vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 6 χρήστες
eurogod, Milarepa, Ποντικός, Xxristos, camber, giorgos1999

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Το resin είναι το κλασσικό pico 75w, αλλά με πολυεστερικό "ντύσιμο" που το κάνει πιο ελαφρύ από το κλασσικό.
Το pico 25 είναι λίγο πιο δυνατό pico (80w, περισσότερα αμπέρ) και με λίγο πιο μικρά γράμματα στην οθόνη. 

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Στο pico 25 χωρούν ατμοποιητές διαμετρου εώς 25mm, στο απλό εώς 22.
Το 25 έχει  πιο ευανάγνωστη οθόνη από το απλό

Αποσυνδεδεμένος dispirgeo

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Ωραίος συνδιασμός pico με cubis.
To pico 25 εκτός τα 80w είναι και λίγο πιο φαρδύ μπορεί δλδ να πάρει ατμοποιητές μεχρι 25mm.
Φθηνό και καλό ειναι το απλό κλασικό pico, αλλά αν διαθέτεις τα παραπάνω χρήματα πάρε το resin είναι κουκλί.
Τώρα για τον cubis είναι ένας τίμιος ατμοποιητής με τα χούγια του βέβαια και αυτός όπως όλοι, αλλα έχει μεγάλη γκάμα αντιστάσεων για ότι γουστο θέλεις, αεράτο ,σφιχτό  πολλά ή λίγα watt και γεύση κάτι παραπάνω απο μέτρια ανάλογα το υγρό και την αντίσταση πάντα. Σαν σύνολο θεωρω οτι είναι αρκετά καλόγουστο και πρακτικό .

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Υπάρχει δυνατότητα από κάποιον που έχει το απλό pico και το 25 να μας ανεβάσει συγκριτική φωτό για τις οθόνες τους (αναμμένες); Με ενδιαφέρει το ευανάγνωστο της οθόνης του 25 (που αναφέρει ο [member=17977]jimfer13[/member])... λόγω πρεσβυωπίας ;D

Αποσυνδεδεμένος dispirgeo

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχει και μεγάλη διαφορά, κι εγώ που δεν έχω θέμα για να το διαβάσω πάλι το πάω στους 30 με 40 πόντους απόσταση , αφου με κοροϊδεύουν οσοι με βλέπουν και μου λένε οτι γέρασα ;D η αλήθεια είναι οτι πάτησα τα 40 οπότε μη τα ρίχνουμε όλα στο καημένο το Pico .


Αποσυνδεδεμένος Jak94

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους!! μαλλον για το 25αρι με βλεπω για να εχω τα παραπανω watt οχι οτι θα τα φτασω λογικα αλλα για να εχω μεγαλυτερο ευρος...οσον αφορα το cubis τι χουγια εχει? φτυνει υγρα κλπ? οσον αφορα τα υγρα που θα κανω θα ειναι 80%+VG  γτ το PG προσφατα ανακαλυψα οτι με ενοχλει και 9 στα 10 θα ειναι φτιαγμενα απο μενα... θα τα διαχειριζεται ο cubis?

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
80%vg είναι πολλά για τον cubis κατά την γνώμη μου, σε bf ss316 0.6ohm και υψηλη vg έπαιρνα καμμένο...
ίσως οι χαμηλότερες αντιστάσεις να τροφοδοτούν καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Jak94

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
αρα πανω σε pico 25 τι ατμοποιητης θα πηγαινε που να διαχειριζεται καλα υγρα 80%VG? 

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Jak94
Προσωπικά για τέτοια υγρά που έχουν μεγάλη περιεκτικότητα σε vg δοκίμασα και μου άρεσε ο aspire atlantis evo, αυτόν κατέληξα να αγοράσω τελικά, έχει ωραία γεύση και δέχεται ποικιλία αντιστάσεων.
http://www.aspirecig.com/aspire-tanks/atlantis/atlantis452.html

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
αρα πανω σε pico 25 τι ατμοποιητης θα πηγαινε που να διαχειριζεται καλα υγρα 80%VG?
http://vaping.gr/index.php/topic,34172.msg1250224.html#msg1250224

Αποσυνδεδεμένος Jak94

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστω πολυ και παλι!! θα το ψαξω και απο καποιο μαγαζι να δοκιμασω να δω τι μου ταιριαζει!! αλλα μου δωσατε καλες ιδεες!!!

θελω να ρωτησω και κατι ακομα αλλα ειναι λιγο εκτος θεματος μαλλον για το topic. Κανω 80% VG γτ παρατηρησα ενοχληση απο οταν αγορασα και εφτιαξα μονος το nutacco+nocciola τοτε αρχισε να με ενοχλει ο λαιμος και στο μαγαζι μου παν οτι μαλλον με ενοχλει το PG και αρα να κανω VG μονο... το θεμα ειναι οτι εχω 50-50 βαση με 4αρα νικοτινη στην οποια ατμιζω ακομα cinammon cookie + nocciola + λιγο nutacco (χαλια συνδιασμος αλλα ειπα να το δοκιμασω) η οποια δε με ενοχλει στο λαιμο.
Ενω το 80%nutacco + nocciola που ανοιξα σημερα παρατηρησα μια ενοχληση και παλι (80vg kai 20thunder) ενω πχ με Maxxx 80%VG δεν με ενοχλει καθολου.

Το ερωτημα μου ειναι μηπως απλα φταιει το nutacco + nocciola και οχι το PG και με μια αναλλογια 50-50 η 60-40 VG-PG ειμαι οκ? εχει κανενας παρομοια συμπτωματα με συγκεκριμενες γευσεις που να τον ενοχλουν?

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Αν εννοείς nocciola από Αtmos,και σε μένα ήταν λίγο ''γαργαλιστικό'' στον λαιμό,ξηρό αλλά ωραίο,χωρίς περαιτέρω ενοχλήσεις και γενικά μου άρεσε...Το ίδιο και με TPA peanut butter ..
Σε 50-50 έτοιμο υγρό ,και όχι φουντουκοειδές, έχεις και πάλι ενοχλήσεις?

Αποσυνδεδεμένος Jak94

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
ολα ειναι της Ατμος. βαση νικοτικη αρωματα. Ολα. 
Ναι και μενα μου αρεσει πολυ σα γευση σε συνδιασμο με Nutacco αλλα εχω μια ενοχληση στις αμυγδαλες. 

Ενα 50-50 που ειχα κανει οσο με ενοχλουσε ο λαιμος δεν με τσιμπαγε τοσο οσο το nutacco με nociolla. Επισης οταν πρωτο ξεκινησα εκανα καπνικα της nobacco με 80 η 70% PG και δεν με ενοχλουσαν πολυ...ειχα ενα καψιμο αλλα οχι κατι ακραιο...

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Οπότε, αλλάζεις γεύσεις και είσαι οκ,δεν φταίει η PG.
Ή προσθέτεις και καμιά βανίλια,να ''μαλακώσει'' το φουντουκοειδές που σ' αρέσει.
Βγήκαμε τελείως offtopic,αν έχεις απορίες, βρες ένα καταλληλότερο νήμα και συνεχίζεις εκεί.. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113955 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505930 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154107 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568060 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1527 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762153 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 955 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3855 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13829 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios