vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 2 χρήστες
bloodlessz, kompsognathous

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 23:34 »
Θα συμφωνήσω με girlplay, imjp1982 και kimmi. Έχουν πράγματι κάτι το ίδιο. Προφανώς είναι η ατμιστική βάση και απλά ρυθμίζουν την ένταση της γλυκάδας; ::) Όταν τους έχω συγχρόνως σε 3 η.τ. κυριολεκτικά δεν ξεχωρίζω ποιό είναι τί; Μόνο το Valuto καταλαβαίνω κάποιες φορές γιατί έχει τη γλύκα περισσότερο (πολύ ιδιαίτερη γέυση, λατρεμένη :respect:). Και κάτι ακόμα: δεν πρέπει να είναι γλυκάνισος φίλη girlplay αλλά γλυκόριζα (liquirizia) ;)

Αποσυνδεδεμένος tenedor

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 00:09 »
Καλησπερα παιδια,νεος ατμιστης -κανα μηνα περιπου- εχω πειραματιστει με διαφορα.Θελω τα φωτα σας για καποιο καπνικο της Nobacco που να θυμιζει εντονα το τσιγαρο.Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει τα Desert Ship και Golden Margy αλλα ψαχνω καιτ περισσοτερο σε γευση τσιγαρο.Καπνιζα σχεδον 30 χρονια βαρια τσιγαρα,αλλα αισθανομαι οτι στα 18mg νικοτινης ειμαι οκ.Μενει η γευση του τσιγαρου.
Καμμια προταση;

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 00:28 »
RY2, turkish tobacco, tobacco echo...αν θυμηθω κατι αλλο σου λεω!!!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 00:37 »
tobacco και virginia, αλλιως πας αλλου μετα σε αλλα καπνικα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 00:52 »
RY 2-3-4, Tobacco, Tobacco Echo, Valuto, Turkish Tobacco, Virginia.
Πολλά για να δοκιμάσει κανείς, αλλά τι να κάνεις...;
 ::)

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 00:53 »
Μήπως ατμίζει κάποιος Tobacco Echo και έχει παρατηρήσει αλλαγή γεύσης τελευταία στο υγρό? Οτι αγόρασα από τότε που κυκλοφόρησε σε πλαστικό μπουκαλάκι, το νοιώθω αλλοιωμένο. Πήρα 6αρι, 12αρι και 18αρι και τα τσεκάρισα σε 5 διαφορετικά κάρτο. Ατμίζω 1ml/ημέρα. Ή χάλασα ή κάτι άλλο παίζει. Άλλα υγρά πάντως τα γεύομαι όπως πριν.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 01:04 »
Δυστυχώς δεν είχα δοκιμάσει Tobacco Echo ή άλλα Mystique σε γυάλινο μπουκάλι...
Εκτός αν εννοείς πως νιώθεις αλλοίωση στη γεύση όσο παραμένει στο ίδιο το μπουκάλι του (μέσα σε λίγες μέρες, δηλαδή) το οποίο δεν το έχω παρατηρήσει.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 01:18 »
Όχι, καμιά σχέση με τις ημέρες. Καινούργια, τα άνοιξα και τα έβαλα για άτμισμα... 18αρι που είχα από γυάλινο μπουκαλάκι ήταν κλάσεις ανώτερο από αυτό στο πλαστικό. Μπορεί το θέμα "μπουκαλάκι" να είναι κ συμπτωση βέβαια. Από Nobacco μου είπαν οτι δεν έχει παρατηρηθεί κάτι. Πάντως για μένα είναι το κύριο ατμιστικό υγρό και απογοητεύτηκα πλήρως τώρα...
Ευχαριστώ πάντως

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 01:20 »
Καλησπερα παιδια,νεος ατμιστης -κανα μηνα περιπου- εχω πειραματιστει με διαφορα.Θελω τα φωτα σας για καποιο καπνικο της Nobacco που να θυμιζει εντονα το τσιγαρο.Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει τα Desert Ship και Golden Margy αλλα ψαχνω καιτ περισσοτερο σε γευση τσιγαρο.Καπνιζα σχεδον 30 χρονια βαρια τσιγαρα,αλλα αισθανομαι οτι στα 18mg νικοτινης ειμαι οκ.Μενει η γευση του τσιγαρου.
Καμμια προταση;

Ευχαριστω
Φίλε μου υπάρχουν πολλά υγρά που θεωρούνται καπνικά ΑΛΛΑ λίγα από αυτά δίνουν την αίσθηση του Κ.Τ. από ότι κατάλαβα θέλεις κάτι που να σου θυμίζει Κ.Τ.
Το Κ.Τ. δεν έχει άρωμα έτσι δεν είναι :confused1: μια γεύση πίκρας και βρόμας έχει το Κ.Τ. :dontknow: γιατί το επιζητείς  δεν μπορώ να καταλάβω και εγώ 22 χρόνια κάπνιζα  :idiot1: τώρα τρεις μήνες μόνο ατμίζω και την καταβρήκα δεν περίμενα να κόψω το Κ.Τ. τόσο εύκολα και με οφέλη πάρα πολλά τι να σου πρωτοπώ.
Τέλος πάντων ξέφυγα από το θέμα για να σε βοηθήσω θα σου πω, από τα 24 υγρά που δοκίμασα μέχρι τώρα την βρόμα του Κ.Τ. είχαν ή πλησίαζαν το Valuto Mystique Nobacco, OVALE ΚΑΠΝΟΣ OLD TOBACCO, MLB -USA MIX Nobacco σαν να μασάς καπνό, tribeca Halo γλυκοτσίγαρο, Prime 15 Halo  δύσκολη γεύση  :hmmm:Κ.Τ.
Και με έντονη αίσθηση του Κ.Τ. όχι έντονο άρωμα το Torque 56 και  Σκέτη VG με 18αρα νικοτίνη Throat Hit απηστευτο :heat:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2012, 01:33 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 03:42 »
Για γευση που να μοιαζει στα τσιγαρα τα κανονικα,μεχρι τωρα μου την εχουν δωσει μονο τα υγρα της Natura...Προφανως επιδει δεν εχουν καθολου PG...Δοκιμασε καποιο απο τα Maxx Blend η Latakia της Natura..Ολα τα αλλα καπνικα υγρα που εχω δοκιμασει απο Nobacco,Halo,Ovale,γλυκιζουν απο λιγο εως πολυ..Μονο Natura προτεινω για ελαχιατο η καθολου γλυκισμα..Για νεο ατμιστη που ψαχνει τσιγαρισια γευση,ειναι εγγυηση... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tenedor

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 11:42 »
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας και εδω και σε προσωπικα.Αυτα που καπνιζα ως κανονικα τσιγαρα ηταν τα Assos 28 κοκκινο και μερικες φορες τα Black Devil επειδη μου αρεσε που ειχαν αρωμα ετσι σαν αλλαγη.Σιγουρα μου αρεσει το αρωμα στα ΗΤ ,απλα θελω λιγο να μυριζουν και τσιγαρο αφου η βανιλια ας πουμε με λιγωσε συντομα και δεν την αντεχω ουτε σαν μυρωδια πια,ενω τα Desert Ship και Golden Margy ειναι μεν καλα -πολυ καλα θα ελεγα- αλλα δυσκολα θυμιζουν τσιγαρο.Θα μου αρεσε ας πουμε το αρωμα του καπνου πιπας σε κανονικο καπνο,το αρωμα του Black Devil παλι εννοωντας τον κανονικο καπνο,αλλα και η βαρια μυρωδια του Assos.Απλα δεν γνωριζω αν καποιο υγρο τα πλησιαζει ωστε να ξεχναω εντελως το τσιγαρο,αλλιως φοβαμαι οτι θα συνεχισω να το σκεφτομαι.Ακομη δεν εχω ψαξει το Valuto για το οποιο ακουσα καλα λογια,και τον Τουρκικο καπνο που επισης αναφερετε.
Και παλι ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 11:54 »
Μήπως ατμίζει κάποιος Tobacco Echo και έχει παρατηρήσει αλλαγή γεύσης τελευταία στο υγρό? Οτι αγόρασα από τότε που κυκλοφόρησε σε πλαστικό μπουκαλάκι, το νοιώθω αλλοιωμένο. Πήρα 6αρι, 12αρι και 18αρι και τα τσεκάρισα σε 5 διαφορετικά κάρτο. Ατμίζω 1ml/ημέρα. Ή χάλασα ή κάτι άλλο παίζει. Άλλα υγρά πάντως τα γεύομαι όπως πριν.

Έχω δει διάφορα στο πλαστικό μπουκάλι στα Tobacco Echo και Golden Margy
Και τα δυο υγρά είναι χειρότερα σε σχέση με το υάλινο  :thumpdown:
ειδικά το Tobacco Echo μετά από λίγο είναι σαν να ατμίζω το ζουμί από σακούλα σκουπιδιών :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 12:30 »
Εγώ πάντως δεν έχω δει διαφορά με το tobacco echo και έχω κάνει 2 μπουκαλάκια σε πλαστικό με medium νικοτίνη.
Μήπως συμβαίνει κάτι με τους ατμοποιητές;

Αποσυνδεδεμένος John015

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 14:49 »
Εγώ  παρατηρησα,στην τελευταία αγορά που έκανα με valuto και golden margy στα οποία πήρα απο 2 μπουκαλάκια και 1 cappucino, οτι και στα 5 μπουκαλια βγάζουν πολύ αλοιομένη γευση σε σημείο που δεν ατμίζονται.Για το capuccino επείδη δεν είχα ξαναπάρει θεώρησα ότι έτσι ήταν η γευση του.Τις αλλες 2 γευσεις  τις είχα πρωτοδοκιμάσει σε πλαστικά μπουκάλια πρίν 1,5 μήνα και μου αρέσαν εξαιρετικά. Αλλαξα 3 ατμοποιητές ,αγχωθηκα ότι έχασα την  γευση μου αλλα τελικά βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2012, 15:54 από John015 »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 23:25 »
Θα σας πρότεινα να ενημερώσετε την Nobacco για τις παρατηρήσεις σας (όσοι έχετε παρατηρήσει αλλοίωση). Εγώ που μίλησα τηλεφωνικά μαζί τους, μου είπαν οτι δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο κ φυσικά ούτε λόγος για αλλαγή.....και έχω 5 μπουκαλάκια.....δυστυχώς θα πάνε για πέταμα γιατί δεν ατμίζονται και μου κάνουν κ το στομάχι χάλια....και σαν πελάτη....μην τον είδατε....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824387 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem