vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

162 επισκέπτες, 4 χρήστες
john67, JohnDag, thanos1071, tony1976

Precice plus by Super T Manufacturing

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 02:20 »
Για το αποτέλεσμα τι έχεις να πεις Μάνο?

Κ' εσύ έχεις μετρήσει πολλά μοντάκια.
απο οτι βλεπω μια χαρα τελεια αποτελεσματα τα καλυτερα που εχω δει σε οτι μηχανικο μοντ εχω μετρησει μπραβο κωστα αξιζει το μοντακι.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 09:40 »
Τελικα εγινε κανενα καλο συγκριτικο τεστ υπο φορτιο αναμεσα σε precise και gg, εκτος απο το προχειρο πριν λιγο καιρο?
παλι προχιρο εγηνε παλη στην σηναντιση παλι το πρεσιζ εχασε απο το ggts αυτη την φορα με 18490 μπαταρια και παλι παρουσια κοσμου και ντουνια

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:24 »
Πράγματι με με 0,2 βόλτ διαφορά, αλλά 2 λεπτά πριν είχε πάρει με 0,3βόλτ ένα άλλο GGTS...αυτά δε τα λέμε Μιχάλη;   :tongue_2: :tongue_2:


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2012, 14:22 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:27 »
Το όργανο σας είναι αξιόπιστο ή να φέρω το τέρας μου να δούμε την αλήθεια;

Αποσυνδεδεμένος dionysg

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:31 »
Πράγματι με με 0,2 βόλτ διαφορά, αλλά 2 λεπτά πριν είχε πάρει με 0,3βόλτ ένα άλλο GGTS...αυτά δε τα λέμε Μιχάλη;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ξυλο ξυλο ξυλο  :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 11:39 »
Οι φωτο παραπάνω δείχνουν άλλο πράγμα

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 14:21 »
Οι φωτό παραπάνω Μάνο δείχνουν απώλειες του PrecisePlus με συγκεκριμένο ατμοποιητή και συγκεκριμένα Ω, απώλειες που πράγματι είναι χαμηλές....
όμως η δοκιμή έγινε με PrecisePlus & 2 διαφορετικά GGTS, την ίδια μπαταρία και το ίδιο Οδυσσέα...με το ένα GGTS ήταν λίγο χειρότερο και με το άλλο λίγο καλύτερο  :dontknow: 0,2-0,3 βόλτ οι διαφορές μεταξύ τους...ανεπαίσθητες.
Όπως και να έχει όμως το PrecisePlus δεν έχει ανάγκη από συντήρηση στους πόλους, δε πιάνει μάκα... ;)

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 14:29 »
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Categories/Super-T/PrecisePlus
*******************************************************
Από εχθές ανοιχτή η Αγγλία για PrecisePlus με option flat or slant cup επιτέλους.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 14:35 »
Με τέτοιους πόλους δεν πρόκειται να πιάσει μακα ποτε

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 14:37 »
Όλη η φαμήλια...

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 14:39 »
Παιδια, συγνωμη, αλλά με τοση φασαρια με τις επαφες και τα πολυτιμα μεταλλα κλπ κλπ, θα περιμενε κανείς λιγο μεγαλυτερες διαφορές. Και σιγουρα οχι να κερδισει το ενα gg εστω και για λιγο.
Ποιο το οφελος πέρα απο το οτι δεν χρειαζεται το σπαστικο και βαρετο καθαρισμα που θελουν τα GG?
Ομολογω οτι και μονο για να γλυτωσω το καθαρισμα θα σκεφτομουν για precise, αλλά τετοια τιμη για ενα μηχανικο μοντ που παιρνει μονο εναν τυπο μπαταριας?

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 15:11 »
Άρη επί του παρόντος οι μετρήσεις όντως αυτά δείχνουν...μικρο-διαφορές... :yes:
Το PrecisePlus είναι πράγματι πολύ ακριβό για εμάς στην Ελλάδα :dontknow: ...στην Αμερική βέβαια εχει 130 ευρώ περίπου, φθηνό για τους Αμερικάνους...
Εγώ προσωπικά το (τα) έχω γιατί είναι πολύ στενά και πολύ όμορφα κατά τη γνώμη μου....
Είχα το GGTS στα χέρια μου με το Οδυσσέα επάνω σε 18490 size (που είναι πολύ όμορφα και ταιριαστά μαζί) επί 15 ημέρες και όταν ήρθε το  PrecisePlus (18500-18490) έβαλα επάνω το Οδυσσέα και μέχρι σήμερα από τις 25 Ιανουαρίου δε έχω γυρίσει να κοιτάξω καν το GGTS  (το ξανπήρε η γυναίκα και ψεφτοατμίζει)  :dontknow:
Το GGTS όπως προ-είπα σε 18500 size και Οδυσσέα επάνω είναι πραγματικά πολύ όμορφο και ταιριαστό  :yes:...
Περιμένω να βγεί με το καλό το VIR για να φύγει το κουμπί του από εκεί...αν δε με ικανοποιήσει με το VIR ή θα το κρατήσει η γυναίκα ή θα το κρατήσω συλλεκτικό ή θα το πουλήσω και θα πάρω Provari (blue display).
Περιμένω επίσης και το Kick by evolv για τα Precise μου, το οποίο επίσης αν κάνει αυτά που λέει και με κρατήσει έχει καλώς, άν όχι θα τα κρατήσω μόνο για έξω από το σπίτι.
Provari και πάλι...
Αν και νομίζω ότι ο Θανάσης θα κάνει τη προκοπή του σωστά με το VIR και το GGTS θα γίνει όπως το θέλουν όλοι.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 15:24 »
Ησουν σαφης και κατανοητος Διονυση.
Ποια μοντελα precise εχεις τωρα?
Δεν κρυβω οτι γλυκοκοιτουσα το 18350 γιατι μου αρεσουν τα μικρα μοντ σε μεγεθος στελθ (το εχω ενα κομπλεξ με το μεγεθος οταν βγαινω εξω), αλλά αυτο δεν παιρνει το kick. Βεβαια, το precise μαζι με το kick θα στοιχιζει παραπανω απο ενα προβαρι....

Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 15:24 »
Άρη επί του παρόντος οι μετρήσεις όντως αυτά δείχνουν...μικρο-διαφορές... :yes:
Το PrecisePlus είναι πράγματι πολύ ακριβό για εμάς στην Ελλάδα :dontknow: ...στην Αμερική βέβαια εχει 130 ευρώ περίπου, φθηνό για τους Αμερικάνους...
Εγώ προσωπικά το (τα) έχω γιατί είναι πολύ στενά και πολύ όμορφα κατά τη γνώμη μου....
Είχα το GGTS στα χέρια μου με το Οδυσσέα επάνω σε 18490 size (που είναι πολύ όμορφα και ταιριαστά μαζί) επί 15 ημέρες και όταν ήρθε το  PrecisePlus (18500-18490) έβαλα επάνω το Οδυσσέα και μέχρι σήμερα από τις 25 Ιανουαρίου δε έχω γυρίσει να κοιτάξω καν το GGTS  (το ξανπήρε η γυναίκα και ψεφτοατμίζει)  :dontknow:
Το GGTS όπως προ-είπα σε 18500 size και Οδυσσέα επάνω είναι πραγματικά πολύ όμορφο και ταιριαστό  :yes:...
Περιμένω να βγεί με το καλό το VIR για να φύγει το κουμπί του από εκεί...αν δε με ικανοποιήσει με το VIR ή θα το κρατήσει η γυναίκα ή θα το κρατήσω συλλεκτικό ή θα το πουλήσω και θα πάρω Provari (blue display).
Περιμένω επίσης και το Kick by evolv για τα Precise μου, το οποίο επίσης αν κάνει αυτά που λέει και με κρατήσει έχει καλώς, άν όχι θα τα κρατήσω μόνο για έξω από το σπίτι.
Provari και πάλι...
Αν και νομίζω ότι ο Θανάσης θα κάνει τη προκοπή του σωστά με το VIR και το GGTS θα γίνει όπως το θέλουν όλοι.
εγω ειμαι precise man εδω και 6-7 μηνες Precise+ 18350. Μικρο αλλα δυναμιτης. Το εχω με τον Nhaler ατμοποιητη....... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 15:42 »
Ησουν σαφης και κατανοητος Διονυση.
Ποια μοντελα precise εχεις τωρα?
Δεν κρυβω οτι γλυκοκοιτουσα το 18350 γιατι μου αρεσουν τα μικρα μοντ σε μεγεθος στελθ (το εχω ενα κομπλεξ με το μεγεθος οταν βγαινω εξω), αλλά αυτο δεν παιρνει το kick. Βεβαια, το precise μαζι με το kick θα στοιχιζει παραπανω απο ενα προβαρι....
Precise        P18650 (το παλαιό 18650 σε SS-Style  :respect:)
PrecisePlus P18500 (ή P+500) μόνο σατινέ βγαίνει....
*Αυτά της φωτογραφίας...
Με το Kick πράγματι πιο ακριβά από το πρόβατο*...(*αλλά και πάλι κάτι με χαλάει στο καπάκι και στη λαβή του...επίσης παραμένει χοντρούλι....)
Με μπλε οθονούλα και σατινέ δε θα έλεγα όχι βέβαια, ειδικά μετά από που είδα εχθές....(του λές 4,3 βολτ, μετράει απώλειες μόνο του και δίνει πάντα 4,3βόλτ)....έγινε τεστάκι στου Δημήτρη (Kalafan) το πρόβατο και ισχύει αυτό που λέω...σωστό και τίμιο λοιπόν....αφαιρεί απώλειες και κάνει αυτό που θα του πείς.
Υστερεί σε επισκευάσημους με χαμηλές αντιστάσεις 1,1-1,2Ω (ιαττυ-Οδυσσέα κτλπ.) βγάζει  errors ή σε αφήνει να πάς μόνο σε χαμηλά βόλτ (π.χ. 3,7)  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345580 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10873 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147279 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8080 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600456 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195838 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos