vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1590 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 02:48 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1591 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 09:56 »
:hmmm: :hmmm: :hmmm: αν την εχεις γιατι δεν την δινεις απο το να σχολιαζεις ολους τους αλλους που το παλευουν :hmmm:

Όποιος θέλει ας μου στείλει πμ να έρθει απο το σπίτι μου να τον βοηθήσω σε ότι θέλει ;)

Αυτό νομίζω λέγεται ουσιαστική βοήθεια 8)

Να βάλουμε "κάτω" τα λάβα μας , τις μπαταρίες μας και να βρούμε το πρόβλημα (αν υπάρχει)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1592 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:08 »
@Tsiv σωστος :thumpup:
απλα στο τελευταιο σου χθεσινο ποστ, ο αναγνωστης-χρηστης της συσκευης θεωρησε οτι
εκτος απο απαξιωτικος, ο λογος σου μειωνει το I.Q. του χρηστη, το οποιο ενταξει, δεν χρειαζεται να εισαι και ο Αινσταιν
για να καταλαβεις ποιες μπαταριες κανουν και πιες οχι. Γενικοτερα ειναι ηλεκτρονικο, λογω
πλακετας βεβε, ας μη το ζοριζουμε και ιδιαιτερα !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:14 από Dio13 »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1593 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:16 »
Δηλαδη? Εμπειρια σε τι? Δεν θελει δα και ΝΑSA γνωσεις να βαλεις μια μπαταρια και ενα ατμο-καρτο και να ανεβοκατεβασεις τα V γνωμη μου....
και εννοειτε αυτα που προτεινονται μπαταριες η ατμο.......

Εμπειρία σε ηλεκτρονικά ίσως :hmmm:

Το να βάλεις την "μπαταρία και ένα ατμο-καρτο και να ανεβοκατεβασεις τα V" δεν είναι δύσκολο
Αν σου παρουσιάσει κάποιο "περίεργο" θέλει κάποιες γνώσεις για να διαπιστώσεις το πρόβλημα.
Δεν είναι όλοι οι ατμιστές ηλεκτρονικοί ούτε ξέρουν απο μπαταρίες.
Σε αυτό αναφέρομαι όταν λέω για εμπειρία.
Μήν αρπάζεστε αμέσως με το παραμικρό.
Το ξέρω ότι το πληκτρολόγιο είναι ψυχρό μέσο επικοινωνίας και ότι η προσωπική επαφή λύνει
πολλά απο τα προβλήματά του.
Γι "αυτό είμαι ανοιχτός σε όποιον θέλει για διάγνωση του προβλήματος αφου έχω το λάβα πρώτος
στο φόρουμ (ίσως και στην Ελλάδα) :hmmm:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3089.msg122717.html#msg122717

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1594 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:19 »
καλημερα !
απλα φανηκε καπως, δεν ειχες καμια συμμετοχη στο θεμα που θα μπορουσες απο αποψη εμπειριας , και ξαφνικα πετας ενα νημα, τις γνωσεις σου τις χρειαζομαστε και εδω μεσα οσες μπορεις να μεταφερεις γραπτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1595 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:23 »
τελοσ παιδια σας εκλιπαρω  :'( ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑΑΑ  :bye: :bye: Κ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΛΑΒΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ      :dance2:

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1596 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 11:07 »
Καλημέρα.
 
Είμαι κάτοχος του screwdriver mk2 εδώ και τρείς μήνες
με αρκετό απόθεμα μπαταριών (18350)
 
Είμαι ευχαριστημένος ,αλλά μετά απο λίγη ώρα χρήσης
αρχίζουν τα δύσκολα με την πτώση της τάσης.
Λειτουργεί μεν αλλά όχι με την αρχική απόλαυση

Γιαυτό το λόγο θέλω να αγοράσω ένα mini LAVA χωρίς
να με ενδιαφέρουν τα πολλά volt. Τα 3.7 με καλύπτουν

Ερώτημα.Το lava με τα ηλεκτρονικά του θα μου λύσει
το πρόβλημα μου δηλ.οχι κατω απο 3.7 βόλτ η θα κάνω
μια άχρηστη (για μένα) αγορά;
       
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1597 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 11:11 »
εφ οσον δεν σε ενδιαφερει Γιωργη η μεταβλητοτητα γιατι να παρεις ενα τετοιο μοντ?

για να εισαι σταθερα στα 3,7 και μονο?

με μια μπαταριοθηκη απλη θα εισαι στη πληρη φορτιση γυρω στα 4,2βολτ κ σιγα σιγα

θ αρχισεις να πεφτεις....

ουτως η αλλως και στο λαβακι οταν η μπαταρια φτανει στα 3,6-3,5 βολτ ειναι για αλλαγη

μιας και δειχνει καθαρα οτι ψοφαει.... δηλαδη τι οταν το βολταζ της μπαταριας θα ειναι

στα 3,6βολτ εσυ ν ανεβαζεις για να επιτυχεις το 3,7 που σε ενδιαφερει? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1598 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 11:30 »
Γιώργο θα στα λύσει τα προβλήματα που έχεις σίγουρα
Θα σου αντέχει και αρκετά η μπαταρία σε αυτά τα volt :)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1599 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 11:43 »
κυρ-Ντίο σ¨ευχαριστώ
για την άμεση σου απάντηση.Εχω ήδη μοντ,το κατσαβιδι
Απλώς κάτι.....καλυτερότερο :))

εχαριστω και τόν tsiv που με κάλυψε πλήρως.

υγ.αλλά απο γιεγιεδες τι περιμένεις;;; :bye:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1600 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 12:33 »
.
Εμπειρία σε ηλεκτρονικά ίσως :hmmm:

Το να βάλεις την "μπαταρία και ένα ατμο-καρτο και να ανεβοκατεβασεις τα V" δεν είναι δύσκολο
Αν σου παρουσιάσει κάποιο "περίεργο" θέλει κάποιες γνώσεις για να διαπιστώσεις το πρόβλημα.
Δεν είναι όλοι οι ατμιστές ηλεκτρονικοί ούτε ξέρουν απο μπαταρίες.
Σε αυτό αναφέρομαι όταν λέω για εμπειρία.
Μήν αρπάζεστε αμέσως με το παραμικρό.
Το ξέρω ότι το πληκτρολόγιο είναι ψυχρό μέσο επικοινωνίας και ότι η προσωπική επαφή λύνει
πολλά απο τα προβλήματά του.
Γι "αυτό είμαι ανοιχτός σε όποιον θέλει για διάγνωση του προβλήματος αφου έχω το λάβα πρώτος
στο φόρουμ (ίσως και στην Ελλάδα) :hmmm:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3089.msg122717.html#msg122717

Φιλε μου TSIV εγω αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι το να καταλαβω οτι φταιει το κυκλωμα-πλακετα του ΛΑΒΑ, οταν εχω δοκιμασει καθε πιιθανη λυση με ανταλλαγη αποψεων και βοηθεια που εκτιμω απο φιλους συνατμιστες εδω, δεν ειναι και τοσο δυσκολο ουτε θελει γνωσεις ηλεκτρονικων κτλ κτλ ασε οκ ''νεοι'' ειμαστε στο φορουμ ομως κατι σκαμπαζουμε εχωντας δεσει και λυσει καμποσους Η.Υ. Οσο αυτο με αυτο που εχεις πει και ξαναπει και ξαναπει και ξαναπει οτι εισαι ο πρωτος Πανελλαδικα και στο φορουμ που εχεις τη συγκεκριμενη συσκευη δεν σε κανει νομιζω κατα την ταπινη μου αποψη και πρωτο στο να εχεις αντιμετωπισει προβλημε στην συγκεκριμενη συσκευη μια και δεν ειδα να εχεις αναφερει τπτ τετοιο στο νημα αν θυμαμαι καλα........οποτε η ''πρωτια'' της αποκτησης δεν εχει καμια σχεση με το προβλημα!!! Το οτι προσφερθικες να βοηθισεις καλοσυνη σου ομως στο μηνυμα σου εισουν ολιγο απαξιωτικος και ειχες ενα υφος λιγακι υπεροψιας προς τους ΝΕΟΥΣ χρηστες, τις εμπειριες τις καταθετουμε χωρις να λες οτι κανουμε κακο που λεμε αυτα που λεμε............. μια και στρατος εχουμε γινει εδω μεσα......NEOI-ΠΑΛΙΟΙ ΚΤΛ ΚΤΛ!!!!
Και τελος αποψη μου ειναι οτι εδω μεσα ειμαστε για ανταλλαγη γνωσεων και ΟΧΙ για ΕΠΙΔΕΙΞΗ γνωσεων!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2012, 13:44 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1601 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 15:45 »
οκ συμφωνώ μαζί σου φίλε ATMISTHS :) :D

Αποσυνδεδεμένος Johnny_B

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1602 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 17:55 »
εμένα πάντως με τις προτέκτεντ αναβοσβήνει στα 3.2, με τις unprotected στα 3.6. κουλό;; πάντως δε καταλαβαίνω ιδιαίτερη διαφορά στην απόδοση είτε η μπαταρία είναι φούλ φορτισμένη είτε σχεδόν αφόρτιστη. νομίζω πως κρατάει αρκετά καλά τα 5 στα οποία το δουλεύω..
υγ.το λέω για πολλοστή φορά πως αν κάποιος δεν έχει σκοπό να πληρώσει 15-20 ευρό για να πάρει αυθεντικές aw imr, οι ultrafire 3000mah είναι πάρα πολύ καλές, με προστασία, χωράνε τέλεια και κάνουν 4$ οι 2 στο ebay και εμένα προσωπικά δουλεύουνε απο 4-2 - 3.2V μέχρι να αναβοσβήσει το lava.

απλά αναντικατάσταστο;; εμένα μου ρχετε να πάρω και το μικρό για καβάτζα!

Eμένα οι ultrafire που πήρα σήμερα δεν μπαίνουν πουθενά.Ούτε στο lana ούτε στο gp του paps.Είναι 2 χιλιοστά μεγαλύτερες.
Τι μπορώ να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1603 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 18:09 »
Συγνωμη για να καταλαβω, το lava δεν κοβει με τη μια (Cut Off) oταν δεν επαρκει η μπαταρια ?

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #1604 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 04:32 »
Μπορει καποιος να βγαλει φωτο υψηλης αναλυσης το pcb (πλακετα) του lavatube ωστε να φαινετε καθαρα και να μην ειναι κουνημενη ?

Επειδη σκευτομαι να το παρω θελω να δω καποια πραγματα για το αν αξιζει ...
Πχ θελω να δω τον τοροειδη / transistor τους πυκνωτες κτλπ.
Αν και ολο το ζουμι ειναι η συχνοτητα που κανει swiching το power transistor και ο τοροειδης.

Μπορει καποιος να βαλει λοιπον μια φωτο ωστε να δω το κυκλωμα για να μην παρω γουρουνι στο σακι ?

Εχω σοβαρη υποψια επειδη και τα transistor αυτα και ο τοροειδης ειναι ακριβα οι κινεζοι εχουνε βαλει φολα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358857 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193752 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1564 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios