vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Sergios

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #165 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:15 »
georgevtrs,
Συμφωνώ και αν κοιτάξεις στις προηγούμενες σελίδες του ιδίου θέματος, θα δεις οτι λέω τη γνώμη μου για κάποια υγρά, τα βαθμολογώ με βάση το γούστο μου και προσπαθώ αν μπορώ σε κάποιο να κάνω και περιγραφή της γεύσης που μου δίνει. Οπότε μαζί σου είμαι  :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 17:11 »
Αν κάποιος θεωρεί ότι δεν μπορεί να πέραση σε γραπτό λόγο την εμπειρία του ή είναι περιττό ας μην το κάνει.
Φίλε georgevtrs, μιλάς σε ανθρώπους που ήδη έκαναν τον κόπο να γράψουν την εμπειρία τους, δεν ζορίζονται.
Σε προβλημάτισε που δεν συμφωνούμε όλοι. Το έγραψες και σε αλλο θέμα, μάλλον ενοχλημένος.
Δόθηκαν απαντήσεις στο γιατί δεν συμφωνούμε. Αυτές οι απαντήσεις έχουν ξαναειπωθεί από δεκάδες μέλη.
Δεν καταλαβαίνω τι άλλο πρόβλημα υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 23:12 »
Καλησπέρα. τι πρόβλημα να υπάρχει φίλε μου bigsur κανένα πρόβλημα εγώ έκανα μια προσπάθεια να δελεάσω κάποιων από τα μέλει να κάνει μια ποιο αναλυτική περιγραφή  μπας και βγάλω κάποια συμπεράσματα για τα συγκεκριμένα E-liquid μα το λέω καθαρά (μήπως κάποιος μπορεί να περιγράψει λίγο ποιο αναλυτικά, αν είναι έμπυρος θα καταλάβει (χτύπημα και σε τι mg, ξεραίνει των λαιμό, μοιάζει με τσιγάρο - καπνικό, γλυκίζει, πικρίζει) όποιος θέλει απαντά δεν πιέζω κανένα νομίζω εξάλλου αυτό το θέμα γιαυτό δημιουργήθηκε όχι για το πως αντιλαμβανόμαστε ο καθένας τοις γεύσεις ή κάνω λάθος   :confused1: :hmmm:
Από έμενα κανένα πρόβλημα :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2012, 00:01 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 00:03 »
Πώς θα μας πει κάποιος αν κάτι πικρίζει, γλυκίζει ή μοιάζει τσιγαρίσιο χωρίς να βασιστεί στο πώς αντιλαμβάνεται ο ίδιος τις γεύσεις; Ο λαιμός του που ξεραίνεται πού θα ξέρει αν είναι ίδιος με τον δικό μου ή τον δικό σου λαιμό;
Τέλος πάντων, καλή τύχη στην αναζήτησή σου.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 18:53 »
Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα από Nobacco 3 E-liquid Mystique Golden Margy 18mg, Valuto 12mg, Don 12mg αντικαταβολή τελική άξια 30,84 ευρό.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.msg209821.html#msg209821

Δεν θα κάνω περιγραφή τώρα θα τα ατμίσω λίγες μέρες για να μπορέσω να βγάλω μια ποιο καθαρή εικόνα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #170 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 02:03 »
Cosi, 12 mg:
Καλό καπνικό, ευχάριστο για όλη μέρα.
Θα έλεγα πως ανήκει στην οικογένεια Golden Margy-Cosi-Voluto.
Δεν έχει την γλύκα του GM ή την ιδιαίτερη γεύση του Valuto, είναι ο πιο ουδέτερος και τσιγαρίσιος "αδερφός"τους.
Θα ξαναπάρω.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #171 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 02:46 »
Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα από Nobacco 3 E-liquid Mystique Golden Margy 18mg, Valuto 12mg, Don 12mg αντικαταβολή τελική άξια 30,84 ευρό.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.msg209821.html#msg209821
(Image removed from quote.)
Δεν θα κάνω περιγραφή τώρα θα τα ατμίσω λίγες μέρες για να μπορέσω να βγάλω μια ποιο καθαρή εικόνα.
Απο αυτα τα 3 υγρα,εχω τα 2..Valuto 12Mg και Golden Margy 18 Mg...Και τα 2 πολυ ωραια υγρα για μενα αλλα το Golden Margy εχει πολυ εντονη γλυκαδα και γευση κατι σαν μελι,που δεν ειναι για να υο ατμιζεις ολη μερα...Αντιθετα το Valuto ειναι πιο ουδετερο και σαφως καλυτερο για ολη μερα με ελαχιστο για εμενα γλυκισμα συγκριτικα με Golden Margy και καποια αλλα υγρα που εχω κανει...Το Golden Margy βεβαια εχω παρατηρησει πως στα 18 Mg νικοτινης,χανει σε γευση και αρωμα με το αντστοιχο των 12 Mg..Δεν ξερω αν οφειλεται αυτο στην παραπανω νικοτινη και αν γενικα σε ολα τα υγρα,η extra νικοτινη ΣΚΟΤΩΝΕΙ γευση και αρωμα..Εκανες κατα την γνωμη μου παντα,πολυ καλη επιλογη υγρων..Καλα ατμισματα!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #172 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 13:01 »
Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα από Nobacco 3 E-liquid Mystique Golden Margy 18mg, Valuto 12mg, Don 12mg αντικαταβολή τελική άξια 30,84 ευρό.
Δεν θα κάνω περιγραφή τώρα θα τα ατμίσω λίγες μέρες για να μπορέσω να βγάλω μια ποιο καθαρή εικόνα.
Σημαντικό και τα τρία ατμίστικαν από τρεις διαφορετικούς eGo-C OVALE για να μην μπερδεύουν οι γεύσεις και τ΄αρώματα.
Η πρώτη επαφή άμεσος μετά το πρώτο άνοιγμα  :lipssealed: :shock_sick_02: εκτός το Golden Margy τα άλλα δυο με χάλασαν πολύ τα άφησα χωρίς τον σταγονομετριτή για 16 ώρες μετά έβγαλα τα παρακάτω συμπεράσματα:
Golden Margy 18mg αρωματικό καπνικό, ελαφρύ άρωμα Γαλλικής Πίπας, μέλι, και μια αμυδρή μυρωδιά γλυκάνισο πρωτότυπο αλλά καλό, γλυκίζει αρκετά, καλό χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Θα το ξαναπάρω παρότι δεν μου αρέσει καθόλου η Γαλλική Πίπα.
Don 12mg αρωματικό καπνικό, αν έχετε δοκιμάσει την γλυκόριζα από OVALE θα βρείτε μια αρκετά μεγάλη ομοιότητα προσθέστε και λίγο γλυκάνισο, δεν γλυκίζει ιδιαίτερα, μέτριο χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Δεν θα το ξαναπάρω προτιμώ την γλυκόριζα από OVALE στα 16mg
valuto 12mg καπνικό, αρκετά ουδέτερο μόνο κατά την εκπνοή αφήνει μια οσμή τσιγάρου όχι άσχημη, δεν γλυκίζει καθόλου ούτε πικρίζει ιδιαίτερα, μέτριο χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Δεν θα το ξαναπάρω αυτού του στιλ έχω και καλύτερα.
Τα παραπάνω συμπεράσματα ίσως είναι διάστηκα, τα έβγαλα σε μόλις μισή ώρα ατμίζματος το καθένα.         
Αν αλλάξει τίποτα θα κάνω μια παράθεση για την ώρα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
    • fractalbit's diy calculator
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 22:13 »
Παιδια, μια και το έχω ρίξει στο DIY, μήπως ξέρει κανείς να μου πει, πιο άρωμα της flavorart (ή άλλης μάρκας) μοιάζει περισσότερο με το valuto?

Προσοχή, μιλάω για άρωμα και όχι έτοιμο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #174 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 22:23 »
Τελικά μετά από λίγες μέρες που άτμισα τα τρία παραπάνω υγρά θα τα ξαναπάρω και τα τρία το καθένα έχει την χάρη του, το καθένα είναι για συγκεκριμένη διάθεση.
Τα επόμενα που έβαλα στο μάτι είναι Tobacco Echo και το Caprice για το Cosi δεν άκουσα καλά σχόλια.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #175 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 22:32 »
Σημαντικό και τα τρία ατμίστικαν από τρεις διαφορετικούς eGo-C OVALE για να μην μπερδεύουν οι γεύσεις και τ΄αρώματα.
Η πρώτη επαφή άμεσος μετά το πρώτο άνοιγμα  :lipssealed: :shock_sick_02: εκτός το Golden Margy τα άλλα δυο με χάλασαν πολύ τα άφησα χωρίς τον σταγονομετριτή για 16 ώρες μετά έβγαλα τα παρακάτω συμπεράσματα:
Golden Margy 18mg αρωματικό καπνικό, ελαφρύ άρωμα Γαλλικής Πίπας, μέλι, και μια αμυδρή μυρωδιά γλυκάνισο πρωτότυπο αλλά καλό, γλυκίζει αρκετά, καλό χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Θα το ξαναπάρω παρότι δεν μου αρέσει καθόλου η Γαλλική Πίπα.
Don 12mg αρωματικό καπνικό, αν έχετε δοκιμάσει την γλυκόριζα από OVALE θα βρείτε μια αρκετά μεγάλη ομοιότητα προσθέστε και λίγο γλυκάνισο, δεν γλυκίζει ιδιαίτερα, μέτριο χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Δεν θα το ξαναπάρω προτιμώ την γλυκόριζα από OVALE στα 16mg
valuto 12mg καπνικό, αρκετά ουδέτερο μόνο κατά την εκπνοή αφήνει μια οσμή τσιγάρου όχι άσχημη, δεν γλυκίζει καθόλου ούτε πικρίζει ιδιαίτερα, μέτριο χτύπημα, καλό ντουμάνι, δεν κουράζει, δεν ξεραίνει το λαιμό.
Δεν θα το ξαναπάρω αυτού του στιλ έχω και καλύτερα.
Τα παραπάνω συμπεράσματα ίσως είναι διάστηκα, τα έβγαλα σε μόλις μισή ώρα ατμίζματος το καθένα.         
Αν αλλάξει τίποτα θα κάνω μια παράθεση για την ώρα αυτά.
Θα συμφωνησω με τις περιγραφες σου,εκτος της 1ης επαφης...Επισης απο τα 3..μονο το G.M. θα ξαναπαιρνα..το valuto αρκετα αδιαφορο...(σε σχεση με τα αλλα) και το don εχει αυτο το γλυκανισο που με χαλαει :-X Παντως,εντυπωση μου..ή ολα τους εχουν κατι ιδιο?? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #176 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 22:34 »
Θα συμφωνησω με τις περιγραφες σου,εκτος της 1ης επαφης...Επισης απο τα 3..μονο το G.M. θα ξαναπαιρνα..το valuto αρκετα αδιαφορο...(σε σχεση με τα αλλα) και το don εχει αυτο το γλυκανισο που με χαλαει :-X Παντως,εντυπωση μου..ή ολα τους εχουν κατι ιδιο?? :hmmm: :hmmm:

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #177 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 22:37 »
τι ειναι ομως..?? :hmmm: :hmmm: :hmmm: γιατι νομιζω πως ειναι αυτο που to  εχει ποιο εντονα το golden και ειναι ο λογος που αν και τα αλλα 2 δεν μοιυ αρεσαν τα ατμισα σχεδον ευχαριστα :idiot1: :idiot1: αντιφατικο??κι ομως!! :dontknow: ??? :-[ :-[ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #178 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 22:51 »
τι ειναι ομως..?? :hmmm: :hmmm: :hmmm: γιατι νομιζω πως ειναι αυτο που to  εχει ποιο εντονα το golden και ειναι ο λογος που αν και τα αλλα 2 δεν μοιυ αρεσαν τα ατμισα σχεδον ευχαριστα :idiot1: :idiot1: αντιφατικο??κι ομως!! :dontknow: ??? :-[ :-[ :hmmm:
Και γω το εχω διαπυστωσει οντως αυτο...Και Valuto που εχω και Golden Margy,μοιαζουν λιγο σαν γευση..Εχουν κατι κοινο δηλαδη σιγουρα,απλα οτι και αν ειναι αυτο,το Valuto το εχει στο ελαχιστο και γιαυτο και το γλυκισμα ειναι απειροελαχιστο συγκριτικα με αυτο του Golden Margy..Αλλα δοκιμασα και καποια αλλα υγρα απο την σειρα Mystique και εχω να πω πως τα περισσοτερα υγρα αυτης της σειρας μοιαζουν μεταξυ τους στην ΑΠΟΧΡΩΣΗ γλυκαδας που αφηνουν και απλα εκει που διαφερουν ειναι στην ΕΝΤΑΣΗ της γλυκαδας αυτης...

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #179 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 00:21 »
Σημαντικό και τα τρία ατμίστικαν από τρεις διαφορετικούς eGo-C OVALE για να μην μπερδεύουν οι γεύσεις και τ΄αρώματα.
Παιδιά πόσους ατμοποιητές χρησιμοποιείται ποσό καιρό τα ατμίζετε και εγώ στην αρχή τα μπέρδευα όταν όμως έκανα πάλες συνεχόμενες ώρες το καθένα τότε κατάλαβα πόσο διαφορετικά είναι καμιά σχέση μεταξύ τους οκ :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115837 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem