vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 6 χρήστες
Christos Z, gfilip, johnath, camber, bloodlessz, stratoz

Twitter

VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 02:58 »
το πρόβλημα είναι ότι με κάθε γέμισμα χρειάζεται τίναγμα αλλιώς έρχεται υγρό στο στόμα  γιατι ομως?  :hmmm:

Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 12:05 »
Γεια χαρα σε όλους. Κατοχος κι εγω εδω και 2 ημερες του Estoc και εχω μια απορια. Τους αλλους μου ατμοποιητες (τσιγαρισιους) τους δουλευω με υγρα 10αρια σε νικοτινη. Σ'αυτον εδώ, με τετοιο υγρο και την κεραμικη αντισταση και τον αερα ελαχιστα ανοιχτο, κατα την εισπνοη νοιωθω ενα ελαφρυ καψιμο στο λαιμο. Μηπως ειναι ψηλα η νικοτινη και πρεπει να αραιωσω το υγρο με μηδενικη βαση;  

Αποσυνδεδεμένος Giannadim

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 12:10 »
το πρόβλημα είναι ότι με κάθε γέμισμα χρειάζεται τίναγμα αλλιώς έρχεται υγρό στο στόμα  γιατι ομως?  :hmmm:
Κι εγώ αυτό παρατήρησα αλλά τελικά το κανει με ορισμένα υγρά και όχι με όλα!

Γεια χαρα σε όλους. Κατοχος κι εγω εδω και 2 ημερες του Estoc και εχω μια απορια. Τους αλλους μου ατμοποιητες (τσιγαρισιους) τους δουλευω με υγρα 10αρια σε νικοτινη. Σ'αυτον εδώ, με τετοιο υγρο και την κεραμικη αντισταση και τον αερα ελαχιστα ανοιχτο, κατα την εισπνοη νοιωθω ενα ελαφρυ καψιμο στο λαιμο. Μηπως ειναι ψηλα η νικοτινη και πρεπει να αραιωσω το υγρο με μηδενικη βαση;  
Φιλαράκι που του έδωσα τον ατμοποιητη και έκανε 12αρα κατέληξε να κανει μηδενική ειναι πολυ έντονο όταν φεύγεις από τσιγαρισια τζούρα και πας σε πνευμονική ειδικά κεραμική σε λίγες μέρες θα τα καταφέρεις πάλι... καλό θα ήταν να ρίξεις την νικοτίνη τώρα που έχεις την ευκαιρία...!


Sent from my iPhone using Tapatalk

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 12:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 16:07 »
η 0.4 πολύ χαλια σε γεύση για τα δικά μου γούστα... η κεραμική τα σπάει...!!!!  

edit: βασικά αν την βάλεις πάνω από 4.20V αρχίζει και αλλοιώνει την γεύση...! τώρα ατμίζω το tribeca με την 0.4 στα 43 W πιο πάνω το καταστρέφει το υγρό... θα πάω ξανά στην κεραμική που έπαιζα 25-28W και ήτανε απόλαυση...!

Κι εγώ αυτό παρατήρησα αλλά τελικά το κανει με ορισμένα υγρά και όχι με όλα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

τελικά είχες δίκαιο με μερικά αλλα υγρά δεν χρειάστηκε τίναγμα ο ατμοποιητης..  ένταξη αυτό δεν το θεωρώ τόσο σοβαρό είναι το λιγότερο...! 
auto που φοβάμαι περισσότερο είναι η κεραμική κεφαλή.. άνοιξα την αντίσταση να δω πως είναι μέσα το κεραμικό και είναι όλο τριμμένα κομματάκια που σπάνε... αυτό με τρομάζει γιατί αν πάει στα πνευμονια θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα... αυτο  το λέω με βάση τις ερευνας που έχει γίνει από την uwell.. τώρα δεν ξέρω αν ισχύει κάτι και αν είναι τελικά τόσο επικίνδυνες.. μέχρι να βγει μια σοβαρή ερευνα εγώ θα χρησιμοποιώ πάντως μονο κεραμικές...  :)

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 20:34 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Giannadim

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 17:13 »
Εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο πάντως! Οι κεραμικές ειναι άλλη φάση καθαρή γεύση και ποτέ καμμένη αίσθηση!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 23:09 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:03 »
αν διάλυσης μια αντίσταση που έχεις χρησιμοποίηση θα καταλάβεις ότι μέσα το κεραμικό διαλύεται εύκολα μόλις βγάλεις το σύρμα.. 

τώρα την 0.4 δεν την περνώ ξανά για κανένα λόγο..  :)

Αποσυνδεδεμένος Giannadim

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:05 »
Με έχεις βάλει σε σκέψεις βρήκα και εγώ τρία τέσσερα κομματάκια και έφαγα σκάλωμα αν και πιστεύω δεν φτάνουν μέχρι επάνω!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:37 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:45 »
εγώ είμαι σίγουρος ότι έφαγα την μιση αντίσταση τουλάχιστον....  :eyesplash: 

πάντως με μια αναζήτηση θα δεις ότι η κεραμικες αντιστασης ειναι θανατηφορα επικίνδυνες...  τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω ρε γ@#ώτο αφού σκέφτομαι μέχρι και να παρατήσω το ατμισμα για αυτο το λόγο... 

Αποσυνδεδεμένος Giannadim

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:52 »
Ωχουουουου θα παρω drip tip με σίτα τέλος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 23:08 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:57 »
πάρτε μια καινούρια κεραμική αντίσταση και με ένα πανάκι περάστε το μέσα στο κεραμικό τις αντίστασης το αποτέλεσμα θα είναι να δείτε την σκόνη από το κεραμικό υλικό είναι χιλιάδες μικρά κομματάκια.. σε σημείο που ούτε με spitback driptip δεν σώνεται η κατάσταση...   :wall:

επίσης στο internet αναφέρουνε τα χειρότερα για τις κεραμικές τις vaporesso :/ 

Αποσυνδεδεμένος Giannadim

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:58 »
Α καλα μας έσκισε τώρα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 23:08 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 12:04 »
Ίσως αν τις δουλεύουμε στα προτεινόμενα watt δεν θα έχουμε πρόβλημα.Την έχω απο την Παρασκευή στα 25-30w και μόλις τη κοίταξα από περιέργεια ...μια χαρά είναι 

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 21:22 »
δεν ξερω φιλε μου...  αλλα και ο γιατρός ο K.φαρσαλινος νομίζω είχε πει να αποφύγουμε το κεραμικό... ίσως κάτι παραπάνω θα ξέρει... δεν έχει να κάνει με την θερμοκρασία και τα watt...  

εγώ πάλι θα την πάρω ξανά την κεραμική επειδή καταναλώνει λίγο και έχει παρα πολύ καλή γεύση....   :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 21:34 »
Λιγο οφ τοπικ αυτο που θα πω ......
          .......αλλα επειδη εχουν γεμισει τα χερια μου απο κοψιματα απο κεραμεικα μικρος λογω δουλειας......το μονο που θα πω ειναι πως κομμενο κεραμεικο ειναι σαν ενα μικρο νυστερι........ φανταστειτε στα πνευμονια τι ζημια θα κανει ενα τετοιο κομματακι..

Επεσε το ματι μου στο νημα και το διαβασα γιαυτο σας το λεω  :bye: Εχω πικρη πειρα απο αυτα......

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 22:35 »
πολυ ωραια...! τσαμπα που πηρα τον estoc δηλαδη....  :-\ 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568810 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem