vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 4 χρήστες
stsoulos, Jorge, Tol1as, Sergios

Twitter

Mon dessert

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 01:10 »
Γι αυτό θα πρέπει να επικοινωνήσεις με το foggy. Στην Κέρκυρα, γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι το vape corner που θα τα φέρει θα τα έχει σε δοκιμαστηριο... Για την πρωτεύουσα, δυστυχώς δε γνωρίζω...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 01:11 »
θα τους παρω τηλεφωνο τοτε,απλα ελεγα αν καποιος εχει δοκιμασει,ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Stiv22

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 01:16 »
Κρίμα να παράγονται στην Ελλάδα και να τα πληρώνεις 15 ευρώ τα 20ml.
Και ποιος είναι αυτός ο ζαχαροπλάστης που μου πλασάρουν λες και τον ήξερα και από χθες ; 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 02:03 »
Κύριοι της λ, αφού ένας pastry chef σας έβαλε τα γυαλιά στη χρήση των αρωμάτων ζαχαροπλαστικής στο άτμισμα, μήπως να δοκιμάζατε την τύχη σας στη δημιουργία βρώσιμων γλυκών?? Ποιος ξέρει, μπορεί να του βάλετε και σεις τα γυαλιά στην αναλογική γκουρμέ σαμπαγιόν σοκολά...
Και αν το καταφέρετε, μην παραλείψετε να πουλάτε τις πάστες σας 30-40% ακριβότερα απ' όσο πουλάει αυτός τις δικές του.
Αυτός το άρχισε πρώτος... 8)

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 16:49 »
Στα Χανιά τα έφερε το vape port, θα πάω να τα δοκιμάσω και κυρίως την σοκολάτα που μου εχει κεντρίσει την περιέργεια.

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 17:31 »
γραψε εντυπωσεις και εγω ψαχνω για σοκολατα αλλα δεν εχω βρει καμμια της προκοπης,οσες εχω δοκιμασει μυριζουν σοκολατα οι αλλοι αλλα η γευση δεν υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 21:38 »
Η σοκολάτα είναι πάρα πολύ καλή! Το cheezit όμως.... Ουτε ταρτα, ούτε κρέμα, μόνο το λίγο ξινουτσικο των φρούτων... δεν μου άρεσε και δεν θα το ξαναγοραζα. Για μένα πολύ καλύτερη απόδοση ταρτας είναι το dinner lady το οποίο δυστυχώς δεν βγαίνει σε 12mg νικοτινης, το κέρατο μου!!!
Τώρα ατμιζω πάντως το Sabayon chocolate σε Pico με 28 awg kanthal spaced coils σε 1.1 ohm και μόλις 12 watt και είναι σαν να την μασαω ή να την πίνω την σοκολάτα - brownie!!!!

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 17:03 »
μου εκανες ζημια με αυτο που ειπες!!!!χρονια ψαχνω μια σοκολατα...λες;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 17:16 »
Μια απόπειρα την αξίζει νομίζω...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 17:47 »
Μια σοκολάτα βρίσκεται σε σπίτι στο Ηράκλειο και με περιμένει το βραδάκι..
Με 100/100 από Τρύφωνα είναι αδύνατον να μην την δοκιμάσεις ..
Και ναι είναι τσιμπημένη η τιμή..
Βέβαια ένα δίκιο την έχει ο Τρύφωνας, δεν νομίζω ότι είναι για πιπίλα αλλά για στιγμές χαλάρωσης που θες να απολαύσεις τον καφέ σου παρέα με ένα ωραίο υγρό.
Ειδωμεν αργοτερα

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 18:03 »
Με τόσα υγρά για στιγμές χαλάρωσης που ακούω συνέχεια αναρωτιέμαι που τον βρίσκετε τόσο χρόνο για relaxation... :))

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 18:13 »
Με καφέ πάντως δεν θα την έκανα... Και με ουίσκι πάει (δοκιμασμένο) αλλά και μόνη της μετά το πέρας της ώρας και πριν τον μορφεα..

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 03, 2017, 05:54 »
Τελευταία μέρα πήγα και πήρα από μαγαζί στα Χανιά που τα είχε προσφορά 3 από τα 4 υγρα,έναντι 20 ευρω.

Το ατμισα σε Φόντα και limitless classic!Σε 26/32 clapton
Με cotton bacon,εμπειρία δεν έχω για να ξέρω ποιο στήσιμο είναι καλύτερο για γευση.Και δεν έχω και τον κλωνοHadaly,τον οποίο περιμένω!

Melon paste: 3mg
Ευχαριστο,στο ατμισμα,ειδικα για τις ζεστές μέρες του Καλοκαιριου.
Ωραία,η απόδοση του πεπονιού,που κυριαρχει και ευδιάκριτη,πολλή δροσερή τζούρα σου δίνει την αίσθηση της μέντας,"ανοίγει" η μυτη,με σημείωση ότι δεν λαμβάνω κάπου μέντα,το λάιμ είναι σαν επιγευση με το πεπόνι και εγώ προσωπικά δεν το αντιλαμβάνομαι ξεχωριστό!
Αχλάδι "λαμβανω",σε μερικές τζουρες αλλά όχι πάντα και ξεκάθαρα!Ίσως πιο πολύ στην εκπνοή!
Βερίκοκο τωρα,θα είμαι ψεύτης ότι το νιώθω!

Συμπέρασμα μου ένα ωραιο,ευχάριστο και ξεκούραστο υγρό,χωρίς να σε μπουχτιζει!

Chezit 3mg
Στους ίδιους ατμό συν τον obs
Μυρωδιά στο μπουκάλι εξαιρετική!
Στο ατμισμα,περίμενα κάτι σε τζιζεικ,όπως έλεγε ή περιγραφή!
Νιώθεις μία πιο φρουτωδη,αίσθηση,η μιξη βατόμουρο-φραγκοσταφυλου επικρατει,παρά μία αίσθηση γλυκού!Χωρίς να λείπει φυσικά η κρεμώδης υφή στην τζουρα,που στρογγυλεύει την γεύση!
Πάραυτα μου αρεσεΑλλα εγώ θα το περιεγραφα,σαν ένα τσιζκεικ,λιωμένο με πιρούνι και ανακατεμένο στο οποίο παίρνεις όλες τις γευσεις,σε κάθε τζούρα,αναφέρομαι στην ελαφριά γεύση μπισκότου και κρέμα(όχι ιδιαίτερα γλυκιας).Θα ήθελα να νιώθω πιο πολύ το μπισκότο!

Sabayon chocolat 12mg
Σαν γλυκό δεν έχω δοκιμάσει ποτέ!
Εξαιρετική απόδοση μίας σοκολάτας,η οποία σε εμένα δεν ήταν τόσο γλυκιά.Σε γλυκαδα επίπεδο κακάο,υπάρχει κάτι που την στρογγυλεύει,το οποίο δεν μπορώ να το προσδιορισω.δυστυχώς τα 12mg,με χτυπάνε υπερβολικα και δεν μπορώ να την ευχαριστήσω όσο θα ηθελα.Δυνατη γευση,που "αντέχει" με τον καφέ και το ποτο,χωρίς να αλλοιώνεται!

Το δικό μου συμπέρασμα!
Μπράβο για την προσπαθεια,την ωραία στο μάτι συσκευασια!Αλλά προσωπικά δεν με ξετρελαναν,σε σχέση με την τιμή τους(την κανονική 15euro τα 20ml),ίσως να ξαναπαίρνωα κάποια στιγμή κάποιο από τα υγρά,αλλά σίγουρα δεν θα ταν στις πρώτες μου επιλογές!Περίμενα να μου προκαλέσουν ένα ενθουσιασμό αντίστοιχο,της λεμονοταρτας(όπου δεν είμαι και ο τρελός λάτρης του λεμονιού)!

Υποκειμενική αποψη,φυσικά όντας άπειρος στο ατμισμα!
Σημείωση:
Ναι μεν είχα διαβάσει τις περιγραφές κάποια στιγμή.Αλλα ατμιζοντας,ήθελα να απόδοθουν στο μυαλό μου,οι γεύσεις που πραγματικά έλαβα και μου έβγαλε το υγρό.Και όχι αυτές που βάσει περιγραφής,βγήκαν στον αφρό μετά.
Και το λέω επειδή στην αρχή, γενικά διάβαζα η έβλεπα περιγραφές,με μπόλικη φαντασία και με τρελαίναν,να πάω να δοκιμάσω!Αποτέλεσμα να μένω με την απορια,που τα βρήκαν όλα αυτά...Και να απογοητεύομαι!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2017, 06:11 από rigo »

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mon dessert
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 06, 2017, 16:15 »
Μιας και δεν μπορώ να κάνω edit το παραπάνω μήνυμα μου,θα γραψω αυτό το post!
Σήμερα το πρωί παρέλαβα τον κλωνοhadaly(της SXK) και επιστρέφοντας σπίτι αφού του εκανα,ένα ξυδομπανο τον εστησα,κλασικα με Κλάπτον 26/32(δεν έχω ακόμα μεγάλη ποικιλία σε συρματοπλέγματα) στις 6 σπείρες με 2.5 πυρηνα!Βαμβακωσα με το κοτομπεικον και πέταξα το melon paste
Molon paste
Αν πριν,κρίνοντας το ως ένα premium υγρό του έβαζα ένα 70/100 τώρα του του βάζω ένα 80/100.
Η διαφορά έγκειται στο ότι έλαβα πιο δυνατές τις γευσεις,που περιεγραφα,ίσως και ένα κλικ πιο γλυκιες,αλλά και πάλι ξεκούραστες,σε κάθε περιπτωση,πιο λαχταριστες!Η γενική εικόνα σίγουρα δεν αλλάζει,ίσως νιώθω πιο πολύ το αχλαδι.Και ναι μπορει και μία ιδέα, βερίκοκο,ίσως αποξηραμενου.....
Chezit
Ισχύουν πάνω κάτω τα ιδια,σίγουρα πάλι,επικρατεί η φρουτωδης γεύση,με μία πιο ωραία ενταση,η υπόλοιπη περιγραφή παραμένει ως έχει!Ένα στυλ γκουρμέ τζιζ κέικ λιωμένου!Αλλωστε ποτέ τα γκουρμέ γλυκα,δεν έχουν την γλυκαδα των κλασσικών γλυκών ζαχαροπλαστείου....Παρότι δεν είμαι γλυκατζης,αν είναι να φάω γλυκό να το ευχαριστηθω,θα πάρω από εκει... :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Εδώ από 75/100 πάμε στο 85/100

Sabayon chocolat,θα επιχειρήσω αλλά είπαμε είναι 12αρα και δεν μένει πλεμονι!
Τα παραπάνω δεν αλλαζουν,το προηγούμενο συμπέρασμα μου συνολικά...
Θέλω να είμαι όμως δίκαιος και οφειλα,να κάνω αυτό το update!!!


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2017, 01:40 από rigo »

Απ: Mon dessert
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 12, 2017, 08:34 »
Πλέον διατίθενται απ την Nobacco. Το Sabayon chocolat μου φάνηκε υπερβολική "σοκολατιλα" και το θεώρησα πιο χειμωνιάτικο. Το cheezit καλό αλλά νομίζω όχι για τα γούστα μου. Περιέργως αν και μ αρέσει το πεπόνι το κατατάσσω στη δεύτερη θέση (melon paste)με πρώτο και καλύτερο (ΚΑΤ εμε) το cream nuts!! Η περιγραφή λέει για ξηρούς καρπούς με βανίλια μαύρη ζάχαρη και μπαχαρικά αλλά το αποτέλεσμα βγάζει κάτι αλμυρό γλυκό που δένει τέλεια με τον καφέ κ το καθημερινό ατμισμα!! (Ακριβουτσικα μεν ποιοτικά δε)!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241403 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 814 152252 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:57
από Tem
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291466 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 836 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12868 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis