vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, johnath, tony1976, billythekid, camber, pngtszs1976, bloodlessz, saltcity

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος usergr

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 09:39 »
Καλημερα , ειναι το πρωτο μου post και θα ηθελα μια αποψη. Το πρωτο υγρο ηταν απο το καταστημα που αγορασα και το η. τσιγαρο και ηταν το virginia 18mg FA.
Σαν πρωτο μου φανηκε καλο με μια ελαφρια γλυκαδα στο ατμισμα.  Δοκιμασα και απο ενα συναδελφο το Freedom Halo και ηταν αρκετα καλο και ιδιαιτερο θα ελεγα. Μετα πηρα απο αλλο καταστημα 4 γευσεις καπνιστικες απο καταστημα που ειναι και με προσφορες για το σιτε αλλα δεν ειχαν καποια επισημη πιστοποιηση και τα αφησα , ασε που η γευση ηταν χαλια. Διαβαζοντας εδω αγορασα χτες  και το Golden Margy 12mg. Ο περισσοτερος κοσμος το περιγραφει σαν 10/10 εμενα ομως μου φανηκε καπως ξηρο και σε μυρωδια μου θυμησε σαν να μυριζεις παλια σκονισμενα βιβλια και δεν αφηνει καμμια γλυκια στο τελος.(ο ατμοποιητης ειναι ο want).
Υπαρχει καποιο υγρο nobacco που να θυμιζει ισως λιγο το freedom ή  το τυπου Marlborough Blend 15ml που γλυκιζει στο τελος?
Επισης στο κεντρικο της nobacco μπορω να δοκιμασω καποιες γευσεις?
Συγνωμη αν σας ζαλισα... 
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:42 »
Ας επιστρεψουμε στο θεμα παρακαλω

Καποια ποστ off topic σβηστηκαν

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος cardinal

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 02:13 »
Δοκιμασα το preggio.
2η τζουρα δεν καταφερα να κανω.
Γευση νοσοκομειου, εφοσον σου κανει μπλε οινοπνευμα με μια δοση απο κερασι.
Οποιος το θελει παιδια ας επικοινωνησει μαζι μου να του το χαρισω
απαπαπαπααααα   :)) θαθελα να ξερα οταν το φτιαξανε αυτο δεν το δοκιμασανε και ταλαιπωρουν τον κοσμο ..

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 11:01 »
Το καλό με τη σειρά της Nobacco είναι ότι πρόκειται για πιο συμπυκνωμένα υγρά (τουλάχιστον σε σχέση με αυτή της flavour) οπότε και το στάξιμο είναι μικρότερο. Το κακό ότι η αναλογία είναι περισσότερο PG και πολύ λιγότερο VG :-\ (για μένα τον βεγκετάριαν :tongue_smilie:)

Τα nobacco υγρα ειναι pg, γι'αυτο ειναι και σαφως λιγοτερο συμπυκνωμενα, απο τα fa που ειναι vg!!!

Παράθεση
ΥΓ: δοκίμασε κανείς το κοκτέϊλ Banana Foster? (μπανάνα, ρούμι, καραμέλα, βανίλια)

Πολυ καλο!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 09:52 »
Γεια χαρα σε ολους παιδια.
Αυτη την στιγμη βρισκομαι στην δευτερη μερα με το H.T(Giant) και πινω τον καφε μου παρεα του.
χτες που το αγορασα πηρα μαζι 2 υγρα της σειρας Mustique,
το Valuto 18mg (80%pg-20vg) και το Cosi  με ιδια χαρακτηριστικα.
αυτη την στιγμη εχω ανοιξει μονο το Valuto και ατμιζω,
η απορια μου ειναι η εξης....
σε καθε γεμισμα του καρτο μου για τα πρωτα 30 ατμισματα ο λαιμος μου γινεται σαγρε απο το γρατσουνισμα που νοιωθω στο λαιμο μου, μετα ομως ολα ειναι μια χαρα και το ατμισμα ειναι σα να ατμιζω βαμβακι.
που μπορει να οφειλεται αυτο ? στο υγρο η στον ατμοποιητη;
σε Κ.Τ εκανα κατηγορια light, μηπως επρεπε να διαλεξω αλλη περιεκτικοτητα νικοτινης απο τα 18mg?
το ιδιο γρατσουνισμα επανερχεται οταν πλεον αρχιζει και αδειαζει το καρτο μου.
-συμπληρωση : οταν τραβαω την πρωτη τζουρα ας πουμε δεν νοιωθω και τιποτα ιδιαιτερα δυνατο παρα μονο οταν κανω 2 τζουρες μαζι απανωτά.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 10:06 »
Καλησπερα φιλε μου! Νεος κ εγω, κ πειραματιζομαι κ εγω με τα υγρα...Σου απαντω επειδη ετυχε να χρησιμοποιω απο χτες κ εγω το Valuto....Ειναι γεγονος, οπως ειδα κ απο πιο εμπειρους ατμιστες, οτι η PG ψιλο-ξεραινει το λαιμο...ετσι αν κανεις απανωτα ατμισματα σου κανει αυτο το "γρατζουνισμα".....Πριν απο το Valuto, χρησιμοποιησα για δυο μερες τα latakia της flavour art...Με αυτο δεν ειχα ξηρο λαιμο κ ας ηταν 24mg ΑΛΛΑ δεν με ικανοποιουσε καθολου το "χτυπημα" στο λαιμο - σε συγκριση με το Valuto θα το ελεγα ανυπαρκτο. Σημερα, δευτερη μερα με το Valuto, νομιζω πως με "κουραζει" το αρωμα του....

Σκεφτομαι, κ σαν τριτη δοκιμη να αγορασω καποιο Halo, μαλλον το Torque 56 το οποιο αναγραφεται οτι δεν εχει σχεδον καθολου αρωμα.....

Το σιγουρο ειναι, απο τη προσωπικη μου μικρη εμπειρια, οτι θα καταληξω σιγουρα σε υγρο με PG αφου μαλλον μονο με τετοια θα εχω το επιθυμητο "χτυπημα"....μενει να βρω εκινο που θα με καλυπτει κ γευστικα για να μην αρχισω τις DIY προσμιξεις.

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 10:23 »
Γεια σου συνατμιστη  :respect:
καποια στιγμη θα ασχοληθω και εγω με τα DIY υγρα αλλα μιας και νεος προτιμω τα ετοιμα.
αρα σε γενικες γραμμες για αρχη μιας και εχουμε αναγκη το χτυπημα της τζουρας μας πρεπει να κανουμε μια υποχώρηση στο γρατσουνισμα λογω PG.
μολις τελειωσουν τα 18ρια απο περιεργια θα δοκιμασω κατι σε 12 ή 11 μιας και αυτος ειναι και ο σκοπος μου...να φτασω την νικοτινη στο 0mg.
δηλαδη δε φταιει ο ατμοποιητης για αυτο (γρατσουνισμα), μονο το υγρο ?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 10:44 »
Απο οτι εχω καταλαβει, εμεις οι αρχαριοι ειναι δυσκολο να αντιληφθουμε τι ακριβως συμβαινει.....Θελω να πω, ακομα κ με υγρο VG, τη πρωτη μερα, οταν τελειωνε το υγρο ΝΟΜΙΖΑ οτι ειχα χτυπημα αλλα τελικα δεν ηταν χτυπημα...πρεπει να ηταν το φιτιλακι που αρχιζε να καιγεται.. :wall:...Χαχχαχαχαχα! Το "καμμενο" που λενε κ οι εμπειροι....Α, να προσθεσω εδω οτι εγω χρησιμοποιω eGo-T κ αρα δεν εχουμε κοινο μετρο συγκρισης οσον αφορα τον ατμιστη....Οπως κ να χει παντως, απο οτι καταλαβα πρεπει να βρουμε, ως νεοι, κ την "ισορροπια" της τζουρας....Στο eGo-T τουλαχιστον διαπιστωσα οτι αμα ρουφουσα πολυ δυνατα-εντονα μου ερχοταν ζωντανο υγρο στο στομα, αντιθετως αμα πατουσα το κουμπακι του ατμιστη πολυ πριν ρουφηξω, ακριβως επειδη εκαιγε ο ατμιστης το υγρο που ειχε χωρις να αναενωνεται απο το φιτιλακι (θεωρω το ρουφηγμα αναγκαζει το υγρο να αποροφφηθει απο το φιτιλακι πιο γρηγορα), μου ερχοταν γευση "καμμενου".....Πειραματισου με την "ενταση" του ρουφηγματος, με τον χρονο του ρουφηγματος κ πιστευω θα δεις πολλες διαφορες....Α, κ βεβαια, επειδη κ εγω νεος ειμαι....περιμενε να ακουσεις κ συμβουλες απο κανενα πιο εμπειρο! ;)

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 18:16 »
επειδη καπου εδω μεσα διαβασα οτι ο golden margy θυμιζει λιγο τον αγαπημενο μου craven...
ψαχνω να βρω καπου να αγορασω (εκτος απο το σαιτ) αλλα πηρα τηλεφωνο σε δυο καταστηματα και δεν εχουν. ξερετε κανενα καταστημα στα δυτικα προαστια -κατα προτιμηση- που να στοκαρει τα mystique?   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:11 »
Εγω πηρα απο Νεα Σμυρνη σημερα golden margy  ;)
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ενω το ειχα δοκιμασει τις πρωτες μερες ατμισματος , δεν μου αρεσε , σημερα που το δοκιμασα παλι απο ενα φιλο , ξετρελαθηκα και ετρεξα να το αγορασω .
Μαλλον εχουμε πολλα να δουμε εμεις οι νεοι ατμιστες  :bye:

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 04:21 »
εγω τελικα βρηκα αυτο που εψαχνα σε καταστημα της νομπακο στην πλατεια ελευθεριας στον κορυδαλλο. εχει μπολικα!

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 10:47 »
Λοιπόν απ όσα διαβάζω εδώ, εγώ μάλλον στάθηκα τυχερή. Ξεκίνησα ητ πριν απο 23 ημέρες (όλε! όλε!) με Giant της Nobacco. To πρώτο υγρό που δοκίμασα ήταν το USAMIX 11mg. Κατέληξε στη λεκάνη και το μπουκαλάκι στην ανακύκλωση. Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής  - αφού προσπάθησα να τον καθαρίσω - είναι σ ενα ράφι και τον κοιτάζω και με κοιτάζει. Ούτε να τον φυσήξω δε μπορώ - μου βρωμάει α π ι σ τ ε υ τ α.  Το δεύτερο υγρό ήταν το Valuto 12mg και κόλλησα μ αυτό μέχρι σήμερα. Είναι γλυκιά γεύση αλλά δεν μπορώ να τη προσδιορίσω. Ωρες ώρες μου φαίνεται σαν καφές, ο αδελφός μου (φανατικός ατμιστής κι αυτός και η γυναίκα του) μου είπε ότι του μύρισε σαν αυτό τον καπνό πίπας που μας άρεσε όταν ήμασταν παιδιά και τον κάπνιζαν κάτι θείοι - θυμάστε? Κάτι μεταξύ βανίλιας και άρωμα καινούργιας κούκλας -αδύνατον να θυμηθώ τη μάρκα -νομίζω δεν υπάρχουν πια...
Και ο άντρας μου κι εγώ ατμίζουμε Valuto 12mg και χρειαζόμαστε περίπου 1 μπουκαλάκι την εβδομάδα. (Δυο πάκετα lights καπνιζα πριν. Πως είναι δυνατόν να μας φτάνει και στους δυο 1 μπουκαλάκι την εβδομάδα??? Ενα μπουκαλάκι και οι δύο! Οχι ένα μπουκαλάκι ο καθένας)
Εχω ψηθεί κανονικά με Golden Margy. Ευχομαι να το εχει ο καπνοπώλης μου. Χθες που πηγα στο μαγαζί ήταν εκεί και ο-της-Nobacco. Του είπα ότι αν δε φέρει Valuto 12mg να μη ξαναπατήσει στη περιοχή και γελούσε. Γενικά αυτή τη περίοδο μάλλον υπάρχει έλλειψη σε Mystique. (Eχει πλάκα ο άλλος καπνοπώλης της διπλανής γειτονιάς που το λέει ''μιστίκουε'')

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 14:23 »
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής  - αφού προσπάθησα να τον καθαρίσω - είναι σ ενα ράφι και τον κοιτάζω και με κοιτάζει. Ούτε να τον φυσήξω δε μπορώ - μου βρωμάει α π ι σ τ ε υ τ α.  Τ
δες αυτό θα σε βοηθήσει παρά πολύ και θα σταματήσετε το κοίταγμα, :yes:  απλά άλλαξε 2-3 νερά για να φύγει τελείως η οσμή και η γεύση   :)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3175.msg98021.html#msg98021

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 15:42 »
Θα το κάνω και μάλλον θα δουλέψει απ ότι είδα και στα επόμενα σχόλια μετά το βίντεο του Αρχου. Τώρα όμως μουρθε κι άλλη ερώτηση... αλλα δε τη κάνω γιατι θα μου πείτε ότι είμαι εκτός θέματος  :-[

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 16:47 »
Τώρα όμως μουρθε κι άλλη ερώτηση... αλλα δε τη κάνω γιατι θα μου πείτε ότι είμαι εκτός θέματος  :-[

Πολύ σωστός


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem