vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 6 χρήστες
michalis412, camber, george kotsopoulos, Doubt, giorgosp, tsoutseki

New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 09:57 »
μια χααααρα τωρα ησυχασα :yes:
σ ευχαριστω ;)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:24 »
Το ίδιο θέμα με το provari εχει το Lava Tube δυστηχως, άκυρο για χρήστες ΙΑΤΤΥ

Δηλαδή στα 1,7Ω που ειμαι εγώ συνήθως, δεν θα μπορώ να ξεπεράσω τα 4,2V, θα βγαζει error!

Μίνιμουμ αντίσταση στα 2,4 για να δώσει 15W, αντίστοιχα στο μηχανικό θα πάρω το ιδιο αποτέλεσμα με 0,16μμ εως 0,18mm σύρμα στα 1,2Ω
Μπορει να ακούγετε κάπως αυτό αλλα ενας λογος του να πάρεις repairable ειναι οτι εχεις την επιλογή να κινηθείς πολυ επάνω η πολυ κάτω σε αντιστάσεις, προσαρμόζοντας έτσι και τα επιμέρους χαρακτηριστικά ατμισματος.

Το δικο μου ζητούμενο πάντως και ο λογος που εχω απορρίψει το provari και το lava πλέον, ειναι να μπορεί να παίξει απο 4 μέχρι 6V με 1,4Ω μέχρι 1,8Ω χωρίς να βγάζει error, δηλαδή θέλω να μπορει να δώσει μέχρι 4A και να αποδίδει μέχρι 30 - 35W.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:32 »
alex74 ο τυπος σ αυτο το βιντεο περιγραφει πως εαν βαλεις μικροτερης αντιστασης ατομ. προσαρμοζεται το μηχανημα μονο του στην δυναμη αντιστασης του....
 
απλα το αναφερω επειδη ετυχε να δω πριν λιγο το συγκεκριμενο βιντεακι

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:40 »
dio σε αυτο που λεει ο αλεξ μαλλόν δικιο εχει.εγω δεν το εχω δοκιμασει
αλλα δεν μπορω να μην το πιστεψω αφου σε ιδια περιπτωση με ιαττυ
αλλα παλι σε αλλο mod (provari)παλι error εβγαζε.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 12:00 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:42 »
καμια αντιρρηση Βασιλη απλα επειδη προ ολιγου ειδα το βιντεο νομισα οτι αναφεροταν σ αυτο που ελεγε ο αλεξ κ απλα του το εστειλα να το δει... ολα καλα 8)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:45 »
Απο τι περιγραφη του προιόντος παιδια, διαβαστε το λιγο προσεκτικα και τα δειτε και τον περιορισμο στα 2,5Α αλλά και οτι συνεχιζει να λειτουργει στο μαξ (2,5Α) χωρις να κοβει κατεβαζωντας τα βολτ, επειδη τωρα πανω κατω ξερω τι στηνω στον δικο μου αττυ και τι αλλους χρεισημοπιω, μπορω να πω οτι δεν κανει για μενα και οι λογοι ειναι αναλυμενοι ποιο πάνω,
ενας σχολιασμος για φτηνο mod ειναι αλλα μάλλον εχει δικιο ο Βασιλης και πρεπει να τα γραψω στο δικο του θεμα.

Ample safety! The Lavatube VV Mod comes with built in circuit/switch protection. This means that you cannot push the switch over 2.5amps of load. The great thing about this is that rather than simply not working/displaying an error the Lavatube will automatically put the voltage down to an acceptable level and carry on working!

Διευκρίνηση!!!
Δεν θελω να μην μου βγαζει error, να συνεχισει να δουλευει θέλω DIO στις ρυθμισεις που του εχω περασει, το απλα να μου κατεβασει τα βολτ δεν μου κανει κατι, αυτο το κανω και με μηχανικο mod τελικα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:51 από alex74 »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 08:21 »
μπορει καποιος που το εχει αγορασει να μου στηλει το λινκ για να το παρω απο καποιο αξιοπιστο μαγαζι?αλλα θελω το σκετο χωρις φορτιστες και μπαταριες.ευχαριστω.
Manos Καλημερα !!!
εγω το παρηγγειλα ηδη απο εδω http://www.ecigwizard.com/shop/
ναι! μπορεις να παρεις ειτε ξεχωριστα τα συμπαραγματουντα η να παρεις πληρες σετ.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 11:38 »
Καλημέρα φίλε μου να σε καλα ευχαριστω για την πληροφορια

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:01 »
Διευκρίνηση!!!
Δεν θελω να μην μου βγαζει error, να συνεχισει να δουλευει θέλω DIO στις ρυθμισεις που του εχω περασει, το απλα να μου κατεβασει τα βολτ δεν μου κανει κατι, αυτο το κανω και με μηχανικο mod τελικα

Αλέξη,με το μηχανικό mod δε μπορείς να επιλέξεις τα volt που θες να ατμίσεις.Μόνο ότι μπορούν να σου δώσουν οι μπαταρίες σε σειρά.
Αυτό είναι το πλεονέκτημα στα ηλεκτρονικά.Οι ενδιάμεσες τάσεις που σου δίνουν(από 3.4V-6V)
To μειονέκτημα είναι πως σε περιορίζουν στη ρύθμιση αντίστασεις,αλλά αυτό γίνεται για ασφάλεια("καλού-κακού")
Η προσαρμογή volt ανάλογα την αντίσταση υπήρχε πάντα και με βάση τα πρότυπα κατασκευής.
Με τη δική σου λογική(και όχι μόνο) δε θα έπρεπε να χρησιμοποιείς ή να σ αρέσει το UFS,γιατί σε περιορίζει στο τί αντίστασης ατμοποιητή θες να χρησιμοποιήσεις(στα 3.7V μόνο LR).
(λίγο άκυρο,αλλά παράδειγμα έφερα το UFS για να καταλάβεις τι έννοώ)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:07 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:07 »
Manos Καλημερα !!!
εγω το παρηγγειλα ηδη απο εδω http://www.ecigwizard.com/shop/
ναι! μπορεις να παρεις ειτε ξεχωριστα τα συμπαραγματουντα η να παρεις πληρες σετ.  :thumpup:
ομως λεει pre-order!
ποτε θα το εχει διαθεσιμο?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:08 »
Το γράφει με μεγάλα κόκκινα γράμματα,10 Δεκεμβρίου. ;)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:13 »
Βαγγέλη αυτου του είδους τα θέματα με το UFS τα εχει μόνο εσύ, εγώ το εχω δουλέψει ακομα και ατμο για τανκ στα 4,2V και μπορει να μην ηταν δολοφονος στον ατμο αλλα δουλέψε.

Οσον αφορά τις τάσεις, υπάρχουν διαφορα τρικ που μπορω να κανω με τους peak chargers που εχώ, να εισαί σιγουρος οτι θα εχω το προσδοκούμενο αποτέλεσμα στο τέλος.

To μειονέκτημα είναι πως σε περιορίζουν στη ρύθμιση αντίστασεις,αλλά αυτό γίνεται για ασφάλεια("καλού-κακού")
Δηλαδη απευθύνονται σε χρήστες που δεν ενδιαφέρονται να εμβαθύνουν, το λες μονος σου το λογο που ειναι ακυρες αυτες οι συσκευες, αν ηταν να μεινω στην ευκολια, δεν θα έπαιρνα επισκευασιμο ατμο, μια vv ego αντοιστιχα θα ηταν η καλυτερη δυνατη επιλογη
Ασχετο αλλα την εχω παραγγείλει ήδη για το fogaki μου.
Αυτο που επρεπε να γραψεις ήταν οτι αυτου του ειδους οι ασφαλειες πρεπει να μπαινουν για την ασφάλεια της συσκευής, επιδη οι χρήστες απαιτουν εγγύηση για αυτή.


Η προσαρμογή volt ανάλογα την αντίσταση υπήρχε πάντα και με βάση τα πρότυπα κατασκευής.

Αυτο δεν το γνωρίζω, έγω ειχα καταλαβει ότι οι συσκευες μοντ δινουν την δυνατότητα στο χρήστη να τις φέρει στα μέτρα του και απαιτουν κάποιες επιπλεον γνώσεις για αυτον ακριβως το λογο, αν θέλεις να μου δώσεις κάποιο λινκ να διαβάσω τα προτυπα κατασκευης

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:23 »
Το γράφει με μεγάλα κόκκινα γράμματα,10 Δεκεμβρίου. ;)
ναι δυστυχως.... ετσι ειναι, εχω παραγγειλει απο χθες αλλα ειναι πρι ορντερ για τις 10 του μηνα,,,,, βεβαια αναφερει πως η συγκεκριμενη ημερομηνια μπορει κ ν αλλαξει, ας ελπισω προς το συντομοτερο...

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:47 »
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος αν ξέρει με σιγουριά, κάποιες ποιοτικές 18650 που να κάνουν στο lava;
Ρωτάω γιατί αρκετές 18650 είναι μακρύτερες από 65mm που είναι κανονικά οι προδιαγραφές τους, με αποτέλεσμα να μην βιδώνει το καπάκι του lava.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: New Lava Tube E-Ρυθμιζόμενη Τάση σαν το Provari
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:49 »
Οι AW ΙΜΡ θα σου χωρεσουν σιγουρα, οι ΑW ic 2900 δεν ξέρω, πρέπει να είναι στα 67mm

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343609 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31775 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193919 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1669 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios