vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, Βασίλης1966, Blackwolf, optostyle, sakissalonika, lounik

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
είναι κλασικό σύμπτωμα του ατμίζματος. Λίγο παραπάνω νεράκι και είσαι μια χαρά. Η φύση των υγρών είναι τέτοια που απορροφούν υγρασία, ειναι λογικό να νιώθεις ξερό τον λαιμό σου (ή όπως αλλιώς θες να το χαρακτηρίσεις). Νεράκι και όλα κομπλε

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Να σου πω την αληθεια δεν πινω και πολυ νερο...οποτε δεν ειναι θεμα vg ε;το παθενουν και αλλη αυτο δλδ;ναι σαν ξερω το νιοθω και λες και εχω βλεματα...

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
αν κάνεις μία γρήγορη έρευνα θα δεις ότι αυτό που περιγράφεις είναι συχνό.
Από τότε που άρχισα το άτμισμα πίνω αρκετά περισσότερο νερό να σου πω την αλήθεια. Το σκέφτηκα με το που είπες ότι σου φεύγει με το που θα πιεις τον καφέ σου. Πλάκωσε λίγο νεράκι (κάνει και καλό στο δέρμα  :lotpot: :lotpot: :lotpot:)

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Χαχαχα :)...ωραιος θα το παρακολουθησω με το νερο...🖒

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ChristosN

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Ο «ένοχος» είναι η VG ως υδρόφιλη ουσία αλλά η λύση είναι στο νεράκι όπως είπαν και οι άλλοι. Άλλωστε αν πας να κάνεις σκέτη PG θα σου βγει το ένα πνευμόνι έξω από τον βήχα...

Αποσυνδεδεμένος Dorian

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ και καμιά βδομάδα νιώθω μια ξινίλα στο λαιμό σαν να έχει καθήσει το υγρό στο φάρυγγα αν μπορώ να το περιγράψω.Είναι πολύ ενοχλητικό τα βράδια που κοιμάμαι και μέχρι να με πάρει ο ύπνος το καταλαβαίνω.Απο υγρό 5ml τη μέρα tribeca & soho.Καμιά ιδέα ρε παίδες?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Αλλαξε υγρα για αρχη κ βλεπεις!

Αποσυνδεδεμένος Dorian

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Δε με έχει πειράξει αυτό 6 μήνες που το χρησιμοποιώ.Ίσως να φταίει που άλλαξα ατμοποιητή?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί ναι αν άλαξε η τζούρα κτλ ενώ ήσαν ο λαιμός μαθημένος σε άλλες καταστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Μάλλον γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση θυμίζει, αν επιμείνει θα πρέπει να δεις γαστρεντερολόγο ...

Προσοχή στο φαγητό και το ... άγχος ... επηρεάζει και ο ατμός  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή με ταλαιπωρεί η γαστροοισοφαγική χρόνια(τα συμπτώματά της είναι οι καούρες και σαν να ψευτορεύεσαι..σε προχωρημένο στάδιο όταν πίνεις νερό αισθάνεσαι πως καταπίνεις χαλίκια).Έτσι και πάς στον γιατρό μην του πείς πως ατμίζεις,πες του το στο τέλος,ψαρωσέ τον δηλαδή και υπάρχει λόγος για αυτό που σου λέω..Δεν ευθύνεται ο ατμός για αυτό αλλά η υψηλή ποσότητα νικοτίνης συμβάλει στην γαστροοισοφαγική και δεν την δημιουργεί.(έτσι και έχεις βέβαια γαστροοισοφαγική ή απλά κάποιον ερεθισμό στον λαιμό)Δεν είμαι γιατρός ούτε ξερόλας απλά μην τρομάζεις με το άτμισμα
και σίγουρα θα βρείς τι φταίει.(βλέπε ατμοποιητης,υγρο,νικοτίνη,watt,κρύωμα,φλέματα)

Αποσυνδεδεμένος Dorian

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Θα πάω στον γαστρεντερολόγο και αν βρει κάτι θα το γράψω εδώ.Εννοείτε δε θα του πω για το Η.Τ. Πάντως απο παρενέργειες αυτό μόνο και στεγνώνει εύκολα το στόμα μου αν ατμίσω πολύ.Και αυτό το καταλαβαίνω το βράδυ στο κρεβάτι,τη μέρα δεν έχω πρόβλημα.Νερό πίνω 3-4 λίτρα σα νεροφίδα. :hehe:

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Η ΓΟΠ έχει πολλά και «περίεργα» συμπτώματα. Και ξηροστομία μπορεί να έχεις, και σιελόρροια μπορεί να έχεις και οτιδήποτε άλλο που δεν θα κάνει το μυαλό σου να πάει στο στομάχι.
Καλύτερα να πας στον γιατρό να αποκλείσεις αυτό το ενδεχόμενο και μετά να ψάξεις αν οφείλεται σε κάτι άλλο (ΗΤ).

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
να δοκιμαζες με τον προηγουμενο σου ατμοποιητη για μια δυο μερες?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Κι εγώ έχω ΓΟΠ πολλά χρόνια. Φυσικά δεν ήθελα να πω ότι φταίει το η.τ. Το φαγητό, ποτό και το άγχος προηγούνται. :yes:

Ερεθίζει το η.τ. αλλά μάλλον λιγότερο από το κ.τ. Τα συμπτώματα ποικίλουν και καλύτερα να μην κάνουμε τους γιατρούς. Δοκίμασε ότι γράφουν τα παιδιά από πάνω κι αν δεν δεις βελτίωση ...  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem