vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος John015

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 00:29 »
Νομίζω ότι εφόσον διαβάζουν το forum , θα πρέπει να ψάξουν το θέμα άμεσα. Το να καθόμαστε εμείς και να προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι δεν φταίει ο άτμοποιητης μας , το στόμα μας η οτιδήποτε άλλο εκτός απο το υγρό δεν οδηγεί κάπου . Εγώ προσωπικά σιχαινομαι να με αντιμετωπίζουν ως ικετη . Εφόσον τους έκανες ήδη αναφορά για το θέμα και σου απάντησαν ότι δεν εχει αναφερθεί παρόμοιο θέμα ,άρα δεν υπάρχει θέμα, γιατι να αντιμετωπίσουν τον επόμενο πελάτη τους διαφορετικά ; Επειδή είμαι νέο μέλος και δεν θέλω να πιστέψει κάποιος ότι εξυπηρετώ κάτι άλλο να αναφέρω γιατι έτσι θα νιώθω σωστός απέναντι σε όλους ότι όσα υγρα της σειράς nobacco αγόρασαν ήταν άψογα, η πρώτη παραγγελία της σειράς Mystice ήταν άψογη , ο giant που αγόρασα μετα απο τρεις μήνες κανένα προβλημα..

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #196 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 00:11 »
Το don είναι καταπληκτικό για εμένα!μου αρέσει πιο πολυ απο το golden margy!αλλα γούστα είναι αυτα!
Επειδή κάνω παραγγελία από Nobacco και (πέρα απ' αυτά που ξέρω ήδη) σκέφτομαι να δοκιμάσω κάτι νέο, μπορείς να κάνεις μια περιγραφή του Don? Γλυκίζει κι αυτό σαν τα άλλα ή είναι πιο τσιγαρίσιο; (καθαρά καπνικό). Με ποιό θα το παρομοίαζες; ::)
Thanx

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #197 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 00:18 »
Εμένα το Don μου θυμίζει λίγο ούζο. Δεν το θεωρώ καπνικό, αλλά ούτε κ γλυκό. Νομίζω έχει δικό του χαρακτήρα που κλείνει προς οινοπνευματώδες ποτό.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #198 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 00:47 »
Επειδή κάνω παραγγελία από Nobacco και (πέρα απ' αυτά που ξέρω ήδη) σκέφτομαι να δοκιμάσω κάτι νέο, μπορείς να κάνεις μια περιγραφή του Don? Γλυκίζει κι αυτό σαν τα άλλα ή είναι πιο τσιγαρίσιο; (καθαρά καπνικό). Με ποιό θα το παρομοίαζες; ::)
Thanx
Καταρχήν σου έκανα αίτημα φιλίας μην τολμήσεις και το απόρριψης >:(
Ως άφορα το άλλο θέμα δεν έχει άρωμα μέντας το συγκεκριμένο υγρό με τίποτα, και γιατί κατάλαβα ότι είσαι κολλημένο με τα Nobbacco σου έδειξα δυο αρνητικές περιγραφές για τα Nobacco που είχαν πολύ γέλιο για να σε τσιτώσω.
Τώρα ως αφορά το Don αρωματικό καπνικό, αν έχεις δοκιμάσει την γλυκόριζα από OVALE θα βρείς μια αρκετά μεγάλη ομοιότητα πρόσθεσε και λίγο γλυκάνισο, δεν γλυκίζει ιδιαίτερα, μέτριο χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Αυτήν την περιγραφή έκανα ποιο πίσω πρόσθεσε ότι μοιάζει στην εκπνοή το Valuto λίγο, πολύ κάλο θα το ξαναπάρω γιατί γλυκόριζα από OVALE τέλος και είναι και ακριβή.     

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #199 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 11:50 »
Καταρχήν σου έκανα αίτημα φιλίας μην τολμήσεις και το απόρριψης >:(
Ως άφορα το άλλο θέμα δεν έχει άρωμα μέντας το συγκεκριμένο υγρό με τίποτα, και γιατί κατάλαβα ότι είσαι κολλημένο με τα Nobbacco σου έδειξα δυο αρνητικές περιγραφές για τα Nobacco που είχαν πολύ γέλιο για να σε τσιτώσω.
Τώρα ως αφορά το Don αρωματικό καπνικό, αν έχεις δοκιμάσει την γλυκόριζα από OVALE θα βρείς μια αρκετά μεγάλη ομοιότητα πρόσθεσε και λίγο γλυκάνισο, δεν γλυκίζει ιδιαίτερα, μέτριο χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Αυτήν την περιγραφή έκανα ποιο πίσω πρόσθεσε ότι μοιάζει στην εκπνοή το Valuto λίγο, πολύ κάλο θα το ξαναπάρω γιατί γλυκόριζα από OVALE τέλος και είναι και ακριβή.
Μ' έπεισες! Η περιγραφή σου είναι γάντι στα γούστα μου :thumpup: Thanx

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #200 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 02:09 »
Τελικά υπήρξε κάποια ανταπόκριση απ'την πλευρά της εταιρίας στα σοβαρά αρνητικά σχόλια που κάνατε περί αλλοιωμένης γεύσης των αρωμάτων στα νέα πλαστκά μπουκάλια;

Όχι τίποτ'άλλο αλλά έχω βάλει στο πρόγραμμα να δοκιμάσω κάποια στιγμή το Golden Margy (αν μη τι άλλο για εγκυκλοπαιδική ενημέρωση καθώς έρχεται 2ο άρωμα απ'όλες τις εταιρίες σε διθυραμβικά σχόλια πίσω απ'το Tribeca) & θα προτιμούσα να το ατμίσω στην πραγματική του γεύση προκειμένου με την σειρά μου να μην προβώ σε "αλλοιωμένα" συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος John015

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #201 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 02:24 »
Όχι φιλέ μου, καμιά ανταπόκριση. Πάντως ανεξάρτητα με τα προηγούμενα σχόλια μου, το golden Margy είναι μια πολύ καλή καπνική γεύση που σου αφήνει πολύ γλυκά στο τέλος

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #202 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 18:38 »
Τώρα ως αφορά το Don αρωματικό καπνικό, αν έχεις δοκιμάσει την γλυκόριζα από OVALE θα βρείς μια αρκετά μεγάλη ομοιότητα πρόσθεσε και λίγο γλυκάνισο, δεν γλυκίζει ιδιαίτερα, μέτριο χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Έτσι ακριβώς είναι! Τέλεια γεύση :tongue_smilie: σλουρπ νιαμ νιαμ


Τελικά υπήρξε κάποια ανταπόκριση απ'την πλευρά της εταιρίας στα σοβαρά αρνητικά σχόλια που κάνατε περί αλλοιωμένης γεύσης των αρωμάτων στα νέα πλαστκά μπουκάλια;
Δεν ξέρω πως ήταν παλιότερα, πάντως εγώ και σε πλαστικά μπουκαλάκια που είχα παραγγείλει και ξαναπαρήγγειλα (σήμερα μου 'ρθαν) είναι η ίδια απίθανη γεύση. Σου 'ρχεται να τα πιεις :idiot1: Η σειρά Mystique είναι Mystique :) όπως και να το κάνουμε είναι κορυφαία! Προσωπικά, όσα υγρά δοκίμασα δεν βρήκα ένα που να μη μ' αρέσει. Είναι λεπτεπίλεπτες καπνικές γεύσεις που σ' αφήνουν μια απαλή γλύκα στο τέλος (όχι σαν κάτι άλλες έντονες και βαριές, ονόματα μη λέμε... ε georgevtrs? :)) χαχα).

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #203 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 19:09 »
Έτσι ακριβώς είναι! Τέλεια γεύση :tongue_smilie: σλουρπ νιαμ νιαμ

Δεν ξέρω πως ήταν παλιότερα, πάντως εγώ και σε πλαστικά μπουκαλάκια που είχα παραγγείλει και ξαναπαρήγγειλα (σήμερα μου 'ρθαν) είναι η ίδια απίθανη γεύση. Σου 'ρχεται να τα πιεις :idiot1: Η σειρά Mystique είναι Mystique :) όπως και να το κάνουμε είναι κορυφαία! Προσωπικά, όσα υγρά δοκίμασα δεν βρήκα ένα που να μη μ' αρέσει. Είναι λεπτεπίλεπτες καπνικές γεύσεις που σ' αφήνουν μια απαλή γλύκα στο τέλος (όχι σαν κάτι άλλες έντονες και βαριές, ονόματα μη λέμε... ε georgevtrs? :)) χαχα).
Κολλημένε Nobaccakia για δες εδώ και πες μου http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6846.msg230914.html#msg230914

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #204 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 19:25 »
Για καλή μου τύχη, βρήκα χθες τη χρυσή μαριγώ (6άρα) σε γυάλινο 20ml μπουκαλάκι & σε τιμή bargain στο πλησιέστερο κατάστημα της περιοχής μου! Την άφησα καλού-κακού 5 ωρίτσες να ωριμάσει & γύρω στα μεσάνυχτα παίρνω την 1η τζούρα: δεν πίστευα στην μύτη & το στόμα μου! Η μυρωδιά που έβγαλε, με γύρισε κάμποσα χρόνια πίσω, τότε που μαζευόμασταν στο δωμάτιό μου, σκάγαμε τα μπαχάρια μας & για να καλύψω την μυρωδιά απ'τα ντουμάνια έβαζα 1 ινδιάνικο αρωματικό στικάκι να κάνει δουλειά!

Σήμερα έχει μεστώσει λίγο περισσότερο η γεύση & θυμίζει κάποιες απ'τις περιγραφές που ειπώθηκαν απ'τα παιδιά παραπάνω. Εντύπωση τεράστια μου έκανε το γεγονός ότι παρότι η αναλογία είναι 80pg-20vg, η αίσθηση που σου αφήνει σε ντουμάνι & χτύπημα είναι λες & τα ποσοστά είναι ακριβώς τα ανάποδα σε vg/pg: πυκνό ντουμάνι με διακριτικό & καθόλου οξύ (γδάρσιμο λαιμού) χτυπηματάκι, βελούδινη αίσθηση, άρωμα αρχοντικό-επιβλητικό που όμως δεν μπουχτίζει. Κάνοντας μια αντιπαραβολή με το τριμπέκα, θα έλεγα ότι ενώ το τριμπέκα σου ξεσκεπάζει τις απόκρυφες βουλιμικές τάσεις & σε προκαλεί να το τζουράρεις με συχνότητα πιπίλας, το golden margy απεναντίας σου προκαλεί μια ευχάριστη μέθη που σε οδηγεί σε πιο χαλαρές & ισορροπημένες τζούρες.

Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για ένα εκλεπτυσμένο, πολύ ευχάριστο & άκρως ενδιαφέρον άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #205 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:52 »
Κολλημένε Nobaccakia για δες εδώ και πες μου http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6846.msg230914.html#msg230914
Δεν ξέρω τι θα μου βγουν αδερφέ, αλλά υποψιάζομαι ότι πρόκειται για αυστηρά τσιγαρίσιες γεύσεις οπότε δεν...
Εγώ ξέρεις ότι βρήκα αυτό που έψαχνα και για την ώρα είμαι κομπλέ ;) Θα περιμένω να δω εντυπώσεις και σχόλια για τα συγκεκριμένα υγρά, γιατί κάποτε μπορεί να βαρεθώ με τα Nobacco :hmmm:

Ρε συ ατμομάγειρα, μας μπέρδεψες λίγο στη 1η παράγραφο αλλά το πιάσαμε τελικά το νόημα :))
Τα σέβη μου για την ζωντανή περιγραφή στη 2η παράγραφο :respect:

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #206 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 20:46 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΝΕΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ..ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ..ΜΟΛΙΣ  ΠΗΡΑ ΤΟΝ VALUTO ΤΗΣ NOBACCO ΣΤΑ 12 mg ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΙΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ..ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΕ ΑΤΜΟ ΤΟΥ WANT ΚΑΙ ΜΠΑ.ΤΑΡΙΑ GIANT. O ΑΤΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ..ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑ 15' ΜΕ ΤΟ ΥΓΡΟ..ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΙΑ 30 ΤΖΟΥΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΕΤΣΙ Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΜΕΝΗ;;ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ..ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΝΑ ΩΡΗΜΑΣΕΙ;;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #207 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 20:48 »
Μην γράφετε ολόκληρα κείμενα με κεφαλαία γράμματα. Τα κεφαλαία γράμματα χρησιμοποιούνται όταν κάποιος θέλει να φωνάξει, ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ;   και δίνουν έναν επιθετικό τόνο στο μήνυμά σας. Εκτός αυτού είναι και κουραστικά στην ανάγνωση.

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #208 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 20:51 »
οκ φιλε..συγνωμη εαν σε κουρασα..

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #209 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 20:21 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΝΕΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ..ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ..ΜΟΛΙΣ  ΠΗΡΑ ΤΟΝ VALUTO ΤΗΣ NOBACCO ΣΤΑ 12 mg ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΙΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ..ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΕ ΑΤΜΟ ΤΟΥ WANT ΚΑΙ ΜΠΑ.ΤΑΡΙΑ GIANT. O ΑΤΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ..ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑ 15' ΜΕ ΤΟ ΥΓΡΟ..ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΙΑ 30 ΤΖΟΥΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΕΤΣΙ Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΜΕΝΗ;;ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ..ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΝΑ ΩΡΗΜΑΣΕΙ;;
Αδερφέ, έλα αύριο στη συνάντηση στη Σαλονίκη να ανταλλάξουμε :D Valuto-Tribecca :yes:


οκ φιλε..συγνωμη εαν σε κουρασα..
Δεν σου την είπε ο Ράστα φίλε, μη στραβώνεις! Αυτοί είναι οι κανόνες σε όλα τα φόρα. Απλά επειδή τα κεφαλαία είναι πιο εύκολα στη χρήση (και χωρίς τόνους) είναι ένα λάθος που όλοι κάναμε στην αρχή ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115911 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824376 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294187 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem