vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 5 χρήστες
kompsognathous, camber, Milarepa, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 13:41 »
κι εγω ψηθηκα με το gorden....αλλα....δυστηχως..
...μου εχουν μεινει μονο κανα 2 ml ακομα... :wall: :wall: :wall: σουπερ υγρο....το ελλιωσα :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: αλλα μου φανηκε πολυ γρηγορο σε καταναλωση... :( :( ειμαι που ειμαι με τον Α2 που μου εξαφανιζει τα υγρα εν ριπη οφθαλμου....με το Mystique δεν το προλαβαινω...  :eyesplash: :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 17:30 »
μου φανηκε πολυ γρηγορο σε καταναλωση...

 :yes: Σε εναν μηνα , παρα δυο μερες και με δοκιμες διαφορων υγρων ενδιαμεσα, 10 μπουκαλια!!! :idiot1: golden margy εκαναν φτερα!!! :angel:

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 19:52 »
αυτο ισχυει μονο για το margy η για ολα τα υγρα της mystique?καλη η τιμη στα 10 ευρο 8 με την εκπτωση αλλα αν ειναι να φευγουν 10 το μηνα δεν αξιζει
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2011, 22:28 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 20:03 »
Είναι λεπτά υγρά και εξαφανιζόντανε εν ριπή οφθαλμού αλλά είναι γευστικότατα. Απο όσα έχω δοκιμάση (μάρκες) μετά τα halo τα κατατάσω σε γεύση.

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 00:53 »
καταρχην να πω οτι απο οσα εχω διαβασει μεχρι τωρα(οχι και παρα πολλα) αισθανομαι εντελως μα εντελως ασχετος,πως ξεχωριζεται το μελι στην γευση ρε παιδια? μου ειναι τρομερα δυσκολο.τελος παντων.
Ναι,ισχύει αρκεί να έχεις κλείσει 1μήνα ως μέλος στο forum. ;) 8)
και πως αποδεικνυεται αυτο? πρεπει να πληρωσουμε καποια συνδρομη στο φορουμ? να παρουμε καποια καρτα μελους?

οσο για τα υγρα της nobacco,με την αγορα του hybrid μου πηρα και ενα french pipe 11αρι καθως και ενα caprice 11 αρι και αυτο.
το french pipe μου αρεσε παρα πολυ και ειναι στανταρακι πλεον.επισης και το caprice μου αρεσε πολυ αλλα μαλλον οχι για ολη μερα,ισως λιγο ατμισμα το βραδυ η με τον απογευματινο καφε.
εκανα την χαζομαρα πριν 3-4 μερες και πηρα french pipe 16αρι  :wall: ε αυτη την στιγμη το μπουκαλακι ειναι αδειο και το υγρο στην λεκανη της τουαλετας,μου φανηκε βαρυ,με μπουκωνε ενα πραγμα και καμια εντελως σχεση με το αρωμα- γευση που ειχα με το 11αρι.μολις πριν λιγο ανοιξα το 11αρι redbull και ειναι αισθητα καλυτερα τα πραγματα,παραλιγο να πεταγα τα η.τ. τοσο ειχα απογοητευτει.

απο την μερα που δοκιμασα την 16αρα french pipe αισθανομαι ενα στεγνωμα στον λαιμο και στο στομα,κατι που δεν ειχα εδω και 10 μερες που ατμιζω.ειναι απο την μεγαλυτερη δοση νικοτινης μηπως?
κατι αλλο που παρατηρησα,το 16αρι french pipe ειναι αρκετα πιο παχυρευστο απο οτι το 11αρι,μαλιστα εχει και πωμα σταγονιτσα πιο χοντρο απο το 11αρι και ειναι και πιο σκουροχρωμο το λαδι. στο 11αρι redbull το χρωμα εξακολουθει να ειναι το ιδιο σκουρωχρωμο οπως το 16αρι french pipe και το ιδιο παχυρευστο με επισης πιο χοντρο στομιο σταγονα.

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 04:13 »
Το golden margy εχει μια γλυκια επιγευση και αρωμα μελιου, το οποιο το καταλαβαινεις κατα την εκπνοη του ατμου, επισης σου αφηνει αυτη την γευση αν κρατησεις για λιγη ωρα τον ατμο στο στομα και τον επεξεργαστεις(σαν να χρησημοποιεις στοματικο διαλυμα) πριν τον εισπνευσεις!
Ο ενας μηνας ως μελος, φαινεται απο την ημερομηνια εγγραφης, στο profile που εχεις εδω στο forum!
Η νικοτινη αλοιωνει την γευση του υγρου, οποτε οσο λιγοτερη τοσο πιο αρωματικο θα σου φαινεται το υγρο!
Επισης οσο πιο πολυ νικοτινη εχει το υγρο σου, τοσο πιο εντονο ειναι το throat hit (γδαρσιμο στον λαιμο)!
Προφανως σου πεφτουν πολλα τα 16mg και δεν καταλαβαινω γιατι να ανεβασεις την νικοτινη, αφου σε καλυπτουν τα 11mg!!!

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:22 »
γιατι τα 11 μου εκαναν λιγα  :tongue_smilie:
αλλα μαλλον μια χαρα ειναι.

ενω χτες ηταν ολα καλα,σημερα που μαλλον εφυγε το προηγουμενο λαδι απο τον ατμοποιητη και εμεινε μονο το redbull,απογοητευτικα πραγματα και παλι.
πολυ λιγος ατμος και σχεδον καθολου "χτυπημα"  αν το λεω καλα.
ευτυχως που εχω στανταρακι την 11αρα french pipe και το 12αρι caprice.

Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 12:08 »
Καλημερα. Με11 -12 mg νικοτίνης ξεκίνησα και εκεί παραμένω ακόμα  και θα παραμείνω για τουλάχιστον 1 χρόνο. Ευτυχώς οι περισσότερες εταιρείες υγρών δουλεύουν τα 12mg ή έστω 11mg. Ιδιαίτερα το 12 mg νομίζω πως με καλύπτει ιδανικά αν λάβουμε υπόψιν πως θέλω περίπου 4 ml ημερησίως. Όταν δεν μπορώ να βρώ κάποιο υγρό στα 11 ή 12mg πχ. Decadence σε αρωματικά όχι τσιγαρίσια αγοράζω 2 μπουκαλάκια από το ίδιο υγρό ένα στα 18mg και ένα στα 8 mg και γεμίζω και από τα δύο στο carto. Νομίζω πως υπάρχουν λύσεις για όλα και με λίγο ψάξιμο θα βρει ο καθένας τι του ταιριάζει. Πάντως το Golden Margy είναι εξαιρετικό και σε πολύ καλή τιμή υγρό και το προτείνω σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 16:46 »
Η γεύση που με τρέλανε είναι η Golden Margy στα 0mg. Δεν χρειάστηκε περισσότερο από μισή ημέρα για να δεθώ μαζί με το συγκεκριμένο άρωμα.
Ένας συνατμιστής ανέφερε οτι είναι π#&#@νάρικο και συμφωνώ μαζί του. Απλά άπαιχτο και ελπίζω η nobacco να έχει καβάντζα πολλά ML από αυτό . Επαναλαμβάνω το δοκίμασα με 0mg νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:33 »
Ένας συνατμιστής ανέφερε οτι είναι π#&#@νάρικο και συμφωνώ μαζί του. Απλά άπαιχτο και ελπίζω η nobacco να έχει καβάντζα πολλά ML από αυτό .

καπου το ειχα διαβασει και εγω και σημερα το πρωι που το παρελαβα και το δοκιμασα,αυτο μου ηρθε στο μυαλο  :laugh1: :laugh1:
στανταρακι λοιπον και το margy.12 αρι να σημειωσω.
μαζι ξαναπηρα και το caprice 12αρι αφου το frenchpipe δεν υπηρχε σε 11αρι που ηθελα να παρω.
γεμισα και τον δευτερο καρτο με το caprice να ειναι ετοιμοπολεμο και εχω να ρωτησω κατι επ αυτου.
αδειασα το λαδι απο το γυαλινο μπουκαλακι σε ενα πλαστικο με δοσομετρητη απο παλιο λαδι που ειχα πλυνει- καθαρισει- σκουπισει πρωτα.δεν εφτασε στην γραμμουλα των 20 ml.σαν να ελειπαν σχεδον 2 ml.το εχει δει κανεις αλλος αυτο?
επισης,για να γεμισει ο καρτο,πηρε 185 σταγονες!!! :o
καινουριο μπουκαλακι και μετα απο ενα μολις γεμισμα,η σταθμη ειναι κατω απο τα 3/4.εχω λιγοτερο απο 15 ml δλδ.
μεχρι τις 60 σταγονες εριχνα 15 σταγονες την φορα με παυση λιγων δευτερολεπτων.απο εκει και μεχρι τις 110,εριχνα 10 σταγονες με λιγα δευτερολεπτα παυση κα μετα εριχνα 5 σταγονες καθε φορα.πολλα μου φανηκε οτι πηρε.αν τελικα πηρε 3 ml,αυτο συμαινει οτι τα 3 ml ισοδυναμουν με 180 σταγονες περιπου?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:40 »
Νομίζω πως,κανονικά πρέπει να κάνεις μέτρηση με δοσομετρητή(σταγονόμετρο) για να καταλάβεις αν πέρνει αυτό που λέει ο ατμοποιητής(που σχεδόν ποτέ δεν ισχύει) και όταν πέρνεις υγρό να το βάζεις σε δικό σου μπουκαλάκι που να ξέρεις πόσα ml πέρνει.
Και μόνο τότε θα σαι σίγουρος αν σε "έκλεψαν" στα ml.
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:53 »
σαφως και δεν εννοω οτι το εκανε καποιος επι τουτου για να κλεψει εμενα προσωπικα.το μπουκαλακι που εβαλα μεσα το caprice ηταν απο ρεντ μπουλ 11αρι και ειχε αυτο το κ@#λιτζικι(δεν ξερω πως το λενε  :dontknow: ) που ριχνει σταγονες.απλα μου εκανε εντυωση γιατι την προηγουμενη φορα που ειχα μετρησει σταγονες σε καινουριο καρτο δεν ηταν πανω απο 110.

αν τωρα εκτος απο μενα,ειναι αλλοι 10 ή 20 ή 30 που εχουν την ιδια αποψη με το οτι τους φανηκε οτι απο το γυαλινο μπουκαλι της σειρας μυστικ,λειπουν ml,τοτε δεν ειναι ιδεα μου.
επισης θεωρω οτι τα πλαστικα μπουκαλακια της nobacco που εχουν γραμμουλα στα 20 ml,ειναι τοσο και οχι λιγοτερο,καλα για παραπανω δεν το συζηταω.
αν τωρα στα πλαστικα που λεει οτι ειναι 20ml,ειναι λιγοτερο,ας πουμε 18,τοτε στα γυαλινα της σειρας μυστικ ποσο ειναι? 15 ml? αφου δεν φτανουν την γραμμουλα των υποτιθεμενων 20 ml στο πλαστικο μπουκαλι.

η ερωτηση λοιπον αφορα,στο αν ετυχε απλα σε μενα αυτο το πραγμα οποτε θεωρω οτι ειναι τυχαιο γεγονος,ή το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:58 »
Όχι,δε κατάλαβες.Απλά το είπα ως τρόπο να δεις αν ισχύει.
Δε σε αμφισβητώ...
Πάντως,το έχουν αναφέρει και άλλοι. :hmmm:
Δυστυχώς,δε το τσέκαρα όταν είχα πάρει παλαιότερα. :(

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 17:07 »
να συμπληρωσω πως οταν κανεις μεταγγιση ενα υγρο,ειδικα αν ειναι παχυρευστο,εχεις λιγο μειωμενη ποσοτητα στην νεα συσκευασια αλλα 1 με 1,5 ml μου φαινεται πολυ,να το εχασα κατα την μεταγγιση.ισως κανω και λαθος βεβαια καθοτι νεος στις πιπες και στα λαδια. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:50 »
Σημερα...πηρα το don....περιμενα το βαρελακι(titan nobacco)αλλα απο τν πικρα μου..ειναι σε ελλειψη λεει :wall: :wall: ειπα να παρω ενα υγρο να με γλυκανω.. :-[ :-[
Το don εχει κατι απο γλυκανισο μεσα...?? :hmmm: :hmmm: :hmmm: :confused1: :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1128 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem