vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

350 επισκέπτες, 4 χρήστες
seniorize, karmakoma, mathimatikos1966, bloodlessz

New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2115 στις: Μαρτίου 15, 2012, 16:00 »
Ο XTAR WP2 II ειναι σχεδον τοσο καλος οσο ο Pila που εχει τα τριπλα λεφτα και θεωρείται ο καλύτερος!
Αξίζει η αγορά του.
Και για να μην περιμενετε τους εχει και στο carto.gr με 19 νομιζω€ και εκπτωση 10% και την αλλη μερα τον εχεις.
Έτσι ακριβώς. :yes:Τη μια μέρα τον παρήγγειλα τηλεφωνικά κ την άλλη μέρα τον είχα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2116 στις: Μαρτίου 17, 2012, 02:16 »
Ξέρει κανείς πόσα Mah είναι η μπλε μπαταρία του Mini lavatube της ομαδικής; Οι πορτοκαλοκίτρινες "ultrafire" που αγόρασα από το ebay υποτίθεται είναι 1200mah ωστόσο έχω την εντύπωση πως διαρκούν λιγότερο.

Επίσης, σκέφτομαι να αγοράσω ένα DCT 6ml. Έχει το ίδιο πάχος με το lavatube; Θα 'χει απόσταση από κάτω;

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2117 στις: Μαρτίου 17, 2012, 02:23 »
Καλήμερα φίλε μου.
Αν θυμάμαι καλά 700-800mah κάπου εκεί είναι.
Το τανκ είναι μια χαρά πάνω στο λάβα,στο πάχος κάνα δυο χιλιοστά διαφορά έχουν μόνο.Από κάτω είναι κομπλέ,δεν έχει απόσταση.

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2118 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:38 »
Οι μπαταρίες τα δίνουν όλα μετά από 4-5 φορτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2119 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:06 »
Σίγουρο αυτό; Βαρέθηκα να αλλάζω μπαταρίες στο mini. Την ημέρα χρειάζομαι 6-7 και ατμίζω στα 4.0 - 4.5 volt. Όταν τις βγάζω από το φορτιστή, το lava δείχνει τάση 4.1 volt και μετά από 1 λεπτό πέφτει στα 4.0 volt.  :-\

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2120 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:15 »
Μία εβδομάδα με το LAVA και μπορώ να πώ οτι μέχρις στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Στα θετικά :

α. Προσφέρει αυτό που υπόσχεται σε αρκετά καλή τιμή.

β.Μεταλική αλουμίνια κατασκευή.

γ.Εύχρηστο.

δ.Εύκολο στην χρήση

ε.Μικρή αλλά ευανάγνωστη οθόνη.

στ.Ελαφρύ.

η.Κουμπί που δεν πιέζεται εύκολα.

Στα αρνητικά :

α.Δεν χωρά οποιουδήποτε τύπου 18650 ή μάρκα μπαταρία εκτός απο τις totaly wicked που παρέχονται με το πακέτο (τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω άλλες και κάποιες μάυρες aw 18650 που έχω δεν χωρούν και το καπάκι μένει σχεδόν ξεβίδωτο).

β.Αλουμίνιο καπάκι (θεωρώ οτι με συνεχόμενη χρήση θα χαλάσουν οι βόλτες γι αυτό έβαλα λίγη βαζελίνη στις σπείρες)

γ.Κουμπάκι (Fire).Πιστεύω απο τον τρόπο που πιέζεται οτι δεν θα αντέξει σε βάθος χρόνου. 

Αποσυνδεδεμένος T5OLIAS

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2121 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:17 »
φιλε κυριακο σε πληροφορω πως το κουμπι του ειναι αστερι.  3-4 μηνες που το δουλευω ειναι απροβληματιστο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2122 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:19 »
Κυριάκο χωράει όλες τις 18650 αρκει να μην εχουν βυζί... :yes:

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2123 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:21 »
εχω το μινιλαβα απο τον ιανουαριο τις μπαταριες του πακετου οντως τις ρημαζει με τα κουμπια δεν εχω κανενα προβλημα ,το αλουμινενιο σπειρωμα θελει προσοχη στις πτωσεις!μου επεσε με ανοιχτο το καπακι και μαγκωνει ελαφρα αλλα βιδωνει.πιστευω για τα χρηματα που εδωσα αξιζει!

Αποσυνδεδεμένος T5OLIAS

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2124 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:24 »
οσον αφορα τις σπειρες...
θελει την ωρα που βιδωνεις ή ξεβιδώνεις να πιεζεις ελαφρα προς τα μεσα το καπακι ωστε να αντισταθμίζεις την δυναμη του ελατηριουη οποια ασκειται στα σπειρωματα με αποτελεσμα αν δεν το κανεισ να φαγοθουν γρηγορα.
βαζελινη δεν εβαλα ποτε για να μην χαλασω την αγωγιμοτητα μεταξυ καπακιου και σωματος.

Αποσυνδεδεμένος dimbouk

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ομαδικη παραγγελια mini lavatube
« Απάντηση #2125 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:57 »
Καλημέρα σε όλους.Μετά από μια περίπου εβδομάδα χρήσης του μεγάλου lava tube,καταλήγω στο συμπέρασμα ότι είναι μια τίμια συσκευή για τα χρήματα που κοστίζει.Ατμίζοντας ως επί το πλέιστον με carto 1.5 ohms,δεν βρήκα μεγάλη διαφορά από το ego-t μου παρά μόνο στη καλύτερη αυτονομία του λόγω μπαταρίας.Θέλω να πιστεύω χωρίς να έχω τις γνώσεις,ότι με μια καλύτερη μπαταρία(AW IMR 18650?) θα είναι ακόμη καλύτερο.(Με τις μπαταρίες της συσκευασίας ατμίζω για μια ημέρα περίπου και σχεδόν συνέχεια στο στόμα).Όμως μ'έκανε να δω με διαφορετικό μάτι τους ατμοποιητές με υψηλότερη αντίσταση,καθώς χρησιμοποιώντας αυτούς που ήρθαν με τη συσκευασία σε παραπάνω volts,στη κυριολεξία ήταν μια τελείως διαφορετική συσκευή.Πλούσιος ατμός και καλό χτύπημα :yes:Καμμιά σύγκριση βέβαια με το vv box μου,όμως μου έχει γίνει πλέον αχώριστο για άτμισμα στη δουλειά.
Σε γενικές γραμμές είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για τα χρήματα που έδωσα :thumpup: και άν ήμουν μέλος του forum νωρίτερα,σίγουρα θα είχα γλυτώσει τα έξοδα από την αγορά ego-t,καθώς για entry level είναι αστέρι και όχι μόνο :yes: :yes:
Μοναδική μου ένσταση το κουμπί fire.Μήπως θα έπρεπε να είναι κατάτι πιο πάνω(στο ύψος που είναι το παραθυράκι,ίσως και λίγο ψηλότερα),για καθαρά θέμα εργονομίας?

Πολύ σωστός ... μεγάλη υπόθεση η μεγάλη αυτόνομία (οι standard eGo μπαταρίες δεν μου φτουράνε πάνω από 1-2 ώρες πριν αρχίσει να φαίνεται αισθητά η πτώση τους). Κι εγώ μόνο το lavatube χρησιμοποιώ ακόμα και στα dual coils (το γυρνάω στα 3.7 V που είναι και οι eGo και δεν έχει κανένα πρόβλημα το carto)

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2126 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:40 »
Κυριάκο χωράει όλες τις 18650 αρκει να μην εχουν βυζί... :yes:
Μα η aw δεν έχουν βυζί.Και όμως δεν χωρούν.



φιλε κυριακο σε πληροφορω πως το κουμπι του ειναι αστερι.  3-4 μηνες που το δουλευω ειναι απροβληματιστο.
Πολύ χαίρομαι γι αυτό.Ευχαριστώ για την πληροφορία.



βαζελινη δεν εβαλα ποτε για να μην χαλασω την αγωγιμοτητα μεταξυ καπακιου και σωματος.
Πίστεψε με, την ίδια σκέψη και φόβο είχα και εγώ πρίν το πράξω.Σου λέω όμως οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Αρκεί να μην υπερβάλεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 22:45 από pkiriakos »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2127 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:46 »
Μα η aw δεν έχουν βυζί.Και όμως δεν χωρούν.


Πολύ χαίρομαι γι αυτό.Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Οι γνησιες AW εχουν βυζι... :yes:
Χωρίς βυζι ειναι οι μαιμού...
Πως ειναι δυνατον? κοκκινη AW 18650 χωρις βυζι εχω και εγω και την χωραει μια χαρα! Μια χαρα χωραει και την μπλε No name επισης χωρις βυζι που εχω... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2128 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:49 »
Εχω αυτές και δεν χωρούν.Δεν κλείνει πλήρως το καπάκι.

http://www.lighthound.com/AW-18650-Protected-3100-mAh-Rechargeable-Lithium-Battery-_p_3954.html



Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 22:54 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2129 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:54 »
Ωπ...λαθος μου... :eyesplash:
οι γνησιες, κόκκινες AW εχουν βυζι...
Δεν εχει σημασια αν ειναι γνησια η οχι....κοιτα, μπορει το μεγεθος να ειναι 18650 αλλα σε μερικες μπαταριες αναλογα τοον κατασκευαστη μπορει μια ιδιου αριθμου (π.χ. 18650) μπαταρια να εχει διαφορά μερικά χιλιοστά απο μια άλλη.... :yes:
Την κοκκινη AW χωρις βυζι πάντως την παίρνει σιγουρα! Τουλαχιστον αυτην που εχω εγω.... :dontknow:
Δεν ξερω, δεν εχω δοκιμασει να του βαλω μαύρη.... ισως βρεις απαντηση στο νημα με τις μπαταριες για τα mods... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357975 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193200 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios