vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 2 χρήστες
azzazel, ZoeM

New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2040 στις: Μαρτίου 08, 2012, 02:58 »
μαλον δεν εχεις καταλαβει τι γραφει  ;)

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2041 στις: Μαρτίου 08, 2012, 02:58 »
επισης ..ειναι διαφορετικο το ταση μπαταριας υπο φορτιο και διαφορετικο το ποση ταση εχει στα ακρα της η αντισταση ... μαλον εκει  μπερδεύεστε  ::) ..
η συσκευη εχει κυκλωμα πολαπλασιασμου της τασης .. γιαυτο και με μπαταρια 3.7v  μας δινει θεωρητικα 3-6V  ...η σωστη λοιπον μετρηση υπο φορτιο ειναι να εχουμε το πολυμετρο (βολτομετρο) στα ακρα της αντιστασης  οταν παταμε το figher ...

μπορει για καποιους που δεν ξερουνε ηλεκτρονικα ειναι λιγο κινεζικα .. :thumpup:    :bye: :bye:

αρα και να βλέπουμε την ταση της μπαταριας υπο  φορτιο ...ΔΕΝ μας λεει κ πολλα  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2012, 03:11 από Yannis74 »

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2042 στις: Μαρτίου 08, 2012, 11:12 »
χρονια που θα ζισει ειναι ...εμενα ειναι ποιο καινουργιο γι αυτο γραφει 3.5 ;D ;D ;D ;D :laugh1: :laugh1: :idiot1:

μ αρεσει που γραφει καποιος μια μλκα ;D  και εμεις το τεσταρουμε ...  :idiot1   :idiot1:  ΤΕΛΟΣ .. δεν διχνει ταση υπο φορτιο το κινεζικο ατμιστιρι ...ουτε το προβαρι το κανει αυτο  8)

ποιο μ@.....κία έγραψε ποιός ????
αν δεν ξέρεις κάτι διαβάζεις δεν το περιμένεις στο πιάτο !!!!

τιποτα ..ειναι bug  softwarικο  :thumpup:

................

...το δοκιμαζω και διχνει παντα 3.5V ..με ενα 901 καρτο πανω

οπότε δεν είναι ούτε bug ουτε μ@λ2κια κάποιου !!!! αλλα .....

...δεν ειναι σωστο αυτο που βλεπουμε αν παντοντας το fire και παρουμε μετρηση μπαταριας  με οτι ταση και να εχω βαλει  ..περνω  3.4v-3.5V   ...

οτι ωμ ειναι ο ατμό που έχεις πάνω ?? απο κάποιο σημείο κ κάτω θα σου δείξει άλλο !!!!

"7 κλικ το κόκκινο κ αμέσως fire κ κόκκινο μαζί"      δεν υπαρχει αυτο . πλακα κανει !!  ;D ;D

πλάκα κάνεις ????  διάβασε βρε να .........

;D ;D ok .. αντε ξεκολατε ..αυτο που βγαζει ειναι ασχετο με την ταση υπο φορτιο ..

αυτο είναι ξεκόλα το μυαλό σου !!!!!

θα έγραφα πολλά ακόμα αλλά ........... κάναμε το νήμα κ@Λ@ γιατι κάποιος δεν αφιέρωσε λίγο χρόνο να διαβάσει κ θέλει αυτό που θέλει στο πιάτο
αν το θές στο πιάτο στείλε ενα πμ σε κάποιο ποιο παλιό εδώ μέσα στο νήμα η σε κάποιον που από τα λεγόμενα του σε κάνει να πιστεύεις ότι γνωρίζει  απο το να λες λ@λ@κ@ες κ στο τέλος να αυτοαναιρείται κι όλας !!!!


φιλε μου σορυ ..αλλα το μονο που βλεπουμε ειναι τα  Βολτ της μπαταριας χωρις φορτιο ,, δωσε μας ενα link η ενα video που να μας λεει πως βλεπουμε την αντισταση (Ohms) ,και την ταση υπο φορτιο

αντίσταη δεν το κάνει έλεος πια είναι η διαφορά του απο το Provari !! μαζι με την τάση που το αλλο την κρατάει μέχρι τέλος !!!!
επισης ..ειναι διαφορετικο το ταση μπαταριας υπο φορτιο και διαφορετικο το ποση ταση εχει στα ακρα της η αντισταση ... μαλον εκει  μπερδεύεστε  ::) ..
η συσκευη εχει κυκλωμα πολαπλασιασμου της τασης .. γιαυτο και με μπαταρια 3.7v  μας δινει θεωρητικα 3-6V  ...η σωστη λοιπον μετρηση υπο φορτιο ειναι να εχουμε το πολυμετρο (βολτομετρο) στα ακρα της αντιστασης  οταν παταμε το figher ...

μπορει για καποιους που δεν ξερουνε ηλεκτρονικα ειναι λιγο κινεζικα .. :thumpup:    :bye: :bye:

αρα και να βλέπουμε την ταση της μπαταριας υπο  φορτιο ...ΔΕΝ μας λεει κ πολλα ::)

Σωστός !!!! :thumpup: :thumpup:

για το δεν μας λέει κ πολλά είναι δική σου γνώμη !!!
μας λέει άλλα δεν έχει κάτι άμεσο να μας πεί !

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2012, 11:26 από dm4891 »

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2043 στις: Μαρτίου 08, 2012, 11:14 »
..και κατι αλλο ... αν ητανε θα το γραφανε και στις οδηγιες χρησης ,,στα specifications  κ.τ.λ.π.

διάβασε 137 σελίδες κ θα το βρεις μαζί με άλλα πολλααααααααααα!!!
διάβασε κ δεν θα χάσεις !!!


Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: ομαδικη παραγγελια mini lavatube
« Απάντηση #2044 στις: Μαρτίου 12, 2012, 12:14 »
Καλημέρα σε όλους.Μετά από μια περίπου εβδομάδα χρήσης του μεγάλου lava tube,καταλήγω στο συμπέρασμα ότι είναι μια τίμια συσκευή για τα χρήματα που κοστίζει.Ατμίζοντας ως επί το πλέιστον με carto 1.5 ohms,δεν βρήκα μεγάλη διαφορά από το ego-t μου παρά μόνο στη καλύτερη αυτονομία του λόγω μπαταρίας.Θέλω να πιστεύω χωρίς να έχω τις γνώσεις,ότι με μια καλύτερη μπαταρία(AW IMR 18650?) θα είναι ακόμη καλύτερο.(Με τις μπαταρίες της συσκευασίας ατμίζω για μια ημέρα περίπου και σχεδόν συνέχεια στο στόμα).Όμως μ'έκανε να δω με διαφορετικό μάτι τους ατμοποιητές με υψηλότερη αντίσταση,καθώς χρησιμοποιώντας αυτούς που ήρθαν με τη συσκευασία σε παραπάνω volts,στη κυριολεξία ήταν μια τελείως διαφορετική συσκευή.Πλούσιος ατμός και καλό χτύπημα :yes:Καμμιά σύγκριση βέβαια με το vv box μου,όμως μου έχει γίνει πλέον αχώριστο για άτμισμα στη δουλειά.
Σε γενικές γραμμές είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για τα χρήματα που έδωσα :thumpup: και άν ήμουν μέλος του forum νωρίτερα,σίγουρα θα είχα γλυτώσει τα έξοδα από την αγορά ego-t,καθώς για entry level είναι αστέρι και όχι μόνο :yes: :yes:
Μοναδική μου ένσταση το κουμπί fire.Μήπως θα έπρεπε να είναι κατάτι πιο πάνω(στο ύψος που είναι το παραθυράκι,ίσως και λίγο ψηλότερα),για καθαρά θέμα εργονομίας?

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: ομαδικη παραγγελια mini lavatube
« Απάντηση #2045 στις: Μαρτίου 12, 2012, 12:53 »
συμφωνω με τις αποψεις σου πονσταν. παρατήρησα ότι με τον ατμο που έχω σεταρισμένο σε χαμ. αντ. δεν εχει διαφορά απο την ego ισως μάλιστα να είναι και καλλίτερη η ego. σκεφτηκα λοιπον οτι δεν εχει νοημα σε χαμ. αντ. ατμο να χρησιμοποιω vv. τωρα απ οτι καταλαβα εσυ χρησιμοποιείς vv. ισως τα vv που χρησιμοποιουν μια μπαταρια 3,7 με τα άλλα που χρησιμοποιουν 2 εν σειρά να συμπεριφερονται διαφορετικά. αλλωστε στη μια περίπτωση το κύκλωμα περιορίζει τη τάση σε κάτι χαμηλότερη ενω στην άλλη την αυξάνει. κατι συμβαίνει με το τρόπο που αυξάνει τη τάση λοιπόν. πάντως πρακτικά δεν θα χρησιμοποιήσω το δικό μου με παραπάνω από 3,7 για χαμ. αντ. ατμο. θα δοκιμάσω να τον σετάρω σε μεγαλύτερη αντίσταση και να αυξήσω τη τάση.
ισως θα πρέπει να κανουμε νεο νημα με θεμα αυτο.
πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το νεο μου παιχνίδι και στη τιμή που το πήρα, να είναι καλά τα παιδιά! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2046 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:40 »
LR σε VV δεν έχει κανένα νόημα. Πάλι καλά που έχει προστασία το Lavatube και δεν σου καψε τον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2047 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:54 »
σωστος !!




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2012, 14:57 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2048 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:11 »
Το μινι λαβα μου αρρώστησε...  :'(
Αν ανεβασω ταση πανω απο 3.7 ότι ατμοποιητη και αν εχω πανω αναβοσβηνει και κοβει το ρευμα οπως κανει κανονικα οταν εινει αδειες οι μπαταριες... Αυτο το κανει και με τις τρεις διαφορετικες μπαταριες που έχω...
Μου μυρίζει βραχυκύκλωμα...  :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2049 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:14 »

...Μου μυρίζει βραχυκύκλωμα...  :wall: :wall: :wall: :wall:
Το πιο πιθανον Pasta. ???

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2050 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:22 »
 :'( :'( :sad_eyes: :sad_eyes: :sad_eyes: :sad_eyes:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ομαδικη παραγγελια mini lavatube
« Απάντηση #2051 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:40 »

Μοναδική μου ένσταση το κουμπί fire.Μήπως θα έπρεπε να είναι κατάτι πιο πάνω(στο ύψος που είναι το παραθυράκι,ίσως και λίγο ψηλότερα),για καθαρά θέμα εργονομίας?


Χρησιμοποίησε τον μέσο και όχι τον αντίχειρα... Είναι ΠΟΛΥ εύκολο να το συνηθίσεις!!

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2052 στις: Μαρτίου 12, 2012, 17:57 »
Ο καλίτερος τρόπος χρίσης που με ικανοποιεί στο Λάβα είναι να το έχω πάντα στα 6 βόλτ. Επειδή έχει κόφτη στα 2,5 Αμπέρ, ότι άτμο και να βάλω ατμίζω πάντα 2,5 αμπέρ.

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2053 στις: Μαρτίου 12, 2012, 18:02 »
Εαν κανεις ερωτηση να σου πω οτι 2.5Α δεν εχω δει ποτε.
Εαν βγαζεις 2.5Α να μου πεις τον τροπο γιατι πανω απο 2 δεν εχω δει.

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #2054 στις: Μαρτίου 12, 2012, 18:22 »
Δεν το γνωρίζω. Δεν έχω τρόπο να μετρίσω. Υπολογίζω τόσα βασει προδιαγραφών, κι επειδή η μέτριση σε αμπέρ είναι η σωστότερη. Θα μου πείς Κινέζοι είναι αυτοί, ότι να 'ναι μας πασάρουν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342623 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597556 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios