 9mg νικοτινης...Girlplay εμενα το Cappucino δεν μου αρεσει καθολου...Απο τα ελαχιστα υγρα της Nobacco που με δυσκολια ατμισα...EarthquakeRita να το δοκιμασεις...Ειναι εξαιρετικο...Δεν γλυκιζει οσο το Golden Margy και εχει και καλυτερο χτυπημα...Εχεις δικιο για το Golden Margy..Αδυναμο χτυπημα παροτι το κανω σε 18mg και με Giant 1..6 ohm,αλλα υπεροχη γευση :yes:

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:22 »
ωωωωωωωωωωωωωωω  :(     Βέβαια οι απόψεις του κάθε ατμιστή είναι διαφορετικές.....και ο κάθε λαιμός φυσικά ...... έχω ρισκάρει σε πολλά e liquid δεν θα κολλήσω σε αυτό  ;)

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:28 »
Το Valuto ειναι εξαιρετικο υγρο...Ο καθενας μπορει να αντιλαμβανεται διαφορετικ την γευση του καθε υγρου...Εμενα προσωπικα κατα την εκπνοη,μου δινει γευση  σταφιδας...Στγκριτικα με αλλα υγρα,δεν ξεραινει καθολου το λαιμο..Πχ εμενα μου ξεσκισε τον λαιμο το Old Tobacco της Ovale και ηταν και απο τα ελαχιστα υγρα πιυ μου το εκαναν αυτο και μαλιστα μονο με 9mg νικοτινης...Girlplay εμενα το Cappucino δεν μου αρεσει καθολου...Απο τα ελαχιστα υγρα της Nobacco που με δυσκολια ατμισα...EarthquakeRita να το δοκιμασεις...Ειναι εξαιρετικο...Δεν γλυκιζει οσο το Golden Margy και εχει και καλυτερο χτυπημα...Εχεις δικιο για το Golden Margy..Αδυναμο χτυπημα παροτι το κανω σε 18mg και με Giant 1..6 ohm,αλλα υπεροχη γευση :yes:
Θα το δοκιμάσω αυτό είναι το μόνο σίγουροοοοοοοοοοοοοοοοοο  ;)   το caprice δεν μου άρεσε και πολύ απο αυτήν την σειρά ....στην αρχή το βρήκα ωραίο γλυκό σαν να έχει κάτι ανατολίτικο με πολύ καλό χτύπημα και ντουμάνι......αλλά μετά απο 2 μέρες συνεχούς ατμίσματος δεν μου έκανε.....ήταν και πάρα πολύ ρευστό σαν νερό και εξαφανιζόταν πολύ γρήγορα :-\   

Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #239 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:34 »
Συμφωνώ το Caprice δεν είναι για πολύ αλλά είναι κάτι το πολύ ιδιαίτερο για τα γούστα μου, ειδικά για συνοδεία στον καφέ. Το Valuto είναι πιο all day, μου φέρνει σαν βάση του Golden Margy, αλλά πολύ πολύ  λιγότερο αρωματικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243900 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem