vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 4 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 15:52 »
Σε οποιο Mystique εχω παρει εγω παντως, ευδιακριτα κ οχι ιδιαιτερα μικρα γραμματα, αναφερουν PG 80% - 20% VG
ειναι ευκολη μια φωτο για αυτο που λες?

Πράγματι, αλλά με τα λόγια του trackler σκέφτηκα την περίπτωση τα μικροσκοπικά γραμματάκια να λένε κάτι άλλο...
Μάλλον θα μπέρδεψε τη σειρά Nobacco με τη σειρά Mystique.
η σειρα nobacco εχει ξαβαγραφτει καπου πιο πισω οτι ειναι 70% PG και 5% VG +αρωματα + 1% η και λιγοτερο αλλα ζουμια.
η σειρα μυστικ παρουσιαζεται σαν 80%-20% (PG και VG) αλλα εχει κατι μικρα γραμματακια κατω απο την λεξη συστατικα που δεν μπορω να διαβασω τι λενε ακριβως.δεν λεω οτι μας λενε ψεματα,αλλα δεν φαινεται τι γραφουν.
αν ο φιλος εχει ευκολη την φωτο θα ηταν πολυ χρησιμη.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:17 »
και εγω ετσι νομιζα -οτι ειναι 80%-20%-  μεχρι που ειδα το 70% PG και 5% glycerol.
Για τη nobacco γράψαμε ο jimkaldi κι εγώ.
Γράφεις πως κάτι νόμιζες για μια σειρά μέχρι που είδες κάτι που αφορά άλλη σειρά.
Δεν υπάρχει λόγος μπερδευόμαστε έτσι.  :hmmm:

Για τη mystique είναι σίγουρο: τα μπουκαλάκια (έχω τρία στα χέρια μου) γράφουν 80% PG -20% VG.
Αυτό που δεν φαίνεται είναι τα πολύ μικρά γράμματα. Τα οποία είναι τυπωμένα σε μέγεθος που κανονικά νομίζω πως απαγορεύεται.

Λοιπόν, διαβάζω προσεκτικά -και με κόπο- το τι λένε αυτά τα γραμματάκια:
"Pharmaceutical Grade Propylene Glycol and Vegetable Glycerin
Artificial and ..... flavors
Naturally ..... Nicotine and Citric Acid"

Στις τελείες λείπει από μια λέξη που δεν βγάζω. Άρα ισχύει το 80%-20% και δεν υπάρχει κάτι να το ανατρέπει.

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:39 »
Γράφεις πως κάτι νόμιζες για μια σειρά μέχρι που είδες κάτι που αφορά άλλη σειρά.
Δεν υπάρχει λόγος μπερδευόμαστε έτσι.  :hmmm:

πολυ σωστη η παρατηρηση και οντως ετσι οπως το ειχα γραψει μπερδεψα κοσμο.

νομιζα οτι και η σειρα nobacco ειναι 80-20 αλλα με προσεχτικοτερη ματια ειδα οτι δεν ειναι.
οταν λοιπον ειδα οτι η σειρα μυστικ παρουσιαζεται ως 80-20 και βλεποντας τα μικρα γραμματακια που δεν μπορω να διαβασω,θεωρησα οτι μπορει να υπαρχει μικρη αποκλιση απο το 80-20.μονο και μονο επειδη δεν μπορουσα να τα ξεχωρισω και οχι οτι ντε και καλα μας λενε ψεμματα.
αν ομως η αναλογια αναφερεται μονο ως προς την συνθεση των γλυκερινων και οχι επι του συνολου του υγρου μπορει παλι να ειναι ετσι,ασχετα αν η σειρα nobacco ειναι 70% PG 5%VG αρωματα κτλ.
μαλλον ετσι ειναι τελικα( η αναλογια να αναφερεται στις γλυκερινες μονο και οχι στο συνολο του υγρου)αλλιως αν η σειρα μυστικ ειναι 80-20,δεν εχει αρωμα μεσα? δεν εχει τις υπολοιπες ουσιες που εχουν οι αλλες σειρες?

οφειλω να ζητησω συγνωμη για το μπερδεμα,απλα το ειχα γραψει λαθος απο την αρχη,ή δεν το ειχα διευκρινησει οπως θα επρεπε.


ΥΓ. αληθεια πως τα διαβασες αυτα τα γραμματακια?  :respect:
εκτος αν εχεις μεγενθυντικο φακο και απλα αφησες 2-3 λεξεις κενες οτι και καλα δεν τις ξεχωριζεις  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:09 »
Έχω το βιονικό μάτι!
 :laugh1:
Ε, βοήθησε και ο ήλιος...

Γενικά, όταν  αναφέρονται ποσοστά PG και VG στα έτοιμα υγρά η αναλογία είναι για τις γλυκερίνες. Όλα έχουν αρώματα και ενισχυτικά γεύσης αλλά η βασική πληροφορία που θέλουν να δώσουν είναι το τι είδος ή μείγμα γλυκερίνης έχει μέσα το υγρό.

Η σειρά nobacco που γράφει και τα άλλα συστατικά είναι μάλλον εξαίρεση. Αλλά έτσι παίρνουμε μια ιδέα για τις ουσίες που συχνά δεν αναφέρονται καθόλου: μαλτόλη (για τη γλύκα), λιναλόλη, κιτρικό οξύ (ενισχύει το χτύπημα στο λαιμό), νιτροζαμίνες (χμμ... δε μ' αρέσει αυτό) κλπ.
Και βέβαια απιονισμένο νερό που αραιώνει τις γλυκερίνες.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:15 »
Σε οποιο Mystique εχω παρει εγω παντως, ευδιακριτα κ οχι ιδιαιτερα μικρα γραμματα, αναφερουν PG 80% - 20% VG
ειναι ευκολη μια φωτο για αυτο που λες?
η σειρα nobacco εχει ξαβαγραφτει καπου πιο πισω οτι ειναι 70% PG και 5% VG +αρωματα + 1% η και λιγοτερο αλλα ζουμια.
η σειρα μυστικ παρουσιαζεται σαν 80%-20% (PG και VG) αλλα εχει κατι μικρα γραμματακια κατω απο την λεξη συστατικα που δεν μπορω να διαβασω τι λενε ακριβως.δεν λεω οτι μας λενε ψεματα,αλλα δεν φαινεται τι γραφουν.
αν ο φιλος εχει ευκολη την φωτο θα ηταν πολυ χρησιμη.

το παλαιο και το καινουργιο μπουκαλακι.
και στα δυο pg80-vg20
Το παλαιο μπουκαλακι γραφει κατι τετοιο (συγνωμη αλλα δεν τα βραζω και πολυ καλα,εχει φθαρει λιγο συν οτι δεν ξερω αγγλικα,γαλλικα ).Οποιος μπορει να κανει μεταφραση και σωστη διατυπωση.
"pharmaceutical gracie propylene glycol and vegetable glycerin anticial and natural flavors naturality occ urnng nicotine and citric acid
παρασκευαζεται στη Γαλλια"
και οπως βλεπω με λιγη φαντασια και στο νεο μπουκαλακι το ιδιο γραφει

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:22 »
Ακριβως οπως στις φωτο απο πανω!

Με μικρα γραμματα γραφονται σε αγγλικα τα συστατικα αλλα η αναλογια PG, VG ειναι "φατσα-καρτα" πριν απο την ονομασια του υγρου κ τη περιεκτικοτητα του σε νικοτινη. Θα ελεγα οτι ειναι τα μονα υγρα που εχω αγορασει που εχουν τοσο ευαναγνωστη την αναλογια (natura και flavor art δεν την εγραφαν καν)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:26 »
Λοιπόν, λογικά το κείμενο είναι το εξής:

Pharmaceutical Grade Propylene Glycol and Vegetable Glycerin
Artificial and natural flavors
Naturally occurring Nicotine and Citric Acid

...μόνο που είναι γραμμένο τίγκα στα ορθογραφικά λάθη!  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:40 »
...μόνο που είναι γραμμένο τίγκα στα ορθογραφικά λάθη!


Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 11:30 »
Καλημέρα στην παρέα, Θέλω από Δεύτερα να παραγγείλω τα Cosi-Valuto-Golden Margy-Don δεν υπάρχει 12άρι Golden Margy μόνο 18άρι και 0 και δεν θέλω να το πετάξω.
Εγώ ατμίζω 12άρια Halo και με υπερκαλύπτουν, δοκίμασα 18άρι και μου βγήκε βαρύ ενώ της Nobacco και της Ovale το 16αρι δεν είχα πρόβλημα ήταν μια χαρά.
Επίσης έχω διαβάσει περιγραφές για τα παραπάνω E-liquid Mystique από το θέμα και βλέπω ότι διίστανται οι απόψεις με τεράστιες διαφορές και δεν μπορώ να βγάλω ακριβή συμπέρασμα, μήπως κάποιος μπορεί να περιγράψει λίγο ποιο αναλυτικά, αν είναι έμπυρος θα καταλάβει (χτύπημα και σε τι mg, ξεραίνει των λαιμό, μοιάζει με τσιγάρο - καπνικό, γλυκίζει, πικρίζει) επίσης  έχω διαβάσει σχόλια για το Golden Margy ότι μοιάζει με το Tribeca (καλό αυτό για να μην ψάχνουμε να βρούμε γιατί είναι σπάνιο ιδικά τώρα, και τσιμπάει στην τιμή) και άλλος ότι έχει άρωμα Γαλλικής πίπας δηλαδή καμιά σχέση με Tribeca ή το Valuto έχει γεύση γλυκόριζα και τσιγάρου άλλος δεν έχει γεύση γλυκόριζα και βρωμάει σαν βρεμένο ρούχο και ένας χαμός γενικά, περιμένω σχόλια εκ των προτέρων ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:15 »
Δεν είναι θέμα εμπειρίας. Οι απόψεις διίστανται γιατί η γεύση και οι προτιμήσεις του καθενός είναι προσωπικά.
Αλλιώς θα κάναμε όλοι 2-3 υγρά ή (παλιότερα) μια μάρκα τσιγάρου.
Κάποιος βρίσκει ενοχλητική τη γλύκα ενός υγρού, άλλος ευχάριστη και άλλος δεν νιώθει καμία γλύκα.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις κάποιο μέσο όρο από τις απόψεις που συναντάς στο φόρουμ και να δοκιμάσεις!

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:31 »
georgevtrs,
η γεύση είναι υποκειμενική. Έχω δοκιμάσει 36 υγρά και πρόσφατα δοκίμασα το CEO επειδή διάβασα από κάποιον συνατμιστή οτι το είχε κορυφαίο. Φίλε μου τρελλάθηκα! Μου ερχόταν να πηδήξω απ' το μπαλκόνι! Ότι χειρότερο και πιο σιχαμένο έχω ατμίσει...και δεν μπορούσα να βγάλω και τη μυρωδιά από το στόμα μου....κάλτσα στη κυριολεξία! Και όμως για κάποιον άλλο είναι κορυφαίο. Γούστα είναι αυτά. Και θα σου πω και κάτι που παρατηρώ κι εγώ και η γυναίκα μου όσο περνάει ο καιρός και απομακρυνόμαστε από το τσιγάρο, τόσο οι αρχικές γεύσεις δεν μας αρέσουν (οι καπνικές εννοώ) και προτειμάμε πιο αρωματικές (παίζει ρόλο και οτι ξαναβρίσκουμε τη χαμένη μας γεύση). Οπότε μόνο με τις δοκιμές θα καταλήξεις κάπου. Υπομονή και θα αμειφθείς!

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:35 »
@ georgevtrs

Συμφωνώ απόλυτα με τους 2 παραπάνω συνατμιστές και συνφορουμίτες. Η γεύση είναι ένα θέμα τελείως υποκειμενικό και τα γούστα εντελώς προσωπικά. Όπως όλοι έτσι κι εγώ την πάτησα με μερικά υγρά. Πάρε μια γενική ιδέα και μη στηρίζεσαι αποκλειστικά στη γνώμη κανενός. Ούτε και στη δική μου ;D

Εμένα το valuto μου άρεσε πολύ. Είναι αρκετά αρωματικός και ιδιαίτερος καπνός. Σε άλλους όμως δεν άρεσε καθόλου. Μεταξύ Golden Margy και Cosi δεν βρήκα φοβερή διαφορά, είναι πολύ κοντινοί σαν γεύση (κορυφαίοι πάντως όλοι).

Επειδή θα δοκιμάσω τη σειρά της Halo κι έχω διαβάσει τόσα για το Tribecca, χρήσιμο αυτό που λες (ότι μοιάζει με GM) αλλά σαν πληροφορία και μόνο. Είμαι προετοιμασμένος ότι μπορεί να φάω και καμιά τρελή απογοήτευση :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 19:11 »


Επειδή θα δοκιμάσω τη σειρά της Halo κι έχω διαβάσει τόσα για το Tribecca, χρήσιμο αυτό που λες (ότι μοιάζει με GM)
:nope:  καμία μα καμία σχέση ....Να δοκιμάσεις το tribeca δεν νομίζω να απογοητευτείς ,απλά παρε χαμηλότερα mg νικοτίνης απο οτι κανεις σε golden margy

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 11:51 »

Συμφωνώ απόλυτα με τους 2 παραπάνω συνατμιστές και συνφορουμίτες. Η γεύση είναι ένα θέμα τελείως υποκειμενικό και τα γούστα εντελώς προσωπικά. Όπως όλοι έτσι κι εγώ την πάτησα με μερικά υγρά. Πάρε μια γενική ιδέα και μη στηρίζεσαι αποκλειστικά στη γνώμη κανενός. Ούτε και στη δική μου ;D

Εμένα το valuto μου άρεσε πολύ. Είναι αρκετά αρωματικός και ιδιαίτερος καπνός. Σε άλλους όμως δεν άρεσε καθόλου. Μεταξύ Golden Margy και Cosi δεν βρήκα φοβερή διαφορά, είναι πολύ κοντινοί σαν γεύση (κορυφαίοι πάντως όλοι).

Επειδή θα δοκιμάσω τη σειρά της Halo κι έχω διαβάσει τόσα για το Tribecca, χρήσιμο αυτό που λες (ότι μοιάζει με GM) αλλά σαν πληροφορία και μόνο. Είμαι προετοιμασμένος ότι μπορεί να φάω και καμιά τρελή απογοήτευση :tongue_smilie:
Καλημέρα φίλε μου και ευχαριστω για τις πληροφορεις για τα valuto,Golden Margy και Cosi εγώ είμαι φανατικός (εξαρτημένος) με τα Halo έχω δοκιμάσει 6 από τα 12 Freedom Juice,Tribeca,Torque 56,Prime15,Tiki Juice,Bella Valente Cigar
Τώρα για το Tribeca που σε ενδιαφέρει δύσκολο να το βρεις στην Ελληνική αγορά τουλάχιστον τώρα διότι υπαρχή έλλειψη και όχι μόνο στο Tribeca, έχουμε αναγκαστεί να τα παραγγείλουμε από USA καρασυμφέρει ώμος μόνο σε παραγγελία από 4 των 30ml ναι και πάνω, στην Ελλάδα θα τα βρεις στην καλύτερη 20 ευρό τα 30ml από USA τα 8 των 30ml μαζί με τα μεταφορικά μείον την έκπτωση 10% από Halo τελικό ποσόν $162.11 δολάρια http://www.halocigs.com/ ενώ από Ελλάδα 160 Ευρό στην καλύτερη, δες εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2094.660.html τα σχόλια του xag, ο κωδικός έκπτωσης 10% είναι ECFTEN. τώρα ξαναπάμε για το tribeca από την πρώτη κιόλας τζούρα έχει άρωμα άφιλτρου τσιγάρου και κατά την εκπνοή μια ελαφριά αίσθηση μελιού και μια μικρή γλυκάδα στην γλώσσα άλλα είναι αρκετά ξηρό ξεραίνει τον λαιμό εγώ βάζω λίγη VG 10% για να το μαλακώσω έχει πολύ καλό χτύπημα από τα 12mg  όσο για τα υπόλοιπα 5 Halo τα ατμίζω ατόφια στα 12mg & 18mg. Δες και αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2094.690.html πιστεύω να σε έχω καλύψει :thumpup: ή  :thumpdown:
Σημαντικό κάτι που ξέχασα τα Halo των 30ml Θέλουν να αφήσεις 48ωρες τουλάχιστον χωρίς το καπάκι για να ωριμάσουν, αν το ατμίσεις κατευθείαν με το άνοιγμα θα απογοητευτείς 100%.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:53 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:44 »
Φίλοι και συνατμιστές BigSur και sensk3 θα συμφωνήσω και εγώ ότι η γεύση είναι υποκειμενική για τον καθένα, αλλά το να παίρνεις 10 γνώμες να τις βάζεις στην ζυγαριά και να βγάζεις ένα συμπέρασμα, είναι καλύτερο από τις 2 γνώμες η οποίες είναι και εντελώς διαφορετικές?
Εξάλλου ένας σκοπός της δημιουργίας του e-kapnisma.gr είναι η ανταλλαγή πληροφοριών και εμπειριών, και εγώ εδώ και δυο μήνες που ατμίζω έχω δοκιμάσω 19 E-liquid διαφόρων εταιριών, τα μισά πήγαν κουβά γιατί δεν ρωτούσα ούτε είχα ανακαλύψει το forum για συλλογή πληροφοριών. 
Αν κάποιος θεωρεί ότι δεν μπορεί να πέραση σε γραπτό λόγο την εμπειρία του ή είναι περιττό ας μην το κάνει.
Με τα 36 E-liquid που δοκίμασες φίλε μου sensk3 πόσα πήγαν κουβά? πόσα λεφτά έχασες? αν διάβαζες για το CEO επτά γνώμες ότι είναι άθλιο και τρις ότι είναι τέλειο θα το αγόραζες? από μόνο σου το λες (πρόσφατα δοκίμασα το CEO επειδή διάβασα από κάποιον συνατμιστή ότι το είχε κορυφαίο) και όχι από κάποιους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:58 από georgevtrs »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154793 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243909 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294223 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem