vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, bloodlessz, teo77, manoslykos, jimmymaister, KORG N364, Giannis.B

Twitter

Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 10, 2011, 00:56 »
Vangos είσαι καταπληκτικός :thumpup: :respect:  :laugh1: :laugh1:

Νομίζω ότι:
Ατμοποιητής (atomaizer) είναι η ηλεκτρονική συσκευή (αντίσταση-γέφυρα-καρφί)
                                                   η οποία υποδέχεται φίλτρο με βαμβάκι ή αμπούλα αντίστοιχα.
Καρτομάιζερ είναι όλα τα παραπάνω μαζί. Όλα μαζί σε ένα.(χωρίς τον τομέα αμπούλα).

Με πάσα επιφύλαξη. ;)
 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 10, 2011, 01:01 »
Έτσι ακριβώς.
Στο ατομάιζερ η αμπούλα ή το φιλτράκι με τον πολυεστέρα είναι αποσπώμενο και διαχωρίζεται εύκολα από τον ατμοποιητή που περιέχει την αντίσταση.
Στο καρτομάιζερ είναι όλα σε ένα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 10, 2011, 01:07 »
Χαχαχαχα, βλέπω το ξενυχτάμε όλοι μας στο φόρουμ (και προφανώς ατμίζοντας ταυτόχρονα, άντε να γυρίσω Αθήνα, να πάρω κι ένα pass through , ν'ατμίζω plugged-in & on line :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 10, 2011, 13:47 »
Ένα μικρό προβληματάκι που εμφανίστηκε σήμερα, αλλά αντιμετωπίσθηκε εύκολα και άμεσα (στη συσκευή του φίλου μου του Άλεξ, εγώ παραλαμβάνω αύριο τελικά) :

Η μία απ'τις δύο μπαταρίες (1100) αρνιόταν πεισματικά να φορτίσει (ο φορτιστής παρέμενε πράσινος με τη μπαταρία συνδεδεμένη), ενώ είχε την ένδειξη ατμίζοντας ότι αδειάζει (επαναλαμβανόμενο φλασάρισμα του Led της μπαταρίας).
Επανήρθε κατευθείαν με ένα απλό χτυπηματάκι της μπαταρίας (απ΄τη μεριά του Led) στο εσωτερικό της παλάμης μου.
Πώς χτυπάγαμε (παλιά που καπνίζαμε) τα τσιγάρα για να κατέβει ο καπνός τους πριν τα ανάψουμε?
 -ταπ - ταπ -
Αυτό !!!
Τώρα φορτίζει μια χαρά. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 10, 2011, 14:39 »
Δηλαδή μιλάμε για τέλεια προσομοίωση κ.τ.!  :))

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 10, 2011, 14:45 »
Δηλαδή μιλάμε για τέλεια προσομοίωση κ.τ.!  :))

...έτσι... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 11, 2011, 19:02 »
Ένα μικρό προβληματάκι που εμφανίστηκε σήμερα, αλλά αντιμετωπίσθηκε εύκολα και άμεσα (στη συσκευή του φίλου μου του Άλεξ, εγώ παραλαμβάνω αύριο τελικά) :

Η μία απ'τις δύο μπαταρίες (1100) αρνιόταν πεισματικά να φορτίσει (ο φορτιστής παρέμενε πράσινος με τη μπαταρία συνδεδεμένη), ενώ είχε την ένδειξη ατμίζοντας ότι αδειάζει (επαναλαμβανόμενο φλασάρισμα του Led της μπαταρίας).
Επανήρθε κατευθείαν με ένα απλό χτυπηματάκι της μπαταρίας (απ΄τη μεριά του Led) στο εσωτερικό της παλάμης μου.
Πώς χτυπάγαμε (παλιά που καπνίζαμε) τα τσιγάρα για να κατέβει ο καπνός τους πριν τα ανάψουμε?
 -ταπ - ταπ -
Αυτό !!!
Τώρα φορτίζει μια χαρά. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Το έκανε  και σε εμένα σήμερα επανήλθε  με την διαδικασία που είπες

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 11, 2011, 22:51 »
Από  τις 12:30 σήμερα   έχω στα  χέρια  μου  ένα nobacco hybrid αγορασμένο  . Του έβαλα ακριβώς 3ml.  Μετά  τις πρώτες 20-30 τζούρες  άρχισε να  αποδίδει καλύτερα σε σχέση με την αρχή.  Χρησιμοποίησα  18mg   Latakia από  flavourart.  Το  μέγιστο  πιστεύω της απόδοσης του  το έβγαλε  στις  20:30 .  Η τζούρα  του  είναι πολύ εύκολη  αλλά  δεν μου αρέσει  γιατί τραβάω πολύ  αέρα  , ίσως για  αυτό  να φταίνε  οι τέσσερις οπές που έχει  .  Για λίγο   δοκίμασα  να κλείσω  την μια  με μονωτική ταινία  ,  η τζούρα έγινε λίγο πιο σφικτή  και καλή αλλά  διαμαρτυρήθηκε η μπαταρία  η οποία  δεν ξέρω για ποιο λόγο σταματούσε και όταν έβγαζα την μονωτική  και την ξεβίδωνα επαναλειτουργούσε.  Μου θυμίζει έντονα  τόσο  σε γεύση  όσο  και σε αίσθηση  ένα  510 lr carto  που είχα δοκιμάσει  για τρεις  μέρες, Η γεύση  που δίνει  δεν έχει καμιά  σχέση με το υγρό είναι ελαφρώς γλυκιά  και απροσδιόριστη.  Το  δοκίμασα παράλληλα   με  ego b απλό  , ego b lr με το ίδιο υγρό ,  τα οποία  ήταν  σαφώς ανώτερα  σε γεύση  και , αίσθηση  ατμού.   Έχοντας δοκιμάσει  intelcig evo,  ego t  A  ,      ego t b lr ,  ego t  lr,   510 ,  510LR.  Η σειρά κατάταξης  θα ήταν  οι παρακάτω

1.     ego t Β  lr
2   ego t Α   lr
3-4 ισοβαθμία     nobacco hybrid,   510LR
 
5.   ego t  A 
6    510
7   intelcig evo

Και επαναλαμβάνω  την  αφιέρωση  που  είχα κάνει  στον ego t b lr

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0QsXK016xOE[/youtube]


Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 12, 2011, 00:36 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UP2AfWXDy_c&feature=related[/youtube]  στο 1,13   στο βίντεο δείχνει πως είναι εσωτερικά.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 12, 2011, 00:42 »
...ή την παρουσίαση στο βιντεάκι την κάνει ανήλικο παιδάκι, ή το echo που δείχνει είναι σχεδόν το διπλό από το Hybrid που έχουμε εμείς στα χέρια μας.
Παρατηρήστε την αναλογία μεγέθους του echo σε σχέση με της παλάμες και τα δάχτυλα του παρουσιαστή!!! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 12, 2011, 00:54 »
Για κινεζουλα προκειτε με μικρα χερακια αλλα μεγαλααααα στ.... :laugh1: :laugh1: :laugh1:  προσεχτε στο τελος που καμαρωνει  :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 12, 2011, 01:01 »
Μιλαμε για τον ορισμο του off topic, οχι αστεια... :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 12, 2011, 01:15 »
Από  τις 12:30 σήμερα   έχω στα  χέρια  μου  ένα nobacco hybrid αγορασμένο  . Του έβαλα ακριβώς 3ml.  Μετά  τις πρώτες 20-30 τζούρες  άρχισε να  αποδίδει καλύτερα σε σχέση με την αρχή.  Χρησιμοποίησα  18mg   Latakia από  flavourart.  Το  μέγιστο  πιστεύω της απόδοσης του  το έβγαλε  στις  20:30 .  Η τζούρα  του  είναι πολύ εύκολη  αλλά  δεν μου αρέσει  γιατί τραβάω πολύ  αέρα  , ίσως για  αυτό  να φταίνε  οι τέσσερις οπές που έχει  .  Για λίγο   δοκίμασα  να κλείσω  την μια  με μονωτική ταινία  ,  η τζούρα έγινε λίγο πιο σφικτή  και καλή αλλά  διαμαρτυρήθηκε η μπαταρία  η οποία  δεν ξέρω για ποιο λόγο σταματούσε και όταν έβγαζα την μονωτική  και την ξεβίδωνα επαναλειτουργούσε.  Μου θυμίζει έντονα  τόσο  σε γεύση  όσο  και σε αίσθηση  ένα  510 lr carto  που είχα δοκιμάσει  για τρεις  μέρες, Η γεύση  που δίνει  δεν έχει καμιά  σχέση με το υγρό είναι ελαφρώς γλυκιά  και απροσδιόριστη.  Το  δοκίμασα παράλληλα   με  ego b απλό  , ego b lr με το ίδιο υγρό ,  τα οποία  ήταν  σαφώς ανώτερα  σε γεύση  και , αίσθηση  ατμού.   Έχοντας δοκιμάσει  intelcig evo,  ego t  A  ,      ego t b lr ,  ego t  lr,   510 ,  510LR.  Η σειρά κατάταξης  θα ήταν  οι παρακάτω

1.     ego t Β  lr
2   ego t Α   lr
3-4 ισοβαθμία     nobacco hybrid,   510LR
 
5.   ego t  A 
6    510
7   intelcig evo

Και επαναλαμβάνω  την  αφιέρωση  που  είχα κάνει  στον ego t b lr
Θα επιχειρήσω μια παράλληλη κριτική με του Μάνου, μεθάυριο ίσως κάνω μια πιο πλήρη. Αλλα γράφω πρώτα αυτή γιατί α) μου άρεσε η σταράτη κριτική του Μάνου β) θέλω να τονίσω κάποιες διαφορές

3 μέρες   έχω στα  χέρια  μου  2 nobacco hybrid δωρισμένα . Τους έβαλα ακριβώς 3ml παρά κάτι ψιλά.  Μετά  τις πρώτες 20-30 τζούρες  άρχισε να  αποδίδει καλύτερα σε σχέση με την αρχή.  Χρησιμοποίησα  10mg  Perique (μοιάζει πολύ με Latakia) από  flavourart.  Το  μέγιστο  πιστεύω της απόδοσης του  το έβγαλε μετά απο αρκετές ώρες .  Η τζούρα  του  είναι πολύ εύκολη  αλλά  δεν μου αρέσει  γιατί τραβάω πολύ  αέρα  , ίσως για  αυτό  να φταίνε  οι τέσσερις οπές που έχει  .  Για λίγο   δοκίμασα  να κλείσω  την μια  με το χέρι  ,  το αποτέλεσμα ήταν πιο σφικτή τζούρα αλλά προβληματικός ατμός, η λύση ήρθε όταν αποφάσισα να τραβάω πολύ αργές τζούρες αλλά η πραγματική ευχαρίστηση έρχεται πάντα μετά απο 2-3 βαθιές ρουφιξιές.  Δεν μου θυμίζει τίποτα που άτμισα ως τώρα , Η γεύση  που δίνει  δεν έχει καμιά  σχέση με το υγρό είναι ελαφρώς γλυκόπικρη  και απροσδιόριστη , φέρνει λίγο προς πραγματικό τσιγάρο.  Το  δοκίμασα παράλληλα   με  510lr , 910lr, fog,  τα οποία ήταν ανώτερα αλλά  Έχοντας δοκιμάσει  intelcig evo,  ego t  A  , σχεδόν όλα τα carto, GG avs, fog, esmoke 401, 510, 910 lr και νορμαλ, 801, 306, e-pipe, A1,A2, άτμισμα σε πολλά volt με mods δικά μου ή φίλων.  Η σειρά κατάταξης  θα ήταν  η παρακάτω......
πωπω , πολύ δύσκολο! θα το μελετήσω κι άλλο και θα επανέλθω  :wall: :wall: :wall: :wall:
Το σίγουρο είναι ότι είναι το ένα και μόνο carto που με κέρδισε!

* το 2ο hybrid μετά απο μερικές ώρες άρχισε να συμπεριφέρεται όπως το 1ο
* μερικοί φίλοι μου έστειλαν pm για να τους πω τη γνώμη μου για το hybrid, έχω να προσθέσω ότι η γνώμη μου βελτιώνεται όσο το χρησιμοποιώ. Το  HT αυτό έχει προβλήματα, αλλά δίνει αυτά που υπόσχεται. Ποό είναι το μείον του ? Σίγουρα το ελαφρύ χτύπημα που θα το αγαπήσουν οι light ατμιστές.
* Το Hybrid όντως παίρνει πολύ αέρα, το συμπέρασμα είναι ότι δεν έχει ανάγκη απο δυνατή τζούρα, όσο τραβάς με μανία τόσο σε φτύνει, όσο πιο αργά τραβάς , τόσο γίνεσαι φίλος του!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2011, 01:33 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 12, 2011, 01:24 »
Θα επιχειρήσω μια παράλληλη κριτική με του Μάνου, μεθάυριο ίσως κάνω μια πιο πλήρη. Αλλα γράφω πρώτα αυτή γιατί α) μου άρεσε η σταράτη κριτική του Μάνου β) θέλω να τονίσω κάποιες διαφορές

3 μέρες   έχω στα  χέρια  μου  2 nobacco hybrid δωρισμένα . Τους έβαλα ακριβώς 3ml παρά κάτι ψιλά.  Μετά  τις πρώτες 20-30 τζούρες  άρχισε να  αποδίδει καλύτερα σε σχέση με την αρχή.  Χρησιμοποίησα  10mg  Perique (μοιάζει πολύ με Latakia) από  flavourart.  Το  μέγιστο  πιστεύω της απόδοσης του  το έβγαλε μετά απο αρκετές ώρες .  Η τζούρα  του  είναι πολύ εύκολη  αλλά  δεν μου αρέσει  γιατί τραβάω πολύ  αέρα  , ίσως για  αυτό  να φταίνε  οι τέσσερις οπές που έχει  .  Για λίγο   δοκίμασα  να κλείσω  την μια  με το χέρι  ,  το αποτέλεσμα ήταν πιο σφικτή τζούρα αλλά προβληματικός ατμός, η λύση ήρθε όταν αποφάσισα να τραβάω πολύ αργές τζούρες αλλά η πραγματική ευχαρίστηση έρχεται πάντα μετά απο 2-3 βαθιές ρουφιξιές.  Δεν μου θυμίζει τίποτα που άτμισα ως τώρα , Η γεύση  που δίνει  δεν έχει καμιά  σχέση με το υγρό είναι ελαφρώς γλυκόπικρη  και απροσδιόριστη , φέρνει λίγο προς πραγματικό τσιγάρο.  Το  δοκίμασα παράλληλα   με  510lr , 910lr, fog,  τα οποία ήταν ανώτερα αλλά  Έχοντας δοκιμάσει  intelcig evo,  ego t  A  , σχεδόν όλα τα carto, GG avs, fog, esmoke 401, 510, 910 lr και νορμαλ, 801, 306, e-pipe, A1,A2, άτμισμα σε πολλά volt με mods δικά μου ή φίλων.  Η σειρά κατάταξης  θα ήταν  η παρακάτω......
πωπω , πολύ δύσκολο! θα το μελετήσω κι άλλο και θα επανέλθω  :wall: :wall: :wall: :wall:
Το σίγουρο είναι ότι είναι το ένα και μόνο carto που με κέρδισε!

* το 2ο hybrid μετά απο μερικές ώρες άρχισε να συμπεριφέρεται όπως το 1ο
* μερικοί φίλοι μου έστειλαν pm για να τους πω τη γνώμη μου για το hybrid, έχω να προσθέσω ότι η γνώμη μου βελτιώνεται όσο το χρησιμοποιώ.

 :laugh1: :laugh1: :sign_kiallo: :sign_sostos:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 13, 2011, 15:10 »
Επειδή από ό,τι φαίνεται το θέμα τελικά θα φιλοξενήσει τις απόψεις για όλα τα μοντέλα του στιλ Nobacco Hybrid (ήδη εμφανίστηκε το Echo και ίσως εμφανιστούν κι άλλα), ο τίτλος του θέματος γίνεται πιο γενικός για να μην έχουμε δέκα διαφορετικά θέματα για παραπλήσια μοντέλα όπου θα γίνονται συζητήσεις και συγκρίσεις για όλα μαζί σε διαφορετικά σημεία του φόρουμ.
Εξάλλου υπάρχει ήδη και η επίσημη δοκιμή του Nobacco Hybrid εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2444.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499070 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy