vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Aspirecigs, PsykieG, maprix, Tazz, Buliwyf, dvelev

Twitter

Taifun GT3

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 13:46 »
Από χθες που τον παρέλαβα από 3FVape έπαθα πλάκα μετην απλότητα στησίματος το άτμισμα και τη γεύση του. Δεν τον έχω βγάλει από το μόντ και πάω στο τρίτο γέμισμα. Είναι και σφικτός και αεράτος. όπως τον ρυθμίσεις.
Πραγματικά από τις λίγες φορές που χάρηκα μια αγορά.
ΥΓ. Φυσικά με λογότυπα και αριθμούς και φυσικά από κάτω γράφει "Made in Germany" !!!

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 13:47 »
Αυτή η Germany είναι επαρχία της Shenzen??

Καλοάτμιστος

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 13:55 »
Από χθες που τον παρέλαβα από 3FVape έπαθα πλάκα μετην απλότητα στησίματος το άτμισμα και τη γεύση του. Δεν τον έχω βγάλει από το μόντ και πάω στο τρίτο γέμισμα. Είναι και σφικτός και αεράτος. όπως τον ρυθμίσεις.
Πραγματικά από τις λίγες φορές που χάρηκα μια αγορά.
ΥΓ. Φυσικά με λογότυπα και αριθμούς και φυσικά από κάτω γράφει "Made in Germany" !!!
Έτσι, έτσι, πες τους και το άλλο να σκάσουν από τη ζήλια τους, ότι οι δικοί μας έχουν και σειριακό γνησιότητας Επίσης αγαπητέ pusgang, επειδή δε ξέρεις γεωγραφία, η Γερμανία συνορεύει με το Πεκίνο Πέρα από την πλάκα, είναι όντως πολύ καλός ο συγκεκριμένος  και με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2016, 14:30 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 16:27 »
Παιδιά μήπως να γράφατε για τους κλόνους στο αντίστοιχο νήμα?όχι πως έχω κάτι με τους κλόνους αλλά για να ήμαστε πιο συγκεκριμένοι...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:39 »
Σκεφτόμουν πολύ ώρα πριν γράψω αυτό το ποστ, αλλά την έχω δει λίγο yolo σήμερα και είπα να το τολμήσω. Παρέλαβα σήμερα το πρωι έναν αυθεντικό που αγόρασα από φίλο συμφορουμίτη εδώ, τον οποίο και ευχαριστώ πολύ. Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι έχω πάνω από 25 ατμοποιητές όλοι κλώνοι. Είναι ο πρώτος original που αγοράζω μόνο και μόνο γιατί κανένας δεν με είχε εντυπωσιάσει έτσι ώστε να πω οτι αξίζει να πληρώσω τα 10πλάσια για να τον αποκτήσω. Δεν μετανοιώνω για την αγορά μου, αλλά ειλικρινά δεν βρίσκω καμμία διαφορά από τον κλώνο ούτε στα σπειρώματα ούτε στη τζούρα, ούτε πουθενά. Ο αυθεντικός έχει σαφώς ανώτερα ορινγκ, αλλά μέχρι εκεί. Οπως και να χει είμαι εξαιρετικά χαρούμενος για την αγορά μου, απλά θέλω να τονίσω οτι κάποιος που ζορίζεται, ειλικρινά δεν θα πάρει ΤΙΠΟΤΕ παραπάνω από τον original. Πάντα με το θάρρος της γνώμης μου και πάντα σαν καθαρά προσωπική άποψη.

Και τώρα αφού πέταξα τον εαυτό μου στην αρένα, μπορούν ελεύθερα να με κατασπαράξουν τα λιοντάρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:59 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:42 »
Ωχ . .. κατάλαβες τι έκανες  ?  

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:43 »
Μήπως όμως χρειάζεται και ένας άλφα χρόνος χρήσης και των δύο για να βγει ένα τέτοιο συμπέρασμα? Στη βραση κολάει το σίδερο.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:47 »
Κοίτα εχω τον κλώνο εδώ και 2 βδομάδες χοντρικά. Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε διαρροών ούτε κάτι άλλο. Υγρό έβαλα το ίδιο Over the rainbow που το ξέρω καλά, σύρμα το ίδιο NiFe, βαμβάκι το ίδιο cotton bacon. Διαφορά δεν είδα. Τι άλλο μπορώ να δω? Θα δείξει, αλλά δεν νομίζω.

Όπως και να έχει ξαναλέω δεν μετανοιώνω, το έκανα εν πλήρη διάυγεια και επίγνωση, αλλά ΕΓΩ δεν βρίσκω κάτι παραπάνω. Μπορεί να κάνω όμως και λάθος και να φταίω ΕΓΩ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:59 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος Jimania

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 19:52 »
Σκεφτόμουν πολύ ώρα πριν γράψω αυτό το ποστ, αλλά την έχω δει λίγο yolo σήμερα και είπα να το τολμήσω. Παρέλαβα σήμερα το πρωι έναν αυθεντικό που αγόρασα από φίλο συμφορουμίτη εδώ, τον οποίο και ευχαριστώ πολύ. Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι έχω πάνω από 25 ατμοποιητές όλοι κλώνοι. Είναι ο πρώτος original που αγοράζω μόνο και μόνο γιατί κανένας δεν με είχε εντυπωσιάσει έτσι ώστε να πω οτι αξίζει να πληρώσω τα 10πλάσια για να τον αποκτήσω. Δεν μετανοιώνω για την αγορά μου, αλλά ειλικρινά δεν βρίσκω καμμία διαφορά από τον κλώνο ούτε στα σπειρώματα ούτε στη τζούρα, ούτε πουθενά. Ο αυθεντικός έχει σαφώς ανώτερα ορινγκ, αλλά μέχρι εκεί. Οπως και να χει είμαι εξαιρετικά χαρούμενος για την αγορά μου, απλά θέλω να τονίσω οτι κάποιος που ζορίζεται, ειλικρινά δεν θα πάρει ΤΙΠΟΤΕ παραπάνω από τον original. Πάντα με το θάρρος της γνώμης μου και πάντα σαν καθαρά προσωπική άποψη.

Και τώρα αφού πέταξα τον εαυτό μου στην αρένα, μπορούν ελεύθερα να με κατασπαράξουν τα λιοντάρια.
Σχεδιαστικά ειναι ίδιος. Οτι αφορα τα μέταλλα ομως εχει διαφορα. Αυτο πρακτικά δεν ειναι κατι που ανησυχεί εκτος και αν ατμιζεις σε πολλα watt και ζεσταίνεται αρκετα που εκει θα εχεις καποιες γεύσεις του μετάλλου. Επίσης αν θελήσεις να τον πουλήσεις δεν εχει την ιδια μεταπωλητική αξία.
Οπως ειπες και εσυ αν καποιος ζορίζεται ειναι μια χαρά. Ολα τα υπολοιπα θα τα δειξει ο χρονος.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 20:28 »
να προσθεσω οτι παιζεις στα ορια μερικες φορες να ατμιζεις σκουρια...καλοι οι κλωνοι αριστη αντιγραφη στη γευση αλλα το μεταλλο ειναι αποτρεπτικο χαλαρα

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 22:21 »
Αποτρεπτικό ακόμα και αν ο κλώνος είναι από ατσάλι στις version που είναι και οι αυθεντικοί?

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 08:21 »
το κατα ποσο ειναι ατσαλι φιλε γιωργο και το περνω 15 ευρω δεν το γνωριζω..απλα ετυχε ναχω μια πολυ κακη εμπειρια με κλωνο και ειπα στον εαυτο μου ποτε ξανα...δεν τους βγαζω σκαρτους..καποιοι μπορει ναχουν καλα κραματα και ναναι οκ αλλα ειναι και αλλοι για να τους κουτουλας

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 08:38 »
Εντάξει, ατσάλι είναι, δεν είναι και όσμιο να κοστίζει κανα εκατομμύριο ευρώ το γραμμάριο!!! :).  Ο κινέζος κλωνοποιός απευθύνεται σε μια αγορά πολλών εκατομμυρίων και έχει απεριόριστη παραγωγή, οπότε σε τέτοιες οικονομίες κλίμακας και για 2 ευρώ κέρδος/τεμάχιο να πηγαίνει, νομίζω οτι είναι καλά ;). Μην κοιτάς που οι ορίτζιναλ έχουν περιορισμένη παραγωγή και πληρώνουμε κι άλλα πράγματα εκεί πέρα εκτός του υλικού.
Δεν έχω αγοράσει ποτέ κλώνο για να κάνω απ ευθείας σύγκριση, αλλά απ ότι διαβάζω εδω μέσα, υπάρχουν και σοβαροί κλώνοι, που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα απο τους ορίτζιναλ.
Κάποια στιγμή θα κάνω μια δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 08:49 »
Τελείως λάθος νήμα, γράφω αυτό και συνεχίζουμε στο νήμα κλώνοι vs γνήσιοι αν θέλετε. Είναι γνωστό σε όλη την αγορά ότι αυτή τη στιγμή η Κίνα έχει μαζέψει όλο το διαθέσιμο τονάζ σκραπ από το οποίο παράγεται ο σίδηρος. Αποτέλεσμα αυτού είναι οι τιμές χάλυβα παγκοσμίως να είναι σε εξαιρετικά χαμηλά επίπεδα, περίπου 15ετίας πριν. Όταν στην Ευρώπη ο σίδηρος πουλιέται 300,00 Ευρώ ο τόνος και το SS316 κανα 100αρι -150αρι πάνω, υπολόγισε με μία απλή μέθοδο των τριών πόσο κάνει αγορά το υλικό των 100-200 γραμμαρίων από το οποίο κατασκευάζεται ο ατμοποιητής σου. Επίσης επειδή είμαι και σήμερα σε yolo φάση, υπάρχουν έλληνες κατασκευαστές με ατμοποιητές από την Ιθάκη που μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσαν SS303 και ζητούσαν 130,00 ευρώ. Να τα λέμε και αυτά. Οτι υπάρχουν και αλήτες κινέζοι είναι παγκοσίως γνωστό. Οτι είναι ρουλέτα η αγορά ενός κλώνου από το εργοστάσιο επαρχίας Σεντσουάν μόλις βγεις 3ο χωράφι δεξία το ξέρουμε όλοι. Αλλά υπάρχουν και κάποιες εταιρείες (Coopervape, SXK, SJMY, Tobecco, HCIGAR) που η ιστορία έχει δείξει ότι κρατάνε μια "ποιότητα" στα προιόντα τους. Δεν μπορείς να εμπιστέυσαι την HCIGAR για το VT75 και τον Fodi F2 και να μην την εμπιστέυεσαι για τον κλωνο Kayfun K4.

Σε άλλα νέα τώρα:

Ο Taifun GT III παίζει να είναι ο αρτιότερος ατμοποιητής που έχω πιάσει στα χέρια μου. Το εύρως ρυθμίσεών στη τζούρα και η απόδοση γεύσεων, προσωπικά με έχουν εντυπωσιάσει. Κάθε μέρα με τρωει όλο και περισσότερο το χέρι μου να αρχίσω να ξεφορτώνομαι τους Κ5.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2016, 11:36 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 11:32 »
Pugsnag συμφωνώ με όσα λες αν και όχι οπαδός κλώνων δεν έχω ποτέ το κομπλεξ ή όπως θες πες το να πάρω έναν και να τον ευχαριστηθω full. Εγώ δε ν έχω πάρει ακόμα τον κλώνο μπας και βγει απο sxk/sjmy αλλιώς πάμε για coopervape.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8044 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121829 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 697 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 407 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326799 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios