vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 2 χρήστες
ramon, camber

Precice plus by Super T Manufacturing

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #285 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:06 »
Εγώ Νίκο στη θέση σου θα έκανα υπομονή να δώ τι λέει και το kick γιατί το 18350 δε σου δίνει τη δυνατότητα για κάτι τέτοιο, άν και εφ όσων σε ενδιαφέρει και σταθερή τάση. Το 500ρι σου δίνει τη δυνατότητα του kick με 18350 μπαταρίες με τις οποίες πάλι θα χρειάζεσαι 2 τουλάχιστον την ημέρα ότι άτμισμα και να κάνεις, θεωρώντας πάντα ότι είναι και το βασικό σου μόντ μέσα και έξω από το σπίτι. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:14 »
Δεν με ενδιαφέρει η σταθερή τάση,δεν μπλέκω με τα ηλεκτρονικά δεν τα γουστάρω(γνώμη μου). :)
Γι'αυτό θα προτιμήσω το 18350 μου φαίνεται μαζί με έναν Α2 και θα είμαι κομπλέ.   :yes:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #287 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:17 »
Πάσο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:32 »
Precise        P18650 (το παλαιό 18650 σε SS-Style  :respect:)
PrecisePlus P18500 (ή P+500) μόνο σατινέ βγαίνει....
*Αυτά της φωτογραφίας...
Με το Kick πράγματι πιο ακριβά από το πρόβατο*...(*αλλά και πάλι κάτι με χαλάει στο καπάκι και στη λαβή του...επίσης παραμένει χοντρούλι....)
Με μπλε οθονούλα και σατινέ δε θα έλεγα όχι βέβαια, ειδικά μετά από που είδα εχθές....(του λές 4,3 βολτ, μετράει απώλειες μόνο του και δίνει πάντα 4,3βόλτ)....έγινε τεστάκι στου Δημήτρη (Kalafan) το πρόβατο και ισχύει αυτό που λέω...σωστό και τίμιο λοιπόν....αφαιρεί απώλειες και κάνει αυτό που θα του πείς.
Υστερεί σε επισκευάσημους με χαμηλές αντιστάσεις 1,1-1,2Ω (ιαττυ-Οδυσσέα κτλπ.) βγάζει  errors ή σε αφήνει να πάς μόνο σε χαμηλά βόλτ (π.χ. 3,7)  :dontknow:
να ενας ανθρωπος ειλικρινης που ειπε πως το προβαρι οτι του λες κανει με φορτιο μπραβο διονυση για την ειλικρινια σου.και οπως ειπες πως εαν θες να παιξεις χαμηλα αλλα μονο με οδυσσεα κ ιαττυ δεν κανει εγω παντως κατω απο 1,5 ωμ δεν παιζω.παντως εαν διαλαγα μηχανικο μοντ μονο το 18500 θα επερνα γιατι κ gg που χα με μια μπαταρια το παιζα δηλαδη κ που της παιζει ολες τι εγινε?περνω το precisepluw p18500 και με 2 μπαταριες ειμαι γαμπρος

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 23:00 »
Ευχαριστώ ρε συ Μάνο, για αυτό είμαστε εδώ στο φόρουμ να λέμε τη γνώμη μας, να βγάζουμε τα συμπεράσματά μας από την όποια εμπειρία.. μας προκύπτει αντικειμενικά χωρίς υπερβολές, έτσι ώστε να βρεί ο κάθε ένας μας τι του ταιριάζει με τη μικρότερη δυνατή χασούρα σε χρήμα και χρόνο.
Κατά τα άλλα οφείλουμε να λειτουργούμε σαν ομάδα με μοναδικό μας αντίπαλο και εχθρό το κ.τ. που παραμονεύει στη γωνία να μας ξανακάνει φίλους του. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #290 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 23:18 »
 :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #291 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 23:25 »
κ gg που χα με μια μπαταρια το παιζα δηλαδη κ που της παιζει ολες τι εγινε?
Καποιες φορες ομως οι καταστασεις άλλα δειχνουν.
Πριν λιγο καιρο ξεμεινα και ημουν μακρια απο φορτιστη. Λογω δουλειας και διαφόρων ασχολιων εχω παντα μαζι μου εναν καλο φακο που δουλευει με μια 14500 των 3.7 βολτ. Ευτυχως το μοντ μου παιρνει καθε ειδους μπαταρια.

Επισης, αλλο μεγεθος και βαρος στο ιδιο μοντ (και φυσικα αλλη μπαταρια) εχω για το σπιτι και το γραφειο και αλλη για πιο διακριτικες ή ελαφριες καταστασεις. Αλλιως, θα επρεπε να εχω δυο μοντ ή αν ειχα ενα μονο μοντ (μικρο) να φορτιζω συνεχεια μικρες μπαταριες ή να πηγαινω παντου με μεγαλο μοντ αν ειχα μεγαλο.

Βεβαια καποιους δεν τους πειραζει να κυκλοφορουν παντου με ενα μεγαλο μοντ και αλλοι δεν εχουν προβλημα να κουβαλανε πολλες μπαταριες.
Ομολογω οτι ενα μοντ για 18490 σαν το precise+500 φαινεται να ειναι η χρυση τομη.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #292 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 23:43 »
Ευχαριστώ ρε συ Μάνο, για αυτό είμαστε εδώ στο φόρουμ να λέμε τη γνώμη μας, να βγάζουμε τα συμπεράσματά μας από την όποια εμπειρία.. μας προκύπτει αντικειμενικά χωρίς υπερβολές, έτσι ώστε να βρεί ο κάθε ένας μας τι του ταιριάζει με τη μικρότερη δυνατή χασούρα σε χρήμα και χρόνο.
Κατά τα άλλα οφείλουμε να λειτουργούμε σαν ομάδα με μοναδικό μας αντίπαλο και εχθρό το κ.τ. που παραμονεύει στη γωνία να μας ξανακάνει φίλους του. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
:respect: :respect:μπραβο σου λιγες λεξεις μια εικονα ανθρωπου σαν εσενα.berscero δεν θελω να συγκρινουμε κατι τη γνωμη μας λεμε και στο θεμα μας πλεον ειναι πως το 18500 ειναι κουκλι.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 09:46 »
Μανο, απλά σου απαντω γιατι καποιες φορες ειναι καλο να "παιζει" με διάφορους τυπους μπαταριων.

Επισης, να ρωτησω κατι ακομα τους κατοχους.
Σε ενα βιντεο που εβλεπα για το +500, ο χρηστης το κουνουσε σε στυλ φραπε και η μπαταρια μεσα κουδουνιζε. Με τα ο-ρινγκ αυτο σταματαει να συμβαινει?
Επισης ειπε οτι ειναι δυσκολο να πατηθει το κουμπι σφιγγοντας την συσκευη μεσα στη χουφτα και μονο με το δαχτυλο μεσα στην εγκοπη (φωλια) του κουμπιου γινεται ενεργοποιηση. Ισχυει αυτυο?
Μπορει να δουλεψει με μπαταρια 14500? Το δοκιμασε κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #294 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:27 »
Άρη, δεν γράφω για να υποστηρίξω τον Μάνο ή το Precise, αλλά πολύ λίγοι άνθρωποι στον κόσμο κυκλοφορούν με "ένα καλό φακό που δουλεύει με μια 14500 των 3.7 volts" επάνω τους.

Η χρησιμότητα του τηλεσκοπίου είναι για να μπορείς να εναλλάσσεις τάσεις. Δεν δημιουργήθηκε για να μπορούμε να βάζουμε πάνω του μπαταρίες φακών ή δονητών. Η εναλλαγή των τάσεων με τηλεσκοπική μέθοδο, είναι πλέον παρωχημένη λύση από τη στιγμή που με 25 ευρώ μπορείς έχεις ένα v v. Όταν βγήκε το τηλεσκοπικό ήταν η μόνη λύση. Ε, τώρα τι να κάνουμε;

Αν πρέπει να έχω ένα καλό φακό πάντα μαζί μου ή έναν καλό δονητή πάντα μαζί μου, προτιμώ να έχω απλώς μια μπαταριούλα που όπως και να το κάνεις είναι διακριτικότερη!

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #295 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:38 »
Yianni μου νομιζω οτι εχεις μπερδευτει λιγο  :yes:

Χωρις να θελω αυτη την στιγμη να υποστιριξω το ενα προιον ή το αλλο, το τηλεσκοπικο δημιουργηθηκε για να μπορεις να δουλευεις ολες τις μπαταριες με ενα μοντακι. Αυτος και μονο αυτος ειναι ο σκοπος του.
Εαν ειχε φτιαχτει για stacking των μπαταριων, θα ηταν απλα ενα μοντ 18650 στο οποιο χωρανε ( 2χ 18350 ή 2χ 16340) και θα ειχες εναλλαγη ρευματος ετσι...αλλα αυτος δεν ηταν ο σκοπος της δημιουργιας τηλεσκοπικου.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #296 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:50 »
Θα συμφωνησω με τον φιλο saxo.

Γιαννη, αρκετοι ανθρωποι εχουν συσκευες που χρησιμοποιούν μπαταριες (βασικα φακους) 3.7 βολτ διαφορων μεγεθων. Αν επισκευτεις το candlepowerforum θα καταλαβεις. Η δυνατοτητα να παρεις την μπαταρια από αυτές σε περιπτωση αναγκης και να την βαλεις στο η.τ. σου είναι για μενα σημαντικη.
Εχεις δικιο όμως, για τον πολύ κοσμο αυτό είναι κατι αγνωστο.

Οι εταιριες  AW, trustfire κλπ δεν δουλευουν μονο για τους ατμιστες. Παραδειγμα, τις χρησιμοποιουν κατά κορον οι μοντελλιστες τηλεκατευθυνομενων.
Οι δονητες παντως δεν ξερω τι μπαταριες χρησιμοποιουν και στα πόσα βολτ δουλευουν και αποδιδουν τα μεγιστα. Νομιζω ότι βγαινουν και σε νν.

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #297 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:55 »

Οι δονητες παντως δεν ξερω τι μπαταριες χρησιμοποιουν και στα πόσα βολτ δουλευουν και αποδιδουν τα μεγιστα. Νομιζω ότι βγαινουν και σε νν.

Κοριτσια οποια εχει VV τυπου ας μας τον δανεισει να δοκιασουμε να το μετατρεψουμε σε μοντακι :laugh1: :laugh1: δυο σε ενα....SEB προβλεπω να εχεις πολυ δουλια  :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:57 »
Κι εδώ θα ηθελα να πω κατι για το κοστος των μοντς γενικοτερα, κατι που θα ηταν ένα καλο νέο θεμα για κραξιμο πολλων κατασκευαστων.

Όταν ενας φακος από high grade αλουμινιο που χρησιμοποιειται σε διαστημικες εφαρμογες, με ειδικη σχεδιαση και «σκαλισμα», με κυκλωματα προστασιας και ρυθμισης και σταθεροποιησης τασης, από τις καλυτερες αμερικανικες εταιριες κανει 100-150 ευρω, δεν γινεται οι κατασκευαστες η.τ. να πουλανε μια σκετη μπαταριοθηκη μονοκοματη ή τηλεσκοπικη με 15-200 ευρω.

Αν οι εταιριες των φακων πουν να φτιαξουν ένα η.τ., θα σβησουν σε μια μερα τους παντες και θα βγαλουν το καλυτερο νν  η.τ. στη μιση τιμη.

Τη στιγμη που τετοια κυκλωματα χρησιμοποιουνται σε πολλες εφαρμογες εδω και χρονια, καθομαστε και περιμενουμε το vir και το kick λες και ειναι καμια σοβαρη εφευρεση, και η τιμη τους θα ειναι φυσικα απαραδεκτη γι αυτο που θα κανουν.

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:58 »
Κοριτσια οποια εχει VV τυπου ας μας τον δανεισει να δοκιασουμε να το μετατρεψουμε σε μοντακι :laugh1: :laugh1: δυο σε ενα....SEB προβλεπω να εχεις πολυ δουλια  :lotpot: :lotpot:

Άσε τον Seb είναι μακριά. Προσωπικά προσφέρομαι να κάνω και μετρήσεις αυτών με τα κορίτσια, υπό φορτίο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2012, 12:50 από Yianni »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345503 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147208 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8035 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545048 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600271 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos