vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

408 επισκέπτες, 5 χρήστες
lounik, Tem, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:37 »
     iCare - Eleaf

Το έχω στη κατοχή μου από τη Δευτέρα και μια που δε βλέπω κάπου να έχει παρουσιαστεί είπα να κάνω ένα review. (αν κρίνουν οι mods ότι πρέπει να πάει κάπου αλλού ας το κάνουν, ευχαριστώ :) )
Αρχικά να πω ότι η συγκεκριμένη συσκευή αποτελεί έπαθλο διαγωνισμού στο παρόν φόρουμ με δωροθέτη την Heaven Gifts την οποία κι ευχαριστώ θερμά, όπως και το φόρουμ μας το οποίο φιλοξένησε και διεξήγαγε το διαγωνισμό.
Αξίζει να πω πώς μου έκανε εντύπωση ο τρόπος αποστολής των συσκευών (δύο στο σύνολο) ο οποίος παρ' όλο που ήταν δώρο, έγινε με Dhl express και σε τρείς ημέρες μου χτύπησε το κούριερ την πόρτα!! Τι να πω, μπράβο στη Heaven Gifts!!! :thumpup:
Πρόκειται για μιά "άλλη" συσκευή από αυτές που έχουμε έως τώρα συνηθίσει με κύρια καινοτόμα χαρακτηριστικά τις διαστάσεις της και τον τρόπο ενεργοποίησης της, χωρίς την ύπαρξη κανενός button.

Πάμε όμως να δούμε τη συσκευή αναλυτικά:
1) Περιεχόμενα συσκευασίας:
Το "μικρό" έρχεται σε ένα λιτό, πράσινο κουτάκι, με τη συσκευή όμως καλά προστατευμένη σε θήκη με μαλακό αφρώδες υλικό.




Ανοίγοντας το κουτί και αντικρύζοντας το icare είμαι σίγουρος ότι θα εκπλαγείτε από τις διαστάσεις του και θα χαμογελάσετε όπως έκανα κι εγώ, λέγοντας "τι πράγμα είναι αυτό εδώ;;;"









Μέσα στη συσκευασία εκτός από τη συσκευή, υπάρχουν δύο αντιστάσεις τύπου IC 1,1 ohm, ένα usb καλώδιο και ένα συνοπτικό εγχειρίδιο χρήσης





2) Τεχνικά χαρακτηριστικά - Παρουσίαση
Διαστάσεις : 30mm*14mm*75mm (μιλάμε για συσκευή μινιατούρα σε διαστάσεις μεταλικού αναπτήρα!!!)
 Ισχύς εξόδου: 15W max
 Εύρως αντίστασης: 1.0-3.5ohm
 Χωρητικότητα υγρού: 1.8mL
 Χωρητικότητα μπαταρίας: 650mAh
 Χρώματα: black, gold, white, cyan, red ( αυτό το χρυσό είναι όλα τα λεφτά :thumpup: )

Η εμφάνιση του απλή και λιτή με το καπάκι - driptip να προξενεί περιέργεια, όπως περιέργεια θα προκαλέσει σε όποιον το πιάσει στα χέρια του και διαπιστώσει ότι δεν υπάρχει fire button. Ναι δεν υπάρχει κουμπί ενεργοποίησης, η συσκευή έχει αισθητήρα και μάλιστα πολύ ευαίσθητο, που καταλαβαίνει την εισπνοή από το στόμα και ενεργοποιεί τη συσκευή.
Η ποιότητα κατασκευής φαίνεται πολύ καλή και για βαριά χρήση. Ομοίως πολύ καλή φαίνεται και η βαφή του που μου θυμίζει αυτή του istick 40 tc το οποίο μετά από 8 μήνες στη κατοχή μου και παρ΄όλα αυτά που έχει τραβήξει δεν έχει ούτε μιά γρατζουνιά.
Nα πω ότι με την πρώτη ματιά, οι διαστάσεις και η εμφάνιση του, δίνoυν την εντύπωση μεταλικού αναπτήρα!! Ναι, για τόσο μικρούλι πρόκειται!!

Εδώ δίπλα στα άλλα "πλέον αδέρφια του" :yes:






Η φόρτιση του γίνεται μέσω της θύρας usb που υπάρχει στο κάτω μέρος συνδέοντας το σε έναν απλό φορτιστή usb που πλέον όλοι έχουμε στα κινητά μας αρκεί να είναι από 1Α και πάνω.
Διαθέτει  led φωτισμού για την ένδειξη της κατάστασης μπαταρίας το οποίο ανάβει κατά την ενεργοποίηση του και παίρνει ανάλογο χρώμα με το υπολοιπόμενο ποσοστό της μπαταρίας (πράσινο - κίτρινο - κόκκινο), μόνο που για να το δεις πρέπει να είσαι πολύ γρήγορος (κάτι σα τον Flash Gordon ένα πράγμα :)) ) . Θα έπρεπε να διαρκούσε λίγο περισσότερο. Επίσης ανάβει κόκκινος χρωματισμός κατά την φόρτιση και σβήνει όταν είναι πλήρως φορτισμένο.


3) Περιγραφή εσωτερικού - λειτουργία
Στο επάνω μέρος του icare υπάρχει το άσπρο καπάκι, με το περίεργο σχήμα, το οποίο μόνο τυχαίο δεν είναι. Διακρίνουμε δύο τρύπες, η μία είναι για την έξοδο του ατμού και η άλλη για τον "αισθητήρα τζούρας", ούτως ώστε την ώρα που ξεκινάμε να τραβήξουμε τζούρα ενεργοποείται αυτόματα και το icare και μπαίνει σε λειτουργία ατμίσματος.




Βγάζοντας το καπάκι αυτό, το οποίο να πω ότι είναι αρκετά σφιχτό και εφαρμοστό, βλέπουμε το σωλήνα ατμοποίησης με τα δύο o ring και δεξιά (το άσπρο πλαστικό) τον περίφημο "αισθητήρα τζούρας".





Όπως βλέπετε στη φωτό, στη κάτω μεριά το καπάκι και ανάμεσα στις τρύπες έχει μια τετράγωνη υποδοχή. Αυτή προσαρμόζεται στην κορυφή του σωλήνα ατμοποίησης το τελειώμα του οποίου είναι κι αυτό παραλληλόγραμμο για να μπορούμε να τον ξεβιδώνουμε χωρίς την ανάγκη κάποιου έξτρα εργαλείου.
Εδώ να πω ότι η είσοδος του αέρα τροφοδοσίας γίνεται μέσω αυτού του σωλήνα, από την πάνω μεριά (στύλ cubis δηλαδή) πράγμα που σε συνδιασμό με το στεγανό τανκάκι αποκλείει διαρροές :thumpup: Βγάζοντας το σωληνάκι βλέπουμε στο κάτω μέρος το σπείρωμα για την υποδοχή της αντίστασης και στο πάνω μέρος, λίγο πριν το σπείρωμα, ένα δαχτυλίδι με 5 τρύπες για να ρυθμίζουμε την τζούρα (όλα τα έχει το μικρό  :respect: ) . Μια ένσταση που έχω είναι στο επάνω σπείρωμα του σωλήνα, εκεί δηλαδή που βιδώνει με την υπόλοιπη συσκευή. Δεν είναι τόσο καλό και θέλει προσοχή για να μη χαλάσουν οι βόλτες.






Ξεβιδώνοντας το σωληνάκι μπορούμε πλέον να γεμίσουμε το τανκάκι με υγρό αναπλήρωσης. Η χωρητικότητα του δεν είναι μεγάλη, μόλις 1,8ml αλλά δε θα σας προβληματίσει γιατί δεν καταναλώνει. Επίσης έχει γραμμή level στο τζαμάκι με το max αναπλήρωσης ώστε να μην έχουμε υπερχειλίσεις.
Όπως ανέφερα στα τεχνικά χαρακτηριστικά οι αντιστάσεις που υπάρχουν στη συσκευασία είναι τύπου IC του 1,1ohm. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι παρ' όλο που έχουν τρείς μικρές τρύπες για την τροφοδοσία τους με υγρό και ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι μόλις τις ζόριζα θα έτρωγα καψούλι, εν τούτης είδα ότι δεν παίρνουν χαμπάρι!!! Μακρόσυρτες και απανωτές τζούρες και ούτε κατά διάνοια υποψία καμμένου!!!
Εντύπωση επίσης μου έκανε και μεγάλη μάλιστα, η πυκνότητα του ατμού που βγάζει!! Ειλικρινά δε το περίμενα!!! Εδώ να αναφέρω και το "κουμπί του" για τη σωστή λειτουργία του γιατί στην αρχή ξενέρωσα. Στην αρχή τραβούσα δυνατά τζούρες και γρήγορα κουράστηκαν τα πνευμόνια μου. Λάθος μου!! Δε θέλει δύναμη, αντίθετα θέλει πολύ χαλαρές αναροφήσεις, χωρίς ζόρι και μακρόσυρτες, κοντά στα 8 δευτερόλεπτα (στα 10 πετάει κόφτη), εκεί θα καταλάβετε ότι πλέον σας μπουκώνει με τον ατμό.







Από γεύση  και χτύπημα τα πήγε αρκετά καλά τόσο με κάποια καπνικά halo όσο και με κάποια γλυκά diy δικά μου που το δοκίμασα :thumpup:



4) Στο δια ταύτα:
Πρόκειται για μια συσκευή με απίστευτη φορητότητα λόγω διαστάσεων. Προσοχή μη τη βάλετε κοντά σε επαγγελματικές κάρτες γιατί αν πέσουν πάνω της, δε θα τη βρείτε εύκολα ;D
Πολύ καλό άτμισμα με πυκνό ατμό, καλή γεύση και χτύπημα.
Τεχνολογία με αισθητήρα τζούρας.
Αυτονομία αν και δε μέτρησα λόγω δουλειάς, είναι πολύ καλή τόσο σε μπαταρία όσο και σε κατανάλωση υγρού.

Που απευθύνεται:
α) Η συσκευή αυτή προτείνεται σε άπαντες, παλιούς και νέους προταρχικά για backup.
β)Προτείνεται σε νέους ατμιστές
γ)Προτείνεται για στιγμές και μέρη που θέλουμε κάτι καλό και διακριτικό.
δ)Προτείνεται για να τη σπάσετε στον ατμισταρά  :idiot1:  που έχει παρκάρει την ηλεκτροκόληση με τον avocado :p  στο απέναντι τραπέζι και κοιτά αφ υψηλού και με υφάκι  λες και είναι ο προτομάστορας στης Άρτας το γεφύρι. (τρέλανα κόσμο με δαύτο   :)) )
Μου αρέσει το μικρό :thumpup:

Αν έχω ξεχάσει κάτι ή αν θέλετε κάτι να με ρωτήσετε βάλτε φωνή :)









« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:56 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 21:09 »
Πολύ ωραία παρουσίαση, μπράβο! 

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:11 »
Καλησπέρα .θα ήθελα παρακαλώ να μου πεις σε ποια κατηγορία ανήκει η συσκευή. Είναι παρόμοια με τις ego και ce5 που είχαμε πριν 2 χρόνια σε απόδοση ή πολύ καλύτερη ? Επίσης από θέμα νικοτίνης θέλει 9-12 mg για να το νιώσεις ή όχι ? Θα με ενδιέφερε για τον πατέρα μου μπας και κόψει το βρωμοτσιγαρο γιατί με τα ego και ce5 δεν τα κατάφερα .κάνε ένα update και με την αυτονομία. Ευχαριστώ πολύ

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 23:20 »
Φορτηγάνθρωπε πάρα πολυ ωραία παρουσίαση! Σε ευχαριστούμε!
Να ρωτήξω, η τζούρα του κάνει εστω και για σφιχτές πνευμονικές; Όχι πως θέλω να το ατμίζω έτσι, αλλα με ενδιαφερει στη περίπτωση αυτή πως αντιδρά ο αισθητήρας...

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 00:59 »
Δεν κάνει για εμένα σίγουρα αλλά πολύ ωραία παρουσίαση!!

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 01:15 »
πολύ ωραία παρουσίαση... διακριτικό και όμορφο το μικρό.. βεβαια δεν κάνει για μένα... 
για κάποιον που ξεκινάει τώρα το ατμισμα είναι ότι πρέπει πιστεύω..  :)

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 01:35 »
Πολύ ωραία παρουσίαση, μπράβο!!!!

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 02:36 »
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τα καλά σας λόγια :)

@apostolisk4      Απόστολε το ce5 δε το γνωρίζω αλλά με το ego καμία σχέση. Αν ο πατέρας σου καπνίζει τσιγάρα νορμάλ νικοτήνης πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά. Αν πάλι είναι σε τίποτα βαριά καλύτερα να κοιτάξει σε κάτι πιο δυνατό. Στο λέω γιατί θυμάμαι τον εαυτό μου όταν ξεκίνησα το άτμισμα που λόγω ότι κάπνιζα καπνό και μάλιστα βαρύ, σε δύο βδομάδες είχα αλλάξει 4 ατμό μέχρι να βρω κάτι που να με γεμίζει. Με 12άρα πάντως που έκανα τις δοκιμές είχε καλό χτύπημα. Το καλό με το icare και ένας από τους λόγους που το προτείνω σε νέους ατμιστές εκτός από την αποδοτική του λειτουργία, είναι η φορητότητα του. Δε θα νιώθουν ότι έχουν κάτι ξένο πάνω τους, το ρίχνεις στη τσέπη στο παντελόνι, το βάζεις στο πουκάμισο, στο σακάκι, οπουδήποτε και είναι σα να μην υπάρχει. Βάρος και διαστάσεις αμελητέες. Όποτε θελήσεις (και θυμηθείς ότι το έχεις πάνω σου 8) ) το βγάζεις και το χρησιμοποιείς. Μετά το εξαφανίζεις πάλι. Σε σχέση με το ΑΙΟ  που έχω είναι πολύ ανώτερο στην απόδοση και όσο αφορά την πυκνότητα του ατμού και στο χτύπημα. Για την αυτονομία του με τη πρώτη ευκαιρία θα το μετρήσω και θα ενημερώσω.  

@Stepeha   Σαν συσκευή η τζούρα του είναι από αρκετά σφιχτή μέχρι μέτρια, ανάλογα τη ρύθμιση που κάνεις στο δαχτυλίδι του αέρα. Αεράτο δεν είναι σε καμιά περίπτωση. Για τον αισθητήρα που ρωτάς κοίτα να δεις τι γίνεται: Όπως είχα γράψει και στην παρουσίαση είναι πολύ ευαίσθητος και με όσο περισσότερη δύναμη ρουφάς, τόσο περισσότερο δίνει. Όμως αν το κάνεις συνέχεια με δύναμη κουράζει. Κυρίως θέλει χαλαρή και μακρόσυρτη τζούρα και δουλεύει τέλεια. Μετά από κάποια ώρα εξοικείωσης μαθαίνεις να ελέγχεις τον αισθητήρα όταν ατμίζεις και να  κοντρολάρεις τον ατμό. Όταν το συνηθίσεις το κάνεις μέχρι τα 8 δεύτερα να σε μπουκώσει ο ατμός.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 11:54 »
Σαλόνικα πού το έχει ρε παίδες, μιας και είμαι εδώ για λίγες μέρες, να πάω να το τσιμπήσω;

Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 11:57 »
Δείχνει πολυ βολικο κι ενδιαφερον!
Ωστοσο...  Μοιαζει η τζουρα του και η γευση του με αυτην του ΑΙΟ? 

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 12:51 »
Δείχνει πολυ βολικο κι ενδιαφερον!
Ωστοσο...  Μοιαζει η τζουρα του και η γευση του με αυτην του ΑΙΟ?
Το icare έχει πιο σφιχτή τζούρα από το ΑΙΟ και γεύση λίγο καλύτερη, όχι τρελές διαφορές αλλά παίρνω καλύτερη γεύση.

@Stepeha
Με μία πρόχειρη αναζήτηση που έκανα τώρα στο skroutz το βλέπω μόνο σε δύο καταστήματα, Κ110 και dot shop Βόλο και Αθήνα.

LG G4


Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 23:17 »
Λέω να χτυπήσω το mini καθαρά για backup/κάτι διακριτικό. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο ΑΙΟ αλλά βλέποντας τα σχόλια του truckman θα ορμήξω στο μικρούλι :D

Κάποιες απορίες:

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει πως τα πάει με υγρά με >80% VG;
Ο αυτόματος μηχανισμός πως τα πάει σε καταστάσεις διαφοράς πίεσης, π.χ. σε αμάξι με ανοιχτό παράθυρο κ.λπ.; Βαράει μόνο του με το παραμικρό όπως τα παλιά αυτόματα;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 23:22 »
salonica, Στέλιο, ρώτα στην ecig, μπροστά στο καινούριο δημαρχείο Θεσσαλονίκης. Μια και είναι eleaf, πιθανότατα θα το έχει

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 23:33 »
Λέω να χτυπήσω το mini καθαρά για backup/κάτι διακριτικό. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο ΑΙΟ αλλά βλέποντας τα σχόλια του truckman θα ορμήξω στο μικρούλι :D

Κάποιες απορίες:

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει πως τα πάει με υγρά με >80% VG;
Ο αυτόματος μηχανισμός πως τα πάει σε καταστάσεις διαφοράς πίεσης, π.χ. σε αμάξι με ανοιχτό παράθυρο κ.λπ.; Βαράει μόνο του με το παραμικρό όπως τα παλιά αυτόματα;  :hmmm:
Καταρχήν να σου πω ότι υπάρχει το icare το κανονικό που παρουσιάσα και υπάρχει και το icare mini που έχει πιο μικρή μπαταρία. Δε νομιζω οτι αξίζει το κόπο να πάει κάποιος στο mini ( γνώμη μου πάντα).
Για την ευαισθησία που ρώτησες, όχι δεν ενεργοποιείται έτσι εύκολα. Πρέπει να βάλεις το στόμα σου στο dripακι  και να ρουφήξεις, αλλιώς δεν!!! Αν το βρεις ρώτησε αν έχουν το χρυσό, είναι όλα τα λεφτά  :)
Πάντως,  φίλος που το πήρε είναι όλη τη μέρα με αυτό

LG G4

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 00:39 »
Να σου πω την αλήθεια δε με ενοχλεί η μικρότερη μπαταρία, θα έχω έτσι κι αλλιώς μαζί μου το PCC. Απλά σαν πιο μικρό μου φαίνεται πως θα μου κάνει καλύτερα  8)

Στην αναπλήρωση πρέπει να βγει ολόκληρος ο σωλήνας που βιδώνει επάνω η αντίσταση, έτσι; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem